WordPress ile Bitcoin Ödemeleri Nasıl Kabul Edilir

WordPress ile Bitcoin Ödemeleri Nasıl Kabul Edilir

Kripto para birimleri giderek daha popüler hale geldikçe, WordPress web sitenizde Bitcoin’i (ve diğer dijital para birimlerini) ödeme şekli olarak kabul etme fikri, dikkate değer bir şeydir. Peki kripto para birimini nasıl kullanmaya başlıyorsunuz? WordPress ile Bitcoin ödemelerini nasıl işliyorsunuz??


Bu makalede, ne tartışıyoruz Bitcoin ve bu dijital para birimini ve diğer altcoinleri sitenizde kabul etmenin faydalarını göz önünde bulundurun. Daha sonra Bitcoin cüzdanları, dijital ödeme işlemci hizmetleri ve kripto para birimi WordPress eklentileri de dahil olmak üzere Bitcoin’i ödeme olarak almaya başlamak için ihtiyacınız olacak araçlara bakıyoruz (bir tema için pazardaysanız, en iyi kripto para birimi WordPress temalarını inceleyiniz) ).

Okumanın sonunda, WordPress ile Bitcoin ödemelerinin nasıl alınacağını bileceksiniz. Ve size yardımcı olacak hizmetleri ve eklentileri iyi anlayacaksınız..

Bitcoin’e Giriş

WordPress ile Bitcoin ödemelerini kabul edin

Son zamanlarda çıkan basın nedeniyle, bu popüler kripto para birimini duymadığınızdan şüphe duyuluyor. Bitcoin merkez bankası veya tek yönetici olmadan çalışan merkezi olmayan bir dijital para birimidir. Başlangıçta 2009 yılında bir kişi veya bir grup insan tarafından oluşturuldu ve Satoshi Nakamato adı altında piyasaya sürüldü..

Bitcoin’in değeri son yıllarda hızla büyüdü ve şimdi herkesin en iyi bilinen kripto para birimi. Ancak, aslında 1000’den fazla kripto para birimi şu anda dolaşımda. Diğer popüler Kripto para birimleri arasında …

 • Ethereum
 • Litecoin
 • Zcash
 • dalgalanma
 • tire

Bitcoin’de madencilik ve doğrudan alım yapmak, yatırımcılar tarafından Bitcoin stoklarını büyütmek için yaygın olarak kullanılan iki yöntemdir. Ancak, Bitcoin’de çevrimiçi ödeme almak gittikçe yaygınlaşıyor. Bu nedenle, bir e-Ticaret mağazası işletiyorsanız veya hizmetler veya diğer nedenlerle ödemeleri çevrimiçi olarak kabul ediyorsanız, Bitcoin (ve diğer kripto para birimi) ödeme seçenekleri sunmak iyi bir fikirdir.

Bitcoin Ödemelerini Kabul Etmenin Yararları Nelerdir??

WordPress web sitenizde Bitcoin ödemeleri almanın sayısız faydası vardır. Birkaç tanesine bakalım…

 • Bitcoin, dünyanın herhangi bir yerinde, herhangi bir yerden kabul edilebilir. Dolayısıyla, kredi kartı veya PayPal hesabı olmayanların sitenizde alışveriş yapmalarını hariç tutmuyorsunuz.
 • Bitcoin, bir ödeme yapanların herhangi bir kişisel bilgi ile ayrılması gerekmediğinden bir anonimlik pelerini ile birlikte gelir. Bu, hassas verileri çevrimiçi olarak paylaşma konusunda emin olmayan birçok alıcıya hitap edecek.
 • Bitcoin eşler arası dijital para birimidir, bu nedenle bir işlemi tamamlamak için üçüncü taraf bir bankacılık hizmetine gerek yoktur. Bu, Bitcoin işlem ücretlerini düşük tutar.

Şimdi Bitcoin ve neden WordPress web sitenizde kabul etmeyi düşünmeniz gerektiğini biraz biliyoruz. Şimdi başlamak için neye ihtiyacınız olduğunu inceleyelim…

Başlamak için Gerekenler

WordPress ile Bitcoin ödemelerini kabul edebilmeniz için şunları yapmanız gerekir…

 • Bir Bitcoin Cüzdanı Oluşturun
 • Dijital Ödeme İşlemcisi Hizmetine Kaydolun
 • Cryptocurrency WordPress Eklentisi Yükleme

Bunların her birine ayrıntılı bir göz atalım…

1. Bir Bitcoin Cüzdanı oluşturun

Bitcoin Cüzdanı

bir Bitcoin cüzdanı Bitcoinlerinizi kazandıktan sonra güvenle saklayabileceğiniz yerdir. (Bu teknik olarak doğru değildir – Bitcoin cüzdanı aslında özel Bitcoin verilerinizi / anahtarlarınızı içeren bir yazılım programıdır).

Cüzdanlar masaüstünüzde, donanımınızda, cep telefonunuzda veya web’de saklanabilir. Ve her platform için çok sayıda cüzdan seçeneği var, bu yüzden hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar vermeden önce araştırmanızı yapın.

Bazı dijital ödeme işlemcisi hizmetlerinin aslında bir çevrimiçi cüzdan hizmeti (Bitpay ve CoinBase) sağladığı unutulmamalıdır. Diğer ödeme ağ geçitleri, Bitcoin fonlarını bankanıza (Mollie) eşdeğer para birimi olarak yatırırken, bir Bitcoin cüzdanına ihtiyaç duymazsınız..

2. Dijital Ödeme İşlemcisi Hizmetiyle Kaydolun

Dijital ödeme işlemci hizmeti, WordPress web sitenizde Bitcoin ödemeleri almanızı sağlayacaktır. Çok önemli olmasa da, Bitcoin ve diğer altcoinleri kabul etmenin en kolay yolu.

Sitenizde bir Bitcoin ödemesini kabul ettiğinizde, bir ödeme işlemcisi Bitcoin’i otomatik olarak cüzdanınıza yatırır. Ayrıca Bitcoin’inizi yerel para biriminize aktarma ve banka hesabınıza yatırma seçeneği sunar.

İşte kaydolabileceğiniz birkaç dijital ödeme işlemcisi hizmeti…

Bitpay

Bitpay

Bitpay popüler bir Bitcoin cüzdanı ve ödeme işlemci hizmeti sunar. Bu çözüm, WordPress ile Bitcoin ödemelerinin doğrudan Bitcoin cüzdanınıza ve / veya banka hesabınıza istediğiniz para biriminde gönderilmesini sağlayarak çalışır..

Bitpay 38’den fazla ülkede ve çok sayıda para biriminde bankalara para gönderebilir. Ayrıca 40’tan fazla e-Ticaret platformu ve çözümü ile desteklenir, WooCommerce, Gravity Forms, Shopify ve daha fazlası.

Coinbase

Coinbase

Bitpay’e bir alternatif Coinbase. Bu dijital platform ve çevrimiçi cüzdan hizmeti, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’deki WordPress web sitenizden ödemelerle başa çıkabilir. Bu kripto para birimleri daha sonra altcoin cüzdanınıza gönderilebilir. Veya CoinBase tarafından yerel para biriminize dönüştürülür ve banka hesabınıza gönderilir.

CoinGate

CoinGate

CoinGate 45’ten fazla kripto para birimini kabul eden bir dijital ödeme işlemci hizmetidir. Bir Coingate WooCommerce eklentisi, çevrimiçi mağazanızı Coingate’in hizmetiyle hızlı bir şekilde entegre etmenize olanak tanır.

Kurulduktan sonra, CoinGate, web sitenizden banka hesabınıza veya dijital cüzdanınıza para aktararak, önceki iki ödeme işlemcisine benzer bir tarzda çalışır. (CoinGate kendi çevrimiçi cüzdan hizmetini sağlamasa da, Dijital cüzdan Elektrum).

3. Bir WordPress Eklentisi Yükleyin

Dijital bir cüzdan seçip bir ödeme işlemcisi hizmetine kaydolduktan sonra, WordPress web sitenize Bitcoin ödeme entegrasyonu ekleme zamanı geldi. Bu işlevi sağlayan bir dizi eklenti vardır. En iyilerden birkaçına bakalım…

Blockonomics

Blockonomics Eklentisi

Blockonomics, Bitcoin ödemelerinin yanı sıra Ethereum ve Litecoin’i kabul etmenizi sağlar. Ve onların WordPress Bitcoin Payments eklentisi bunları WooCommerce aracılığıyla ödeme şekilleri olarak kabul edebilirsiniz. Ancak bu en iyi kısmı bile değil – Blockonomics, ödeme ağ geçidi yerine cüzdanınıza ödeme gönderir. Böylece paranızı daha hızlı, daha güvenli ve hatta para çekerken ücretten tasarruf edersiniz. Not – bir Blockonomics hesabına ihtiyacınız var, ancak sadece% 1 ücret olan satıcılar için – bu yüzden süper uygun fiyatlı.

TripleA

TripleA WooCommerce için Bitcoin Ödeme Ağ Geçidini İndirin

Başka bir harika seçenek TripleA WooCommerce için Bitcoin ödeme ağ geçidi. Bu eklenti ile hiçbir ücret ödemeden ve özel bir hesap gerekmeden doğrudan Bitcoin üzerinden ödeme kabul edebilirsiniz. Müşterilerin ödeme yapmak için sadece QR kodunu taramaları gerekir. Ancak TripleA sadece müşteri için işleri kolaylaştırmaz – satıcı olarak işlem e-posta bildirimlerinden de faydalanırsınız, ters ibraz olmadığı için paradan tasarruf edersiniz ve paranızı yerel para biriminizde çekebilirsiniz (19 şu anda desteklenmektedir) gerçek zamanlı döviz kurları kullanarak (% 0.8 düşük para çekme ücreti ile).

WooCommerce için Bitpay

Bitcoin Bitpay eklentisi

Sitenizde WooCommerce kullanıyorsanız ve Bitpay sizin için doğru ödeme işlemci hizmeti gibi geliyorsa, WooCommerce için Bitpay eklentisi harika bir seçenektir. Bitpay’i kullanmaya başlamak için bir ‘İşletme Hesabı’ kullanarak kaydolun.

Bitpay Kayıt Ol

Ardından, WordPress web sitenize Bitpay eklentisini yükleyin. Ardından Bitpay talimatları WooCommerce mağazanızı Bitpay hesabınıza bağlamak için. Online mağazanız bittikten sonra Bitcoin’de ödeme alabilir.

WP e-Ticaret veya Shopify mağazanızı veya diğer açık kaynaklı eklentileri veya entegre çözümleri bağlama konusunda destek için Bitpay Belgeleri.

WooCommerce için Coingate

CoinGate, WooCommerce siteniz için Bitpay’den daha uygun olabilir, çünkü çok sayıda kripto para birimindeki ürünler için ödeme almanızı sağlar. Coingate aracılığıyla çevrimiçi mağazanızda WordPress ile Bitcoin ödemeleri almak için, WooCommerce için CoinGate Eklenti.

Coingate WooCommerce eklentisi

Ardından, ana sayfanın üst köşesindeki “Hesap Oluştur” u tıklayarak CoinGate’e kaydolmanız gerekir.

Coingate kaydı

Ardından CoinGate talimatları iki çözümü bağlamak için. Bu hızlı ve kolay bir işlemdir ve tamamlandığında WooCommerce sitenizde Bitcoin ve diğer altcoin ödemelerini kabul edebileceksiniz..

Kolay Dijital İndirme – Coinbase Ödeme Ağ Geçidi

Kolay Dijital İndirme

Easy Digital Downloads, WordPress web sitelerinde dijital ürünler satanlar için popüler bir ücretsiz WordPress eklentisidir.. Coinbase Ödeme Ağ Geçidi Easy Digital Downloads kullanan web siteleri için premium bir eklenti olarak sunulmaktadır. Ödeme işlemcisi olarak Coinbase’i kullanarak sitenizdeki Bitcoin ödemelerini kabul etmenizi sağlar.

Coinbase Uzantısı

Başlamak için Coinbase Ödeme Ağ Geçidini Easy Digital Downloads web sitesinden satın almanız gerekir. Sonra WordPress web sitenize yükleyin.

Ardından, Coinbase’e kaydolun. Ardından Coinbase Ödeme Ağ Geçidi Kurulum Belgeleri Coinbase web sitenize bağlanmak için. Kurulduktan sonra, sitenizdeki dijital ürünler için WordPress ile Bitcoin ödemeleri alabilirsiniz..

Dijital Ödeme Kutusu

Dijital Ödeme Kutusu

Digital Paybox, dijital indirmeler karşılığında Bitcoin almanızı sağlayacak başka bir premium eklentidir. Bu çözüm çok sayıda ödeme ağ geçidi ile bütünleşir, ancak Bitcoin’i Bitcoin’i kabul etmek için kullanır.

Kurulumu ve kurulumu kolay Digital Paybox, müşterilerin dijital bir ürün için ne kadar ödemek istediklerine karar vermelerini sağlar. Dijital indirmeleriniz için bağış almak istiyorsanız minimum bir ödeme (veya isterseniz sabit bir fiyat) belirleyebilirsiniz, bu nedenle bu eklenti iyi bir seçenektir. Bir ödeme yapıldıktan sonra, Dijital Paybox otomatik olarak alıcıya e-posta yoluyla geçici bir şifreli bağlantı gönderir ve dijital ürünü almalarını sağlar.

WooCommerce için Mollie Ödemeleri

Mollie

Mollie çevrimiçi ödemeleri kolaylaştırmayı amaçlayan bir ödeme ağ geçidi çözümüdür. Birçok ödeme seçeneğinden biri Bitcoin. WooCommerce için Mollie Ödemeleri Bitcoin de dahil olmak üzere tüm önemli ödeme sistemlerini WooCommerce sitenize hızlı bir şekilde entegre etmenizi sağlayacak ücretsiz eklentilerinden biridir..

Başlamak için Mollie’ye kaydolun ve WooCommerce için Mollie Payments eklentisini web sitenize yükleyin. Bir müşteri Bitcoin’de ödeme yaptıktan sonra, ilgili tutarı Euro cinsinden alırsınız. Mollie, tüm Bitcoin ödemelerinizi WordPress ile işleyip doğrudan bankanıza gönderdiğinden, bir Bitcoin cüzdanına bile ihtiyacınız olmayacak.

GoUrl – Bitcoin Ödeme Ağ Geçidi, Ücretli İndirmeler ve Üyelik

GoUrl

GoUrl bir kripto para birimi ödeme ağ geçididir. GoUrl WordPress eklentisi, GoUrl – Bitcoin Ödeme Ağ Geçidi, Ücretli İndirmeler ve Üyelik, WordPress ile Bitcoin ödemelerini kabul etmenizi sağlayacaktır. Ancak, GoUrl Bitcoin’i nakite aktarmaz, sadece ödemeleri Bitcoin cüzdanınıza yönlendirir. Bu eklenti, WordPress web sitenizde Litecoin, Dash, BitcoinCash ve daha pek çok şey dahil olmak üzere diğer kripto para birimlerini de kabul edecek.

GoUrl eklentisi, ziyaretçilerinizin ürünler, dijital indirmeler, sayfa görünümleri ve üyelik abonelikleri için altcoin ödemesini sağlayacaktır. GoUrl ayrıca aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi başka uzantı eklentisi sağlar WooCommerce için GoUrl ve GoUrl Bitcoin Bağışları.

WordPress ile Bitcoin Ödemelerinin Nasıl İşleneceğine İlişkin Son Düşünceler

Gördüğünüz gibi, WordPress ile Bitcoin ödemelerini işlemenizi ve kabul etmenizi sağlamak için çeşitli eklentiler ve yöntemler vardır. Seçtiğiniz araçlar yalnızca sitenize ve kitlenizin ihtiyaçlarına bağlı olmalıdır. Unutmayın, neyin işe yaradığını görmek için her zaman birkaç farklı çözümü deneyebilir ve siteniz için en uygun Bitcoin çözümünü bulmanızı sağlayabilirsiniz..

WordPress ile Bitcoin ödemelerini kabul etmenize yardımcı olması için hangi Cryptocurrency eklentisini seçeceksiniz? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map