WordPress için Jetpack Olmadan Para Kazanmanın 13+ Yolu

Jetpack, 1 milyondan fazla etkin kurulumla WordPress’in en popüler eklentilerinden biridir. Sosyal girişlerden ücretsiz CDN’lere kadar eksiksiz bir ürün (ve hizmet) ailesidir. WordPress web sitenizi mümkün olan her şekilde optimize etmek için tasarlanmıştır – kesinlikle sıfır maliyetle.


Bu makalede, Jetpack’in sunduğu birçok zamandan (ve paradan) tasarruf özelliklerine bir göz atacağız. Her özellik için olası ücretli ve ücretsiz alternatifleri de paylaştık. Bu, Jetpack ile yararlanabileceğiniz çok sayıda fayda hakkında bir fikir verecektir..

1. Jetpack’ten ücretsiz İçerik Dağıtım Ağı’nı (CDN) kullanmıyorsunuz

Jetpack’in Foton modülü sitenizdeki tüm resimleri alır ve WordPress.com’un genel içerik dağıtım ağında saklar. Bu ağ, dünyanın çeşitli yerlerinde dağıtılır ve yüksek kullanılabilirlik, fazlalık için optimize edilmiştir. Bir CDN yüklüyken, bir ziyaretçi sitenize geldiğinde, görüntüler ziyaretçinin fiziksel konumuna en yakın olan bir sunucudan sunulur. Bunun birçok faydası vardır:

 • Görüntüler kaliteyi korurken boyutu azaltmak için optimize edilmiştir.
 • Görüntüler, hızlı bir web sitesine katkıda bulunan WordPress’in dağıtılmış ağı sayesinde hızlı bir şekilde sunulur..
 • Hızlı yüklenen web siteleri daha iyi dönüşüm sağlama eğilimindedir. Daha iyi dönüşümler daha fazla gelire eşittir.
 • Görüntülerinizi Jetpack’in Foton modülüne yüklediğinizde, sunucunuzun bant genişliği ve bilgi işlem kaynakları kaydedilir. Paradan tasarruf edersiniz ve karbon ayak izinizi azaltırsınız.
 • Photon, ziyaretçinizin bant genişliğini Google’ın ünlü WebP resim biçimini kullanarak kayıpsız sıkıştırılmış görüntüler sunarak kaydeder. Ancak, birkaç tarayıcı bu biçimi destekliyor.

Photon’u çevrimiçi görüntü düzenleme hizmeti olarak kullanma

Bazen bir görüntüyü yeniden boyutlandırma, filtre ekleme, bir görüntüdeki siyah çubukları kaldırma kontrastını ayarlama gibi karmaşık görevleri gerçekleştirmemiz gerekir. Foton Geliştirici API’sı geliştiricilerin WordPress bulut altyapısından yararlanmalarını ve görüntülerinde her türlü numarayı yapmalarını sağlar.

Örneğin, API’ya yapılan aşağıdaki çağrı, orijinal JPG görüntüsünün kalitesini tüm meta verilerini% 75 oranında azaltır. Bu, neredeyse kayıpsız görüntü sıkıştırmasını korurken boyutta% 81’lik bir düşüşe neden oldu..

Photon API ile Optimize Edilmiş Görüntü (448 KB)

http://i0.wp.com/ma.tt/files/2014/09/8084136238_169f1ca1f0_o.jpg?&quality=75&strip=all

Orijinal Resim (2.61 MB)

http://ma.tt/files/2014/09/8084136238_169f1ca1f0_o.jpg

Photon API’ya yapılan tek bir API çağrısı, görüntü boyutunu% 83 azalttı

Tüm bunlar, API’ye tek bir çağrı ile anında yapılır. Sunucu kaynaklarınıza dokunulmaz!

2. Otomatik Yayınlama Modülü ile Sosyal Ağlarınıza Mesaj Planlamıyorsunuz

Farklı sosyal ağlar aynı post kopyaya farklı tepki verir – bu nedenle başlıklar her biri için optimize edilmelidir. Facebook sayfanız için yazdığınız kopya, Twitter veya Pinterest sayfanız için aynı olmamalıdır.

Otomatik Yayınlama özelliği, kullanıcıların ilgili hesapları bağladıktan sonra Facebook, Twitter, LinkedIn ve Google+ sayfalarına otomatik olarak içerik yayınlamalarını sağlar. Kullanıcılar, Facebook ve Twitter için resimleri yapılandırabilir ve yayın sitede yayınlandıktan sonra sosyal ağlarda yayın planlayabilir.

Pahalı sosyal posta planlama araçları satın alabilir veya Jetpack’in Publicize modülünü kullanabilirsiniz. Çağrınız!

3. İlgili Yayınları kullanmıyorsunuz

İlgili Mesajlar bir web sitesinin hemen çıkma oranını azaltmaya en büyük katkıda bulunanlardan biridir. Bir ziyaretçi makalenin en altına kaydırır kaydırmaz, aynı kategoriye, etikete veya özel yayın türüne giren ilgili yayınlar gösterilir..

Her makalenin sonunda ilgili yayınları görüntülemek, ziyaretçinizin “sitede geçirilme süresini” artırabilir ve sonuçta dönüşümleri artıracak kullanıcı katılımını artırabilir. Bir düşünün – ziyaretçiler sitenizde ne kadar çok zaman geçirirse, markanız akıllarında o kadar iyi konumlandırılır. Sonuç olarak, sunduğunuz bir ürün veya hizmete ihtiyaç duydukları anda, ilk akla gelen varlık.

Jetpack’in İlgili Yazılar modülü her yazıdan sonra ilgili yazıları görüntüler. İşte ilginç kısmı – diğer birçok ilgili eklentinin aksine, Jetpack ilgili yayınların bulut altyapılarını kullanarak tüm analiz, işleme ve sunumunu yapar, böylece ek yük yok sunucunuzda. Bu, ilgili yükleri aynı anda görüntülerken sunucu yükünü azaltmak ve sitemizin performansını artırmak için muazzam bir varlıktır.!

4. Jetpack’in Güvenlik Özelliklerini kullanmıyorsunuz

Jetpack’in Koruma modülü herhangi bir web sitesi için gerekli olan bir ton güvenlik özelliği sunar. Securi ve iThemes Security gibi premium güvenlik eklentilerinin yıllık maliyeti 100 dolardan fazladır. Ancak, başlıyorsanız ve iyi İşi yapan güvenlik eklentisi, Jetpack cevabınız. İşte nedeni:

 • Yeni başlayanlar için kaba kuvvet saldırılarına karşı ücretsiz koruma sağlar.
 • Şimdi, yalnızca geçerli bir WordPress.com hesabı olan kişilerin giriş yapmasına izin vermek için WordPress.com aracılığıyla güvenli kimlik doğrulamasını kullanabilirsiniz..
 • Güvenliği gerçekten sıkılaştırmak için iki faktörlü kimlik doğrulamayı da etkinleştirebilirsiniz.
 • Son olarak, IP Beyaz Liste özelliği, yalnızca bir dizi IP’nin yönetici kontrol paneline erişmesine izin vermenizi sağlar. Bu, kötü niyetli giriş denemelerine karşı mükemmel bir önleyici tedbir olmasını sağlar.

Ek avantajlar altında, Jetpack Protect modülü WordPress sitenize yüklü temaları ve eklentileri otomatik olarak günceller. Huzurun tadını çıkarırken çok fazla zaman kazanırsınız.

5. Site İzleme özelliğini kullanmıyorsunuz

Duruş süreleri kötü. Sadece dönüşümlerinizde bir düşüşe neden olmaz, aynı zamanda arama motoru sıralamalarınızı da olumsuz etkiler. Örneğin, Google’ın sitenize bir ziyaretçi gönderdiğinde durumu düşünün. Tek sorun – ziyaretçi sayfanın yüklenmediğini fark eder. Ziyaretçi arama sayfasına geri döner ve bir sonraki arama sonucunu tıklar. Bu sarı bir bayrak – SEO puanlarınız biraz azaldı.

Jetpack adlı Kesinti İzleme özelliği, siteniz e-postayla ve SMS ile kapandığında sizi uyarır. Ayrıca, siteniz yedeklendiğinde ve toplam kesinti süresi olduğunda da size e-posta gönderir. Bu hizmet, sitenizi dünyanın farklı köşelerinden her beş dakikada bir kontrol ederek, ziyaretçileriniz nereden gelirse gelsin, çalışan bir web sitesi görmelerini sağlar.

6. Gönderiyi E-posta ile Kullanabilirsiniz – Ama Değilsiniz

Doğru zamanda, doğru yerde bulunmak başarımızın anahtarıdır. Aynı ilkeler blogunuzun başarısı için de geçerlidir. Blogunuzun alan adında gelişen bir hikayeyi kapsayan ilk kişi olmak, sosyal medyadan yeni bir ziyaretçi akışıyla sonuçlanabilir.

İşte o zaman E-posta ile gönder özelliği kullanışlı geliyor. Gönderiyi bir e-postaya yazmanız ve belirtilen e-posta adresine göndermeniz yeterlidir. Gönderi sitenizde yayınlanacak. E-postanıza resimler ve galeriler ekleyebilirsiniz; bunlar da gönderilir. Ayrıca etiketleri ve kategorileri belirleyebilir veya bir gecikme belirleyebilirsiniz. Dahası, eğer varsa Otomatik Yayınlama modülü etkinleştirildiğinde, yayın sosyal ağlarınıza da gönderilecektir! Zincir reaksiyonları hakkında konuşun.

7. Abonelikler modülünü etkinleştirdiniz mi?

E-posta pazarlama yazılımı üzerine kurulu tüm bir sektör var. Birçoğu ücretli olsa da, bazıları ücretsizdir ancak sınırlamalarla birlikte gelir. En azından, e-posta pazarlama hizmetlerinin en iyileri bile bir hesaba kaydolmanızı gerektirir. Yapabilmek biraz görev ol.

Jetpack’in Abonelik modülü , ziyaretçilerinizden yeni yayınlara kaydolmalarını veya blogunuzdan “Güncellemeler için Abone Olmalarını” isteyen bir widget eklemeniz gereken beyinsiz tekniği izler.

Modül etkinleştirildiğinde, her yeni yayın yayınladığınızda, tüm aboneleriniz en son gönderinizi içeren bir e-posta alır. Ancak olumsuz tarafı, bu e-postalara gömülü gelişmiş izlemeniz olamaz.

8. “Sosyal Kanıtı” kullanmıyorsunuz

Ziyaretçilerin blogunuza yapışmasını sağlamanın yollarından biri “sosyal kanıt” oluşturmaktır. Herkesin ne yaptığını takip etmek için psikolojik olarak uyum sağladık. Her gün olduğu gibi, işe giderken olduğunuzu hayal edin. Herkes aniden istasyondan çıkmaya başladığında metroya girmek üzeresiniz. Hala içeri girer misin?

“Eklenti 100.000’den fazla kez indirildi” veya “Şu anda 75.000 aktif WordPress sitesinde çalışıyor” veya “ürüne 5 yıllık deneyim damıtılmış” gibi semboller gördüğümüzde benzer bir şey olur. Bir çeşit isimsiz güvence karşımızda.

Ekstra Kenar Çubuğu Widget’ları Jetpack sitesinden benzer “dönüm noktası benzeri” bilgileri sitenizde görüntülemenize yardımcı olur. Blogunuzun istatistiklerini ve sektörde iyi bilinen katkıda bulunanları öne çıkarabilirsiniz. Ayrıca Twitter özet akışınız, iletişim bilgileriniz, öne çıkan yayınlarınız vb. Gibi ek bilgileri de görüntüleyebilirsiniz..

Bu widget’ların bir kombinasyonu sadece sosyal kanıt oluşturmaya yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda Kullanıcı etkileşimi. Bu nasıl, soruyorsun?

Görüntüleme hakkında nasıl konuştuğumuzu hatırlayın İlgili Mesajlar her yazının sonunda kullanıcının daha uzun süre hareket etmesini etkileyebilir? Kenar çubuklarınızda ve / altbilgilerinizde “öne çıkan yayınlar” veya “özel fırsatlar” görüntülediğinizde de benzer bir mantık gelir.

9. Site Doğrulama modülüyle zaman kazanabilirsiniz

SEO söz konusu olduğunda, web sitenizi Google Arama Konsolu’na veya Bing Web Yöneticisi Merkezi’ne kaydettirmek son derece önemlidir. Ancak, etki alanı sahipliğini doğrulama işlemi zaman alıcıdır ve HTML dosyalarının kök dizine yüklenmesini gerektirir.

Bunlardan kaçınabilirsiniz ve Jetpack’ Site Doğrulaması modülü. Doğrulama kodlarını Google / Bing konsolundan kopyalayıp yapıştırın ve modül ayarlarına yapıştırın. Siteniz anında doğrulanacak.

Site Doğrulama modülü, etkinleştirildiğinde Pinterest profil resminizi sitenizden gelen herhangi bir raptiye ekleyecek Pinterest’i de destekler..

10. Jetpack Yorumları sosyal yorumların güçlüğünü ortadan kaldırır

Yorumlar modülü sitenize yorum yapmadan önce ziyaretçilerinize sosyal profillerinde oturum açma seçeneği sunar. Bu, birisi Facebook, Twitter, Google+ veya WordPress.com hesaplarına giriş yapmışsa, yorum bırakmak için bu hesaplardan herhangi birini kullanabileceği anlamına gelir.

Tüm yorumlar tekil, aerodinamik bir iş parçacığında görünür. Bunun nasıl faydalı olduğu aşağıda açıklanmıştır:

Gerçek bir ad ve fotoğrafla ilişkilendirildiğinde yorumlarla daha iyi bağlantı kurarız. Sosyal yorumlar özelliği etkinleştirildiğinde, insanları yorum yaparken sosyal profillerini kullanmaya teşvik edersiniz.

Sonuç olarak, bu özellik yalnızca yazılarınıza sosyal güç katmakla kalmaz, aynı zamanda yorum yapmayı da kolaylaştırır. Tek bir tıklamayla, tüm bilgiler (ad, fotoğraf, web sitesi URL’si vb.) Tercih edilen sosyal profilimden çıkarılır ve WordPress yorumlar bölümüne doldurulur.

11. Yorumlar modülünü kullanmayarak potansiyel olası satışları kaybedersiniz

Bunun nasıl mümkün olabileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Aşağıdaki resmi dikkatlice inceleyelim:

Sol alt köşede iki seçenek görüyorsunuz:

Takip yorumlarını e-posta ile bana bildir

Etkinleştirildiğinde, bu yayındaki tüm takip yorumları ilgili ziyaretçiye gönderilir. Takip yorumları insanları sohbete katılmaya teşvik eder. Blogunuzun yorum yapanlarıyla etkin bir şekilde etkileşim kurduğunuzda, etkin bir topluluk oluşturursunuz – her seferinde bir yorum! Şimdi işin ilginç bölümü.

Beni yeni yazılarda e-posta ile bilgilendir

Bir ziyaretçi bu seçeneği işaretlediğinde, esasen blogunuzun güncellenmesine abone olur. Başka bir deyişle – sadece bir ipucu kazandınız! Bence bu, bir özelliğin gerçek bir mücevheridir ve aktif bir topluluğunuz olduğunda güzel çalışır.

12. Google Analytics’i yapılandırmaya çalışmak için çok fazla zaman harcıyorsunuz

Google Analytics, deneyimli gaziler ve acemiler tarafından kullanılan bir araçtır. Herkes bunun hakkında kafa, herkes onu kullanmak istiyor – ama sadece birkaçı bunu anlıyor gibi görünüyor. Google Analytics’i potansiyelinin yarısına kadar yapılandırmak ciddi bir bilgi birikimi gerektirir.

Belki şu an buna odaklanmak istemiyorsunuzdur. Benim gibiyseniz Jetpack’i Site İstatistikleri özellik. Kesinlikle sıfır yapılandırma gerektirir ve kutudan çıkar çıkmaz çalışır.

Site İstatistikleri modülünün veri toplaması birkaç saat alır. Hazır olduktan sonra, farklı trafik ve genel yayınlar ile sayfalar için genel trafik hakkında net ve kısa rakamlar sunar. Ayrıca, en popüler zamanlar, coğrafi konumlar ve arama terimleri hakkında temel bilgiler verir. Daha ne gerekiyor? ��

13. Jetpack ile (muhtemelen) birden fazla siteyi yönetmiyorsunuz

Jetpack’in merkezi gösterge tablosu Tüm WordPress web sitelerinizi yönetebileceğiniz WordPress.com’da? Evet bu doğru. Tek yapmanız gereken Jetpack eklentisini tüm sitelerinize yüklemek, aynı WordPress.com hesabıyla giriş yapmak ve arkanıza yaslanmak.

Jetpack, tüm WordPress kurulumlarınızdan gelen verileri derler ve bunları WordPress.com’daki merkezi bir gösterge tablosunda görüntüler. Kontrol panelinden WordPress temalarını, eklentilerini ve temel sürümlerini güncelleyebilirsiniz. Ayrıca, aynı kontrol panelinden farklı siteler için yayınlar yayınlayabilir ve menülerde değişiklik yapabilirsiniz.

Birden fazla web sitesini yönetmek için ücretsiz bir çözüme ihtiyaç duyan insanlar için Jetpack’in merkezi yönetim panosu bir cankurtaran.

14. Bonus İpucu: WordAds (Premium)

Son zamanlarda Jetpack başlatılan WordAds – blogunuzdan para kazanmanıza yardımcı olan bir blog para kazanma platformu. WordAds, sitenizin ziyaretçilerine alakalı, yüksek kaliteli reklamlar görüntüler. Bu reklamlar, WordPress.com reklamveren programının bir parçası olan onaylı reklamverenlerden görüntülenir.

Jetpack Ads programından örnek kazançların anlık görüntüsü

Ancak, bu premium bir özelliktir ve sadece Jetpack Pro planı ayda 9 $ veya 99 $ / yıl’dan başlar. Pro planında yer alan diğer premium yalnızca Jetpack modüllerini ele alalım.

Jetpack’ten Premium Özellikler

Jetpack’in bize sunduğu premium özellikleri hızlıca gözden geçirelim. Aşağıdaki özellikler Kişisel Plan ayda 3,5 ABD doları (veya yıllık 39 ABD doları).

 • Günlük otomatik yedeklemeler, 1 tıklamayla geri yükleme ve 30 günlük arşiv
 • Gelişmiş spam filtreleme
 • Öncelikli destek

Yukarıdaki özelliklere ek olarak, Premium Plan $ 9 / ay perakende satıyor ve aşağıdaki özelliklere sahip:

 • Günlük kötü amaçlı yazılım taramaları
 • Jetpack Ads, diğer adıyla WordAds programı
 • 13 GB depolama alanı ile video barındırma

Bir karşılaştırma tablosu ile birlikte özelliklerin tam listesi Jetpack’te detaylı fiyatlandırma sayfası.

Sonuç

Jetpack, çok sayıda özelliğe sahip basit bir yardımcı program eklentisinden tam entegre bir hizmet platformuna kadar uzun bir yol kat etti. Bir dizi ücretsiz hizmet ve çeşitli premium özelliklere sahip olan Jetpack, tek bir eklentide paketlenmiş en kapsamlı araç setini sunar. Yeni başlayanlar ve tecrübeli gaziler için tasarlanmıştır.

Bu makaleyi okuduktan sonra Jetpack’in en gurur verici özelliklerinin farkındasınız. Ancak bu, hepsini bir seferde etkinleştirdiğiniz anlamına gelmez. Mevcut gereksinimlerinizi analiz edin ve Jetpack’in modüllerinin bunları gerçekleştirmenize nasıl yardımcı olabileceğini anlayın. Çoğu web sitesi için etkinleştirilebileceğini düşündüğüm özelliklerin hızlı bir listesi:

 1. Ücretsiz CDN
 2. İlgili yayınlar (yalnızca içeriğinizi uygun etiketler ve kategorilerle düzenlediğinizde ve her kategori altında yeterli içeriğe sahip olduğunuzda)
 3. Site izleme
 4. Koruma modülünden güvenlik özellikleri
 5. Yorumlar modülü
 6. Site istatistikleri

Jetpack’in basitlik ve WordPress.com bulutunun gücünden oluşan düzinelerce kullanışlı özelliği, onu herhangi bir pazarlamacının cephaneliğinde güçlü bir silah haline getiriyor. Bugün bir dönüş yap. Ayrıca, en sevdiğiniz Jetpack özelliğini de kaçırdık mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map