WordPress için bir Symple Guide, Freelance Business Nasıl Kurulur

WordPress ile Serbest İş Kurun

Sen doğuştan bir girişimcisin, risk alıcısısın. Hayatınızın bir noktasında, yakın zamanda veya geçmişte, “Heck ben kendim için işe gidiyorum” kararını verdiniz ve işte buradasınız. Belki de durum böyle değildir. Belki de sıkıştığınız 9 ila 5 öğütücüyü tiksindiriyorsunuz. Hayattan daha fazlasına ihtiyacınız var. Kendi patronunuz olma özgürlüğünü ve sonsuz miktarda daha fazla kazanma olasılığını arzu ediyorsunuz.


Serbest bir iş kurmak istiyorsunuz, böylece her yerde ve her zaman çalışabilirsiniz. Evden çalışmak istiyorsunuz ve trafikte saatlerce oturmak zorunda kalmıyorsunuz. Sizin pjs çalışmak istiyor, aslında öğle yemeği pişirin ve projeler arasında favori şovunuzun bir bölümünü izleyin. Tüm yıl boyunca bir tatil için beklemek zorunda kalmadan dünyayı dolaşmak istiyorsunuz. Yeni kültürlere aşık olmayı ve gerçekten mutlu olmayı arzuluyorsunuz.

Bağırsakta meydan okuduğunu hissediyorsun ve ilk çekinde para kazanmak için sabırsızlanıyorsun. Belki de heyecan yoğun. Belki de yoğun seviyorsun. Yoğun iyidir. Hırsınız takdire şayan, ama nereden başlıyorsun?

Bugünkü gönderide, WordPress’e dayalı bir serbest işletme oluştururken göz önünde bulundurmanız gereken (ve uygulamanız gereken) bazı temel hususları ele alacağız. Talimatlar için hazırlanın ve daha da ilham alın, çünkü bu ipuçları sizi arzu ettiğiniz ve hak ettiğiniz şampiyonu yapacak. Hazır mısın? İşte başlıyoruz.

İş fikrine karar verin

İlk olarak, başlatmak ve kurmak istediğiniz işe karar vermelisiniz. Sadece bir işe başlamak için bir iş başlatamazsınız – bilirsiniz – cehennem ya da heyecan için ya da arkadaşlarınıza göstermek için. En seçkin iş fikriniz tutkularınız, deneyiminiz ve bilginiz tarafından yönlendirilmelidir. WordPress ile Para Kazanma bölümünde gördüğümüz gibi, içine girebileceğiniz birkaç WordPress ile ilgili yol var. Sadece aşkını bulmalısın.

Web geliştirme becerileriniz varsa veya öğrenecek kadar tutkuluysanız WordPress temaları ve / veya eklentileri geliştirebilirsiniz. Kendinizi saygın bir WordPress blogcuya dönüştürebilir, WordPress barındırma sağlayabilir ve / veya diğerleri arasında canlı WordPress desteği sunabilirsiniz. Tüm bunlar kazançlı fırsatlar olsa da, işinizde ve işinizde çalışmak için çok zaman harcayacaksınız, bu yüzden en iyisi tutkularınızı takip etmektir..

Ayrıca ne yapacağınız konusunda bilgili olmanız gerekir. Hizmetle ilgili ilk şey yapmadıysanız nasıl bir hizmet sunacaksınız? En önemlisi, iş fikriniz uzaydan düşmemelidir. Belli bir soruna cevap verecek kadar gerçekçi olmalıdır; piyasada bir çözüm olmalı. Daha basit bir ifadeyle, ürün ve hizmetleriniz insanların ödemek istediği bir şey olmalıdır. Son olarak, WordPress ile herhangi bir serbest iş oluşturabilirsiniz, bu nedenle kendinizi bahsettiğimiz seçeneklerle sınırlamayın.

Sağlıklı Bir İş Planı Oluşturun

create-a-iş-planı

Serbest bloglama işime başladığımda hiçbir planım yoktu. On kişi için sadece bir fikir ve motivasyon parçası. Bununla birlikte, bir iş planının olmaması, tam bir blog yazarına geçişimi geciktirdi. Dersimi öğrendim, yani…

Bir plan, odaklanmış kalmanıza ve işten ayrılmak istediğinizde bile iş sorunlarının üstesinden gelmenize yardımcı olur. Finansal projeksiyonlar yapabilir, güvenilir içerik stratejileri oluşturabilir, etkili pazarlama geliştirebilir ve genellikle büyük kazanabilirsiniz. Ve bir plan olmadan, navigasyon olmadan bir gemi gibi olacaksınız. Yönünü kaybedip, enkazı kaybedeceksin ve sonunda çok fazla zaman ve para harcıyorsun. Bunu ilk elden biliyorum ve deneyimlerimin dışında, şimdi bir planla işlere (günümün yanı sıra) başlıyorum.

Planınızın sayfaları doldurmasına gerek yoktur; yüzyılın planı olması gerekmez; sıfır satıştan sağlıklı ve serbest bir işletmeye nasıl geçeceğinizin yazılı bir açıklaması. Günlük planınız birkaç görev olabilir Evernote, veya takvim uygulamanız. Bir iş planı hazırlamak için yardıma mı ihtiyacınız var? Kontrol et Serbest Çalışma Planı: Başarılı olmayı veya Başarısız Olmayı Beklemeyi Planlayabilirsiniz ilham almak için iThemes tarafından. Hareketli…

İnşa et ve Gelecekler

WordPress serbest çalışanı olarak sahip olabileceğiniz en önemli varlık, potansiyel müşterilerin hizmetleriniz / ürünleriniz hakkında daha fazla bilgi edinebileceği, portföyünüzü kontrol edebileceği, sizinle iletişim kurabileceği ve sonunda sipariş verebileceği çevrimiçi bir merkezdir. WordPress burada parlıyor.

Platformun kurulumu ve kullanımı kolaydır. Mükemmel WordPress teması (Toplam Duyarlı Çok Amaçlı WordPress Teması’na bakın) ve birkaç eklenti ile, sorunsuz bir şekilde mükemmel portföy web sitesi oluşturabilirsiniz ( bu, ya da bu).

Sizin için bir WordPress sitesi kurmak için bir web geliştiricisi tutmanıza gerek yoktur, sadece seçtiğiniz temayı ateşleyin, birkaç güç eklentisi ekleyin ve gitmekte fayda var. Şüphesiz, işletmeniz için harika bir WordPress barındırma ihtiyacınız olacak, böylece kötü niyetli bilgisayar korsanları için endişelenmenize gerek kalmadan işinize konsantre olabilirsiniz..

Profesyonel bir WordPress sitesi kurmanız gereken araçlar için lütfen aşağıdaki kaynaklara göz atın:

 • Profesyonel Araç Setiniz için WordPress Kaynakları
 • En İyi Bir Sayfa WordPress Temaları
 • HTML’den WordPress Teması Oluşturma
 • WordPress için En İyi Sosyal Medya Eklentileri
 • 40 WordPress Eklentisi Olmalıdır
 • WPExplorer Premium Temaları, Zarif Temalar ve Tema Ormanları
 • Sahip Olmanız Gereken 10 BuddyPress Eklentisi
 • Ve çok daha fazlası!

Müsait Olun

zaman yaratmak

Artık WordPress sitenizi çalıştırdığınıza göre, müşterilerin işe alınabileceğinizi bildirme zamanı. Kimse işe alınmak için bir WordPress serbest çalışanı olduğunuzu bilmiyorsa, bana masanıza nasıl ekmek ve sırtınıza bez koyacaklarını söyleyin?

Geçmişte birlikte çalıştığınız yakın arkadaş çevrenizden, iş arkadaşlarınızdan ve müşterilerinizden yararlanarak, süreci terlemeniz bile gerekmez. Başka bir deyişle, acil ağ. Bu kişilere WordPress siteleri oluşturma, harika blog içeriği yazma, destek sunma ve / veya tüm konularda WordPress’e danışabileceğinizi bildirin.

Sitenizde ve görünüm yaptığınız diğer tüm platformlarda kullanılabilirliğinizi bilin. Hiç kimse bu adamı sevmediği için mevcut ağ iletişim kişilerinizin hayatını spam etmeyin. Yakın kişilerinize müsait olduğunuzu bildirerek projeleri ne kadar hızlı sıralayabileceğinize şaşıracaksınız.

Herhangi bir proje yapmadıysanız, önce web siteniz için birkaç örnek oluşturmanız gerekir. Serbest bir web tasarım kariyerine başlamak ister misiniz? Sitenizde birkaç harika web tasarım örneği gösterin (henüz bir müşteriniz yoksa bunları bile demo siteleri olarak barındırabilirsiniz). Bir web geliştirme işi başlatmaya çalışıyorsanız ücretsiz temalar, eklentiler vb. Verebilirsiniz. Sizinki gibi serbest bir WordPress blog işine başlamak mı istiyorsunuz? Sitenize birkaç yazı / blog örneği ekleyin, vb..

Örnekler güvenilirlik, otorite, deneyim ve profesyonellik kurmanıza yardımcı olacaktır. Ardından müşterilerinizin iş gönderdiği ve başvurduğu iş panolarını akın edin. Ancak iş başvuruları ve işler için bir kişi değilseniz (bu arada faturalara yardımcı olabilirler), kendi ürünlerinizi veya hizmet paketlerinizi geliştirmeye ne dersiniz??

Ürün ve / veya Hizmet Paketleri Geliştirin

Eğer iş panoları çıkarma fikrinden hoşlanmıyorsanız ve bunun yerine müşterilerin size gelmesini istiyorsanız, satmak için ürünler veya daha çok hizmet paketleri geliştirmelisiniz. Gelecek vaat eden bir WordPress geliştiricisi misiniz? Premium WordPress temalarını paketleyebilir ve tıpkı Elegant Themes’dan Nick Roach gibi yıllık abonelik için satabilirsiniz.

Ücretli danışma paketleri oluşturabilirsiniz. Bloglama hizmetinizi farklı fiyat noktalarına sahip paketler halinde sunabilirsiniz. Hayal edebileceğiniz herhangi bir ürün oluşturabilir ve talep olması durumunda bir öldürme yapabilirsiniz (Envato studio, hizmet sunan serbest çalışanlarla doludur). Kendi pazarınızda (niş) bir sorun arayın ve ardından çözümü sunun. Bu çözüm sizin ürününüz olur. Bu, elbette, çevrimiçi işinize önemli bir trafiğiniz olduğunu varsayar, birkaçını ele alacağız. Bu arada, doğru ücretleri ödemekten bahsedelim.

Adil Şarj Edin ve Değer Katın

değer katmak

Hiçbir şey WordPress geliştirme için 3k $ şarj etmenizi engelleyemez. Ancak, geri dönerseniz, 50 $ değerinde bir WordPress teması satın alın, yükleyin, zaman kaybettirin ve siteyi müşteriye gönderin, gerçekten müşteriyi ve kendinize bir iyilik yapıyorsunuz?

Nasıl baktığınız önemli değil, ancak işin kurallı kuralı her zaman müşteriye hizmet etmektir ilk. Söz konusu müşteri, muhtemelen kendi başlarına yapabilecekleri bir tema yüklemek için fazla ücretlendirdiğinizi öğrenirse, kötü bir temsilci alırsınız. Sonra bir web geliştirici olarak maskelenen lapa lapa bir erkek veya kız olduğunuzu söyler. Oradan doğa devralır ve gerisi sadece domino etkisidir.

Açık ve anlaşılır olun ve önceden oluşturulmuş WordPress temalarını kullanmanın yanlış bir yanı olmadığından, müşterinin 200 $ karşılığında alacakları bir hizmet için neden 3k $ ücretlendirdiğinizi anlamasına izin verin. Önceden oluşturulmuş bir şablon kullanırsanız, onlara bildirin! 3 bin dolar ücret alırsanız, 3 bin dolardan fazla değer sağladığınızdan emin olun. Bu tüm serbest çalışanlar için geçerlidir. Sonuçta müşterinin beklentilerini aşmak, hatırlanmanın ve tekrar iş kazanmanın en iyi yoludur. Özet olarak, değerinizi bilin, piyasa fiyatlarını kontrol edin ve buna göre ücret alın. Sadece fazla şarj etmeyin veya fazla şarj etmeyin ve kendinizi unutulmaz kılmayı unutmayın.

Müşteri Deneyimi Önemlidir

Benim tecrübelerime göre, iş sadece sözleşme imzalamak, para kazanmak ve ürünü teslim etmekle ilgili değil. İnsan-insan bağlantılarını desteklemeyen bir iş anlaşması sonunda ekşiliğe dönüşecektir. Bu, müşterileriniz dünyanın diğer tarafında yaşıyor olsa bile geçerlidir.

E-postalarınızın, sohbetlerinizin ve çağrılarınızın alıcı ucundaki kişi sizin kadar insan. Onlar zevk zevk şeylerin çoğunu zevk. Müşterilerinize arkadaşlarınız ve aileniz gibi davranmak, hızlı bir şekilde sona ermenin aksine, sizi deneyimsiz serbest çalışanlardan uzak tutacak.

Dürüstlük, sabır ve alçakgönüllülük gibi ince bir kalite bile birçok müşterinin kalbini kazanabilir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, müşteri her zaman önce gelir. Sunduğunuz hizmet ve deneyim müşterilerinize kendilerini daha iyi hissettiriyor mu? Değilse, uygun değişiklikleri yapın, ancak bunun bir öpüşmek anlamına gelmediğini unutmayın. Bunu yapıyorsun ve yakında bir işten çıkacaksın.

Süreçlerinizi kolaylaştırın, mükemmel bir kullanıcı deneyimi sağlayın (siteniz dahil) ve birinci sınıf ürünler sağlayın. Bunları bir araya getirmek mükemmel bir müşteri deneyimi sağlayacaktır. Her şey müşteriyle ilgilidir – çeki kesen kişi. Bu seninle ilgili değil ve asla olmayacak.

Müşteri Görüşleri, Onaylar ve Tavsiyeler

Anlamlı-iş-ilişkileri

Görüşler ve onaylar, potansiyel müşterilere diğerlerinin hizmetlerinizi / ürünlerinizi kullandığını ve bunlardan keyif aldığını gösterir. Onay, geçmiş müşterilerinizin amacınız için şampiyon olmalarına izin vererek işinizi daha yüksek seviyelere çıkarmanızdır. Bu konuda da çalışıyorum, müşterilerden bana sulu referanslar yazmalarını isteyemediğimi görüyorum.

Neden böyle? Övgü ve ciroyu doğal olarak kazanmayı seviyorum ve müşterilerim büyük motivasyon kaynağı olduğu için, her projeden sonra bana verdikleri geri bildirimlerin gerçekten uzun bir sayfaya ihtiyacı olacak ve böyle gitmiyorum. Haha, kiminle dalga geçiyorum? Muhtemelen her bir referansı, her bir onayı ve her bir geri bildirim hattını göndermeye başlamalıyım.

Benim için zaten yeterli, Jonathan Wold, yarı zamanlı serbest çalışan WordPress danışmanı onaylar hakkında şunları söyler:

Basit tutun. Müşterinizden, sizinle çalışma deneyimleri hakkında 2-3 cümle yazmasını isteyin. Onaylarını alın ve web sitenize koyun…

Ve ne yapmalı? Bu doğru, dünyanın görmesi için web sitenize gönderin. Sonra onlara tavsiye isteyin. Ne dedin? İlk referanslar ve şimdi müşteriden bizi başka bir müşteriye tavsiye etmesini istemeliyiz? Yönlendirmeler, güneş altında herhangi bir işi büyütmenin harika bir yoludur.

Ticaretinde Ustalaşın

İnternet olan hızlı tempolu dünyada hiçbir şey taştan yapılmış değil. Bugün alakalı bir teknoloji, birkaç ay boyunca kullanılmayabilir. Trendler ve hevesler gelir ve gider. Teknikler sürekli değişir ve yeni teknolojiler doğar. İstismar etmeyi seçtiğiniz alan ne olursa olsun, öğrenmeyi ve becerilerinizi daha da geliştirmeyi asla bırakamazsınız.

“Profesyoneller en fazla parayı kazanıyor, en fazla etkiye sahip ve genel olarak iyi oluyor…” çünkü ipleri öğrenmek için zaman ayırdılar. Geçmiş hatalarından ya da deneyim dediğimiz şeylerden öğrendiler ve orada durmadılar. Onlar ekstra mil gitmek, bloglar, kitaplar okumak ve etkinliklere katılmak. Zanaatlarını aktif olarak öğreniyorlar.

Siz de WordPress yanlısı olabilirsiniz. Siz de ilk başta korkutucu görünebilecek ticarette ustalaşabilirsiniz, ancak kalabalığın arasından sıyrılmanıza yardımcı olacaktır. Hatta guru, sensei ve uzman gibi süslü başlıklar bile kazanabilirsiniz �� Yaptıklarınızda ustalaşın ve öğrenmeyi asla bırakmayın.

Serbest Çalışan WordPress İşinizi Büyütün

büyüyen-your-iş

Bir kez çekiş kazandığınızda ve bizlere sahip olmaktan biraz zevk aldığınızda, arkanıza yaslanın, bilirsiniz, yoğun emeğinizin meyvelerinin tadını çıkarmak isteyebilirsiniz. İşler aramaya başladığında gevşetmek cazip gelebilir, ancak frenlere çarpmaya cesaret edemezsiniz. Her zaman biraz dinlenebilirsiniz, ancak daha sonra geri dönün ve serbest WordPress işinizi büyütün. Nasıl?

tanıtım

Serbest işinizi tanıtmak, ürünlerinizi / hizmetinizi potansiyel müşterilerinizin önüne almaktır. Nasıl yaptığınız önemli değil, etik olması şartıyla, maksimum potansiyel müşteriye ulaşmak için mevcut tüm yolları tüketmelisiniz..

Google reklamlarını kullanabilirsiniz. Yerel potansiyel müşterileri çekmek için coğrafi hedefli Facebook ve Twitter reklamlarını kullanabilirsiniz. Potansiyel müşterinizin videoyla sohbet ettiği bloglarda misafir blog oluşturabilirsiniz. Heck, WordPress sitenize daha fazla trafik çekmek için basın bültenleri, yarışmalar, e-posta pazarlaması ve hemen hemen her şeyi kullanabilirsiniz.

Zaten müşterileriniz ve sürekli çalışmanız olsa bile, işletmenizi tanıtmayı asla bırakmayın. Ha? Plakam dolduğunda neden serbest işimi tanıtmalıyım? Bu sorunun cevabı bir sonraki noktada yer alıyor.

Ana Ekip Oluşturun

Hepimiz takımları severiz. Takımlar harika çünkü görünüşte imkansız görünen görevleri bile yapılabilir hale getiriyorlar. Elbette, kendi başınıza başarı elde edebilirsiniz, ancak çarkları çevirmenize yardımcı olan bir ekiple, hedefinize daha hızlı, kolay ve stil ile ulaşacaksınız. Ayrıca başarınızın tadını daha uzun süre çıkaracaksınız.

Bir keresinde iki kişilik bir ekip oluşturdum ve yönetilmesi zor ve tutulması pahalı olsa da, gelirimi ikiye katladım, çalışma saatlerimi önemli ölçüde azalttım ve çok eğlendim. Para kafama gidene kadar çok eğlenceli ve tüm operasyonu berbat ettim. Ben gençtim ve bu bir öğrenme deneyimiydi.

Takımlar harika ve işi öğrenir öğrenmez kendinizinkini oluşturmalısınız. Ardından WordPress tabanlı serbest işinizi titizlikle tanıtın ve iş yükünü ekip üyeleriniz arasında dağıtın. Bir ekiple, fazla yargılama yapmadan kazançlı bir serbest iş kurabilirsiniz. Ekibinizi iyi seçmek için zaman ayırdığınızdan emin olun, aksi takdirde işinize zaman, para ve müşteri güvenini boşa harcarsınız..

Proje Yönetimi

Ancak ekibinizi kurmadan çok önce, kişisel yaşam taahhütlerinizi dengelerken, projelerinizin üstünde kalmanız, muhasebe, faturalandırma ve iletişiminizi diğer yönetici görevleri arasında yapmanız gerekir. Nakit akışını takip etmeniz, vergilerinizi dosyalamanız ve diğer birçok girişimci şapkasıyla oynamanız gerekecek.

Gibi araçlara ihtiyacınız olacak Trello projeler düzenlemek ve işbirliği yapmak, WP-Fatura faturalama için, WordPress Gelişmiş Biletleme Sistemi destek için, Tasarım Onay Sistemi çalışmanızı hızlı bir şekilde onaylatmak için, WP Özgeçmişi güzel CV’ler oluşturmak ve WP Müşteri Yorumları referans toplamak.

Bunlar ihtiyacınız olan araçlardan sadece birkaçı. Diğerleri BackWPup içerir, iThemes Güvenliği, Elveda Captcha, ve Akismet diğerleri arasında. Daha fazla araç için bu profesyonel WordPress kaynakları listesine göz atın..

Serbest çalışma bir tatil değildir

Oh evet, Filipinler veya Hawaii’de tatil yaparken bile çalışacaksınız. Uzun ve tuhaf saatler çalışacaksınız. Her tür insanla uğraşmak zorunda kalacaksınız, çünkü tüm dünya sizin arenanız olacak. Ayrıca kendiniz için çok eğleneceksiniz.

İstediğiniz yerden, istediğiniz zaman çalışacaksınız. Kendi programlarınızı, ücretlerinizi ve diğer her şeyi ayarlayacaksınız. Öğreneceksin ve büyüyeceksin. Boğucu 9 – 5 masa işinde her zamankinden daha fazla eğleneceksiniz. Hücreyi hor görürsünüz ve tek pişmanlığınız, “Neden bu kadar erken başlamadım?”

kaynaklar

iş istasyonu masası

WordPress ile başarılı bir serbest iş kurma hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? İşte birkaç harika kaynak:

Son söz…

WordPress kullanarak serbest bir iş kurmak kolay bir iştir. WordPress’i yükleyin, harika bir tema ve birkaç eklenti edinin ve sallanmaya hazırsınız. İşletmeyi olgunluğa büyütmek, çok fazla yapılabilir olsa da, farklı bir hayvandır. Bugün burada paylaştığımız ipuçlarını takip edin ve altın kazınızı bulmalısınız. Veya tünelin sonundaki ışık.

Sonuçta, tek ihtiyacınız olan bir fikir, bir plan ve zorlukların üstesinden gelmek için olan irade ve tüm dünya olmasa da çevrelerinizdeki bir sonraki büyük şey olacaksınız. Herhangi bir fikriniz, ipucunuz veya sorunuz var mı? Lütfen yorum bölümünde ateşi yakmaya devam edin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map