WordPress’i Hızlandırmak için 10+ Ücretsiz CDN Hizmeti

WordPress'i Hızlandırmak için Ücretsiz CDN Hizmetleri

Teknolojik olarak gelişmiş bölgelerin ortalama İnternet hızının 10 Mbps’yi aştığı günümüz dünyasında, CDN hizmetlerinin başarılı olması şaşırtıcı değildir. Bazı şeyleri daha da hızlandırmak için, bazı şanslı okuyucular 1 Gbps’ye kadar hızların tadını çıkarabilirler – evet, örneğin hizmetler gibi saniyede bir gigabit Google Fiber, Cox Gigablast veya Centurylink Gigabit. Daha hızlı bitler için bu yarışın bir dezavantajı olarak, dikkat süremiz bir ücret ve sabır alır, uçucu hale gelir.


Sitenizi bir İçerik Dağıtım Ağı ile güçlendirmek her zaman iyidir. Bir CDN sadece barındırma sağlayıcınızdan bant genişliği maliyetlerinden tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda siteniz delicesine hızlı olur ve arama motorlarında daha üst sıralarda yer alır. Bu ifadeyi duymuş olabilirsiniz:

Bazı insanlar bu dünyada hiçbir şeyin özgür olmadığını söylüyor,
Sadece nereye bakacağını bilmen gerektiğini söylüyorum!

CDN Nedir – İçerik Dağıtım Ağı?

WordPress web siteniz için ücretsiz CDN’leri incelemeden önce, temel bilgileri ele alalım. Basitçe söylemek gerekirse, bir İçerik Dağıtım Ağı veya bir CDN, web sitenizin dosyalarını sitenin ziyaretçisine en hızlı şekilde ulaştırmak için tasarlanmış, dünyanın her yerinde bulunan bir grup sunucudur. Üç nokta:

 • Bir grup sunucu.
 • Dünyanın her yerinde bulunur.
 • Web sitenizin statik dosyalarını (resimler, PDF’ler, JavaScript ve CSS dosyaları gibi statik kütüphaneler) en hızlı şekilde sunar

Neden Bir CDN?

Yeni bir web sitesinin genellikle bir kaynağı vardır. Ve işe başladığınızda sorun değil ve çok fazla ziyaretçiniz yok. Web siteniz büyüdükçe (yani trafiğiniz arttıkça) sitenizi yüklemek için geçen süre de artacaktır..

İnsanlar genellikle sevmezler bekleme bir web sitesi için. Bu etki, yükleme süresinde bir saniyelik bir düşüşün 6.000.000 ABD Doları (yani 6 milyon $) gelir sağladığı çevrimiçi alışveriş web sitelerinde en güçlü olanıdır. Bunu CachePoint’in parlak makalesinden aldım – Gelir Üzerindeki Çok Gerçek Performans Etkisi.

Bu yüzden bir CDN’miz var. Ziyaretçiye en yakın olan sunucudan içerik sunarak içerik dağıtımını hızlandırır. Yükleme süreniz azalır ve kazanırsınız. CDN’leri daha iyi anlamak istiyorsanız, Incapsula’nın CDN kılavuzu başlamak için harika bir yer.

CDN Listesine Başlarken

Bu makaleyi dört gruba ayıracağız:

 • grup bir kesinlikle ücretsiz bir CDN hizmetidir. sonsuza dek olmayan plan.
 • Grup altındaki CDN’ler iki teklifler var mı cömert deneme süreleri (on iki ayı düşünün) – blogunuzu büyütmek için yeterli.
 • grup üç yine kesinlikle CDN’ler içeriyor ortak komut dosyalarını barındırmak için ücretsiz jQuery, Bootstrap, vb..
 • grup dört içerir şerefli sözler artık etkin olmayan, ancak bu makalenin orijinal olarak yayınlandığı sırada canlıydı (2016’da geri dönüyor).

Sonsuza Kadar Planlı WordPress için Ücretsiz CDN’ler

Bu sayfaya “WordPress için ücretsiz CDN” için geldiğiniz göz önüne alındığında, makaleye göz atalım.

1. CloudFlare

Cloudflare-cdn hizmeti

CloudFlare popüler olarak WordPress kullanıcıları için en iyi ücretsiz CDN olarak bilinir. Aslında ücretsiz bir plan sunan sektör lideri birkaç oyuncudan biridir. Tarafından desteklenmektedir 115 veri merkezi, CloudFlare, temel DDoS saldırılarına karşı hız, güvenilirlik ve koruma sağlar. Ve Onun WordPress eklentisi 100.000’den fazla aktif web sitesinde kullanılıyor.

2. Incapsula

Incapsula-cdn hizmeti

Incapsula Buluttan Uygulama Dağıtımı sağlar: Global CDN, Web Sitesi Güvenliği, DDoS Koruması, Yük Dengeleme ve Yük Devretme. Hizmeti etkinleştirmek 5 dakika sürer ve harika bir ücretsiz plan ve bir WordPress eklentisi sitenize gönderilen yorumlar için doğru IP Adresi bilgilerini almak için.

Hem CloudFlare hem de Incapsula tarafından sunulan özellikler:

Özetle, Incapsula ve CloudFlare bunu yapar:

 • Web sitenizin tüm trafiğini, küresel olarak dağıtılmış üst düzey sunucu ağı üzerinden yönlendirir (Bu, küçük bir DNS değişikliği ile gerçekleştirilir)
 • Gelen trafiğin gerçek zamanlı tehdit analizi ve çoklu Gigabit DDoS saldırıları dahil en son web tehditlerini engelleme
 • Giden trafik, küresel olarak desteklenen içerik dağıtım ağları aracılığıyla hızlandırılır

3. Jetpack tarafından foton

Photon Jetpack tarafından

Tüm WordPress kullanıcılarına – Jetpack tanıtım gerektirmez. Son zamanlardaki muazzam gelişimlerine, ücretsiz bir CDN hizmeti ( Foton), sitenizin resimlerini global olarak güçlendirilmiş WordPress.com ızgarası üzerinden sunar. Bu hizmeti etkinleştirmek için tek yapmanız gereken indirip kurmaktır Jetpack ve Foton modülünü etkinleştirin.

WordPress kullanıcılarının Jetpack’e girişine gerek yoktur. Jetpack’in sunduğu en harika özelliklerden biri, ücretsiz CDN hizmetidir. Foton. En iyi kısım? Bir şey yapılandırmanıza gerek yok! Eklentiyi yükleyin, WordPress.com hesabınızla giriş yapın ve foton modülünü etkinleştirin. Bu kadar. Tüm resimleriniz, dünya genelinde yüz binlerce web sitesine güç veren WordPress ızgarasına yüklenecek.

4. Sürü

Swarmify, (daha önce SwarmCDN olarak biliniyordu), ücretsiz planlarında 10GB bant genişliği (yalnızca görüntüler için) sunan eşler arası (P2P) tabanlı bir içerik dağıtım ağıdır. Denemek için WordPress eklentisi ve bir deneyin. Swarmify’ın biraz farklı bir şekilde çalıştığını belirtmek ilginçtir:

Diyelim ki bir grup insan sitenize göz atıyor. Onları P2P’teki ilk ‘akran’ olarak düşünün. Yeni bir ziyaretçi (eş) geldiğinde, görüntüler mevcut kullanıcı grubundan (önceki eş) sunulur. Bu, sunucunuzun bant genişliğinden tasarruf sağlar ve eşler genellikle birbirine daha yakın olduğundan yükleme sürelerini iyileştirir. Swarmify ayrıca ücretli planlarının sadece bir parçası olan video CDN’yi de sunuyor..

Ücretsiz Gibi İyi Deneme CDN Hizmetleri:

Bu bölümde, cömert bir deneme süresi sunan premium bulut CDN sağlayıcılarından bazılarını keşfedeceğiz. Deneme süresinin hizmeti test etmek ve sonunda ücretli bir plana yükseltmek için yeterli olacağını düşünürüm

Size bir bağlam vermek için, web’in geleceği bulutta. İster WordPress siteniz için içerik dağıtımı, ister NASA için yüksek performanslı bilgi işlem olsun – bulut her yerde. WordPress’in bulutta nasıl kurulacağına dair birkaç makale ele aldık. Bugün, CDN sunan aynı hizmetlere bakacağız. Amazon Web Services ve Google Cloud’a bakacağız.

5. AWS Bulut Önü

Amazon Web Services (AWS), yüksek performanslı bulut bilişim teknolojisini kitlelere uygun fiyatla getirmede öncüdür. Hizmetlerinden biri Amazon CloudFront Slack ve Spotify gibi endüstri lideri bir içerik dağıtım ağı!

Üstüne üstlük, ücretsiz kullanım katmanı bir tam yıl. Ya kota? Deneme süresi boyunca 50 GB’lık giden aktarım. Bu kesinlikle tüm WordPress meraklıları için denenmeli.

Nasıl başlıyorsun?

Yeni başlayanlar için kullanacağız WP Boşaltma S3 Amazon S3 (depolama) ve Amazon CloudFront (CDN) hizmetlerinizi WordPress sitenize entegre etmenizi sağlayan Lite eklentisi. WordPress’in AWS’ye nasıl yükleneceği ile ilgili makalemize de göz atabilirsiniz..

6. Google Cloud CDN

AWS’ye benzer şekilde Google Cloud, bir yıllık süre boyunca 300 ABD doları tutarında kredi sunar. Bulut CDN platformu. Geçmişte WordPress’i Google Cloud’a nasıl yükleyeceğimizi ele aldık. Bugün var tek tıklamayla çözümler birden fazla bulut sağlayıcısına WordPress (ve diğer önde gelen CMS) dağıtma.

7. Microsoft Azure CDN

Microsoft Azure şu anda (yani Temmuz 2017), 30 günlük deneme 200 USD değerinde kredi ile hizmet vermektedir. Azure CDN dünya genelinde birden fazla veri merkezinde mevcuttur.

8. Bulutlu

Büyük ölçüde resimlere bağımlı bir web sitesi (fotoğraf / tasarım hizmetleri portföylerini düşünün) çalıştırırsanız, resimlerinizin başka bir sunucuya boşaltılması iyi bir fikir olacaktır. Sonunda çok değerli bant genişliğinden tasarruf edersiniz. Cloudinary görüntülerinizi barındırabilen, anında yeniden boyutlandırabilen ve bir dizi harika özellik sunan sağlam bir görüntü yönetimi çözümüdür. Sonsuza kadar olmayan planlarında, 5 GB bant genişliğine sahip 2 GB depolama alanı sunuyorlar.

9. İmgur

Çılgınca popüler bir resim barındırma sitesi, Imgur hızlı, güvenilir ve yeni başlayanlar için mükemmeldir. Yeni başlıyorsanız ve sunucu bant genişliğinden tasarruf etmenin kolay bir yolunu arıyorsanız, diğer popüler resim barındırma siteleriyle birlikte imgur PhotoBucket ve Flickr amaçlarınıza sonuna kadar hizmet etmeli.

10. Ücretsiz Bulut Depolama Şirketleri

Serbest bulut depolama cdn-hizmetleri

Sunucu bant genişliğinden tasarruf etmenin bir başka harika yolu, ücretsiz bulut depolama hizmetlerini kullanmaktır. Doğrudan indirebileceğiniz birkaç PDF veya videonuz olduğunu varsayalım. Bunları sunucunuzda barındırmanız çılgın gibi bant genişliğini tüketir. Akıllı bir çözüm, çeşitli ücretsiz bulut depolama hizmetlerini kullanmak olacaktır. Bir dosyayı herkese açık olarak paylaşmak için dosyanın herkese açık bir URL’sini oluşturabilir ve sitenize yapıştırabilirsiniz. İşte birkaç ücretsiz bulut depolama çözümü:

 • Dropbox – 2 GB ücretsiz, yönlendirmelerle 18 GB’a kadar üretebilir
 • Google sürücü – 15 GB ücretsiz
 • SkyDrive – 7 GB ücretsiz
 • kopya – 15 GB ücretsiz, yönlendirme başına 5 GB
 • Kutu – 5 GB ücretsiz

Barındırılan Kütüphaneler için Ücretsiz Açık Kaynak CDN

Şimdi premium içerik dağıtım ağları tarafından barındırılan bazı açık kaynak kütüphanelerine bakacağız.

11. Google Tarafından Barındırılan Kütüphaneler

Google, en popüler kütüphaneler süper hızlı altyapılarında. Bu, WordPress geliştiricilerinin temalarında ve eklentilerinde kullanması için son derece yararlıdır.

12. Cdnjs

Cdnjs 320.000’den fazla web sitesi tarafından kullanılan topluluk tarafından desteklenen bir CDN’dir. CloudFlare, UserApp ve Algolia tarafından desteklenen cdnjs, 1.000 kütüphaneler.

13. jsDeliver

jsdeliver-cdn hizmeti

jsDelivr bir halka açık CDN burada herhangi bir web geliştiricisi kendi dosyalarını yükleyebilir ve barındırabilir. En uygun kütüphaneleri barındırmak için uygundur. değil Google tarafından barındırılmaktadır. Kullanabilirsiniz onların WordPress eklentisi (birkaç yıl boyunca güncellenmemesine rağmen) hizmetlerini sitenize entegre etmek için.

14. Önyükleme CDN’si

Bootstrap, dünya çapında milyonlarca web sitesine güç veren en popüler çerçevelerden biridir. StackPath gururla ev sahipliği yapar Bootstrap CDN kitaplıkları.

Mansiyonlar (Kısa Süreli Ücretsiz Deneme CDN’leri)

Aşağıdaki CDN hizmetleri bir deneme süresi sunar, ancak güvenlik nedeniyle bunlarla iletişim kurmak için bir iletişim formu kullanmanız gerekir. Ücretsiz deneme sürümünü edindikten sonra, ince ayar yapmak, sağlam bir know-how gerektirir, bu harika makale.

 1. MetaCDN – Tüm hizmetlere sınırsız erişim ve kredi kartı kaydı gerekmeyen 7 günlük deneme süresi – MetaCDN, deneme CDN’si için iyi bir seçimdir.
 2. CDN77 – Prim planında mevcut olan tüm özelliklere ve kredi kartı vermek zorunda kalmadan 14 günlük bir deneme sunuyorlar. Hizmetlerini kullanmaya devam etmeye karar verirseniz, yalnızca bayt başına kullandığınız ücret karşılığında ücretlendirilirsiniz (derecelendirilmiş).
 3. KeyCDN – Kayıt olurken kredi kartı vermek zorunda kalmadan ücretsiz deneme süresi sunuyorlar, deneme süresi boyunca size 250 GB ücretsiz aktarım sağlıyorlar.

Sonuç

Kısa tutmak için, tüm iyi şeylerin sona ermesi gerektiğini hatırlatmak isterim. Hizmetlerini ücretsiz olarak sunmayı bırakan (Exabytes) veya tamamen kapatılan (SpeedyMirror, CoBlitz) ücretsiz CDN şirketlerinin örnekleri olmuştur – bu da bizi önemli bir sonuca götürmektedir:

Ne zaman A uygun bir CDN’ye geçmeliyim?

Ücretsiz bir CDN hizmeti yalnızca bu kadar uzun süre dayanır. Trafiğiniz artmaya başladığında – sonunda deneme bant genişliğiniz biter ve / veya ziyaretçileriniz yavaş bir web sitesi hakkında homurdanmaya başlayabilir. Bu yeşil ışık sizin gibi uygun bir CDN hizmetine geçiş CDN77 veya Amazon CloudFront. Mutlu yollar, Roadrunner!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map