WordPress’i Bakım Moduna Alma veya Çok Yakında Ekleme Sayfası

Herkesin geçici bir web sitesi kapatması hakkında kendi fikri vardır. Yeni bir blogcu, geliştirme sırasında hiç kimsenin web sitesinde herhangi bir şey görüp göremeyeceğini umursamayabilir, bu nedenle lansmanı hazır olana kadar web sitesini kapatırlar. Öte yandan, mevcut bir e-Ticaret mağazasının tamamen kapanma lüksü yoktur. Müşterilere bir mesaj olmalı ve ideal olarak, müşterilerden e-posta adresleri almanın veya rahatsızlıktan dolayı bazı kuponları bile vermenin bir yolu olmalı.


Genel olarak, WordPress sitenizi geçici olarak devre dışı bırakma nedenleri farklılık gösterir. Bu nedenle, görevi tamamlamak için birkaç seçeneğiniz vardır. İlki tam olarak beyin ameliyatı değil, çünkü işin çoğunu sizin için yapan süper basit bir eklenti yükleyeceksiniz. Ancak, bakım modu ve yakında çıkacak ekranlar için eklentiler daha karmaşık ve iş için daha iyi.

WordPress Sitenizi Ne Zaman Geçici Olarak Devre Dışı Bırakmanız Gerekir??

Sitenizi devre dışı bırakmanın iyi bir fikir olabileceği bazı durumları tartıştık, ancak tüm bu durumları anlamak önemlidir. Neden? Çünkü onlarla bir noktada karşılaşabilirsiniz. Bir web sitesinden neler bekleyebileceğinizle ve işlerin yanlış gittiğinde uygulanacak prosedürlerle birlikte hazırlandığınızda, bir WordPress sitesi çalıştırma yeteneğinizden daha emin olacaksınız. Peki… web sitenizi ne zaman devre dışı bırakmanız gerekir??

 • Siteniz saldırıya uğradıysa ve diğer tehditleri kapatmak istiyorsanız.
 • Siteniz saldırıya uğradı ve müşterilerinizin güvenlik sorunundan ziyade boş bir ekran görmesini tercih ediyorsunuz.
 • Web sitenizde düzenli bakım yapmak istiyorsunuz.
 • WordPress sitenizi geliştirmek için zamana ihtiyacınız vardır, bu nedenle müşterilerinizin yarı tamamlanmış web sitenizin aksine bir bakım veya çok yakında bir sayfa görmesini tercih edersiniz.
 • Diğer çabalara odaklanmak istiyorsunuz, ancak bu WordPress sitesine geri dönebilirsiniz. Bu nedenle, tamamen silmek istemezsiniz.

Hızlı Yöntem 1: Site Devre Dışı Bırakma Eklentisini Yükleme

Birden fazla eklenti yüklemenin büyük bir hayranı değilim (sitenizi yavaşlatabileceğinizi veya güvenlik açıklarını açabileceğinizi düşünüyoruz), ancak böyle bir eklenti ile yalnızca ihtiyacınız olduğunda etkinleştirebilirsiniz. Ardından, sitenizi devre dışı bıraktıktan sonra eklentiyi devre dışı bırakabilirsiniz, böylece web sitenizi etkilemez.

WordPress eklentisi denir Siteyi Devre Dışı Bırak. Gösterge tablosuna / yönetici alanına erişmenizi sağlarken, WordPress sitenizin tüm ön ucunu engellemek için harika bir çözümdür. Siteyi Devre Dışı Bırak eklentisindeki şey, geldikleri kadar basit olmasıdır. Müşterilerinize neler olduğunu açıklayan hızlı bir mesaj alırsınız, ancak grafik yüklemek, e-posta adresleri toplamak veya sosyal medya hesaplarınıza bağlantı oluşturmak için herhangi bir araç beklememelisiniz.

Ancak, istediğiniz HTML kodunu ekleyebilirsiniz. Yani, teknik olarak, becerileriniz varsa tamamen özelleştirilebilir.

WordPress’inizi Eklenti İle Geçici Olarak Devre Dışı Bırakma

Kurup Etkinleştirerek başlayın ücretsiz Disable Site WordPress eklentisi. Bundan sonra, kontrol paneli menünüzde Siteyi Devre Dışı Bırak sekmesini bulun ve tıklayın. Bu, Siteyi Devre Dışı Bırak’ın tek ayarlar sayfasına götürür. Belirtildiği gibi, ilkel bir eklenti, ancak işi hallediyor.

Başlangıç ​​Sayfasını Etkinleştir altında Evet’i seçerek başlayın. Özel Mesaj alanı, ziyaretçilerinize neler olduğunu açıklamak için bir veya iki cümle yazacağınız yerdir. Daha yaratıcı olmak ve medya, özelleştirilmiş metin ve bağlantılar gibi şeyler eklemek için Özel Çıktı HTML’sine de girebilirsiniz..

Yönetici erişimi varsayılan olarak Evet olarak ayarlanmıştır ve bu şekilde kalmalıdır. Neden yöneticilerinizi (çoğunlukla siz) kilitlemek istediğinizden tam olarak emin değilim, ancak bunu Hayır olarak değiştirmediğinizden emin olun. Eklenti, kimliği doğrulanmış kullanıcıların sayfayı atlamasına izin vermenizi sağlar. Bunu evet olarak ayarlamanızın ana nedeni, çalışmalarına devam etmek için bazı katkıda bulunanlara veya yazarlara ihtiyacınız olmasıdır. Aksi takdirde, bu alanı Hayır yapın, böylece hiçbir kullanıcı açılış sayfasından geçemez.

Bundan sonra, ayarları kaydedebilir ve eklentinin düzgün çalıştığından emin olmak için ön ucunuzu kontrol edebilirsiniz. WordPress sitenizin devre dışı olduğunu görmüyorsanız, büyük olasılıkla yönetici hesabınızdan çıkış yapmanız gerekir.

Bu geçici bir düzeltme olduğundan, hazır olduğunuzda açılış sayfasını devre dışı bırakmak için aynı ayarlar sayfasına geri dönün.

Hızlı Yöntem 2: Temanızın Yapım Aşamasındaki Sayfayı Kullanın

Toplam ile Yapım Aşamasında Bir Sayfa Oluşturun

WordPress temanızda yerleşik bir yapım aşamasında sayfa seçeneği olabilir. Örneğin, Toplam WordPress teması, Visual Composer sayfa oluşturucuyu kullanarak yakında veya yapım aşamasında kendi özelinizi tasarlama seçeneğini sunar.

Toplam Yapım Aşamasında Seçenek

Total ile, önce görüntülenmesini istediğiniz modülleri (haber bülteni, iletişim formu, sosyal bağlantılar, medya yayınları, vb.) Ekleyerek yeni sayfanızı oluşturun. Ardından, şuraya gidin: Tema Paneli> Yapım Aşamasında WordPress kontrol panelinden. Buradan Yapım Aşaması özelliğini etkinleştirmek için kutuyu işaretleyin ve oluşturduğunuz sayfayı seçin ve kaydedin.

Web siteniz büyük gösterime hazır olduğunda inşaat sayfanızı kaldırmak için “etkinleştir” seçeneğinin işaretini kaldırın ve kaydedin. Bu kadar! Total, web sitenizi çalıştırırken gerektiği gibi ileri ve geri geçişi kolaylaştırır.

Yöntem 3: Bakım Modu veya Yakında Eklenti ile Fantezi Olun

Yukarıda özetlenen hızlı yöntemin faydaları vardır (esas olarak sitenizi birkaç dakika içinde devre dışı bırakmanıza olanak tanır), ancak gerçek bir bakım modu veya yakında gelecek sayfa kadar üretken değildir..

Ama önce, bir bakım modu ile yakında gelecek sayfa arasındaki farktan bahsetmeliyiz.

Sitenizde hala çalışırken yakında bir sayfaya ihtiyaç duyuluyor ancak ne olacağına ilişkin bir buzz oluşturmak ve potansiyel olarak müşteri e-posta adreslerini almak istiyorsunuz. Yakında bu sayfalarda genellikle videolar, resimler, yorum bölümleri ve sosyal medya düğmeleri bulunur. Yeni bir ürün veya şirket için yakında kullanıma sunulacak bir sayfanın kullanılması en yaygın olanıdır. Site ayrıca arama motorları tarafından dizine eklenir, böylece SEO’nuzu artırmaya başlarsınız.

Şu anda çalışan bir web siteniz varsa bir bakım modu sayfası kullanılır, ancak bakım işlemini tamamlarken veya web sitesi tasarımını ayarlarken müşterilerinize hızlı bir şekilde anlatmanız gerekir. Bu geçici bir sayfa olduğundan, bakım modu sayfası arama motorlarına bu durumda web sitesini dizine eklememelerini söyler.

Hem bakım hem de yakında sayfalar WordPress sitenizi geçici olarak devre dışı bırakmak için uygundur. Aslında, onlar muhtemelen en iyi bahsinizdir.

Çoğu özellik için yakında kullanıma veya bakım modu eklentisine gidin. Sizi son derece etkili bir şekilde yürütsek de Yakında Sayfa ve Bakım Modu SeedProd tarafından eklenti, göz önünde bulundurmanız gereken bazı eklentiler:

Yakında Sayfa ve Bakım Modunu SeedProd ile Kullanma

Kurulum ve aktivasyondan sonra, Çok Yakında Sayfa ve Bakım Modu seçeneklerini Ayarlar altında bulabilirsiniz..

Aralarından seçim yapabileceğiniz dört sekme bulacaksınız. Ana odak noktası İçerik olmalıdır. Yakında mı yoksa Bakım Modu sayfasında mı istediğinizi seçin. Farkı bu makalede biraz daha önce tartıştık.

Ayrıca SEO Başlığı, SEO Meta Açıklaması ve Analytics kodu gibi şeyleri değiştirme seçeneğiniz de vardır. Bunların hepsi tamamen isteğe bağlıdır, ancak size yardımcı olabilirler.

Son adım Çok Yakında sekmesine gitmek. Burası arka plan rengi, resim ve metin rengi gibi öğeleri değiştirdiğiniz yerdir.

Tasarımı tamamladıktan sonra, sonucunuz bir logo, arka plan resmi ve çok daha fazlası ile güzel bir Yakında olabilir..

WordPress Sitenizi Geçici Olarak Devre Dışı Bırakmaya Hazır mısınız??

Bahsettiğimiz ilk (kolay) yöntem, aşağıdakileri fazla olmayan küçük bloglar için en iyisidir. Yeni siteler için de kötü bir yöntem değil. Ancak, gerçek getiri yakında gelecek olan bir sayfadan gelir. Daha yeni siteler ve ürünler bu geçici sayfalardan çok daha fazla gösterim alır ancak yine de web sitenizde hiç kimse görmeden güncelleme yapabilirsiniz. Ayrıca, bir bakım modu sayfası hızlı düzeltmeler için iyidir.

WordPress sitenizi geçici olarak devre dışı bırakma hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map