WordPress Geliştiricileri: Parayı Masanın Üzerinde Bırakmayın

Bugünün gönderisinde, WordPress ekosisteminin içinde ve çevresinde müşteri çalışması yapan bir geliştiriciyseniz, ilgi çekici olabilecek birkaç fikri paylaşmak istiyorum. WordPress podcast’leri, hem orada hem de birçok çevrimiçi forumda geç sayılarında büyüyor, WordPress serbest çalışanları / işletmeler ve nasıl daha verimli ve daha karlı bir şekilde çalışabilecekleri hakkında oldukça düzenli bir diyalog var. Konu hakkında söyleyecek bir şeyim var, müşteriyle yüz yüze iş yapan herhangi bir WordPress işine eklenebilecek nispeten kolay gelirle ilgili düşüncelerimi okuyun.


Site derlemesi yapan bir freelancer örneğini ele alalım. Kısaca, tel çerçevelere, siteyi tasarlamaya odaklanacaklar, ancak proje bittiğinde, teknik olarak yapılan bir şeye, belki de yeni bir widget’a veya tasarımda bir modifikasyona ihtiyaç duyana kadar bu müşteriye veda edecekler..

WordPress Hosting Düşük Asılı Bir Meyve – Seç!

Peki neden bu müşteri için barındırma ilgilenmek teklif değil? Daha sonra aynı istemciden tekrar eden bir gelir elde edebilirsiniz, bu onların ihtiyaç duyduklarını bildiğiniz bir şeydir. Çok ileri gitmeden önce bu noktayı vurgulamak istiyorum. Mevcut girişimimden önce 10 yılı aşkın bir süredir bir alan adı tescil şirketi ve barındırma işi kurup işlettim ve sonunda bu sektördeki benzer işletmeleri pekiştiren daha büyük bir şirkete sattım..

Bu satıştan kısa bir süre sonra WordPress ile çalışmaya başladım ve ilk gözlemim bu kişilerin barındırma ihtiyacı duymasıydı, bu yüzden bir site inşa ettiğimiz bu müşterilere bir hizmet sunmaya karar verdim. Şimdi 5 yıl sonra işin hosting tarafı ayda 5k ve 7k üretir. Bu, yaptığımız WordPress projesinin ortalama büyüklüğü hakkında, bu yüzden aslında her ay yapmak zorunda olmadığımız ekstra bir projenin gelirine sahibiz. Düşünmeye değer?

Tamam, bu noktada şöyle düşünüyorsunuz: “ama barındırma hakkında bilginiz var, bu sizin için uygun“. Peki bu oyunda 10 yıl sonra size istediğim son şey geri web hosting sektöründe olmak olduğunu söyleyebilirim. Muhtaç sunucular tarafından çok defa uyandım.

Ancak böyle olması gerekmez. Şu anda mevcut olan WordPress hosting teklifleri, bir ürün olarak hiç olmadığı kadar ve WordPress alanında çok daha iyi ve eksiksiz. Son birkaç yıldır WordPress’e özel hosting çözümlerinde istikrarlı bir büyüme oldu ve bunlardan faydalanmak WordPress müşterilerinize bir barındırma hizmeti sunmanın anahtarıdır.

İtirazlara bakalım

“Barındırma hakkında yeterince bilgim yok … Barındırma müşterilerini desteklemek istemiyorum … Barındırma işlemini yönetmek zaman aldığından yönetecek kadar büyük değiliz.” Tüm geçerli noktalar, ancak her birinin makul bir çözümü var.

Barındırma hakkında o kadar çok şey bilmenize gerek yok artık Apache yapılandırmalarıyla ya da MySQL sunucu kurulumlarıyla uğraşmak zorunda değilsiniz. Bunu bilen birini sizin için yapsın. WordPress’e özgü barındırma hizmetlerinin çoğu (WP Engine veya Flywheel gibi hizmetler), WordPress’i sizin için kurmaya kadar bile gerekli olan tüm zor işleri yapar (düzgün bir şekilde bu Cpanel değil!). Ayrıca yedeklemeler, WordPress’in temel güncellemeleri ve güvenlikle ilgileniyorlar..

Destek tarafında, gerçekten destek sağlamanıza gerek yok. Bunu düşünürseniz, geliştiricisiniz ve destek gereksinimleri sizinle servis sağlayıcı arasındadır. Müşterinizin FTP düzeyinde hiç yer almasına gerek yok (e-posta ile ilgili daha fazla bilgi edinin).

Son itiraz gelince, barındırma yönetmek için zamanınız yok. Değerinizi eklediğiniz noktadan biraz zaman ayırırsanız, haftanızın veya ayınızın büyük bir yüzdesini almaz. Bu konuda daha fazla bilgi için doğrudan aşağıya okuyun.

Değerinizi Nereye Eklersiniz?

ManageWP gibi bir WordPress yönetim hizmetiyle bir WordPress merkezli barındırma sağlayıcısını birleştirin veya Infinitewp ve burada değer katıyorsunuz. Eklenti ve tema güncellemelerinin hala halledilmesi gerekiyor ve bunun gibi araçlarla nispeten ağrısız. Ve siteyi ilk etapta oluşturduysanız, orada bulunan tüm eklentileri bilirsiniz, bu yüzden bunları güncellemek doğrudan ileriye gider.

Bunun yanı sıra, sitenin yedeklemeleri üzerinde basit kontroller yapmak için zaman ayırın, belki de çalıştıklarından emin olmak için yedeklerden birini rutin olarak yeniden yükleyin. WordPress barındırma hizmetinden yararlanıyorsunuz, ancak yine de kendi ekstralarınızı ekliyorsunuz.

E-postaya Dokunmayın!

Eğer bazı güzel noktalar yaptığımı düşünerek okuyorsanız, işiniz için taahhütte bulunmadan önce size bir ipucu, hatta bir kural vereyim – asla kırılmama. E-posta barındırma hizmeti sunma.

Gerek yok, müşterilerinize de başvurabileceğiniz birçok özel e-posta teklifi var. Google’ın GSuite benim seçimim ve son zamanlarda ücretsiz bir hizmetten kullanıcı başına ücrete dönüşmesine rağmen buna değer. Müşteriler şimdi olsun, e-posta kendi web barındırma farklı bir canavar. Seyahatlerimde, WordPress sitesinin ve e-postanın birlikte barındırılması gerekmediğini öne sürdüğümde hiç geri adım alamıyorum.

E-posta barındırma, destek zamanlarının çoğunun harcandığı, masaüstü posta istemcilerini ve akıllı telefonları yapılandırmanın işidir – uzak durun! Böyle bir hizmet için çok sayıda çevrimiçi destek var, ancak kendinize sadece Google uygulamaları gibi bir hizmette uzmanlaşmış bir şirket bulma ve çözüm için müşterilerinizi bir şirkete gönderme seçeneği de var.

Finansal Olarak Nasıl Çalışır?

Hızlı bir örnek üzerinde çalışalım. WP Engine’deki Profesyonel seviye gibi orta seviye bir ürün alın. Bu, 10 WordPress yüklemesi için ayda 99 $ ‘a mal olacak (yıllık 1198 $ veya promosyon bağlantımızı kullanırsanız yaklaşık 958 $). Bunu yukarıda belirtilen yönetim hizmetiyle bir araya getirecek olsaydınız, bir müşteriye yılda 400 dolar gibi bir ücret talep edebilirsiniz – 10 sitenin tamamı yüklendiğinde toplam 4000 dolar gelir elde edip 2800 dolar veya daha fazla kâr elde edebilirsiniz.

WP Engine, kurulum yoluyla hizmet vermektedir, bu nedenle daha da iyi yapmak istiyorsanız, WordPress çok siteli kurulumuna sayıları sizin için daha iyi çalışmasını sağlayan bir dizi düşük trafik sitesi yükleyebilirsiniz. Elbette, çoklu site ekstra bir beceridir, ancak WordPress’e giriyorsanız, öğrenmeye değer bir şeydir.

Son Bir Düşünce

İtiraf etmeliyim ki, biraz ev sahibi bir züppe olduğumu. Bir müşteri kendi sitesiyle ucuz ve neşeli bir paylaşılan barındırma sağlayıcısına geldiğinde, onları yeterince hızlı bir şekilde alamıyorum. Burada bir başka hoş küçük fayda daha var. Çalışmanızı WordPress için ayarlanmış ve ayarlanmış kaliteli barındırma kurulumlarına yerleştirebilirsiniz. Bu daha iyidir ve uzun vadede müşteriniz (ve sizin için) işleri kolaylaştıracaktır. Şimdi çıkın ve işinizi genişletin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map