WordPress Favicon veya Site Simgesi Oluşturma ve Ekleme

Favicon Nedir? Ve WordPress'e Favicons Ekleme

‘Sık kullanılan simge’nin kısaltması olan bir favori simgesine site simgesi de denebilir. Tarayıcı sayfanıza şimdi bakarsanız, muhtemelen birkaç favicons görüntülenecektir. Bununla birlikte, asla bilinçli olarak favicons fark etmemiş olabilirsiniz, ne olduklarının veya ne yaptıklarının farkında olabilirsiniz. Favicon nedir ve neden WordPress web sitenize ihtiyacınız var??


Bu makalede, bir favicon’un tam olarak ne olduğunu ve işinize veya blogunuza nasıl fayda sağlayabileceğini açıklayacağız. Daha sonra WordPress blogunuza nasıl hızlı ve kolay bir şekilde ekleyebileceğinizi inceleyeceğiz.

Favicon / Site Simgesi nedir?

Favicon Örnek Ekran Görüntüsü

Sık kullanılan simge, bir web sitesinin sayfa başlığının yanında tarayıcı sekmesinde görüntülenen bir simgedir. Sık kullanılanlar, yer işareti konulmuş siteler listesindeki bir web sitesinin adının yanında görülebilir, ayrıca uygulama simgesi olarak kullanılır ve WordPress’te bunlara “site simgesi” de denir.

Favicons genellikle temsil ettikleri site logosunun görüntüsünü alır. Bununla birlikte, daha uygunsa, bir sitenin markasına veya stiline bağlı bir resim de olabilirler. Bir sık ​​kullanılan simgesi seçildikten sonra, işletmeniz bir markadan geçmedikçe değiştirilmemelidir. Bu şekilde, web sitesi izleyicileriniz favicon’unuzu tanır ve bir dizi tarayıcı sekmesinde tanır..

Bir Favicon Kullanmanın Önemi

Favicon Kullanmanın Önemi

Favicons, site ziyaretçilerinize görsel olarak pazarlama yapmak ve sitenizi ziyaret etmekle bağlantılıdır. Bir favori simgesi eklemek, kitlenizin bir uygulama denizinde veya web sayfasında bir WordPress web sitenizi bilinçsiz olarak ve anında tanımasını sağlar.

Favicon’unuza bu aşinalık, kitlenizin sizi hızlı ve kolay bir şekilde bulmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca, kullanıcılara sitenizin varlığını hatırlatarak trafikte artış ve geri dönen ziyaretçi sayısı ile sonuçlanır. Son olarak, bir favicon, sitenizin rekabetinizden öne çıkmasına ve sitenizi saygın bir kaynak olarak kurmasına yardımcı olacaktır..

Gördüğünüz gibi, bir favicon kullanmanın faydaları çok büyük. Şimdi nasıl bir favori simgesi oluşturabileceğinizi ve WordPress web sitenize nasıl ekleyebileceğinizi öğrenelim …

Bir Favicon Oluşturma

Favicon işleminin ilk adımı uygun bir görüntü oluşturmaktır. Belirtildiği gibi, bir favicon ideal olarak web sitenizin logosuyla aynı resim olmalıdır, böylece ziyaretçiler hemen tanıyabilir.

Bununla birlikte, bazen karmaşık logolarla, bu belirsiz veya kafa karıştırıcı bir favicon ile sonuçlanabilir. Bu durumda logonuzu basitleştirmeniz veya farklı bir resim kullanmanız gerekecektir. İşletmenizi temsil eden ve markanızı açıkça yansıtan bir şey seçtiğinizden emin olun.

Favicon Görüntüsü Tasarlama veya Düzenleme

Başına WordPress Kodeksi, favicon görüntülerinin kare şeklinde ve en az 512 x 512 piksel boyutunda olması gerekir. Görüntüler WordPress’te kırpılabilse de, düzenleme yazılımını kullanarak resminizi önceden düzenlemenizi tavsiye ederim.

Sıfırdan yeni bir görüntü tasarlamak istiyorsanız veya logonuzun bazı ciddi ayarlara ihtiyacı varsa, profesyonel bir düzenleme programı kullanmak en iyisidir. Photoshop veya GIMP harika seçenekler.

Canva Kullanımı

Canva Simge Oluşturucu

Bununla birlikte, daha az tasarım deneyimi olanlar için daha kolay bir çözüm kullanmaktır Canva. Bu ücretsiz grafik tasarım aracı web sitesi, bir görüntüyü kolayca düzenlemenizi ve favicon için hazır hale getirmenizi sağlayacaktır. Sitenizde çalışacak bir favori simgesi oluşturmak için logonuzu yeniden boyutlandırın veya rengi veya saydamlığı değiştirin.

Favicon’unuz olarak kullanacağınız görüntüden memnun olduğunuzda, bir gif, png veya jpeg formatında kaydedilmesi gerekir. Artık favicon’unuzu WordPress web sitenize yüklemeye hazırsınız …

WordPress Sitenize / Blogunuza Favicon Ekleme?

Web geliştiricilerine ve derinlemesine kodlama bilgisine sahip olanlara en iyi şekilde bırakılmış bir site simgesi eklemek. Ancak neyse ki, WordPress 4.3’ün yayınlanmasından sonra, bir favicon eklemek son derece kolay ve basit hale geldi.

WordPress Canlı Özelleştirici Bağlantısı

WordPress kontrol panelinizi açın ve menüden şunu seçin: Görünüm> Özelleştir. Bu, canlı WordPress özelleştiricisini web sitenizin ana sayfasının bir önizlemesiyle açar.

seçmek Site Kimliği. Burada görüntülenen Site Başlığını ve Site Simgesini göreceksiniz.

WordPress Site Kimliği

Altında Site Simgesi favicon’unuzu ekleyebilir, değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz. Tıklamak Fotoğraf seç.

WordPress Sitesi Simge Görüntüsünü Seç

WordPress Medya Kitaplığınız artık ekranınızda görünecektir. Seçin Dosyaları yükle sekmesini tıklayın ve ardından favicon resminizi kutuya bırakın veya bilgisayarınızdan seçin.

Medya Kitaplığınıza geri dönün, resminizin işaretli olup olmadığını kontrol edin ve ardından seçmek sağ alt köşede. WordPress şimdi resminizi kırpmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Resminizi zaten bir düzenleme programında düzenlediyseniz, Kırpmayı Atla. Aksi takdirde, kırpın.

Özelleştirici Sitesi Simgesi Önizleme

Özelleştiricide, altında Site Simgesi, yüklediğiniz görüntüyü göreceksiniz. seçmek Kaydet ve Yayınla tıklayın ve ardından sayfayı yenileyin. Artık favicon’unuzu web sayfası tarayıcı sekmenizde görüntüleyebilmeniz gerekir.

URL Favicon Görünümü

Bir noktada favicon’unuzu değiştirmek isterseniz, Site Simgesi sadece seç Resmi değiştir. Ancak, daha önce de belirtildiği gibi, yeniden markalamadığınız sürece bu önerilmez. Favicon’unuzu sürekli olarak değiştirirseniz, kitleniz tarayıcı sekmelerini veya uygulamalarını görüntülerken hangi görüntünün web sitenizi temsil ettiğini belirleyemez.

WordPress Web Sitenize Favicon Eklemenin Diğer Yolları

Tabii ki WordPress web sitenize favori simgesi eklemenin başka yolları da var. Farklı seçeneklere bir göz atalım…

Favicon RealFaviconGenerator tarafından

RealFaviconGenerator Banner'ı

Birçok kişi, bir temaya güvenmek yerine sitelerine işlevsellik eklemek için eklentiler kullanmayı tercih eder. Favicon by RealFaviconGenerator, web sitenize bir favicon eklemek istiyorsanız mükemmel bir seçenek olan bir WordPress eklentisidir..

Eklentiyi WordPress web sitenize yükleyin ve ardından bir görüntüyü yüklemek ve favicon olarak eklemek için işaretleyin ve tıklayın. RealFaviconGenerator daha sonra çeşitli tarayıcılar ve cihazlar için ihtiyacınız olan tüm simgeleri üretecektir. Bu basit bir eklentidir ve indirmek ve kullanmak ücretsizdir.

Temanızın Seçenekler Sayfasından Yükleme

Toplam Tema Favicon Seçenekleri

Yeni temaların birçoğu sayısız özellik ve işleve sahiptir, bu da insanların yeni WordPress web siteleri kurmasını hızlı ve kolay hale getirir. Bu temalardan bazıları artık sizin için bir favori simgesi ekleme seçeneğiyle geliyor. Bunun sunduğu bir özellik olup olmadığını görmek için temanızın Seçenekler sayfasını kontrol edin. Örneğin, Toplam WordPress teması, yerleşik tema panelinde Favicon (ve çeşitli cihaz boyutları) için seçenekler içerir.

Kod kullanma

Web sitelerini kodlamayı tercih eden biriyseniz favicon resminizi sitenizin kök dizinine yükleyebilirsiniz. Kodun header.php dosyanıza eklenmesi gerekir. Bu işlem hakkında daha fazla bilgi, ayrıca kaydetmeniz gereken resmin boyutu ve dosya türü hakkında ayrıntılar için bkz. WordPress destek belgeleri.

Son düşünceler

Gördüğünüz gibi, WordPress web sitesine bir favicon yüklemek çok kolay bir işlemdir. Favicon’a sahip olmanın faydaları etkileyici, kullanıcılarınızın sitenizi sadece resminizi tespit ederek tanımasını sağlayacak bir pazarlama taktiği. Bu nedenle, gününüzde yedek bir yarım saat bulmayı ve sitenizi bir favicon ile ayarlamanızı öncelikli yapın.

Favicon’unuzu henüz açtınız mı? Lütfen nasıl yorum yaptığınızı aşağıdaki yorumlarda paylaşın…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map