WordPress’e Nasıl Video Eklenir (Neden)

WordPress'e Video Ekleme

WordPress sitenize video eklemeyi kolay buluyor musunuz? EVET diye bağırırsan, burada olmazdın, şimdi olur mu?


İlgili başka bir soru: WordPress siteniz için en iyi videoları oluşturmak veya bulmak kolay mı? Bu doğru, öyle düşünmemiştim. Muhtemelen nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz, ancak terlemiyorsunuz; sen yalnız değilsin.

Başlangıç ​​olarak, WordPress yayınlarınıza ve sayfalarınıza video eklemek ilk başta korkutucu görünebilir, ancak gerçeklerden başka bir şey olamaz. WordPress sitenize bir profesyonel gibi videolar ekleyebileceğiniz ortaya çıkıyor ve bu yayında size tam olarak nasıl olduğunu gösteriyoruz. Kupanızı hazırlayın ve bazı video istatistikleriyle ruh halini ayarlayalım.

Bazı Video İstatistikleri…

Video böyle bir güçlükle, neden ilk etapta web sitenize video eklemeye zahmet ediyorsunuz? Yani, yüksek kaliteli metin ve resim içeriğinin yeterli olduğunu düşünürdünüz, değil mi??

Sonuçta, uzmanların SEO için görüntüleri ve metni optimize edebileceğinizi ve arama motorlarında üst sıralarda yer alabileceğinizi duyduğunu duydunuz. Orada bulundum ve yaptım, böylece çalıştığından emin olabilirim. Orada yeni bir şey yok.

Peki, WordPress pazarlama cephaneliğinize neden video eklemelisiniz? Aşağıdaki istatistikler bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacaktır.

 • İnsanlar YouTube’da günde 5 milyardan fazla video izliyor
 • Kullanıcılar Facebook’ta 100 milyon saatin üzerinde video izliyor günde
 • Twitter kullanıcılarının% 82’si platformda video izliyor
 • Ortalama bir internet kullanıcısı video içeren bir web sitesinde% 88 daha fazla zaman harcıyor
 • Pazarlama profesyonellerinin% 70’i aktif olarak videoyu SEO için optimize ediyor
 • Pazarlamacıların% 43’ü bütçe, kaynaklar ve zaman gibi bir engel yoksa daha fazla video içeriği oluşturacaklarını kabul etti
 • Görüntüleyenlerin% 65’i bir videonun 3 / 4’ünden fazlasını izliyor
 • 10 izleyiciden 9’u ürün videolarının karar sürecinde yararlı olduğunu söyledi
 • E-posta pazarlamasına video eklemek tıklama oranlarını% 300 artırır
 • Bir açılış sayfasına video eklemek, dönüşüm oranlarını% 80 artırabilir
 • Alışveriş yapanların% 64’ünün bir video izledikten sonra web sitenizden bir ürün satın alma olasılığı daha yüksektir

Kaynak: Renderforest çeşitli saygın kaynaklardan 40+ istatistik içeren Infographic.

Açıkçası, yukarıdaki istatistikler video pazarlamanın geleceğinin harika bir resmini çizmektedir. Veriler ayrıca web sitenizin pazarlama stratejisine video dahil etmek için daha iyi bir zaman hiç olmadığını göstermektedir. Ve istatistikler size kriko anlamına gelmiyorsa, belki de aşağıdaki faydalar listesi anlaşmayı mühürler.

Video Pazarlamanın Yararları

Nerdy türü değilseniz, istatistikler sizi hareket ettiremez. Karşı koymak için, pazarlama stratejinize video eklediğinizde yararlanacağınız avantajların hızlı bir listesi.

Video şunları yapabilir:

 • Marka bilinirliğini on katına çıkarın. Marka bilinirliğini artırmak için videoyu nasıl kullanabileceğinize iyi bir örnek Dollar Shave Club YouTube videosu, Bu da iki gün içinde 12.000 siparişi istedi. Dört yıl boyunca Unilever, bildirilen 1 milyar dolar nakit karşılığında Dollar Shave Club’ı satın aldı. Söyle WH-a-a-en?
 • Daha fazla kullanıcıya ulaşmanıza yardımcı olun. YouTube ve birçok sosyal medya web sitesi, video içeriğini etkin bir şekilde tanıtarak daha fazla kullanıcıya ulaşmanıza olanak tanır. Video, şimdi ve gelecekte işletmenizin web sitesine fayda sağlayan hedefli bir kitle oluşturmanıza yardımcı olabilir.
 • Daha fazla satın alma ile sonuçlanan daha net ürün veya hizmet tanıtımları sunun
 • Daha fazlasını yaptığınızdan arama sıralamalarınızı iyileştirin 50 kere web sitenize optimize edilmiş bir video eklerseniz Google’ın ilk sayfasında sıralama olasılığı daha yüksektir
 • Size daha iyi bir yatırım getirisi (YG) sunun
 • Videolar, işinizi yapmanız koşuluyla duyguları çağırma yeteneğine sahip olduğundan duygusal bağlantı ve güven oluşturun
 • Daha fazla dönüşüm sağlayın
 • İçeriğinizin geri kalanını tamamlayın, WordPress sitenizde zengin bir kullanıcı deneyimi sunmanıza izin verin

Kuşkusuz, videolar sadece bir pazarlama aracı olarak etkinlik ve penetrasyon açısından büyümeye devam edecektir. Bununla birlikte, ne yazık ki sert olan rekabette önde olmak için en yeni video trendlerine odaklanmak önemlidir..

Bütün bunlar seni nereye bırakıyor? Hala sıkışmış, evet?

Videonun gücünden yararlanmanın ilk adımı, WordPress web sitenize nasıl video ekleyeceğinizi öğrenmektir. Sitenize ekleyemezseniz WordPress videolarının avantajlarından başka nasıl faydalanacaksınız??

Geliştiricilere veya eklentilere bir kuruş harcamadan WordPress sitenize nasıl kolayca video ekleyebileceğinizi keşfetmek için okumaya devam edin.

WordPress’e Manuel Video Ekleme

WordPress sitenize video eklemek için bir eklentiye ihtiyacınız yoktur. İnanılmaz bir platform olan WordPress, tüm süreci A, B, C kadar kolay hale getiren şık video entegrasyon özellikleri ile birlikte geliyor.

Freddy’ye gelin … Tamam, seni duyuyorum ��

Videolarınızı zaten YouTube’a yüklediğinizi (veya belki de başka bir içerik oluşturucunun videolarını paylaştığınızı) varsayarsak, WordPress sitenize eklemek istediğiniz videoya gidin.

Tarayıcı adres çubuğundaki bağlantıyı aşağıda gösterildiği gibi kopyalayın.

wordpress'e video ekleme

Alternatif olarak, videoyu sağ tıklayıp Video url’sini kopyala aşağıdaki ekran görüntüsünde vurguladığımız gibi.

youtube videoda wordpress kopya video url'ye nasıl video eklenir

Şimdi, şuna benzer bir bağlantınız var:

https://youtu.be/eGYuBjqkj8Q

Ardından, videoyu eklemek istediğiniz sayfaya veya yayına gidin. Yeni bir sayfa oluşturuyorsanız, Sayfalar> Yeni Ekle WordPress yönetici menünüzde aşağıda gösterildiği gibi.

wordpress yöneticisine yeni bir sayfa ekleme

Not: Videoyu bir yayına ekliyorsanız, adresine gitmeniz gerekir Mesajlar> Yeni Ekle yukarıdaki adımda.

Sayfa düzenleyicisi yüklendikten sonra, olağan öğeleri, yani sayfa başlığınızı, içeriğinizi, etiketlerinizi, kategorilerinizi, SEO vb. Ekleyin. Editörümüzü aşağıda gösterildiği gibi sahte içerikle doldurduk. Ayrıca Gutenberg editörünü kullandığımı da unutmayın.

wordpress sayfanıza nasıl video eklenir

Gutenberg düzenleyicisinin içindeki sayfanıza video eklemenin iki yolu vardır. Yapabilirsin Çizgide Bir video veya Gutenberg’in videosunu kullanın blok.

1. WordPress’e Satır İçi Video Ekleme

Sayfanıza bir satır içi video eklemek için daha önce kopyaladığınız YouTube URL’sini kendi satırına yapıştırmanız yeterlidir ( GİRİŞ URL’yi yapıştırmadan önce anahtar).

wordpress sayfası gutenberg'e video ekle

Yukarıdaki resim hakkında birkaç not (sayılar aşağıdaki numaralı listeye karşılık gelir). Yapabilirsin:

 1. yapıştırdığımız bağlantıyı görmüyorum çünkü WordPress bağlantıyı hemen video önizlemesine dönüştürüyor
 2. videoyu hizalayın, YouTube URL’sini düzenleyin, videoyu çoğaltın ve hatta Gutenberg’e özgü diğer işlemler arasında videoyu kaldırın
 3. buraya kolayca bir başlık ekleyin
 4. videonun daha küçük cihazlar için yeniden boyutlandırılıp boyutlandırılmayacağını seçin. Bu ayarı bırakmanızı öneririz AÇIK
 5. ek tanımla CSS sınıf, yani video kapsayıcı stillerinizi özelleştirebileceğiniz anlamına gelir, ancak önce CSS öğrenmeniz gerekir, bu yüzden şimdilik bu alanı unutun

Her şey yerinde olduğunda, Ön izleme yeni YouTube videonuzun nasıl yerleştirildiğini görmek için üstteki düğmesini tıklayın. İşte benim Yirmi Onyedi WordPress temasıyla görünüşü.

wordpress'e video ekle

Klasik Editör’ü kullanıyorsanız sayfanız şu şekilde görünecektir:

Klasik Editör'de WordPress'e Video Ekleme

Gördüğünüz gibi URL, bağlantıya dayalı olarak videoyla otomatik olarak doldurulacaktır – bu durumda bir YouTube videosu. Klasik Editör ile video boyutunu veya hizalamayı düzenlemek için gerçekten herhangi bir seçenek yoktur – budur.

Kolaydı, değil mi? Hiç terletmedin bile.

2. Gutenberg Bloğu Kullanarak WordPress’e Video Ekleme

Gutenberg bloğu kullanarak video eklemek de kolaydır. Kopyaladığınız YouTube URL’niz elinizdeyken, imleci videonuzu yerleştirmek istediğiniz yere getirin ve aşağıda gösterildiği gibi artı (+) işaretini tıklayın.

Gutenberg bloğu üzerinden wordpress'e video ekle

Açılan panelde şuraya gidin: Ortak Bloklar ve tıklayın Video aşağıda vurguladığımız gibi engelle.

Gutenberg editöründe video bloğu

Ardından, URL’den ekle aşağıda ekran görüntüsünde detaylandırdığımız gibi.

url seçeneğinden ekle ile wordpress'e video ekle

Ardından, YouTube video URL’nizi yapıştırın ve Uygulamak düğmesine basarak videoyu WordPress sitenize ekleyin. Aşağıdaki resme bakın.

url tarafından ekleyerek wordpress sitesine video ekle

Ve işte ne elde edersiniz.

gutenberg video bloğu üzerinden wordpress sitesine video ekle

Başka bir şey fark ettiniz mi? Tespit edebilir misin cesur, İtalik ve bağlantı önizlemenin altındaki düğmeler? Bu düğmelerin ne yaptığını düşünüyorsun?

Sayfanızın geri kalanını oluşturun ve sayfanın Yayınla / yayını WordPress sitenizde yayınlamak için düğmeye basın.

Nokta WordPress sitenize video eklemek kolay peasy şeyler. Yukarıdaki yöntemler çok sayıda video akışı sitesini destekler, yani tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeterli seçeneğiniz vardır.

İşte desteklenen video sitelerinden birkaçı:

 • Youtube
 • Vimeo
 • Facebook
 • Flickr
 • Hulu
 • Instagram
 • Animoto
 • DailyMotion
 • Educreations
 • SproutVideo
 • İnternet Arşivi
 • TED konuşur
 • Twitch.tv
 • Ustream.tv
 • viddler
 • Asma
 • Wistia
 • Ve daha fazlası!

Hala merak ediyor musun? Desteklenen video siteleri ve bu sitelerden nasıl video ekleyeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. WordPress Kodeksi.

3. WordPress Widget’a Video Ekleme

Videonuzun ana sayfa içeriği yerine kenar çubuğunda veya altbilgide olmasını ister misiniz? Bu da kolay. Şuraya gidin: Görünüm> Widget’lar aşağıda vurguladığımız gibi.

wordpress widget'larına nasıl video eklenir

Ardından, Metin widget’ını seçin ve videonuzu yerleştirmek istediğiniz widget alanını seçin. Gösterim amacıyla, Blog Kenar Çubuğu. Ardından, Widget Ekle aşağıda gösterildiği gibi düğmesi.

metin widget'ı ile video ekleme

Kullandığınız temaya bağlı olarak, daha fazla veya farklı widget alanlarınız olabileceğini unutmayın.

Bu bir yana, widget’ınıza bir başlık (1) verin, YouTube video URL’sini (2) yapıştırın ve son olarak Kayıt etmek düğmesi (3) aşağıda gösterildiği gibi.

widget'larla wordpress'e video ekle

Şimdi, videolarımızın Yirmi Onaltı temasını kullanan test WordPress sitemizde nasıl göründüğünü görelim.

wordpress sitesine nasıl video eklenir

Hiç de fena değil. Örnek sitemiz kenar çubuğu videosu ile birlikte geliyor!

WordPress’e Video Ekleme Hakkında Bir Not

WordPress sitenize video eklemek, dördüncü sınıf öğrencileri. O kadar kolaydır ki önceden kodlama veya teknik bilgi gerekmez.

Ancak fark ettiyseniz – kılavuzumuz videolarınızı barındırmak için bir üçüncü taraf hizmeti kullanmanızı önerir. Genellikle video dosyalarınızı doğrudan WordPress sitenize yüklememenizi öneririz (premium videolar veya üyelik kursları gibi belirli bir neden olmadığı sürece). Neden? Birkaç neden:

 • Yeni başlıyorsanız, çoğu barındırma hizmetinin yaptığı “sınırsız her şey” iddiasına rağmen bant genişliği ve depolama kısıtlamaları ile birlikte gelen paylaşılan web barındırma yöntemini kullanıyorsunuzdur. Videonuz çok fazla trafik alırsa büyük dosyaları paylaşılan barındırma ortamlarında depolamak web sitenizi kilitleyebilir.
 • Videoları doğrudan WordPress web sitenize yüklemek, YouTube, Vimeo vb. Video akışı sitelerinden ve sosyal medya sitelerinden alabileceğiniz tüm trafiği kaçırdığınız anlamına gelir. Ayrıca, bu tür sitelerden gelen geri bağlantılar, daha fazla trafiğe dönüşen arama sıralamalarınızı iyileştirmenize de yardımcı olabilir..
 • Kullanıcıların videolarınızı keşfetmesini ve paylaşmasını zorlaştırırsınız, bu da video içeriğinizi ne kadar uzatabileceğinizi sınırlar. Örneğin, YouTube’da video barındırdığınızda, kullanıcılar videolar gibi kanalınıza abone olabilir ve sizden fazladan çalışma yapmadan içeriğinizi paylaşabilir. Ayrıca, video içeriğini arkadaşlarınızla paylaşmak için web sitenizi ziyaret etmeleri gerekmez, bu da videolarınızı daha fazla göz küresinin önüne getirmenize yardımcı olur..
 • OH WAIT, YouTube videolarınızdan da reklam geliri elde edebilirsiniz, böylece kelimenin tam anlamıyla öder viral olma eğilimi olan videolar oluşturmak için. Şuna bak, senin için yeni bir gelir akışı daha ortaya çıkardık ��

Ancak bu sadece bizim görüşümüz. Gerçekten isterseniz, sitenizde kullanmak için medya kitaplığınıza bir video yükleyebilirsiniz. Ancak önce videolar için kullanılabilir sunucu kaynaklarına sahip olduğunuzdan emin olmanızı öneririz.


WordPress sitenize video eklemek A, B, C kadar basittir. Videoların sizin için çalışmasını sağlamak için eklentiler yüklemenize bile gerek yoktur! Sadece bir üçüncü taraf sitesi seçin (YouTube veya Vimeo’yu seviyoruz) ve video oluşturmaya başladığınızda viral olabilecek yüksek kaliteli videolar oluşturun.

WordPress web sitenize video eklerken sorun mu yaşıyorsunuz? Yöntemlerimizle ilgili bir sorunuz veya endişeniz mi var? Belki bir öneri? Bir şey bıraktık mı? Lütfen düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın. Şerefe!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map