WordPress’de Çalışma Süresi ve Kesinti Süresini İzleme

Smashing iyi bir web siteniz var ve okuyucu tabanınızı geliştirmek için çok çalıştınız. Ancak web sitenizin her zaman çalışır durumda olduğundan emin misiniz? Web sitesinin amacı bu, değil mi? Bir web sitesi her zaman görüntülenebilir olmalıdır ve web sitesinin çalışma süresi trafiği korumak ve artırmak için önemlidir. Aksi takdirde, müşterileri kaybedersiniz ve web sitenizin güvenilirliği azalır.


Barındırma hizmetleri genellikle% 99 çalışma süresi reklamı yapar, ancak% 1 kesinti süresinin 3,5 günden biraz fazla olması anlamına gelir. Ve bu bir dizi kesinti durumuna bölünürse, sıralamanıza ağırlık verecektir. Bu yüzden sürekli çalışır durumda olduğundan emin olmak için web sitenizi sürekli olarak izlemeniz gerekir. Web sitesi kapalı kalma süresini ve kapalı kalma süresini izlemek önemlidir.

Çalışma süresini izlemek için test sayısı ve türü değişebilir – basit HTTP denetimlerinden karmaşık arka uç denetimlerine ve aynı anda 50’den fazla denetim noktasını izlemek için. Genellikle yapılan bazı testler,

 • Ping Monitörü testi sitenizin çalışır durumda olduğunu ve net hızı kontrol ettiğini size bildirir. Düşük par hızlar iyi değildir ve kesinti süresine neredeyse eşittir.
 • HTTP testi İnternet ve bilgisayar arasında gerçek veri alışverişi olduğunu size bildirir..
 • DNS Sunucusu İzleyicisi web sitenizin DNS adresiyle site adresinizin aynı olup olmadığını kontrol eder. Ağ ve protokol hataları bu test kullanılarak tespit edilecektir.
 • İletim Kontrol Protokolü Bağlantı Noktası İzleyicisi İnternet üzerinden bir cihazdan diğerine veri iletimini test eden.

Arızalar tespit edilebilir ve web siteleri uyarılır.

Çalışma süresini izleyen ücretsiz, ücretli ve ücretsiz premium hizmetler vardır. Bazı eklentiler de kullanılabilir. Bu hizmetler ve eklentiler web sitenizi düzenli aralıklarla kontrol eder ve sitenin kapalı olup olmadığını size bildirir. Kontrol sıklığı ve uyarı modu değişebilir. Bazı popüler hizmetler ve eklentiler bu makalede ayrıntılı olarak sunulmaktadır.

Pingdom

Pingdom Google ve Apple’ın güvendiği bir üst düzey web sitesi performans izleme servis sağlayıcısıdır. Pingdom ile, üçüncü bir taraftan web sitenizin kapalı olduğunu öğrenmek zorunda kalmazsınız. Standart paketler size uymuyorsa, hacme ve premium desteğe olan ihtiyacınıza göre web siteniz için onlarla birlikte özelleştirilmiş bir paket çalıştırabilirsiniz..

Pingdom 2

Pingdom, web sitelerini ve ilgili hizmetleri izlemek için Amerika ve Avrupa’ya 60’tan fazla prob sunucusu yerleştirdi. Kontrol sıklığı sadece bir dakika olduğundan kesinti veya molalar hemen fark edilir. Bu hatalar, uyarılmadan önce iki kez kontrol edilir, böylece yanlış uyarı sayısı azaltılır. Kök analizini kullanarak web sitenizi tekrar ayağa kaldırmak için harcanan zamanı kısaltabilirsiniz.

Farklı konumlardan gerçek son kullanıcı deneyimi, sayfalarda değişiklik yapma ve her değişiklik için yükleme süresini izleme, işlem izleme ve temel neden analizi dahil edilen özelliklerden bazılarıdır. Bunlar web sitenizi kontrol etmenize yardımcı olacaktır.

Dünya genelinde 700.000’den fazla kullanıcı Pingdom kullanıyor. Emin değilseniz, 30 günlük ücretsiz deneme sürümünden yararlanabilirsiniz. Premium paketler aylık 13,95 $ ‘dan başlıyor.

DownNotifier

DownNotifier web sitenizi izlemek ve herhangi bir kesinti durumunda uyarılmak için kullanabileceğiniz bir araçtır. Bu servis sağlayıcının ana sayfasını ziyaret edin ve izlenecek web sitesinin URL’sini girin. Girdiğiniz posta kimliğine ilişkin kapalı kalma süresine ilişkin e-posta uyarıları alırsınız. Bu uyarıları telefonunuza almak için SMS uyarılarını etkinleştirin. Site çevrimdışı olduğunda veya site belirli bir metin içermediğinde bildirim almayı tercih edebilirsiniz. Her iki seçeneği de seçmeye çalıştım, ancak araç beni otomatik olarak biriyle sınırladı.

Aşağı Bildirim

Ücretsiz servis sitenizi her 10 dakikada bir ve premium izlemeyi her dakika kontrol edecektir. Premium paket yılda 14,95 $ maliyetle 5 web sitesi için kullanılabilir. Ayrıca raporlar ve kesinti geçmişi geçmişi de alabilirsiniz.

Monitis

Monitor Us birleşti Monitis ücretsiz ve premium planlarla izleme hizmeti, analiz ve gelişmiş web sitesi performansı sunmak. Web sitenizi en yüksek performansta tutmak için çalışma süresi izleme, tam sayfa yük izleme, işlem izleme ve web stres test cihazı olmak üzere 4 kontrol yapar.

Bulut tabanlı araçlar kullanılarak, web sitelerinin, uygulamaların ve hizmetlerin kullanılabilirliğini ve yanıt süresini kontrol etmek için çalışma süresi izleme testleri yapılır. Kontroller bir dakikalık aralıklarla dünya çapında 30’dan fazla yerden yapılır ve 2 yıllık bir geçmişe erişilebilir.

Monitis

Çoklu kontroller – web sayfası içerik kontrolleri, çoklu protokol testleri, e-posta testleri ve genel IP kontrolleri – gerçekleştirilir ve anında hata raporları gönderilir. Yani hızlı bir şekilde web sitenizin kapalı olduğunu biliyorsunuz. Tam sayfa yükleme izleme, sayfaların yükleme sürelerini baştan sona kadar takip edecektir. Görüntülerin yüklenme süresi biliniyor ve sayfalar yüklenemediğinde 404 hata raporu alınacak.

Bu hizmetteki işlem izleme özelliği, kayıt ve alışveriş sepeti gibi önemli alanlarda herhangi bir işlemin duraklatılmamasını sağlamak için e-Ticaretinizin tüm yönlerine bakar. Özellikle Super Bowl veya Black Friday gibi kampanyalar sırasında trafikte bir artışa hazır olduğunuzdan emin olmak için Web Stres Testlerine yakından bakın. Web sitenizin ne kadar yük kaldırabileceği hakkında bir fikir verecektir..

15 günlük sınırsız ücretsiz deneme sürümü mevcuttur ve bunun ötesinde, kontrollerin sıklığına ve test edileceği konum sayısına göre kendi paketinizi oluşturmanız gerekir. Monitis’in 200.000’den fazla kullanıcısı var, bazıları arasında ticari isimler var.

Hizmet Çalışma Süresi

Hizmet Çalışma Süresi global bir sunucu ağı kullanarak web sitesinin kullanılabilirliğini ve performansını izleyen ücretsiz ve abonelik tabanlı bir hizmettir. Kontrol sıklığını, hizmeti ayarlarken kontrol panelinden ayarlayabilirsiniz..

Hizmet Çalışma Süresi

Bir dizi kontrol yapılır – Web sayfaları anahtar kelime içeriği, IP seviyesi bağlantısını kontrol etmek için Ping testleri, web sunucuları (HTTP ve HTTPS) ve Bağlantı testleri, e-posta alımı için POP 3 sunucu testleri, e-posta göndermek için SMTP sunucusu testleri, ‘Posta kutularını’ yönetmek için IMAP sunucu testleri, İndirme sunucu testleri (FTP sunucuları), protokol düzeyinde DNS ve MySQL sunucu testleri ve herhangi bir TCP / IP protokolünü izlemek için özel sunucu testleri. Ücretsiz hesap için, test etmek için herhangi bir hizmeti veya bağlantı noktasını seçebilirsiniz.

Periyodik çalışma süresi ve performans raporları, ayrıntılı aylık raporlar ve tüm izleme döneminin özeti, web sitenizin performansı hakkında sizi bilgilendirecektir. Ücretsiz izleme hizmetleri için 50.000’den fazla web sitesi Service Uptime’a kaydoldu. Premium paketler ayda 4.95 $ ‘dan başlayan fiyatlarla.

Site 24 × 7

Site 24 × 7 müşterilerinizin dünyanın her yerinden sürekli işlem yapabilmelerini sağlamak için diğer hizmetlerle aynı şekilde çalışır. Bu hizmet ayrıca URL’leri internet, intranet, 3G ve 4G ağları üzerinden de kontrol edebilir, böylece mobil uygulamaları ve mobil web sitelerini de izleyebilirsiniz. Erken bir analizle, sorunlu üreticileri son kullanıcıları etkilemeden önce yakalayabilir ve hangi uygulama bileşenlerinin işlemlerin sorunsuz performansını tetiklediğini kontrol edebilir.

Site 24x7

Web uygulaması izleme, 50’nin üzerinde global konumdan gerçekleştirilir ve herhangi bir halsizlik tespit edilir. Web sayfası yüklemesi analiz edilir ve HTTP (S), FTP (S), DNS, PING, TCP, SSL, SMTP ve POP gibi kritik hizmetler izlenir. Sunucular, iç ağlar, ağ aygıtları, sunucu tarafı izleme, DNS sunucusu. SSL sertifikasının geçerliliğinin sona ermesi, FTP yükleme ve indirme için geçen süre ve posta sunucusu izleme sık sık yapılır. Tüm testleri, her seferinde hesabınıza giriş yapmak zorunda kalmadan, yenileyerek tek bir kontrol panelinde gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilirsiniz.

Ücretsiz plan, 5 web sitesi için temel izlemeyi içerir ve 30 günlük ücretsiz deneme sürümü mevcuttur. Premium paketler üç tür hizmet olarak paketlenmiştir: web sitesi izleme, sunucu izleme ve uygulama izleme ve her şeyi bir arada sunan hepsi bir arada paket.

Daha birçok servis sağlayıcı var ve bunlardan birkaçı burada listeleniyor. Onları aramak isteyebilirsiniz:

Çalışma Süresi ve Kesinti Sürelerini İzlemek için WordPress Eklentileri

Hizmetler harika, ancak bazen basit bir eklenti daha iyi olmasa da iyi olabilir – özellikle blogunuz yeniyse ve henüz karmaşık bir izleme hizmetine yatırım yapmak istemiyorsanız. WordPress için önerebileceğimiz ücretsiz izleme eklentilerinden bazıları şunlardır.

WordPress için Jetpack

Jetpack

Jetpack birden fazla işlevi olan bir eklentidir, bunlardan biri site çalışma süresini de izler. WordPress ile önceden yüklenmiş olarak gelir ve etkinleştirebilirsiniz. Ayarlar altında yapılandırın ve doğru e-posta kimliğinin girildiğinden emin olun. Uyarı modu yalnızca e-postadır – ideal bir yöntem değildir. Ancak uyarıları ayrı bir klasöre ayırırsanız, anında sitenizin kesinti geçmişine sahip olursunuz.

Pingdom ile Gerçek Kullanıcı İzleme

Pingdom Gerçek Kullanıcı Monit_

Farklı bir konumdaki gerçek bir kullanıcının web sitenizi nasıl deneyimlediğini öğrenmek için, Pingdom ile Gerçek Kullanıcı İzleme ve pingdom.com ile bir hesap oluşturun. Bu eklenti, farklı ülkelerdeki yükleme süreleri ve farklı tarayıcılar hakkında size değerli geri bildirimler verecektir. Tüm bu verileri kontrol panelinizden okuyabilirsiniz. Web sitenizin performansını artırmak için verileri kullanın.

WordPress için Çalışma Süresi Robot Eklentisi

Çalışma Süresi Robotu ayarları

WordPress için Çalışma Süresi Robot Eklentisi çalışma zamanı istatistiklerinizi kontrol panelinden veya herhangi bir sayfadan veya widget’tan görüntülemenizi sağlayan basit bir eklentidir. Kendinize Uptime Robot.com’da bir hesap oluşturmanız ve eklentiyi yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir. İstatistikler ve günlükler, kısa kodlar yerleştirilerek web sitenizdeki birden çok yerden görüntülenebilir.

son olarak

Bir başka seçeneği daha paylaşmak istiyorum – site çalışma süresini izlemek için Chrome’da bulunan bir uzantı. Sunucu Monitörü Chrome Uygulamaları Web Mağazası.

1

İzleme için istediğiniz sayıda web sitesi ekleyebilir ve tarayıcıdaki uzantıyı tıklayarak site durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Açılır pencere etkinse, URL’nin durumundaki herhangi bir değişiklik hemen bir açılır pencere olarak gösterilir ve ana makine servis sağlayıcınıza başvurabilirsiniz..

Artık sitenizin çalışma süresini izlemek için çok fazla seçenek olduğunu bildiğinize göre, bunlardan herhangi birini seçin ve iyi kullanın. Size para, itibar veya müşteriye mal olan arıza sürelerini kontrol edin. Ve aşağıdaki yorumlarda hangi araçları önereceğinizi bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map