WordPress Dahili Aramanızı Neden ve Nasıl Geliştirebilirsiniz?

Gerçeklerle yüzleşelim. WordPress site arama özellikleri olabildiğince iyi değil. Alaka düzeylerine göre sıralanmamış sonuçları döndürmekten, yüklenen dosyaları arama özelliğine sahip olmamaktan veya eşleşen içeriği bulamamaktan, iyileştirme için yer olduğunu söylemek doğru olur.


Bu nedenle, bunu çözmek için favori yayıncılık yazılımımızda gelecekteki bir güncellemeyi beklerken, sorunu bugün de düzeltebilirsiniz. Temel WordPress site arama aracını geliştirmek için oluşturulmuş uygun eklentilerden birini yükleyerek web sitenizin bu öğesine çok ihtiyaç duyulan bir performans artışı sağlayabilirsiniz..

Ziyaretçilerinize aradıklarından daha fazlasını bulmak için web sitenizin içeriğini arama seçeneği sunmuyorsanız veya mevcut site arama çözümünüzün performansından memnun değilseniz, daha iyi bir sonuç almak için okumaya devam edin web sitenize etkili bir dahili site arama özelliği eklemenin avantajlarını anlamak ve bunu yapmanıza yardımcı olabilecek bazı eklentiler önerileri izlemek.

Etkili bir Dahili Site Arama Aracı Sağlamanın Yararları

Etkili bir Dahili Site Arama Aracı Sağlamanın Yararları

Web sitenize bir site arama aracı eklememeye karar vermiş olabilirsiniz veya belki de sitenizin bu özelliğini yeni sürüme geçirmenin avantajlarından emin değilsiniz. Öyleyse, okuyucularınıza neden etkili bir site arama aracı sunmaya odaklanmanız gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Site Metriklerinde Sayfa Görüntülemelerini ve Süresini Artırma

Ziyaretçilerinizin web sitenizle ilgilendikleri içeriğin daha fazlasını bulmasını kolaylaştırmak, onları daha uzun süre saklayabilir. Her ziyaretçi için sayfa görüntüleme sayısını ve sitede geçirilen süreyi artırmak söylendiğine göre bir siteyi arama motoru sonuçlarında nerede listeleyeceğine karar verirken Google’ın dikkate aldığı sıralama faktörleri.

Ziyaretçiniz başına sitenizde harcanan ortalama süre, web sitenizin kalite düzeyindeki arama motorlarına daha iyi bir gösterge verir, daha fazla zaman daha kaliteli bir site önerir. Bu nedenle, ziyaretçilerinizi daha uzun süre uğraşmaya teşvik etmek için elinizden geleni yapmak mantıklıdır ve site aramasını etkinleştirmenin bir yolu bu olabilir.

Daha İyi Hedef Dönüşüm Oranları

Bu avantaj, bir ziyaretçinin sitenizde ne kadar uzun kalırsa, hedeflerinizden birine dönüşüm sağlama şansı o kadar artar..

Sitenizde ne kadar çok sayfa görüntülerse, o kadar fazla harekete geçirici mesaj görürler. Benzersiz tasarımlar ve teklifler de dahil olmak üzere birden çok harekete geçirici mesaj varyasyonunu karşılaştırmak için bölünmüş testler yapmayı denediyseniz, ziyaretçileriniz daha fazla içeriğinizi ararken ve buldukça, posta listenize katılmak için daha fazla fırsata maruz kalacaktır. üyeler (bu WordPress üyelik eklentilerini öneriyoruz) veya bir satın alma işlemi gerçekleştiriyoruz.

Kullanıcı tarafından oluşturulan Blog Yazı Fikirleri Kaynağı

Google, ziyaretçilerinizin arama motorlarından web sitenize yönlendirdiği anahtar kelimeleri ve arama terimlerini paylaşmayı bıraktığından, artık sizin için değerli bir ilham kaynağı bulunmamaktadır. Ancak, web siteniz için site aramasını etkinleştirerek benzer bir veri kümesine erişebilirsiniz.

Ziyaretçilerinizin web sitenizdeki içeriği aramak için kullandıkları anahtar kelimeleri inceleyerek, blogunuz için kullanıcı tarafından oluşturulan içerik fikirlerinin bir listesini anında alırsınız. Ziyaretçilerinizin aradığı bazı terimler onları doğrudan web sitenizdeki alakalı bir makaleye götürürken, diğer anahtar kelimeler.

Bu liste daha sonra size ilham kaynağı olacak ve blogunuzda hangi konuların ele alınacağına dair fikirler sunacak ve bunun için bir pazar olduğunu kanıtlayarak desteklenecektir. Aşağıda ele alacağımız arama eklentilerinin çoğu, bu verilere erişmenizi sağlayarak web sitenizin dahili site arama özelliğini yükseltmek için başka bir neden sunar..

Blogunuz için gönderi fikirleri bulmakta zorlanıyorsanız, bu avantaj web sitenizde site aramasını etkinleştirmek için sayı sebebi olabilir.

Geliştirilmiş Kullanıcı Deneyimi

Son olarak, web siteniz için site aramasının etkinleştirilmesi genel kullanıcı deneyimini iyileştirebilir. Etkili bir site arama aracı yalnızca daha alakalı sonuçlar döndürmekle kalmaz, bu özelliği sitenize eklemek, gezinme menülerine erişmek yerine ziyaretçilerinizin arama yapmayı tercih eden segmentine daha fazla cazip gelmesine yardımcı olabilir.

Ücretsiz ve Premium WordPress Site Arama Eklentileri

Artık WordPress web sitenizin arama işlevselliğini yükseltmeyi düşünmeniz gerektiğini bildiğinize göre, bunu nasıl yapabileceğinize bir göz atmanın zamanı geldi. Neyse ki WordPress site aramanızı daha etkili hale getirmek için çevirebileceğiniz birkaç ücretsiz ve ticari eklenti var.

Relevanssi

Relevanssi

Relevanssi, hem ücretsiz hem de ticari sürümlerde mevcuttur, böylece bir kuruş harcamadan WordPress sitenizde gelişmiş aramayı denemenize olanak tanır. Eklenti sitenizde etkin olduktan sonra, ziyaretçileriniz aradıklarını bulmak için daha kolay bir zamana sahip olur – veya en azından aradıkları içeriği izlemek için ellerinden geleni yaptıklarını bilirler..

Bu arama eklentisinin özelliklerinden bazıları şunlardır: tarih yerine alaka düzeyine göre sıralanmış arama sonuçları, bulanık eşleme, belge arama, sıralı arama ve yorumlar arasında arama yapma yeteneği. Ve Relevanssi’nin premium sürümüne yükseltmeyi seçerseniz, arama sonuçlarını etkilemek için kullanıcı profili arama, arama önerileri ve içerik ağırlığı gibi özellikleri kullanmaya başlayabilirsiniz..

Her Şeyi Ara

Her Şeyi Ara

Arama Her şey başka bir ücretsiz seçenektir. Ancak itiraf etmeliyim ki, yaygın olarak kullanmadığım bir seçenek. Her ne kadar 80.000’den fazla aktif kurulum ve 5 üzerinden 4,3 puan olsa da, kesinlikle bir kayda değer.

Sitenizde yüklü olan her şeyde Arama ile ziyaretçileriniz tam anlamıyla her şeyi arayabilir. Yayınlar ve sayfaların yanı sıra şunları içerir: alıntılar, ekler, yorumlar, etiketler ve özel alanlar. Bununla birlikte, eklentinin ayarları olsa da, öğeleri kolayca sonuçlardan hariç tutabilir ve sitenizde nasıl çalışacağını tam olarak yapılandırabilirsiniz..

SearchWP

SearchWP

SearchWP yalnızca premium bir seçenektir. Ancak, WordPress site arama yeteneklerini geliştirme ve bununla ilişkili tüm ödülleri toplama konusunda ciddiyseniz, bu eklentiyi kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız. Blogumda bir süredir kendim kullanıyorum ve aldığı trafik seviyesinin nispeten düşük olmasına rağmen, arama istatistikleri, ziyaretçilerinimin arama yaparken aradıkları içeriği bulmalarına yardımcı olduğunu gösteriyor.

Sitenize SearchWP’yi yükledikten sonra, eklenti kutudan çıkar çıkmaz kullanıma hazırdır. Ancak, tam olarak nasıl çalıştığını yapılandırmanıza izin veren bazı oldukça ayrıntılı ayarlar içerir. Buna şunlar dahildir: post ağırlıklandırmayı ayarlama, hangi içeriğin dizine ekleneceğini seçme ve çok daha fazlası.

Eklenti, ziyaretçilerinizin aradıkları sonuçları döndürme olasılıkları daha yüksek olan aramalar yapmasını kolaylaştıran canlı bir arama özelliği de içerir. SearchWP, sitenizin bir parçası olan herhangi bir PDF dosyasını endeksleme yeteneğine sahiptir, bu da ziyaretçilerinizin sunduğunuz her şeyi aramasına izin vermek için harika bir araçtır..

Sonuç

Düzenli bir dizi menüye göz atmayı tercih edebilirsiniz, ancak gerçek şu ki, ziyaretçilerinizden bazıları sitenizi aramayı ve şimdi aradıkları içeriğe erişmek istiyor. Google gibi arama motorları tarafından sağlanan içeriğe anında erişim sağlayan nesil için, WordPress web sitenize etkili bir arama aracı ekleyememek, sitenizin eski ve kullanıcı dostu görünmemesine neden olabilir.

Neyse ki, WordPress için ücretsiz veya premium arama eklentilerinden birini seçerek, bu özelliği bugün web sitenize kolayca ekleyebilirsiniz.. Site araması hakkındaki düşünceleriniz neler? Tüm web sitelerinde çalışan bir arama aracı olmalı mı? Lütfen önerilerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map