WordPress Blogunuzu Ücretsiz Geliştirmenin Kolay Yolları

İçerik önemlidir (orada sizinle kimse tartışmayacaktır), ancak blogunuzun görünümü ve işlevi de önemlidir. Her web sitesi veya blogun TLC’ye tekrar tekrar ihtiyacı vardır, ancak sizin için şanslı olmak zor olmak zorunda değildir. Blog tasarımınızı ücretsiz (veya ona yakın) geliştirmenin birçok yolu vardır.


Birçok blogcu ve web sitesi yöneticisi, sitenizin görünümünü güncellemek için profesyonel bir web geliştiricisi veya tasarımcı olmanız gerektiğini düşünebilir. Bu gerçeklerden daha uzak olamazdı! Web sitenize küçük bir makyaj yapmak hızlı, kolay, eğlenceli ve ücretsiz olabilir – size nasıl olduğunu göstereceğiz.

1. Menülerinizi ve widget’larınızı toplayın

Daha spesifik olarak navigasyon menünüze, kenar çubuğunuza ve altbilginize bir kez daha ayrıntılı bir şekilde verin. Zaman geçtikçe bağlantıları veya widget’ları güncellemeyi unutmak kolaydır (yani Pumpkin Spice Latte sezonu insanları!).

Bu alanlarda neler sunduğunuzu uzunca inceleyin. Önemli bağlantılar ekleyin ve alakasız olanları menülerinizden kaldırın. Ardından, son veya popüler yayınlar, bir bülten widget’ı, belki de Instagram feed’iniz veya hatta basit bir bölüm (web siteniz için anlamlı olan ne olursa olsun) gibi önemli bilgileri göstermek için kenar çubuğunuzu ve altbilginizi temizleyin..

2. Eski içeriği güncelleyin

İçerik Oluşturma ve Güncelleme

Yararlı içeriğinizin eski olmasına izin vermeyin. Bazen harika yayınların alakalı kalması için birkaç ince ayar yapılması gerekir. İçerik Pazarlama Enstitüsü’nün şapka içeriği nasıl canlandırılır. Farklı bir bakış açısı eklemek, yeni faydalı bağlantılar eklemek veya okuyucularınıza bir soru sormak eski mesajlara değer katmanın harika yollarından biridir. Ayrıca SEO için harikadır – arama motorları içeriğinizi yenilediğinizi görmeyi sever.

Benzer şekilde, blog tasarımınızın bir noktada değişmiş olması ya da şimdi estetiği değiştirmek isteyebilirsiniz. Mevcut çevrimiçi varlığınızla görüntülerinizin anlamlı olduğundan emin olun. Bu, retinaya hazır bir logo yüklemeyi, eski yayınlara yeni özellikli resimler eklemeyi veya 5 yıl önce çektiğiniz resimler yerine yeni personel resimlerini kullanmayı içerebilir..

3. SEO’nuzu düzeltin

SEO, arama motoru sonuçlarında görünüp görünmeyeceğinizi ve nerede olacağını belirler. Bu, son derece önemli olduğu ve gerçekten sık sık kontrol etmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu gerçeğe rağmen, kişisel olarak SEO’larını ihmal eden şaşırtıcı sayıda blogçuyla karşılaştık, ancak bunlardan biri olmasına izin vermeyin!

Yoast SEO Eklentisi

Öncelikle henüz iyi bir SEO eklentisine sahip olmalısınız. Yoast SEO’yu kullanıyoruz ve tavsiye ediyoruz. Site haritaları, başlıklar, ekmek kırıntıları ve daha fazlası dahil olmak üzere, yerinde SEO’nuzu yönetmek için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir..

Bozuk Bağlantı Denetleyicisi

SEO’nun bir başka önemli yanı da bozuk bağlantıları düzeltmektir. Mevcut olmayan sayfalara bağlantı oluşturmaya çalıştığınızda arama motorları hoşlanmıyor. Web sitenizdeki kopuk bağlantıları kontrol etmenin en kolay yolu bir araç kullanmaktır.

Bozuk Bağlantı Denetleyicisi küçük siteler için iyi çalışır (ancak bu eklentinin bazı paylaşılan barındırma planları tarafından izin verilmediğini unutmayın, çünkü çok fazla kaynak kullanır). Biz şahsen özgür kullanın Mac için bütünlük kendi sitelerimizdeki hataları düzenli aralıklarla denetleyecek uygulama.

4. İşleri hızlandırın

Ziyaretçilerinizden hiçbiri web sitenizin yüklenmesi için 60 saniye beklemek istemiyor. 10 saniye beklemek bile istemiyorlar. “Şimdi bana ver” dünyasında yaşıyoruz, bu yüzden web sitenizi hızlı tutmak önemlidir.

Daha iyi barındırma veya CDN hizmeti için ekstra para harcamak zorunda kalmadan web sitenizi hızlandırmanıza yardımcı olacak birkaç kolay yol vardır (her ay birkaç yedek paranız varsa, bu gerçekten en iyi seçenek olacaktır).

Gereksiz eklentileri silin

Herhangi bir yeni eklentiyi yüklemeden önce, yüklediğiniz eklentilerin bir envanterini çıkarın. Bu WooCommerce PDF fatura yaratıcısı eklentisini kullanmıyor musunuz? Devre dışı bırakın ve silin. Yeni bir SEO eklentisi kullanıyor, ancak hala eski bir eklenti yüklü mü? Silin.

Benzer şekilde yinelenen işlevler için eklentilere bakın. Gerçekten iki kaydırıcı eklentisine mi ihtiyacınız var? Muhtemelen bilmiyorsunuz. En sevdiğini seç ve diğerlerinden kurtul.

Önbellek eklentisi yükleme

W3 Toplam Önbellek

Zaten önbellek kullanmıyorsanız, olması gerekir. Bazı barındırma şirketleri yerleşik önbellekleme (örneğin WP Engine) içerir, bu nedenle zaten önbelleğe alma özelliğini etkinleştirmiş olabilirsiniz ve hatta bilmiyor olabilirsiniz.

Ücretsiz eklentiler sayesinde web sitenize önbellek eklemek kolaydır, favorimiz W3 Total Cache’dir. Ayrıntılı talimatlar için tam W3 Total Cache kurulum kılavuzumuzu okuyabilirsiniz, ancak temel olarak eklentiyi yükleyebilir, birkaç ayarı yapılandırabilir ve ardından kaydet’i tıklayabilirsiniz..

Bir ezme eklentisi yükleyin

WP Smush Görüntü Optimizasyonu Eklentisi

Sayfalarınızı ve yayınlarınızı önbellekleme ile sunmanın yanı sıra, görüntülerinizi optimize ederek web sitenizi daha da hızlandırabilirsiniz. Bunu yapmanın bir yolu aşağıdaki gibi bir hizmet kullanmaktır: TinyPNG veya benzeri bir uygulama ImageOptim (Mac için) yayınlarınıza veya sayfalarınıza eklemeden önce optimize edilmiş görüntüler oluşturmak için.

Peki, medya kitaplığınızdaki görüntüleri geri döndürüp optimize etmek isterseniz ne olur? Ya da görüntüleri web sitenize yüklerken anında optimize edin? Deneyin WP Smush WPMU DEV. Bu ücretsiz eklenti, tüm görüntüleriniz için kaliteden ödün vermeden dosya boyutunu küçültme gücü verir.

5. Temanızı yeniden düşünün

Nasıl geliştirileceğimiz hakkında konuşmamız gerekiyor dizayn ve bunu yapmanın en gerçek yolu tasarımınızı değiştirmektir. WordPress için web sitenizin tasarımı temanız tarafından belirlenir, bu yüzden belki yeni bir tane arama zamanı.

Yeni bir ücretsiz WordPress temasını deneyin

Bugün Blog ve Dergi Ücretsiz WordPress Teması

Ücretsiz temalar, web sitenizin görünümünü güncellemenin mükemmel bir yoludur.. WordPress.org deposunda bol miktarda ücretsiz tema var ve burada da WPExplorer’da tonlarca ücretsiz WordPress teması var. Ancak, yeni temanızı nereden alırsanız alın, herhangi bir değişiklik yapmadan önce WordPress sitenizi yedeklemeyi unutmayın (her ihtimale karşı).

Mevcut temanızı değiştirin

toplam-özelleştirici

Mevcut WordPress temanız zaten WordPress Özelleştirici’de stil seçenekleri içeriyorsa, bir tema değişikliğine ihtiyacınız olmayabilir. Örneğin, Toplam WordPress temamız, başlık öğelerini, yazı tiplerini, arşiv sayfalarını, yazı girişlerini, altbilgi öğelerini ve mizanpajı ve daha fazlasını stilize etmek için tonlarca seçenek içerir. Alanları, renk seçicileri ve geçişleri kullanın ve ardından kaydet’i tıklayın. Pasta kadar kolay.

SiteOrigin CSS

Ancak temanızı seviyorsanız ve çok fazla stil seçeneği yoksa, hala bir CSS canlı editör eklentisi yükleme seçeneğiniz vardır. Bu eklentiler genellikle renkleri, yazı tiplerini, dolguları ve diğer sayfa öğelerini değiştirmek için seçenekler sunan bir işaret ve tıklama arayüzü ile çalışır.

SiteOrigin şaşırtıcı derecede harika bir ücretsiz seçenek sunuyor. Ama birkaç dolar harcamak sakıncası yoksa bizim favorimiz CSS Hero. Kullanımı kolay, güçlü seçeneklerle dolu ve bakmak güzel.

6. Okuyucularınız için özellikler ekleyin

WordPress web sitenizi geliştirmek için son ipucumuz okuyucu katılımınızı artırmak için adımlar atmaktır. Çünkü okuyucularınız sonuçta web sitenizi oluşturduklarınızdır..

Yorumlarınızı geliştirin

Jetpack WordPress Eklentisi

Yorum sisteminizi geliştirerek okuyucuları dahil etmenin en kolay yollarından biri. WordPress’in varsayılan yorumları gayet iyi çalışıyor, ancak istenmek için biraz bırakıyorlar. Zaten WordPress için JetPack kullanıyorsanız (bu, bir çeşit eklenti gibi), şanslısınız demektir. Özelliğini etkinleştirirseniz JetPack Yorumlar okuyucularınızın sosyal medya hesaplarını kullanarak yorum bırakabilmelerinin yanı sıra e-posta bildirimleri alma seçeneği.

Disqus

Başka bir harika seçenek Disqus. Bu ücretsiz eklenti ile popüler Disqus yorum sistemini WordPress sitenize ekleyebilirsiniz. Bu şekilde okuyucular sosyal profillerine veya Disqus hesaplarına yorum yapabilir, ayrıca yayınınızı önerebilir ve diğer Disqus üyeleriyle paylaşabilir.

Bülten kaydı ekle

WordPress Eklentisi için MailChimp

Henüz bir bülteniniz yoksa bir tane almalısınız. Normal okuyucularınızla iletişimde kalmanın en iyi yollarından biridir. MailChimp kullandığımız şeydir ve 2.000 aboneye kadar olan listeler için ücretsizdir. Ayrıca, kayıt formunuzu optimize etmek için tonlarca kolay eklenti var.

Biz seviyoruz WordPress eklentisi için MailChimp kenar çubuğunuza optin bültenini eklemenin yanı sıra yorum gönderme formunuza abone olmanızı kolaylaştırır. Ayrıca bir MailChimp Top Bar eklentisi web sitenizin en üstüne okuyuculardan abone olmalarını isteyen bir uyarı eklemek için uzantı.

Git öğrendiklerini uygula

Şimdi biraz eğlenin! Web sitenizin tasarımını iyileştirmek ve sitenizi optimize etmek zor veya pahalı olmak zorunda değildir – web sitenizi çok az maliyetle veya ücretsiz olarak optimize etmenin birçok yolu vardır.

Bu yüzden WordPress sitenize giriş yapın (hemen şimdi!) Ve menülerinizi temizlemeye, eski içeriği güncellemeye, SEO’nuzu düzeltmeye, sayfalarınızı hızlandırmaya, temanızı yenilemeye ve okuyucu katılım yöntemlerinizi geliştirmeye başlayın. Bunu yapabileceğini biliyorum! ��

WordPress blogunuzu geliştirmek için bütçenize uygun başka ipuçlarınız var mı? Veya web sitenizin tasarımını ücretsiz güncelleme fikirleri mi? Yorumlarda bizimle paylaşmaktan çekinmeyin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map