WordPress Blogunuzu Hızlandırma

WordPress Web Sitenizi Hızlandırma

Web sitesi hızından bahsederken, birçok yayıncı – WordPress kullanıcısı veya değil – gerçekten kullanıcı deneyimini doğrudan etkileyebileceği için sürekli olarak sürdürülmesi gereken önemli bir faktör olduğunu iddia edecektir. Etkisi o kadar büyük ki, aslında, İnternet kullanıcılarının% 40’ı yüklemesi 3 saniyeden uzun süren bir web sitesini terk edeceklerini söyledi (bu yüzden WordPress’i hızlandırmak çok önemlidir).


İnsanların dikkat süresinin kısaldığı bugünün dünyasında, tüm web sitesi sahiplerinin hızın değerini genel kullanıcı deneyiminde önemli bir faktör olarak anlaması ve bu nedenle arama motoru sonuç sayfalarında iyi bir sıralama elde etmek için önemli bir sinyal olması zorunludur..

WordPress’i hızlandırmak ve web sitenizin yıldırım hızında yüklenmesine yardımcı olmak için ihtiyacınız olan bazı püf noktaları ve yöntemleri topladığımız için aşağıdaki öğeleri kontrol edin.

1. Mevcut Web Sitesi Hızınızı Test Edin

Pingdom Araçları

Web sitenizin hızını optimize edebilmeniz için başlangıç ​​noktanızı bilmeniz gerekir. Bu, web sitenizin başlangıç ​​hızını ölçmeniz gerekeceği anlamına gelir. Web sitenizin hangi bölümlerinin tıkanıklığa neden olabileceğini belirlemenize yardımcı olabilecek en iyi ücretsiz çevrimiçi araçlardan bazıları:

 • Google PageSpeed ​​Insights: Masaüstü ve mobil cihazlarda sayfa hızınızı artırmak için hangi alanları ayarlayabileceğinizi görmek için web sitenizin URL’sini kopyalayıp yapıştırın (resimleri optimize etme, bozuk bağlantıları düzeltme vb.).
 • Pingdom Web Sitesi Hız Testi: Tüm web sayfası bölümlerinizi değerlendirir ve derecelendirme ve önerilerle eksiksiz bir performans anahattı sunar.
 • GTmetrix: Web sitenizi hem PageSpeed ​​hem de YSlow puanı vererek, sayfa yükleme süresi, sayfa boyutu ve yapılan isteklerin sayısı ile web sitenizi daha iyi hale getirmeye yönelik çözümler sunarak değerlendirir..
 • Cloudinary Web Sitesi Hız Testi: Bu araç web sitesi hız testi görüntü analizi sunar. Bu neden harika? Yalnızca görüntülerinizi optimize ederek site hızınızı nasıl artırabileceğinizi göstermenize yardımcı olacaktır (karmaşık kodlama veya site ayarlarına gerek yoktur).
 • KeyCDN Hız Testi: KeyCDN mükemmel bir CDN hizmeti sunar, ancak ücretsiz Site Hızı ve Performans Test araçları da sağlarlar. Sadece URL’nizi girin ve tweak yapmadan önce ve sonra puanlarınızı kaydedin WordPress’i ne kadar hızlandırabileceğinizi görmek için.

2. WordPress’i Hızlandırmak İçin İyi Bir Hosting Sağlayıcısı Seçin

WP Motor Barındırma

Bir e-ticaret web sitesi çalıştırıyorsanız veya web sitenizde video veya infographics gibi birçok farklı içerik kullanılıyorsa, güvenilir bir barındırma sağlayıcısı bulmayı öncelikli hale getirin. Web siteniz konusunda gerçekten ciddiyseniz, muhtemelen size ücretsiz veya paylaşılan barındırma hizmetlerinden vazgeçmek ve bunun yerine kalite yönetimli WordPress barındırma seçeneğini tercih etmek istersiniz. WP Engine’i kullanıyoruz ve seviyoruz ve yeterince tavsiye edemiyoruz. Tamamen yönetilen barındırma platformları, sunucunuz ve içeriğiniz hakkında daha az endişe duyabileceğiniz anlamına gelir.

Ancak, ihtiyacınız olandan daha fazla ise, uygun fiyatlı ve yeni başlıyorsanız daha uygun olan arasından seçim yapabileceğiniz çok sayıda paylaşılan barındırma seçeneği vardır. Daha sonra ihtiyaç ortaya çıkarsa, planınızı daha fazla bant genişliği tahsisi veya daha büyük planlarla birlikte gelen diğer barındırma avantajları için ölçeklendirebilirsiniz. Paylaşımlı hosting için Bluehost’u seviyoruz, çünkü yeni blogcular için bir sürü harika avantaj sunuyorlar, ancak kolay bir bulut barındırma seçeneği arıyorsanız Cloudways’i de seviyoruz.

WordPress Sunucusunu İyi Yapan Nedir?

Bir barındırma sağlayıcısı seçerken, dikkate almak isteyeceğiniz birkaç önemli faktör olduğundan emin olabilirsiniz. Kendi kişisel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, bunlar aşağıdakileri içerebilir:

 • Fiyat (genellikle yeni blog yazarları için 1 numara)
 • Ücretsiz alan adı
 • SSL desteği veya ücretsiz Let’s Encrypt SSL entegrasyonu
 • Ücretsiz web sitesi taşıma (WordPress web sitenizi kendiniz taşımak istemiyorsanız önemlidir)
 • Tamamen yönetildi
 • Teknik özellikler (PHP, Nginx, vb.)
 • Günlük web sitesi yedeklemeleri, yine de WordPress’i kendiniz yedeklemek için bir eklenti kullanmanızı öneririz
 • Hızlı teknik yardım için sohbet, e-posta veya telefon desteği
 • FTP / SFTP erişimi
 • Genel oylar / yorumlar

3. Harika bir WordPress Teması Seçin

Bugünlerde seçebileceğiniz görsel olarak çarpıcı birçok tema var. Ancak görünüm, özellikle tema kötü kodlanmışsa, performansla eşit olmak zorunda değildir. Geliştirici, ne yaptığını bilmiyorsa, basit bir blog teması bile web sitenizi yavaşlatabilir. En iyi seçeneğiniz, harika hız testi puanlarına sahip bir tema seçmektir.

Toplam Sürükle ve Bırak WordPress Teması

Toplam WordPress Teması

Elbette Total WordPress temamızı öneriyoruz. WPExplorer’da el yapımı, sadece harika özelliklerle dolu değil, aynı zamanda inanılmaz derecede hızlı. Nasıl yapacağınız konusunda Kinsta’nın bu rehberine bir göz atın Toplam WordPress temasını hız için optimize edin!

Tema, renkler, yazı tipleri, düzenler, özel yazı türleri, başlık stilleri ve daha fazlası için birçok yerleşik seçenek içerir. Personel özel gönderi türünü (veya başka bir özelliği) kullanmıyor musunuz? Toplam, web sitenizin arka ucunda WordPress’i hızlandıracak özellikleri devre dışı bırakan optimizasyon ayarlarını içerir.

Tema ayrıca bir sürükle ve bırak görsel sayfa bestecisi olan WPBakery Sayfa Oluşturucu’yu da içeriyor. Bu, web sitenizi yavaşlatmadan tamamen özelleştirilebilir web sitesi tasarımları oluşturmak için kullanılabilir (bize güvenin – web sitenizin ne kadar hızlı olabileceğini görmek için Toplam Tema demolarımıza bir göz atın).

Zarif Ücretsiz WordPress Teması

Zarif Ücretsiz WordPress Teması

Blogunuz, portföyünüz veya iş web siteniz için basit, hızlı ve ücretsiz bir tema mu arıyorsunuz? Zarif ücretsiz tema, bir ana sayfa şablonu, personel ve porfolio posta türleri ve temel bir blog gibi yerleşik ve kullanımı kolay özellikler içeren harika bir seçenektir. Tema, renkler, logo, altbilgi widget’ları ve diğer birkaç ayar için birkaç özelleştirici seçeneği içerir. Ama Zarif hafif tutan budur! Daha fazla özelleştirme eklemek istiyorsanız, kendi CSS’nizi eklemeyi veya Yellow Pencil gibi iyi kodlanmış bir görsel düzenleyici kullanmayı düşünün.

Varsayılan Yirmi Onyedi Tema

Yirmi Onyedi WordPress Teması

Ve son olarak, yılın varsayılan WordPress teması, site hızı göz önüne alındığında genellikle iyi bir seçimdir. Baktığın zaman Yirmi Onyedi (ve önceki yıllarda da) tema iyi kodlanmış ve özellikler minimum düzeyde tutulmuştur; bu, içerik ekledikten sonra bile temanızın sayfa hızınızı yavaşlatmaması gerektiğinin iyi bir göstergesidir (sadece eklenti eklerken dikkatli olun).

Ancak başka bir temayı test etmek (veya Toplamı kendiniz test etmek) istiyorsanız, tema demolarını test etmek için yukarıda bağlantı verdiğimiz hız testlerini kullanın.

4. Sitenizi Gereksiz Eklentilerle karıştırmaktan kaçının

Sorgu Monitörü Ücretsiz WordPress Eklentisi

Çok fazla eklentinin WordPress web sitenizin performansını yavaşlatabileceğini merak ediyorsanız, cevap olabilir. Bu gerçekten eklentilerinizin boyutuna bağlı olacaksa, birbirleriyle uyumluysa, çakışan işlevsellik varsa ve en önemlisi iyi kodlanmış eklentiler ise (tıpkı basit bir eklenti yükleseniz bile temalar gibi) sosyal bağlantılar için kötü kodlanmışsa sitenizi durdurabilir).

WordPress’i diğer platformlardan ayıran önemli ayırıcılardan biri geniş eklenti dizisi olsa da, mutlaka gördüğünüz tüm eklentileri yüklemeniz gerektiği anlamına gelmez. Sadece dene Yüklemek ihtiyacınız olan eklentiler, silmek artık kullanmadığınız eklentiler (eklenti istifleyici olmanın anlamı yok) ve unutmayın Güncelleme eklentilerinizi en iyi şekilde tutmak için.

Eklentileri seçerken, miktardan ziyade kaliteye odaklanmayı unutmayın. Eklentileri yönetmek için bazı ipuçları:

 • Yeni bir eklenti kurmadan önce ve sonra web sitenizin hızını test edin (ve güvenli olmak için bir web sitesi yedeklemesi çalıştırın)
 • Ücretsiz gibi bir eklenti performans profili kullanın Sorgu Monitörü
 • Birden fazla işleve sahip eklentileri seçin (Jetpack – WordPress’in yıldız hepsi bir arada eklentisi gibi)

5. WordPress Önbelleklemeyi Etkinleştir

WP Süper Önbellek

WordPress’i hızlandırmanın en kesin yollarından biri önbelleğe almayı ayarlamaktır (WordPress bile kodeks). Paylaşılan bir barındırma hizmeti kullanıyor olsanız bile web sitenizin yükleme hızını önemli ölçüde artırabilir. PHP’yi çalıştırmak yerine web sitenizin statik bir kopyasını görüntüleyerek ve her ziyaret için veritabanı çağrıları yaparak çalışır – işlem sırasında size bir ton bant genişliği kazandırır.

WordPress, bu işlemi iç işlevlerinin birden çok yerinde kullanıyor. Ancak, W3 Total Cache veya WP Super Cache gibi önbellek eklentilerini yükleyerek diğer WordPress işlemlerinin önbellekleme düzeyini artırabilir (ve sonuç olarak WordPress’i bir bütün olarak hızlandırabilirsiniz).

WordPress önbelleğinin ne olduğu, neden kullanmanız ve web sitenize nasıl uygulanacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? WordPress Önbellekleme kılavuzumuzu inceleyin.

6. CDN ile WordPress’i hızlandırın

WordPress Siteniz için CDN Kullanmanın Yararları

İçerik Dağıtım Ağı, dünya genelinde web sitenizin statik içeriğini önbelleğe alan web sitesi sunucunuzun doğrudan uzantısıdır. Sitenizin resimler, CSS ve JavaScript dosyaları gibi statik içerikleri, bu çeşitli sunucularda önbelleğe alınmış kopyalar olarak saklanır. Bir ziyaretçi web sitenizi tıkladığında, ziyaretçinin konumuna en yakın olan sunucu içeriğinizi alır ve daha sonra teslim eder.

İçeriğinizin ziyaretçilerinize dağıtımını hızlandırmanın yanı sıra, WordPress ile bir CDN kullanmanın diğer bir avantajı, sunucu ile uç nokta makinesi arasındaki mesafeyi azalttığı için (gecikmiş paylaşılan veya yönetilen barındırma hizmetleriyle karşılaştırıldığında) gecikmenizi en aza indirmesidir. yalnızca bir sunucu kullanır). KeyCDN tarafından yapılan bir web sitesi gecikme testi, CDN kullanan bir web sitesinin gecikmede% 73’lük bir düşüş yaşayabildiğini gösterdi.

WordPress kullanıcıları için bir sürü harika ücretsiz CDN seçeneği var. Görüşümüze göre en iyi CDN sağlayıcılarından bazıları CloudFlare, Jetpack adlı Foton ve CDN77 (14 günlük ücretsiz deneme sürümü vardır).

7. PHP Sürümü Yükseltme

PHP-FPM

Yeni başlayanlar için PHP, WordPress gibi dinamik etkileşimli web siteleri oluşturmak için bir komut dosyası dilidir. WordPress, web sayfaları oluşturmak için kodunu yürütmek için PHP’ye güvenir. PHP sürümü WordPress web sitenizin performansı üzerinde büyük bir etkiye sahiptir – bu nedenle PHP 7’ye yükseltebiliyorsanız sunucunuzdaki WordPress kurulumlarını hızlandırın. Aslında, Kinsta Managed Hosting tarafından yapılan bir kıyaslama PHP 7’nin önceki versiyonundan neredeyse 2 kat daha hızlı olduğunu gösterdi.

Ancak yükseltme, seçiminiz olabilir veya olmayabilir. Sunucunuzun henüz yükseltilip yükseltilmediğini görmek veya yükseltme zaman çizelgesini öğrenmek için barındırma sağlayıcınıza danışın. Bazı eski işlevler artık desteklenmeyebilir, bu nedenle yeni sürüme geçtikten sonra web sitenizi (tema ve eklentiler dahil) kapsamlı bir şekilde test ettiğinizden emin olun..

8. Geliştirilmiş Site Hızı için Görüntüleri Optimize Edin

WP Smush Görüntü İyileştiricisi

Ayrıca görüntülerinizi optimize ederek web sitenizin yükleme süresini de azaltabilirsiniz. WordPress web sitenize bir resim yüklerken, görüntüyü aşamalı JPG olarak sıkıştırmayı veya kaydetmeyi seçebilirsiniz. WordPress’i hızlandırmak için resimlerinizi optimize etmenin diğer yolları şunlardır:

 • Temel fotoğraf düzenleme yazılımını kullanarak yüklemeden önce görüntüleri yeniden boyutlandırın ve kırpın
 • İle yüklemeden önce görüntüleri sıkıştırın ve optimize edin Kraken.io (kolay ve ücretsiz bir optimize edici)
 • Yüklenen görüntüleri, gibi görüntü optimizasyonu eklentileri ile küçültün WP Smush, WP Smush Pro (bizim favorimiz) veya Ewww Image Optimizer
 • Görüntü hotlinking’i devre dışı bırakın (veya en azından hotlinking’i önlemek için önlem alın)
 • WordPress temanızdaki görüntü boyutlarını tanımlayın
 • Tembel yükleme WordPress eklentisi ile ihtiyaç duyulana kadar resim yüklemeyi erteleyin

9. Veritabanınızı Temizleyin ve Yazı Düzeltmelerini Sınırlayın

Veritabanı Optimizasyonu

Bir süre WordPress web sitenizi kullanmaktan zevk aldıktan sonra, veritabanınızda ihtiyacınız olmayan kullanılmayan, yetim ve çoğaltılmış veriler bulunur, bu nedenle WordPress veritabanınızı optimize etmek için bir dakikanızı ayırın. Bu verilerin kaldırılması veritabanınızın boyutunu küçültebilir ve yedekleme işlemini önemli ölçüde daha hızlı hale getirir ve daha da önemlisi web sitenizin genel performansını iyileştirir.

Yayın düzeltmeleri de veritabanınızda yer kaplar, bu nedenle yedek kopyalarınız olarak saklanmak üzere taslak sayısını en az 2 veya 3 ile sınırlamak iyi bir fikirdir. Bu kod satırını wp-config.php dosyanıza eklemeniz yeterlidir:

define ('WP_POST_REVISIONS', 3);

Ya da hayatınızı kolaylaştırmak için bir eklenti kullanabilirsiniz. Popüler bir seçenek WP Optimize, yayınlarınızı, yorumlarınızı, geri izlemelerinizi, meta verilerinizi ve daha fazlasını temizlemek için kolay seçenekler içerir.

10. Geri Almaları ve Geri İzlemeleri Devre Dışı Bırakma

Dış bağlantılar

WordPress varsayılan olarak diğer web sitelerine ping ve geri izleme gönderir ve alır. Bu, diğer siteler web sitenizden bahsettiğinde olur ve bu da sizi bilgilendirir ve onaylandığında yayınınızdaki verileri günceller. Bu, sitenize alakasız bağlantıların eklenmesine neden olabilir, bu da ziyaretçilerinizin kafa karışıklığına neden olabilir ve web sitenizin performansını da etkiler.

WordPress Tartışma Ayarları

WordPress web sitenizdeki pingback ve geri izleme bildirimlerini devre dışı bırakmak için kontrol paneline giriş yapın ve ardından Ayarlar> Tartışma ve işaretini kaldırın Other Diğer bloglardan bağlantı bildirimlerine izin ver (pingback’ler ve geri izleme) ’ seçenek.

Paketleme

Web sitenizin hızına güçlü bir şekilde sahip olmak, web sitenize yalnızca arama motorlarına değil, kitlenize ve müşterinizin deneyimine de önemli bir destek sağlayacaktır. Hızı optimize edilmiş bir web sitesine sahip olmak her şey olmasa da, web sitenize daha fazla trafik çekmenize çok yardımcı olabilir ve sonunda kaliteli potansiyel müşterilere ve satışlara dönüşebilecek memnun kullanıcıların sayısını artırabilir..

WordPress Infographic'yı Hızlandırın

WordPress web sitenizi hızlandırmak için ipuçlarını okumaya devam etmek ister misiniz? Bunu kontrol et WordPress’i hızlandırmak için görsel rehber WP Shrug tarafından bloglarından görüntüleyebileceğiniz ve indirebileceğiniz WordPress web sitenizi nasıl hızlandıracağınız konusunda.

Ve her zaman olduğu gibi, herhangi bir soru sormaktan çekinmeyin veya aşağıdaki yorumlarda WordPress’i nasıl hızlandıracağınıza dair kendi ipuçlarınızı ekleyin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map