WordPress Blogunuzda Tanıtılacak En İyi Bağlı Kuruluş Programlarını Nasıl Seçersiniz

WordPress Blogunuzda Tanıtılacak En İyi Bağlı Kuruluş Programlarını Nasıl Seçersiniz

Bir bağlı kuruluş pazarlama blogu başlatmaya karar verdiyseniz, ilk adımlarınız blog oluşturma nişinizi bulmak ve sitenizi kurmak olacaktır. Bundan sonra bağlı kuruluş programlarınızı seçme zamanı. Yanlış programlar düşük dönüşümlere ve satışların düşmesine neden olabilir, bu nedenle buradaki kararınız çok önemlidir.


Etkili ortaklık programları seçmek blogunuzdan para kazanmanızı ve gelir elde etmenizi sağlayabilir. Doğru bağlı kuruluşlarla ortaklık kurma, benzer düşünen topluluklara katılma ve başarılı bir iş yürütme fırsatınız olacak.

Bu makalede, mükemmel ortakları nasıl bulacağınızı ve programlarını içeriğinizle nasıl entegre edeceğinizi tartışacağız. Ayrıca, blogunuz için en uygun ve kârlı iştiraklere odaklanmanıza yardımcı olacak bazı araçlar da öneririz. Hadi dalış yapalım!

Affiliate Marketing Nedir (Ve Size Nasıl Fayda Sağlayabilir)?

Satış ortaklığı pazarlaması, gelir paylaşımına dayalı bir program türüdür. Bir satış ortağı ağı aracılığıyla ürünleri tanıtır ve sitenizden elde edilen satışları temel alan bir komisyon kazanırsınız. Bu, bu ürünlerin tam uzunlukta incelemelerini oluşturarak, içeriğinize bunlara bağlantılar ekleyerek ve çeşitli diğer yöntemlerle yapılabilir..

Tüm işletmelerde olduğu gibi, bağlı kuruluş pazarlamasına başlamak zaman ve çaba gerektirir. Bununla birlikte, faydalar çoktur:

 • Düşük başlangıç ​​maliyetleri. Bağlı kuruluş pazarlama blogunuzu yerden kaldırmak biraz yatırım gerektirecektir (ilgileniyorsanız bir WordPress bloguna başlamanın gerçek maliyeti buradadır), ancak size çok pahalıya mal olmamalıdır.
 • Ürün desteği gerekmez. Bağlı bir pazarlamacı olarak, yalnızca diğer insanların ürünlerini tanıtmanız gerekir. Bu, kendi öğelerinizi oluşturma ve satma maliyetleri konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.
 • Esnek bir program. Satış ortağı web sitesi, kendi planınıza göre kendi hızınızda yönetebileceğiniz ve büyüyebileceğiniz bir şeydir.

Bu avantajlar cazip geliyorsa, bir satış ortağı bloğu sizin için uygun olabilir. Tabii ki, başarılı bir iş ortağı yürütmenin anahtarı doğru programları seçmektir.

WordPress Blogunuz için Mükemmel Ortaklar Nasıl Belirlenir (3 Temel İpucu)

Bağlı bir pazarlamacı olmanın faydaları bol olsa da, katılmak için en iyi programları bulmak için araştırma yapmanız önemlidir. Hemen girelim ve bu programların nasıl tanımlanacağını açıklayalım.

1. Blogunuzun Nişini Anlayın

Mevcut blogunuzdan para kazanmayı veya yeni bir blog başlatmayı planlıyor olun, sitenizin “nişini” anlamanız gerekir. Bu, odağı için başka bir terimdir – blogunuzun konusu ve okuyucuların daha fazla bilgi edinmek için size gelmesi. Örneğin, Justin Chung Stüdyosu yaşam tarzı fotoğrafçılığı niş içine sıkıca uyar:

Justin Chung Stüdyo Fotoğrafçılığı

Sen Yapabilmek bir blog başlatın ve süslü grev herhangi bir şey hakkında yazmak, bu şekilde özel bir kitle geliştirmek çok daha zordur. Bunun yerine, genellikle belirli bir niş seçmek ve ona bağlı kalmak en iyisidir. Blogunuzun nişini anlamak, daha odaklanmış içerik oluşturmanıza ve söylediklerinizle ilgilenen insanları çekmenize olanak tanır.

Blogunuzun nişiyle ilgili açık olmak, en iyi satış ortağı programlarını seçmenizi sağlar. Araştırma yapabilir ve kitlenizi tanıyabilir, hangi ilgi alanlarını, hangi soruları olduğunu ve hangi sorunları çözmeye çalıştıklarını öğrenebilirsiniz. Bu, okuyucularınızın benzersiz ihtiyaçlarını karşılayacak ürünleri tanıtabileceğiniz için, takip edilecek en iyi satış ortağı ürünlerini seçmenize yardımcı olacaktır..

2. Şu Anda Kullandığınız Ürünlerin Listesi ile Başlayın

Belirli bir ürün kullanıyorsanız, artılarını ve eksilerini zaten anlıyorsunuz. Bu ürüne aşina olmanız, ürün hakkında bilgili ve doğru bir şekilde yazmanızı sağlayacaktır. Bu yüzden biraz deneyim sahibi olduğunuz ürünlerle başlamak önemlidir..

Evinizin (veya web sitenizin) etrafına bakarak ve sizin için neyin değerli olduğunu değerlendirerek potansiyel ürünlerin bir listesini oluşturabilirsiniz. Ya da hafızanızı çalıştırmak için geçmişte yaptığınız çevrimiçi satın alma işlemlerine göz atabilirsiniz. Ardından, her bir öğeyi neden satın aldığınızı ve bunun sizin için ne kadar yararlı olduğunu sorun. Kitleniz tıpkı sizin gibi müşterilerden oluşacaktır, böylece diğer kişilerin hangi ürünlerle ilgilenebileceğini bulmak için kişisel deneyimlerinizi kullanabilirsiniz.

Bir olasılıklar listesine sahip olduğunuzda, bir sonraki adımınız hangi ürünlerin ideal üye adayları olduğuna karar vermek olacaktır. Hangi ürünlerin en iyi çalışacağını belirlemek için şu ipuçlarını deneyin:

 • Ürünün etrafında “herdem yeşil” içerik oluşturabilir misiniz?? Ürünlere güvenmek en iyisidir Ortak ve tutarlı bir ihtiyaç vardır.
 • Bu ürünü size güvenen kişilere tavsiye eder misiniz? Listenizde önem verdiğiniz birine tavsiye etmeyeceğiniz bir ürün varsa, kitlenize sunmamalısınız.
 • Yapar mı ürün satıcı iştiraklerine değer verir? Satış ortağı tedarikçiniz pazarlamacılarına değer vermiyorsa, kitlenize değer vermesi için ona güvenemezsiniz.

Bir ürün yukarıdaki tüm kriterleri karşılıyorsa, kişisel olarak değerli buldunuz, ve blogunuzun nişine uyuyor, mükemmel bir aday.

3. Popüler Pazar Yerleri Kullanarak Potansiyel İştiraklerinizi Araştırın

Share-A-Sale ekran görüntüsü

Satış ortağı pazarı veya ağı, pazarlamacı olarak sizinle program sağlayıcısı olarak satıcınızın aracısıdır. Hangi programların mevcut olduğuna karar vermek ve kârlı olup olmadıklarını belirlemek için bir pazar yeri kullanabilirsiniz.

Başlamanız için sağlam seçenekler şunlardır:

 • ShareASale: Bu pazarda seçim yapabileceğiniz 2.500’den fazla komisyon tabanlı program var. ShareASale’in tekliflerine göre sıralama harika bir başlangıç ​​noktasıdır.
 • CJ Affiliate: CJ Affiliate 3.000’den fazla marka sunuyor. Doğru üyeleri bulmak için bu siteyi kullanmak birkaç adım daha gerektirir, ancak zaman ayırmaya değer.
 • ClickBank: ClickBank, tıpkı ShareASale gibi, bağlı kuruluş pazarlamasında bir standarttır. Tüketici odaklı yaklaşımı sayesinde başlamak kolaydır.
 • Amazon: Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Amazon, herhangi bir bağlı kuruluş için her zaman emin bir bahis. Yalnızca milyonlarca ürün önermekle kalmaz, aynı zamanda bir müşterinin tüm satın alımında komisyon kurarsınız (yalnızca bağlandığınız ürün için değil).

Her pazar, bağlı kuruluş araştırması için değerli bilgiler sunar. Hangisinin size en uygun olduğuna karar vermek için hepsini denemenizi öneririz..

İçeriğinize Satış Ortağı Bağlantılarını Sorunsuz Bir Şekilde Ekleme

Satış ortağı programlarınızı ve ürünlerinizi seçtiğinize göre, artık içeriklerine bağlantı ekleme zamanı. Başlamanız için birkaç ipucu:

 • Yayınınıza birden fazla satış ortağı bağlantısı doldurmayın. Çok fazla bağlantı değerli içerik arayan okuyucuları yabancılaştıracak.
 • Kullanıcı deneyimi ve para kazanma arasında bir denge kurun. İçeriğinizdeki reklamları odaklanmasını sağlamak için en aza indirin ve stratejik olarak para kazanın.
 • Takip et FTC Yönergeleri ürün onayları için. Uyumlu kalmak işinizi güvenilir tutar (ve neyse ki ücretsiz gibi bazı harika araçlar vardır) WooCommerce için Bağlı Kuruluş Açıklaması sitenizdeki satış ortağı ilişkilerini kolayca ifşa etmek için kullanabileceğiniz bir eklenti).

Satış ortağı bağlantılarını içeriğinizle entegre etmenize yardımcı olabilecek birçok araç da vardır. İşte kontrol etmeye değer birkaç şey:

 • E-Keş satış ortağı ürünlerini doğrudan sitenizden veya blogunuzdan satmanıza olanak tanır. Komisyonlarınızı bağlı kuruluş platformu üzerinden de yönetebilirsiniz.
 • Kolay Satış Ortağı Bağlantıları web sitenizdeki her bağlı kuruluş bağlantısını yönetmek için kullanabileceğiniz bir WordPress eklentisidir. Aynı konumdan tıklamaları izleyebilir, kısa bağlantılar ekleyebilir ve bağlantı kategorileri oluşturabilirsiniz.

Satış ortağı bağlantılarını sorunsuz bir şekilde eklemek pratik gerektirir. Kemeriniz altında biraz tecrübe sahibi olana kadar ilk önce minimalist bir yaklaşım kullanmanızı öneririz..


Blogunuz aracılığıyla gelir elde etmeye başladığınızda, bunu mümkün olduğunca otantik bir şekilde yapmak istersiniz. Bir ürünle ilgili deneyiminiz konusunda dürüst değilseniz, pazarlamacı olarak otoritenizi riske atarsınız. Bu nedenle uygun bağlı kuruluşların seçilmesi çok önemlidir.

WordPress blogunuz için mükemmel ortakları nasıl seçeceğinizle ilgili sorularınız mı var? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map