WordPress Blogunuzda Katılımı Artırmak için Basit Bir Plan

Ortalama bir blogcu trafikle ilgili bir saplantıya sahip olma ve daha spesifik olarak daha fazla trafik alma eğilimindedir. Miktar anahtar, değil mi? Belki de, ama genellikle düşük meyveli meyveleri çekmeyi tercih ederim. kalite sitelerime trafik. Bu iki şekilde yapılabilir:


 1. Daha alakalı trafik çekin (yani, içeriğinizle etkileşime girme olasılığı daha yüksek olan kişiler)
 2. Blogunuzu yeni ziyaretçilere “satmak” için daha iyi bir iş yapın

Bu yazıda ikisinin ikinci yöntemine odaklanmak istiyorum, güzelliği artık daha fazla trafik çekmek için çalışmak zorunda değilsiniz – sadece sahip olduklarınızı optimize etmeniz gerekiyor. Miktarla takıntılı bir dünyada, zaten sahip olduklarınızı iyileştirme kavramı genellikle çılgınca takdir edilmez..

Kısa bir süre önce WordPress blogunuzda daha fazla katılım (yani herhangi bir ziyaretçinin yapışması olasılığı) için bağlantılar oluşturmayı ele aldım ve bu yazıda size artabileceğiniz bir plan sunarak bu stratejiyi bir adım daha ileriye taşıyacağım. blogunuzun “yapışkanlığı”. Bunun abone ücretleriniz üzerinde doğrudan yararlı bir etkisi olmalıdır ve ziyaretçi başına değer (blogunuzdan para kazanılıyorsa).

Başlayalım!

Sitenizin Etkileşimi Artıran Bölümleri

Plan, çoğu WordPress blogunun oluşturduğu dört bölüme ayrılmıştır:

 1. Üstbilgi ve gezinti çubuğu
 2. içerik
 3. Kenar çubuğu
 4. Alt Bilgi

Her bölümün, sitenizdeki bir ziyaretçiyi tutma veya onları bir aboneye veya alıcıya dönüştürme açısından oynayacağı bir bölüm vardır ve her birini maksimum faydalı etki için nasıl optimize etmeniz gerektiğini açıklayacağım..

İlk adım, bağlantı oluşturmayla ilgili önceki yayınımı okumak ve sitenizin, okuyucuların elde tutmasını en üst düzeye çıkaracak şekilde ayarlandığından emin olmaktır. Basitçe söylemek gerekirse, hiçbir bağlantı insanları okudukları sayfadan uzaklaştırmamalı (tıkladıkları bir bağlantının dahili veya harici olmasına bakılmaksızın), bu sayfala yapıldığından emin değilseniz.

Bununla birlikte, hadi çatlayalım!

1. Üstbilgi ve Gezinme Çubuğu

Sormanız gereken ilk soru, “Sitem başlık kaldırma testini geçiyor mu?” Bu test (izniyle Derek Halpern) basittir – yalnızca üstbilginin ve sloganın ana sayfanızdan kaldırıldığını düşünün ve kendinize yeni bir ziyaretçinin sitenizin ne hakkında olduğunu hala çözüp çözemeyeceğini sorun.

Cevap hayır ise, muhtemelen daha açık hale getirmeye çalışmalısınız. Belli olsa da sen, yeni ziyaretçilerin genellikle mesajı evlerinde bulundurmaları gerekir. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, doğrudan üstbilginizin ve navigasyonunuzun altında veya içerik kutunuzun en üstünde bir özellik kutusuna sahip olmaktır. Akıllı Pasif Gelir sayesinde bir özellik kutusunun harika bir örneği:

Akıllı Pasif Gelir ana sayfasının ekran görüntüsü.

Özellik kutusunun kendisi aslında sitenin ne hakkında olduğunu açıklamasa da, tam bir açıklamaya doğrudan bir bağlantı sağlar. Sayfada öne çıkıyor ve hemen yeni ziyaretçileri siteye daha fazla kazmaya teşvik ediyor.

Tüm blogların yukarıdaki gibi (ana içerik kutusuna yerleştirilmiş) bir özellik kutusuna veya Sosyal Tetikleyiciler’den bunun gibi tam genişlikte bir sürüme sahip olmasını öneririm:

Sosyal Tetikleyiciler ana sayfasının ekran görüntüsü.

Sitenize bir özellik kutusunu nasıl uygulayacağınızı anladıktan sonra, dikkatinizi gezinme çubuğunuza yönlendirmelisiniz. Genel olarak, bağlantılarınız aşağıdakilerden daha fazla olamaz:

 • Ev
 • hakkında
 • Buradan başlayın
 • İletişim
 • Açılış sayfasına abone ol (uygunsa)
 • Ürün sayfası (uygunsa)
 • Beni İşe Al (uygunsa)

Açıkçası kilometreniz değişebilir, ancak öncelikli ilke, gezinme çubuğunuzdaki bağlantıların, kullanıcıların sitenizi daha iyi tanımasına veya bir aboneye veya müşteriye dönüştürmesine yardımcı olan yüksek trafikli sayfalara işaret etmesi gerektiğidir. Başka herhangi bir şey gereksizdir ve katılımı azaltma, olumlu bir etkiye sahip olmaktan daha olasıdır..

2. İçerik

Sitenizdeki belirli bir sayfa veya yayın söz konusu olduğunda, odaklanmanız ziyaretçiyi etkileşime sokmak için neler yapabileceğinize odaklanmalıdır. Bunu içerik seçenekleriyle (ancak iyi bir şekilde) bunaltarak gerçekleştirmenizi öneririz. Mükemmel bir dünyada ziyaretçiniz yardım edemez, ancak içeriğinize göz atarken ve ilgili bağlantıları ve ilişkili içeriği tıkladıklarında birden çok sekmeyi açar.

Bu efekti oluşturmanın anahtarı, sitenizde bol miktarda içeriğe sahip olmak ve yayınlar ile sayfalar arasında düzenli olarak bağlantı kurmaktır. Bununla birlikte, her bağlantının alakalı olması hayati önem taşır, aksi takdirde ziyaretçiyi tahriş etme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Blogunuzun odağı nispeten sıkıysa (ve olması gerekiyorsa) ve tutarlı bir şekilde içerik oluşturuyorsanız, yeni blog yayınlarınızda çok sayıda bağlamsal bağlantı oluşturmakta sorun yaşamamalısınız.

Ama sadece bağlantı kurmayı bırakmamalısın. Ayrıca her yazının altında ilgili içeriklerin bir seçimini yapmak istiyorum (mükemmel kullanarak Yet Another Related Posts eklentisi (YARPP)) ile ilgili etiketler.

Yine Başka İlgili Mesajlar Eklentisi logosu.

YARPP, üzerinde çalıştığım çoğu WordPress sitesinin dayanak noktası.

Son olarak, her gönderinin ziyaretçiye abone olma veya müşteri olma seçeneği sunan bir Harekete Geçirici Mesaj (CTA) ile tamamlanması gerekir. Ziyaretçilerinizin CTA’yı her zaman kenar çubuğunuzda veya başka bir yerde fark edeceğini varsaymak gibi bir hata yapmayın – bir yayının alt kısmı dikkatlerini çekmek için harika bir yerdir. Sonuçta, bir gönderinin sonuna kadar okuduysa, muhtemelen harekete geçmek için iyi bir zihin çerçevesinde.

3. Kenar Çubuğu

Kenar Çubuğunun Arkasında Bırakma Çalışmasının ekran görüntüsü.

Blogumun kenar çubuğu.

Kenar çubuğu belki de çoğu WordPress blogunun en çok istismar edilen bölümüdür. Kullanıcıya çok az şey sunan ve hedefinizin birincil amacına daha da az katkıda bulunan çok sayıda düşük etkili widget ile korkunç bir şekilde aşırı doldurulur (yani, aboneleri ve / veya müşterileri çekmek için).

Üst kenar çubuğu performansının anahtarı, olabildiğince seyrek doldurulmasıdır. Basitçe söylemek gerekirse, bir ziyaretçinin ne kadar az seçeneği varsa, doğru olanı yapma şansı o kadar artar (yani bir CTA tamamlayın). Ancak, kenar çubuğunun ziyaretçilerin blogunuz hakkında daha fazla bilgi edinmesi ve daha fazla keşfetmesi için bir fırsat sunduğundan emin olmak da istersiniz. Bunu göz önünde bulundurarak, aşağıdaki widget’ların bir kombinasyonunu eklemenizi öneririz (belirli bir sırayla listelenmez):

 • Abonelik formu
 • Ürün bağlantısı (ideal olarak grafik)
 • Para sayfalarına (yani en doğrudan geliri sağlayan sayfalara) bağlantı
 • Kategori / etiket listesi veya kaynak sayfalarına bağlantılar
 • Sosyal medya düğmeleri
 • Bir arama kutusu
 • Mini biyo kutusu

Bu bölümün solunda, blogumda yukarıdaki öğelerin tümünü içeren kenar çubuğunun bir ekran görüntüsünü göreceksiniz. Her biri kullanıcıya blog’u daha fazla keşfetme, abone olma veya satın alma fırsatı sunar. Tüm bu eylemler size fayda sağlar.

4. Altbilgi

Dürüst olmak gerekirse, altbilgiyi daha fazla dahil ediyorum çünkü sitenin potansiyel bir etkileşim ve dönüşüm potansiyeli yatağının aksine gerçekten göz ardı edemeyeceğiniz bir öğesidir. Mesele şu ki, çoğu insan altbilginize fazla dikkat etmeyecek ve sınırlı potansiyele sahip.

Birçok altbilgi, kendilerini yalnızca bir telif hakkı bildirimi ile sınırlar ve dürüst olmak gerekirse, bununla ilgili bir sorun görmüyorum. Ancak sitenize biraz daha cazip eklemek istiyorsanız, altbilginizi yukarıda belirtilen widget’ların bir kombinasyonu ve daha da fazlası ile doldurabilirsiniz..

WPExplorer’ın altbilgisi aslında bir altbilgiyle neler yapabileceğinize iyi bir örnektir. yapar sayfanın en altına inmek, sitenin başka bir bölümüne geçmeleri için güzel bir fırsat sunar:

WPExplorer altbilgisinin ekran görüntüsü.

Altbilgi son önceliğiniz olmalıdır, ancak zamanınız varsa, etkileşimi artıran bazı widget’larla doldurmayı düşünebilirsiniz..

Blog Etkileşim Özetini Artırma

Yukarıda çok sayıda harekete geçirilebilir tavsiye ekledim, ancak en önemli şey, tavsiyemin arkasındaki temel muhakemeyi anlamak – kullanıcıya her zaman siteyi daha fazla keşfetmek veya abone olmak için bağlamsal olarak alakalı birçok fırsat sunulması gerektiğidir. Anahtar budur – aklınızda bulundurduğunuz sürece, önerdiğim kişiye farklı bir yaklaşım alsanız bile, çok yanlış gitme olasılığınız yoktur..

Bunu göz önünde bulundurarak, blogunuzdaki etkileşimi ve dönüşümleri en üst düzeye çıkarmak için hangi stratejileri kullandığınızı bilmek isterim. Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map