WordPress Blogunuzda Daha Fazla Yorum Nasıl Alabilirsiniz?

WordPress Blogunuzda Daha Fazla Yorum Nasıl Alabilirsiniz?

Kitlenizle etkileşim kurmak, başarılı bir WordPress web sitesi çalıştırmanın hayati bir parçasıdır. Başarılı bir çevrimiçi topluluk oluşturarak web sitenize gelen trafiği artıracak, geri gelen ziyaretçileri güvence altına alacak ve sonuç olarak sitenizin hedeflerine karşı dönüşümüne yardımcı olacaksınız.


İnsanları blog makaleleri hakkında yorum yapmaya, yanıtlamaya ve tartışmaya teşvik etmek, sitenizdeki etkileşimleri teşvik etmenin etkili bir yoludur. Ancak bir blog çalıştıran herkes, konuşmanın akıp gitmesinin ne kadar zor olduğunu bilecektir. Peki blogunuzda nasıl daha fazla yorum alırsınız?

Bu yazıda, makalelerinize eylemlere çağrı eklemekten, yorumlara yanıt vermekten ve tartışmalara girmekten blogunuzdaki yorumların nasıl artırılacağı ile ilgili bazı temel ipuçlarına bakacağız. Daha sonra gravatarları etkinleştirme, yorumcular için e-posta bildirimleri uygulama ve üçüncü taraf yorum sistemi Disqus’u kullanma dahil olmak üzere yorum sisteminizi nasıl yükselteceğinizi tartışacağız. Bitirmek için, yarışmalar gibi teşvikler sağlamanın blogunuzda nasıl daha fazla yorum alabileceğini ele alacağız..

Genel ipuçları

Her zamanki gibi, en temel ve sağduyu stratejilerinden bazıları en etkili olabilir. Şimdi blogunuza uygulamanız gereken bazı genel ipuçlarına hızlı bir göz atalım…

Hakkında Yazılacak İlginç Konular Seçin

Bu kulağa bariz gelebilir, ancak kitlenizi heyecanlandıran ilginç veya popüler konular seçmek, blogunuzda daha fazla yorum almanın en iyi yollarından biridir.

Bunun mükemmel bir örneği, bu ay WPExplorer’daki kendi blogumuzda yayınlanmış bir makaledir. WordPress ile Para Kazanmanın 8 Kanıtlanmış Yolu, bunu yazarken, şimdiye kadar 95 yorum aldı, anyon standartlarına göre çok sayıda. Ve çok fazla insanın yorum yapmak için yeterince heyecanlı olduğu konu? Elbette para!

Tartışmaya Katıl

Hakkında yazmak için tartışmalı konular seçin veya bir konu hakkında tartışmalı bir duruş sergileyin. Kitleniz şok olmuş, öfkelenmişse veya sadece normal statükodan daha farklı bir şey düşünüyorsa, düşüncelerini blogunuzda paylaşmaları daha olasıdır..

Yazdığınız her gönderi için bu yaklaşımı benimsemeniz gerekmez. Bununla birlikte, iyi düşünülmüş birkaç tartışmalı makalenin yorumları alması ve sosyal medya paylaşımlarınızı artırmasına yardımcı olması gerekir..

Her Gönderiye Harekete Geçirici Mesaj Ekleyin

Eylem çağrısı

Her gönderinin altına bir eylem çağrısı eklediğinizden emin olun. Ziyaretçilerinizin düşünmelerini sağlamak için okudukları makale hakkında önemli bir soru sorun. Sonra onlardan düşüncelerini paylaşmalarını isteyin, böylece onlardan ne istediğini biliyorlar. Yorumlarda neleri tartışacağınızı belirtmek ve ziyaretçilerinizden bir yorum yapmalarını istemek, bunu yapmaya teşvik edecektir..

Yorumları Yanıtla

Yorumları Yanıtlama

Ziyaretçilerin birbirlerinin yorumlarını yanıtladığı ve görüşlerini tartıştığı etkileşimli bir blog oluşturmak istiyorsanız, örnek olarak yönlendirmeniz gerekir. Her yorumu yanıtlayın, böylece kullanıcılar yorumlarının değerli olduğunu öğrenir. Kitleniz arasında sohbet oluşturmaya yardımcı olacak sorular sorun. Blogunuzda mevcut ve görünür olmak, kitlenizin içeriğinizle ve topluluğunuzla etkileşime girmesine yardımcı olur.

Yorum Bölümünüzü Yükseltin

Yorum bölümünüzün işlevselliğinin iyileştirilmesi ve daha kullanıcı dostu hale getirilmesi, blogunuzda aldığınız yorumların sayısı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmalıdır. Yorum bölümünüzü yükseltmenin birkaç yoluna bir göz atalım…

WordPress Web Sitenizde Gravatarları Etkinleştirme

Gravatar

Bir gravatar, bir kullanıcının grafiksel temsili olan Global Olarak Tanınan Avatardır. Genellikle bu bir fotoğraftır, ancak bir çizim veya logo olabilir. Tüm bireyler kendi gravatarını yarat, daha sonra çevrimiçi bir blog gönderisine yorum yapmak gibi şeyler yaptıklarında adlarının yanında otomatik olarak görünür. Bu, insanlara çevrimiçi bir kimlik kazandırır ve fark edilmelerini kolaylaştırır.

Gravatar Megan

WordPress web sitenizde gravatarlar kullanmak önemlidir, çünkü yorum bırakanlara yüzler veya kimlikler vermenize yardımcı olur. Bu, kitlenizin birbirini tanımasına ve dolayısıyla bağlantı kurmasına yardımcı olduğu için oluşturmaya çalıştığınız topluluğu güçlendirir.

Sitenizde gravatarları etkinleştirme çok düz ileri. WordPress kontrol panelinizde Ayarlar> Tartışma bölümüne gidin..

Tartışma

Sayfayı “Avatarlar” a kaydırın. Şimdi “Avatarı Göster” düğmesinin işaretli olduğundan emin olun. Hedef kitlenizin birbirini gerçekten tanımasına izin vermek için ‘Gravatar Hovercards’ı da seçmelisiniz.

Avatarlar

Ardından, sitenizde görüntülenen gravatarlar için uygun bir derecelendirme ve kitlenizin henüz kendi gravatarını ayarlamayan üyeler için varsayılan bir gravatar simgesi de seçebilirsiniz..

Sayfanın altındaki Chan Değişiklikleri Kaydet’i tıklamayı unutmayın. Artık bir blog hakkında yeni bir yorum aldığınızda, kişinin gravatarı görünecek ve diğer okuyucuların yorum yapanla bağlantı kurmasına yardımcı olacak.

Yorumların Yanıtları için E-posta Bildirimleri Ayarlama

Yorumlara Abone Ol

Bir ziyaretçi bir blog yayınına yorum yaparsa, sitenizden ayrıldıktan sonra genellikle bu konuyla ilgili her şeyi unutacaktır. İdeal olarak, yorumlarını tekrar ziyaret etmelerini ve yorumlarının oluşturmuş olabileceği yorumları yanıtlamalarını istersiniz. Blogunuzda e-posta bildirimleri ayarlayarak, ziyaretçiler belirli bir yayına yazılan yorumlardan veya bıraktıkları yoruma özgü yanıtlardan haberdar tutulmayı seçebilirler..

Yorumlara Abone Ol bir yayına yorum yaptığında veya yorumlarına yanıt verdiğinde yorum yapanların e-posta bildirimleri almak üzere kaydolmalarını sağlayan ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Yorumları ayrıntılı olarak içeren bir e-posta alarak, ziyaretçilerin gönderiye dönme ve tartışmaya yeniden katılma olasılığı daha yüksektir.

Yorumlar bölümünüzün işlevselliğini yükseltmek istiyorsanız, bu yüklemek için harika bir eklentidir. Yalnızca geri gelen ziyaretçileri teşvik etmekle ve blogunuzdaki yorum sayısını artırmakla kalmaz, aynı zamanda tartışmaları da teşvik eder ve kullanıcılarınızın topluluğunuza daha fazla dahil olmalarına yardımcı olur.

Üçüncü Taraf Yorum Sistemi Kullanma

Disqus

Varsayılan WordPress yorumları bölümünün izin verdiğinden daha gelişmiş, canlı ve kullanıcı dostu özellikler arıyorsanız, bir üçüncü taraf yorum sistemi kullanmayı düşünmelisiniz.

Disqus Yorum Sistemi yorumlarınızın barındırılması ve yönetimini üstlenerek WordPress yorum sisteminizin yerini alır. Disqus, sitenizin tasarımına uyum sağlar veya yorum bölümünüze çekici bir avantaj sağlayarak kendi isteğinize göre özelleştirebilirsiniz. Özellikler arasında gerçek zamanlı tartışmalar, yorumlar içine medya eklemek için fotoğraf ve video desteği, yorum oylama ve çok daha fazlası yer alır. Ziyaretçiler ayrıca Google’ı veya diğer birçok sosyal medya kanalını kullanarak oturum açabilir.

Gördüğünüz gibi Disqus, yorum bölümünüzü yükselten bir dizi özellik içerir. Disqus, ziyaretçilerinizin yorum yapmasını son derece kolaylaştırır. Daha da önemlisi, yorum yapmayı eğlenceli ve ilginç bir olasılık haline getirerek, etkileşimli ve aktif bir topluluk oluşturmaya yardımcı olur..

Teşvik Sağlayın

Blog yayınlarınıza yorum yazmak için okuyucularınızı kandırmak için teşvikler sağlamak, sonuçları iyileştirmenin başka bir etkileyici yolu olabilir.

Yorum Yapanlar Bağlantı Bıraksın

CommentLuv

Çoğu zaman, yorum yapan kişiler bunu kendi sitelerine bir bağlantı bırakmak istedikleri için yaparlar. Ancak, yorum bırakan birinin temel nedeni bağlantı kurma olduğundan, yorumlarının sizin için değerli veya yararlı olmadığı anlamına gelmez.

Nişinizde web sitesi olan başkaları rakipleriniz olsa da, topluluğunuzun bir parçası olabilirler. Onlar tarafından anlaşılır yorumlar tartışma oluşturabilir veya kendi takipçilerini sitenize getirebilir. Bu nedenle, kullanıcıların kendi sitelerine bağlantı kurmalarına izin verme teşviki uzun vadede yorumların artmasına yardımcı olabilir.

CommentLuv yorumlarının sonuna otomatik olarak son blog yayınlarına bir bağlantı yerleştirerek okuyucuları ödüllendiren ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Bu, okuyucuları kendi sitelerinin içeriğini tanıtabildikleri ve sitelerine geri bağlantı alabildikleri için blogunuza yorum bırakmaya teşvik eder..

Bir Hediye Yarışması Düzenleyin

Rafflecopter

Bir rekabet, ziyaretçilerin sitenizle etkileşime geçmesini sağlamanın harika bir yoludur – herkes bir freebie’yi sever! Blogunuza daha fazla kişinin yorum yapmasını sağlamak için ücretsiz bir yarışma kullanmayı deneyin. Belirli bir blog yayınına yorum yaparlarsa kitlenize yarışmanıza katılma şansı sunun.

Rafflecopter hediye rekabeti kurmayı, yönetmeyi ve yönetmeyi son derece kolaylaştırır. Sadece bir Rafflecopter hesabına kaydolun ve birkaç basit adımda rekabetinizi yaratın. Daha sonra hediyeniz eklenti gerekmeden bir widget kodu ile WordPress sitenize eklenebilir. Rafflecopter kullanımı ücretsizdir, ancak profesyonel planlar mevcut Premium bir hizmete geçmek istiyorsanız.

Ödül olarak, ürünlerinizden veya hizmetlerinizden birini sunun ya da bu uygun değilse, Amazon kuponu gibi bir şey seçebilirsiniz. Yarışmayı, ziyaretçilerinizin okumasını istediğiniz önemli içerikler içeren bir makalenin çevresinde yayınlamayı seçin. Örneğin, en popüler veya tartışmalı makalelerinizden birini kullanın. Ya da en pahalı ürünlerinizi tanıtan veya en iyi ödeyen bağlı kuruluş bağlantılarınızı içeren bir makale. Yarışma, bu makaleye trafik çekmeye yardımcı olacak ve yorumlar insanları içerik tartışmasını sürdürmeye teşvik edecektir..

Blogunuzda Daha Fazla Yorum Alma

Makalelerinizin her zaman kaliteli, ilginç ve düzenli olarak yayınlandığından emin olun. Bu, sitenizin etrafında bir topluluk oluşturmanın ilk ve en önemli adımıdır. Blogunuz için içerikle uğraşıyorsanız, sizin için yazmak üzere bir serbest çalışan çalıştırmayı düşünün.

İyi yazılmış ve sürekli güncellenen bir blog denemeniz olduğunda, kitlenizle neyin işe yaradığını görmek için bu makalede belirtilen farklı stratejiler.

Aldığınız yorum sayısını artırmak için blogunuzda hangi stratejileri uygulayacaksınız? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map