WordPress Blogunuz İçin Ucuz Web Hostlarından Kaçının 8 Nedeni

Bir web barındırma seçerken hepimiz oradaydık. Hepimiz kendimize aynı soruyu sorduk – bu ev sahibiyle çalışabilir miyim? WordPress hayatımızın bir noktasında – özellikle bir web barındırıcısı seçerken, kendimize aynı soruyu sorduk – bu ana bilgisayarla yapabilir miyim?


evsahibi, kelimenin tam anlamıyla, WordPress sitenizin evi. Sitenizin trafiği arttıkça, ana bilgisayarları yükseltmemiz gerekir. Ancak bu sadece dikkate alınacak trafik değil, seçimimiz çok sayıda faktör tarafından yönetilmektedir. Ana bilgisayarın ortalama çalışma süresi, performans, hız ve desteklenen yazılım dahil hizmet kalitesi, desteğin teknik becerileri ve çoğu önemlisi, maliyet.

Maliyet Faktörü

WordPress Barındırma: Maliyet Faktörü

Hemen hemen tüm yeni başlayanlar bir web barındırma seçerken aynı soruyu sorarlar:

Bir şeyin maliyeti ne kadar olacak?

Ben yaptım ve siz de yaptığınızdan eminim! WordPress’in harika dünyasına daldığınızda, yavaş yavaş bir web barındırma maliyetinin, insan mantığının yöneten bir faktörü olmasına rağmen, en önemlisi olmadığını fark edeceksiniz..

Neden? Nedeni basit – WordPress hakkında daha fazla bilgi edindikçe, aşağıdakiler gibi birçok faktör olduğunu göreceksiniz: otomatik çekirdek güncellemeleri, DDoS koruması, barındırma yönetildi, tümleşik CDN, ve büyük lige girdikten sonra oyuna giren bir dizi başka.

En ucuz olanı seçeyim ve başlayayım.

İşte burası bunlardan biri yanlış (ama gerekli) dönüşler hayatta çoğumuz daha sonra üzerinde düşünmek. Ama hey – hatalarımızdan ders alıyoruz, değil mi? Yeni web sunucunuzu araştırırken bir şekilde mucizevi bir şekilde bu makaleye ulaştıysanız – şanslısınız! Basitçe söylemek gerekirse, ucuz web barındırıcılarından kaçının (neden kısa bir süre içinde göreceksiniz).

Ucuz Web Hostları ile İlgili Sorunlar

Aşağıdaki paragraflarda tartışılan faktörlerin çoğu birbiriyle ilişkilidir. Daha çok zincirleme tepki – başka bir soruna yol açan bir açık. Bir iş perspektifinden – temel kar ve zarar denklemleri – düşünürseniz, nedenlerin oldukça açık olduğunu göreceksiniz. Başlayalım.

1. Şiddetli Kaynak Sınırlamaları

WordPress Hosting: Ucuz Hosting Kaynak Sınırlamaları

Ucuz web sunucuları genellikle zayıf veya kullanılmış sunucuları ve / veya bu sunuculara mümkün olduğunca çok kullanıcı kullanır. Sonuç olarak, her kullanıcı arasında paylaşılan kaynak miktarı ciddi şekilde azalır.

Örneğin, 8 GB RAM’e sahip bir sunucu düşünün. Bu sunucudaki 100 kişiyi doldurursak, her kişi yaklaşık 80 MB RAM alacaktır. (8 x 1000/100). Oldukça iyi. Bu sayıyı artırın ve sorun yaşamaya başlayın.

Sorun ne?

 • Düşük PHP Bellek Sınırı: Yeni başlayanlar için titizlikle düşük PHP bellek sınırı var. Bunu kurduk WordPress PHP’de Çalışıyor, sağ? Düşük PHP bellek sınırı ile WordPress’in elleri bağlanır. Yeni bir tema yüklediğinizde veya kaynak yoğun bir eklenti çalıştırdığınızda (örneğin, planlanmış bulut yedekleme), WordPress başarısız olur ve ölüm beyaz ekran.
 • Aşırı Yüklenmiş Veritabanı: Tüm olasılıklarda tek bir veritabanı örneği ile sınırlı olacaksınız (bu, yalnızca bir WordPress yüklemesi anlamına gelir) ve veritabanı sunucusu aşırı derecede aşırı yüklenecektir. Sonuç olarak, sorgu sonuçları oluşturmak (yani gecikme süresi) biraz zaman alacak ve bu da site performansını düşürecaktır..

2. Sabit Disk Kumandası

WordPress Barındırma: Ucuz Barındırma Sabit Disk bilmecesi

Sunucu sabit diskleri genellikle masaüstü benzerlerinden daha pahalıdır. Bunun nedeni gelişmiş güvenilirlikleri, daha hızlı performansları ve daha uzun ortalama ömürleri. Herhangi bir sabit disk parçalanabilir kaynak ve böylece bir ortalama yaşam. Bu, belirtilen kullanım ömründen sonra, sabit diskin arızalanma olasılığının, performansın kabul edilebilir seviyelerin altına düşmesi ile birlikte önemli ölçüde arttığı anlamına gelir.. Kısacası, sabit diskin belirtilen kullanım ömrü dolduğunda – meli atılmak.

Ancak ucuz web barındırıcılarında durum böyle değil. Sonunda başarısız olacak ve tüm verileriniz de bu gibi indirgenmiş sabit diskleri (hatta masaüstü sınıfı sabit diskleri) kullanmaya devam edecekler.!

3. Küçük veya Yedekleme Yok

WordPress Yedeklemeleri

Çoğu zaman, yeni kullanıcılar yedeklemelerin öneminin farkında değildir, bu da onu sorumluluk almak için iyi bir hosting şirketinin düzenli yedeklemeler. BlueHost veya WPEngine gibi her iyi ana bilgisayar, web sitenizin düzenli olarak yedeklerini alır ve 30 güne kadar saklar!

Ucuz bir web barındırma düzenli yedekleme alarak şansı oldukça incedir. Olsalar bile, kabul edilemez boyut sınırlamaları ve kısa yedekleme kurtarma süreleri olacaktır. Bonus olarak, bir yedeği geri yüklemek için sizden ücret bile alabilirler!

4. Deneyimsiz Destek

WordPress Hosting: Ucuz Hosting Deneyimsiz Destek

Her şeyden önce, bir bilete yanıt yavaş olacaktır. Uygun bir destek yazılımı bile olmayabilir. Bu iki engeli aşmayı başarırsanız, işte bir sonraki adım – destek, oldukça basit barındırma sorunlarında bile size yardımcı olamayabilir. Karmaşık sorunların bile sorgulandığını düşünmüyorum – yalnızsınız.

5. Vasıfsız Teknisyenler = Daha Uzun Duruşlar

WordPress Barındırma: Ucuz Barındırma Uzun Süreler

Arka uç teknisyenleri sunucuları koruyan kişilerdir – kabloları bağlamaktan işletim sistemi yükseltmeleri ve güvenliğine kadar her şey. Nitelikli sunucu yöneticileri çok pahalıdır – ucuz ev sahipleri veba gibi önlemek ister.

Ancak kesinti süreleri, paylaşılan barındırma işinin gerekli bir parçasıdır. Partinin en iyisi, etkisini atlatmak için gelişmiş yazılımlara sahiptir. Ancak ucuz web barındırıcılarıyla, daha önce tartıştığımız sabit disk sorunu gibi yetersiz ve eşit olmayan sunucu kaynaklarıyla karşılaşırsınız. Bunu deneyimsiz teknisyenlerle birleştirin ve sık ve uzun süreli kesinti süreleri.

6. Sık Kullanım

WordPress Hosting: Ucuz Hosting Aşırı Kullanım Bildirimleri

Bazen web sitenizde trafik ani artışlar olacaktır. Örneğin, bağlantınız ünlü biri tarafından retweetlenirse veya Reddit’te popüler hale gelirse. Hiç normal paylaşılan ana bilgisayar bunu bir kaynak aşırı kullanımı olarak günlüğe kaydedecek.

Ama bunu düşünmeyelim. Ucuz web barındırıcıları, kaynaklarınızı bir küçük trafikteki artış size aşırı kullanım bildirimi getirecektir. Bunu birkaç kez tekrarlayın, hatta hesabınızı engelleyebilir ve kesintiye uğratabilirler sizin para cezası ödeyene kadar veri!

7. Kötü Güvenlik

WordPress Hosting: Ucuz Hosting Kötü Güvenlik

Güvenlik acemiler tarafından üzülerek zayıflatılmış bir boyuttur. Ama bu barındırma şirketi mazeret olmamalıdır. Deneyimli olanlar olmaları gerekiyor, değil mi? Ucuz web barındırma gerçekten kötü güvenlik önlemleri var. Temel güvenlik duvarları, kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma eksikliği ve DDoS saldırılarına karşı neredeyse sıfır koruma, sitenizi birçok saldırıya karşı savunmasız bırakır.

Siteniz bebek bilgisayar korsanları için bir oyun alanı haline geliyor.

Neyse ki, birçok yerleşik güvenlik mekanizmasına sahip WordPress kullanıyorsunuz. Web sitenizde, örneğin bir çevrimiçi mağazanızda çok fazla şey varsa, iThemes Security Pro gibi premium bir güvenlik eklentisine yükseltmeyi ve VaultPress ek güvenlik katmanı için.

Kötü Amaçlı Yazılım Sorunu

Önemli bir örnek kötü amaçlı kod yerleştirme olacaktır. Bilgisayar korsanları veritabanında hızlı bir şekilde güvenlik boşlukları bulabilir ve MySQL enjeksiyonu olarak bilinen bir süreç olan sessizce kötü amaçlı koda kayabilir. Sonuç olarak, siz bilmeden siteniz kötü amaçlı yazılım bulaşmış bir alan adı haline gelir. Google, alan adınızı bir kötü amaçlı yazılım dağıtım noktası, ve SEO sıralamanız boşa gidiyor.

Tek Arıza Noktası

Sunucu yedekleri olmayan tek bir veritabanı sunucusu kullanıyorsa, tek bir kötü amaçlı yazılım saldırısı sunucudaki tüm veritabanı örneklerine bulaşmasına neden olabilir. Bu, söz konusu veritabanı sunucusunda barındırılan tüm sitelerin (her biri) etkilendiği anlamına gelir! Sonuç olarak, bir başkasının alan adına saldırı yapılırsa, bunun sonuçlarına da maruz kalabilirsiniz..

8. Gizli Maliyetler

WordPress Hosting: Gizli Maliyetleri Ucuz Hosting

Bir şirket ücretsiz olması gereken ürünler veya hizmetler için ücret aldığında, bunları gizli maliyetler olarak sınıflandırırız. Ucuz webhost’lar bu tür bükülmelerle doludur. Sizden ücret alabilirler:

 1. Yedekleri geri yükleme
 2. Alan adı transferi (çok büyük miktarda)
 3. Artan bir destek bileti yükseltme
 4. Aşırı kaynak kullanımı olayları

Benim açgözlülüğümü verdiğim ve ucuz bir dolarlık VPS aldığım bir zaman vardı. Neden denemiyorsun diye düşündüm. Beklendiği gibi, hiçbir şey işe yaramadı. Günün sonunda, sadece beni zaten faturalandırdıklarını öğrenmek için destek bileti almak zorunda kaldım 5 $ destek bileti açmak için, bırak cevap versin!

Sonuç

WordPress Hosting: En İyi Hosting

Ucuz webhosts felaketten başka bir şey yazmaz. İhtiyaçlarımızı karşılayan bir web barındırma seçerken ekstra dikkat etmeliyiz. Web sitenizi güvende tutan WPEngine, Media Temple, SiteGround, Cloudways veya BlueHost gibi deneyimli ve tanınmış web barındırıcılarını seçmek en iyisidir. Hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz en iyi web sunucuları VentureHarbour’ın barındırma kılavuzunda bulabilirsiniz. Paylaşılan ana makinenizi aştıktan sonra, yönetilen WordPress barındırma gibi daha güçlü seçeneklere geçebilirsiniz.

Paylaşılan bir barındırma hikayeniz var mı? Deneyiminizin ne olduğunu bilmek isteriz. Ayrıca, barındırıcılardan kaçınmak veya seçecekleri için herhangi bir ipucunuz varsa, lütfen seçeneğinizi aşağıdaki diğer okuyucularımızla paylaşın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map