WordPress Blog Uzmanları için 25+ İpucu

WordPress Blog Uzmanları için 25+ İpucu

WordPress bloglama birçok şey ifade eder. Birçok şapka hokkabazlık fantezisi. Çoğunlukla eğlenceli olsa da, hala zor bir iş. Ve diğer tüm işler gibi, kolayca donuklaşabilir. Motivasyon devam ettiği sürece dumanlar üzerinde çalışıyorsanız, WordPress bloglama kariyerinizi canlandırmak için 25’ten fazla ipucu. Eğer yeni başlayan biriyseniz, doğru yere geldiniz.


Bu yazıda, en iyi bloglama ipuçlarından oluşan bir hazine ortaya çıkarıyorsunuz, yani WordPress bloglama kariyeriniz daha iyisi için değişmek üzere. Amacımız WordPress bloglamasını sizin için daha kolay ve daha eğlenceli hale getirmektir. Evet, köle yapmak yerine sevdiğiniz şeyi yaparak para kazanmanızı istiyoruz. Devesh Sharma gibi birçoğu da iyi vakit geçiriyor:

WordPress blogunun kurucusuyum – WPKube. Yaptığım şeyleri seviyorum, çünkü diğer blogcularla yeni ilişkiler kurmama yardımcı oluyor ve eklentiler, temalar ve WordPress ile ilgili diğer araçları denememe izin veriyor. 2009 yılından beri online çalışıyorum. – WPEngine’de görüldüğü gibi

Neden biraz daha bekleyelim ki? Kendinize bir kupa dökün ve aşağı inmek üzere kollarınızı sıvayın.

1. Yazın ve Biraz Daha Yazın

Her zaman yazıyorsun. Bir blog yazarısınız ve internet olan veya olmayan hayat tuvalinizdir. Yaţamak için blog yazýyorsun. Blogda yaşıyorsun. Tarafta blog yazsanız bile, yazma hayatınızın her parçası. Harika bir blogcu olmak istiyorsanız,.

7/24 blog yazmalısınız çünkü yazarın bloğu anneniz değil. Yazmadan ne kadar uzun kalırsam, yazmak o kadar zorlaşır. Ne kadar çok yazarsam o kadar kolay olur. Gerçekten, bu sahip olabileceğiniz en iyi ipucu.

2. Molalar İyi

7/24 aşırıya kaçmak. Yakacaksın. Sonuçta, daha iyi bir yazar olmak için biraz yaşamalısın. Molaları bilgisayarınızdan uzaklaştırın. Arkadaşlarınızla ve ailenizle zaman geçirin. Evcil hayvanınızın da size ihtiyacı var ve sonsuzluk için ertelediğiniz o yan proje kendi başına başlamayacak.

Altın biletiniz, bu yan proje ya da sahip olacağınız en dikkat çekici deneyimlerden biri olabilir. Bu yeni dili öğrenin, şehirdeki yeni bir restoranı deneyin, hayvanat bahçesine gidin – bir mola verin ve sadece yaşayın. Sonra teşekkür et.

3. Yeni Şeyler Öğrenin

Değişim, yeni şeyler öğrenmek demektir. Eğrinin önünde başka nasıl kalacaksın? Şanslıyız, WordPress blog yazarı olarak her zaman yeni şeyler öğreniyorsunuz. Hadi, hepimiz işin derin kazmayı içerdiğini biliyoruz ve internet asla yeni şeylerden yoksundur. WordPress bloglama, öğelerinizi bilmenizi ister. Her zaman öğrenmeye devam etmelisin. Bloglardan, kitaplardan, kurslardan ve yaşamın kendisinden.

4. Bir E-posta Listesi Oluşturun

İster WordPress bloglama hizmetleri sunun ister kendi blogunuzu yazın, e-posta pazarlama potansiyel müşteri üretimini artırır. Formlarınızdaki gönder düğmesine basan adamları yakalayın. Bu adamları bir e-posta listesinde tutun ve geçen adam için bir tane daha oluşturun. Para listede ve bu bir efsane değil.

Hizmetinizdeki hizmetler arasında Madmimi, MailChimp, AWeber ve GetAResponse. Orada Yesware biz de önerilerinize açığız.

5. bir sepet, tüm yumurta?

Sen yazarsın, para alırsın. Bu kadar basit. Siz de dış kaynak kullanabilirsiniz, ancak yazı tura ihtiyacınız varsa yazı olacaktır. PayPal çoğu insan için çalışır. Global Ödeme Hizmetleriyle size üç adede kadar ABD Banka Hesabı sunan Payoneer da var. İsterseniz çekleri postayla alabilirsiniz. Sadece tüm yumurtalarınızı bir sepete koymayın.

PayPal hareket ederse (bir süre önce benim durumumda olduğu gibi) ve zor kazanılan dolarlarınız cebinize giremezse, onlara ter dökeceksiniz. Tasarruf edin ya da yatırım yapın, tüm yumurtalarınızı tek bir sepete koymayın. Bunun ışığında, müşteri tabanınızı da çeşitlendirin. Mükemmel fiyatlar ödeyen kalıcı müşteriler bir kerelikten daha iyidir. Sen seç.

6. Dış Kaynak Kullanımı

Bunu bir kez denedim ve çoğunlukla iyi oldu. Kazanç dört katına çıkıyor, az çok yazıyorsunuz ve bir kerede bir takımı yönetiyorsunuz. Denetleyici pirzola sahipseniz, bu harika bir konser olabilir. Sabır sizi başarısız olursa kötü bir iş. Zaman seni atlatırsa hayat kurtarıcı olabilir. Gibi araçları kullanabilirsiniz Trello, Gevşek ve Asana takımının üstünde kalmak.

7. SEO

Ohhh tekrar değil. Bu SEO şey. Google, kurallara uygun, iyi yazılmış içeriği sever. Google SEO yönergeleri çok az şey istiyor, Yoast gibi bir eklenti ile harika sıralamalar almalısınız. 2013’te yaptığım bir yazı için hala iyi bir sıraya sahibim. Bundan sonra diğer tüm bloglarda Yoast kullanıyorum. Diğer SEO hilelerini de uygulayabilirsiniz, sadece sistemi oynamaya çalışmayın. Google sizi kurumaya asacak.

8. Araçlar, Araçlar, Araçlar

Diğer insanları yönetmek eğlencelidir. Kendinizi mi tercih ediyorsunuz? Çok değil. Verimlilik ve iş akışı araçlarına ihtiyacınız var. Projeleri, müşterileri, faturaları ve şeyleri yönetmeniz gerekir. Not almayı düşünün, Evernote’u düşünün. Araçlar ile daha fazla, daha iyi, bu yüzden zevk için WordPress kaynakları ve araçları.

9. WordPress Bloglama Niş Siteleri

Bir konuyu alıp iki dakika sonra bırakırsanız odağınızı ve motivasyonunuzu kaybedersiniz. Tek bir konuya odaklanın ve cehennemden çıkın. Etkinizi en üst düzeye çıkarmak için bir niş ile sopa. Konsantre irade gücünde güç var. Blogunuzu altı ay veya daha kısa bir sürede kapatmak istiyorsanız konudan bir sonrakine geçin. Aynı anda birçok konuyu işleyerek mesajınızı çözmeyin.

10. Hedef Kitlenizi Belirleyin

WordPress blog yazmak eğlencelidir. Kullanıcılar size geri döndüklerinde, yayınlarınızı paylaştıklarında ve yayınlarınıza yorum yaptığında daha eğlenceli olur. Potansiyel müşteriler sizinle iletişim kurduğunda ve bütçeleri tartıştığında iyileşir. Ancak bunu hedef kitle olmadan elde edemezsiniz. Tüm dünyaya pazarlama yapamaz ve pazarlama harcamalarınızdan kurtulamazsınız. Okuyucularınıza odaklanın, kitlenizi tanıyın, güçlü bir marka oluşturun ve parlayın.

11. Harika bir WordPress Sunucusu edinin

Bunu yeterince vurgulayamayız. Harika bir ev sahibi, işletmenizin güvenli bir evi olduğu anlamına gelir. Sıfır duruş süreleri, askeri sınıf güvenliği ve süpersonik sayfa hızları anlamına gelir. Başlarken, Siteground veya Bluehost gibi paylaşılan bir ana bilgisayarla gidebilirsiniz, ancak blogunuz büyüdüğünde yönetilen WordPress barındırma sürümüne geçmeniz gerekir. Ucuz ev sahipleri sadece boyundaki bir ağrıdır ve bunu ilk elden biliyorum.

12. Diğer Beceriler Çok Önemlidir

Adobe Photoshop becerileri, WordPress blog yazarı olarak sahip olmak için harika bir artıdır. CSS ve bazı HTML bilgisi, bir tasarımcı işe almadan temel web tasarım görevlerini gerçekleştirebileceğiniz anlamına gelir. Trafiğinizi ve SEO performansınızı da izlemeniz gerekir. Bazı temel iş yönetimi becerileri de kullanışlı olacaktır. WordPress bloglama bir vergi işi ve daha fazla beceriye sahip olmanız daha iyi.

13. Hakkında Sayfası Oluşturma

Sizinle çalışmak için insanlara ihtiyacınız var, ama siz kimsiniz? Ana sayfadan sonra, Hakkında sayfası en çok ziyaret edilen ikinci sayfadır. Bazı durumlarda, Hakkında sayfası ana sayfadan daha fazla görüntüleme alır. Bir yabancıyla iş yapar mısın? Eminim yapmazsın. Etkileyici Hakkında sayfası oluşturun, ancak potansiyel müşteri hakkında her şeyi yapın.

14. Dökmeyen İçerik Yaz

Her zaman yeşil olan içerik, yayınla düğmesine bastıktan sonra trafik eo’larını elde etmenizi sağlar. Sıcak haberler ve fırsatlarla karıştırabilirsiniz, ancak bugün sıcak olanların bir hafta içinde sıcak olmayacağını unutmayın. İnternet ve sıcak hikayelerin ömrü kısa. İçeriğinizin büyük kısmı zamanın testine dayanmalıdır, çünkü bu gelecek yıllarda kitlenize hizmet edecektir.

15. Harika Tasarım

Evet, WordPress bloglamanın web tasarımı değil, sizin işiniz olduğunu anlıyoruz. Ancak, okuyucuların içeriğinize kolayca ulaşmasını sağlayan harika bir tasarımın gücünü asla hafife almayın. Sonuçta, mükemmel kullanıcı deneyimi budur. Sorunsuz bir şekilde okuyucularınıza içerik sağlayan mükemmel görünümlü ve duyarlı bir tasarıma ihtiyacınız var. Deneyimli bir geliştirici kiralayın veya Total gibi harika bir tema edinin. Sürekli genişleyen koleksiyonumuzda birinci sınıf WordPress temaları alabilirsiniz..

16. Kişiselleştirin

Sen klavyen değilsin. Hırsları, hayalleri, korkuları ve acıları olan bir insansın. Sen bir günlük değilsin, senin konun değilsin, hayatta değilsin – hayatın ta kendisisin. Kişiliğinizi kullanarak okuyucularınıza ulaşın. Bilgisayar ekranının arkasına saklanmayın, hayatınızı yaşamanın nasıl bir şey olduğunu bilmek istiyoruz.

Zany bir nedenden ötürü, insanlar her zaman diğer insanların nasıl düşündüğünü, diğer insanların hayatlarını nasıl ele aldığını bilmek ister. Muhtemelen bloglar neden bu kadar popüler? Bundan yararlanın. Özellikle norm olmadığında alıngan ve tartışmalı olun. İsterseniz ekspletifler bile kullanabilirsiniz, ancak burada denizciyi dikkatlice atın.

17. Başlıklar

WordPress bloglama birçok şey, daha önce de söylediğimiz gibi. Ne yaparsanız yapın, okuyucuyu kapıdan geçirmeniz gerekir. Gönderilerinizin kapısı manşettir. Clickbait başlıklarından kaçının, ancak sizinkileri akılda kalıcı ve umut verici hale getirin. Sonra bu sözünü yerine getirin yoksa blogunuz buruşup ölür. Sadece Google “katil manşetler nasıl yazılır” ve öğrenir.

18. Eğitici Olun

Eğer yazmak için birincil motivasyonunuz para kazanmaksa, Retire29’dan Eric size bir köprü satar. Okuyucularınızla yeterince ilgilenmiyorsanız, okuyucular neden içeriğinizle ilgilenir? WordPress bloglaması hızlı bir ödeme kontrolü anlamına geliyorsa, yanlış iştesiniz. Çizik yok, yanlış hobiniz var. Eğitici olun, fikirlerinizi paylaşın, birisinin hayatını iyileştirin – değerli olun. Sonuçta, ilginizi çeken tek şey varsa, para kazanmanın daha hızlı yolları var. WordPress bloglama, zevk alınmayacak, kalıcı olmayan bir iştir.

19. Tutarlılık

Hala hayatta ve tekmelediğini bilmeliyiz. Google da tutarlı bir blogu seviyor. İçeriğinizi güncel tutmak için düzenli olarak (veya en azından bir programda) blog oluşturun. Normalde uzun süre kaybolursanız, işyerinizdeki patronun hoşnut olmayacağından eminim. Okuyucular size aittir ve blogunuzda görüneceğinizi söylediğinizde onlara borçlusunuz. Bir editoryal takvim oluşturun ve ona uyun. Aksi takdirde gemiyi terk edecekler ve.

20. Okuma, Okuma ve Okuma Daha Fazla

Yazmak gibi, daha iyi bir yazar olmak için çok fazla materyal okumalısınız. WordPress bloglama sadece iş unvanı, yazma gerçek çalışmadır. Çok okuyun ya da Stephen King’in (onu tanıyorsunuz, değil mi?) Söylediği gibi:

Okumak için zamanınız yoksa, yazmak için zamanınız yok. Bu kadar basit.

Okuma da kişisel gelişim için harika, bu yüzden evet, sizin için bir kazanma durumu kazanıyor blogcu. Nişinizle ilgili her şeyi ve sonra bazılarını okuyun. Kurgu ve endüstri dışı materyalleri de okuyun. Sadece okumaya devam et ve tartışmayı bırak.

21. Bir Fikir Bankası Yaratın

En iyi fikirler, bilgisayarınızın önünde otururken size gelmez. En beklenmedik yerlerde kafanızda açılırlar. Duş çoğu insan için çalışıyor, ancak Tanrı ile bire bir o zaman koruyarak. Eğer bayan benimle orada değilse ve kapağı neden şampuanın üzerine koyamayacağım hakkında konuşmak zorunda kalmadım. Ah hayatın sevinci ��

Bir not defteri (veya akıllı telefon) taşıyın ve fikirleri ortaya çıktıklarında not edin. Kendinizi kandırmayın; hafızanıza güvenemezsiniz. Birkaç dakikanız olduğunda, kendinizi yaklaşık 10 orijinal fikir bulmaya zorlayın. Hiçbir zaman, fikirler her yerde ve her zaman size gelecektir. Deneyin, eşinizi kaybedecek bir şeyiniz yok.

22. konuşma yapın

Dikte edici bir konuşma yapmak istiyorsanız neden blog yazmıyorsunuz? 10 metrelik bir direğe dokunmayacağınız kelimeleri kullanmayın. Okurlarınızla yazma yoluyla konuşun, asla onlara yazmayın. Ve eğer konuşurlarsa ve konuşurlarsa, konuşmayı canlı tutun. Kendinizi yalnız bırakmayın ve giriş sayfanızın arkasına saklanmayın; iletişim kurun ve konuşmalar oluşturun.

23. Dünya Etrafınızda Dönmüyor

Bu yüzden herkesin yazdığınız her kelimeye dayanmasını beklemeyin. Bir blog yazısı yazdığınızda kalbinizi kolunuza taktığınızı biliyorum. WordPress bloglamanın bir parçası. Sizi daha iyi hissettirirse, hepimiz kimsenin bir sıçanın kıçını vermediği bir gönderiyi (bazen daha fazla) yazdık, bu yüzden sizinki yalıtılmış bir vaka değil.

Sonra Eric’e göre, “… sahip oldukları evcil hayvan sorununu ele almak için ad hominem ve aceleci açıklamalar kullanan cehennemden gelen yorumcular var.

Bu tür şeyleri terlemeyin, devam edin. En iyisi, meydan okumadan motivasyon elde etmek ve bir sonraki yazınızı daha iyi hale getirmektir. Günün sonunda, horoz kargalayacak, inekler eve gelecek ve sütünüzü alacaksınız.

24. Multimedya İçeriği

Yazmak harika ve çabucak bağımlılık yapabilir. WordPress blog yazımında bir kariyer, klavyeyi öldürmenin ötesine uzanır. Lanet şeye bir mola verin ve içeriğinizi resimler, videolar, PDF’ler ve Infographics ile zenginleştirin.

Kendinizinkini oluşturmanız bile gerekmez. Web üzerinde her zaman yaratıcı ortak resimler, paylaşılabilir videolar ve muhteşem Infographics elde edebilirsiniz. Blogunuzdaki içerikten PDF oluşturabilir ve kapsamlı kılavuzlarla aynı bilgileri verebilirsiniz.

Multimedya içeriği blogunuza hayat katar, bu da kullanıcının katılımını artırır. Etkin bir indirme sayfasından elde edebileceğiniz motivasyon miktarını söylememe gerek yok. Tüm bu tıklamalar seni delirtecek ve istediğini biliyorsun.

25. Önemli Sayfalara Harekete Geçirici Mesaj Düğmeleri Yerleştirin

Başladığımda, ihtiyacım olan tek şeyin bir web sitesi ve WordPress blog’unda büyük yapmak için birkaç blog yayını olduğuna ikna oldum. Yani, sadece yazıları yazmaya devam edin ve okuyucular geldiğinde, bazıları sizi işe alacaktır. Sayfa, hizmetler sayfası ve işe alma sayfası hakkında her şey vardı, ama oğlum, yanlış mıydım ya da ne?

Dönüşüm oranlarını iyileştirmeyle ilgili bir blog gönderisini okuyana kadar hiçbir şey olmadı. Tüm sayfalarda bile, işe alınabileceğimi açıkça belirtmemiştim, bu yüzden hiç kimse yayınlarıma trafik çekmeme rağmen sormaya zahmet etmedi.

Bu yüzden, ana sayfa kaydırıcımı (bunu hatırladığımda kestiriyorum) işe alınabildiğimi açıkça gösteren tek bir CTA düğmesiyle değiştirdim. Bil bakalım ne oldu? Sorgulamalar, ele alabileceğimden daha fazla blog oluşturma işi olana kadar gelmeye devam etti. Hatta birkaç kez, kiralama sayfamı kaldırmayı bile düşündüm. Tek yaptığım tek bir CTA düğmesi eklemekti. Lanet müşterilerden seni işe almasını isteyin, aptal.

26. Sosyal Medya

Okuyucularınız içeriğinizi sosyal medyada paylaşmak için mücadele etmek zorunda kalırsa size woo. Bu kez hepimizin okumayı sevdiğimiz büyük bloglardan birinde olduğumu hatırlıyorum. Her türlü mükemmel içeriğe, aktif bir topluluğa ve eserlere sahip bir iş blogu. Uzun lafın kısası, sosyal paylaşım düğmesi yoktu!

Facebook takipçilerimle paylaşmak istediğim ve bağlantıyı kopyalayıp yapıştırmak zorunda kaldığım harika bir gönderi buldum. İyi değil. Bu hoş olmayan deneyimi hatırlıyorum, ama blogun adını bile hatırlamıyorum. Asla geri dönmedim. Blogunuza zaten sosyal medya paylaşımı ekleyin.

Son sözler

Profesyonel WordPress Blogcular için İpuçları

Şimdilik hepsi bu – WordPress blogcuları için 25+ ipucu! Orada çok daha fazla WordPress bloglama ipucu var, ancak ne yazık ki, hepsini tek bir yayında ele alamıyoruz. Belki ikinci bir kurulumla geri geleceğim, bu yüzden en sevdiğiniz ipuçlarını bırakırsak, lütfen aşağıdaki yorum bölümüne bırakın..

Bu gönderiden önemli paket: Sadece yazmaya devam edin dostum. Sadece yazmaya devam et.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map