WordPress Blog Bio Yazma ve Görüntüleme Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

WordPress sitenizde sağlam bir biyografi veya hakkında bir bölüm olması şarttır.


Hangi sektörde olduğunuz önemli değil – insanlara kim olduğunuzu, ne yaptığınızı ve bunu neden yaptığınızı bildirmek için bir biyografiye ihtiyacınız var. İş hayatında olsanız bile (özellikle iş yapıyorsanız), insanlara biraz kendiniz vermeniz gerekir. Sonuçta, günün sonunda her işlem iki kişi arasındadır, bu yüzden kendinizi ne kadar akraba olarak sunabilirsiniz, o kadar iyi.

Bu nedenle, bir blog biyografisi yazma ve WordPress sitenizde düzgün bir şekilde nasıl görüntüleneceği ile ilgili her sorunuzu cevaplamak için bu yayını bir araya getirdik. Yani, kalemlerinizi hazırlayın ve bazı notlar almaya hazırlanın!

Bir Biyografiye Neler Dahil Edilmelidir?

Blog biyografisine neler eklediğiniz, hangi sektörde olduğunuza ve blogunuzun amacına bağlıdır. Gayrimenkuldeyseniz, blog biyografiniz açıkça Etsy mağazanızı desteklemek için blog yazdığınızdan farklı bir şey söyleyecek ve farklı şeylere odaklanacaktır..

Her şeyden önce, uzmanlığınızı vurgulamalısınız. Biyografinizi okumak için tıklayanlar, neden ilk etapta blog yazdığınızı ve neden sözlerinize güvenmeyi bile rahatsız etmeleri gerektiğini bilmek isteyeceklerdir. Bir örnek kullanmak muhtemelen bunu açıklamayı kolaylaştıracaktır.

Diyelim ki bilgilendirici bir ürün satıyorsunuz ve blogunuzu bunun için destekleyici bir platform olarak kullanıyorsunuz. Biyografiniz, bilgilendirici ürününüzün kapsamı konusunda sizi uzman yapan hangi deneyime sahip olduğunuz hakkında konuşmalıdır. Hangi eğitime sahip olduğunuz ve alanınızda hangi başarılara ulaştığınız hakkında konuşmalısınız..

Birkaç “olmazsa olmazlar” (varsa) şunları içerir:

 • Eğitiminiz
 • Katıldığınız seminerler, kurslar veya konferanslar
 • İlgili yayınlar
 • Saygın akranlardan gelen onaylar

Bir uzman olarak nitelikleriniz hakkında konuştuktan sonra, biraz kişisel bilgiler hakkında konuşmaya geçebilirsiniz. Bazı genel arka plan bilgileri de okuyucular için iyidir, çünkü onlara bağlam ve iş dışında kim olduğunuza bir bakış verir.

Nerede büyüdüğün hakkında konuş. Hobileriniz veya ilgi alanlarınız hakkında konuşun. Seçtiğiniz alana nasıl girdiğiniz hakkında konuşun. Ne kadar veya ne kadar kişisel bilgi eklediğiniz size bağlıdır, ancak sektörünüzdeki diğer kişilerin bloglarındaki bazı biyografileri okumak yardımcı olabilir. Onlar ne yapar? Neyi vurguluyorlar? Bunu rehberiniz olarak kullanın.

Ayrıca biyografinizin tonunun blogunuzun tonuyla eşleştiğinden emin olmak istersiniz, bu da mesajlarınızda tamamen profesyonel bir sesiniz varsa, biyografinizin buna sadık kalması gerektiği anlamına gelir. Ve çok konuşma tarzınız varsa, aniden biyografinizde sertleşmeyin. Tutarlılık anahtardır.

Yapısal Düşünceler

Etkili bir blog biyografisini bir araya getirirken düşünmeniz gereken birkaç yapısal şey var. Sayfada tek bir kelime bulmadan önce, birinci veya üçüncü kişiye yazmak isteyip istemediğinize karar vermelisiniz..

İlk kişi çok daha doğrudan ve doğrudan okuyucularınızla konuşmanıza izin verir: “Rugby’de büyüdüm” ve “Tom Ewer Rugby’de büyüdüm.” Biraz kişisel bir dokunuş sizi okuyucularınızla ilişkilendirilebilir kılmak açısından uzun bir yol kat edebilir.

Biyografinizin uzunluğunu da düşünmek isteyeceksiniz. Yine, bunun içinde bulunduğunuz sektörle çok ilgisi olacaktır. Örneğin, bir avukatın butik işletme sahibinden çok daha uzun bir biyografiye ihtiyacı olacaktır. Ancak, blog yayınlarınızın altındaki bir yazar kutusunda küçük bir biyografi isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekir – ki bu, birazdan daha fazla tartışacağız – tam bir “Hakkında” sayfası veya bu ikisinin bir kombinasyonu. Rehberlik için rakiplerinize bakın ve bazen daha azının daha fazla olduğunu unutmayın.

Not: biyografiniz nispeten kısa olsa bile, yayınlarınızın altında yalnızca birkaç satır görüntülemek ve geri kalanını kendi sayfasında göstermek istersiniz. Daha temiz ve daha az karmaşık bir sayfa oluşturuyor.

Yazar Kutusu

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bir yazar kutusu, genellikle bir yazının yazarı hakkında kısa bilgiler sunan blog yayınlarının altında görüntülenen küçük bir alandır. Bu özellikle blogunuzda birden fazla yazar varsa kullanışlıdır.

Bu görevi yerine getiren hem ücretsiz hem de premium birçok eklenti vardır. Yararlı bulduğumuz ve dikkate almak isteyebileceğiniz bir avuç:

Fanciest Yazar Kutusu

Fanciest Yazar Kutusu

Thematosoup’un En Süslü Yazar Kutusu eklentisi kişisel bir favoridir, çünkü bir yazar kutusunun yapmasını istediğiniz her şeyi kesinlikle yapar (Tam Fanciest Yazar Kutusu WordPress Eklentisi incelememi kontrol edin). Temel bir biyo kutusundan daha karmaşık bir şeye kadar istediğiniz her şeyi gerçekleştirmek için özelleştirebilirsiniz. Sosyal medya profilleriniz, en son blog yayınlarınız ve daha fazlası gibi hakkınızda daha fazla bilgi görüntülemek için yazar kutusunun üst kısmına sekmeler ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. WPExplorer’da aslında Fanciest Author Box’ın özelleştirilmiş bir sürümünü kullanıyoruz – aşağıdaki yazarımın biyo kutusunu inceleyin.

Ayrıca yerleşik Google yazarlık entegrasyonu ile birlikte gelir ve blog temanızla sorunsuz bir şekilde eşleşmesi için CSS’yi kolayca özelleştirebilirsiniz. En Süslü Yazar Kutusu’nun maliyeti 10 dolar, ancak zayıflamış, ücretsiz bir sürüm var. Meraklısı yazar kutusu herhangi bir finansal taahhütte bulunmadan önce test sürüşü yapmak istiyorsanız.

Yazar Kutusu Yeniden Yüklendi

Yazar Kutusu Yeniden Yüklendi

Tüm bilgilerinizi yine de şık bir şekilde gösteren gerçekten basit bir şey arıyorsanız, Yazar Kutusu Yeniden Yüklendi eklenti sizin için iyi bir seçenek.

Yazar fotoğrafınız ve kısa bir biyografiniz, blog yayınlarınızın her birinin altında basit ve zevkli bir şekilde görüntülenir. Bununla birlikte, sosyal medya simgeleri eklemek için Yazar Kutusu Yeniden Yüklendi adlı bir uzantı indirmeniz gerekir; bu, bazıları için bir dezavantaj olabilir.

Yine, bu çok basit bir seçenektir, ancak sağlam bir şeye ihtiyacınız yoksa, biyografinizi görüntülemenin ve insanların kim olduğunuza ve ne yaptığınıza girmesine izin vermenin iyi ve ücretsiz bir yoludur..

Custom Hakkında Yazar

Custom Hakkında Yazar

Custom Hakkında Yazar eklenti ilginçtir, çünkü bireysel kullanıcı hesaplarının oluşturulmasını gerektirmeyen birkaç kişiden biridir. Normalde, bir yazar kutusunun etkili bir şekilde çalışması için her biri kendi izinlerine sahip farklı kullanıcı profilleri ayarlamanız gerekir. Ancak bu eklenti, WordPress panosunun kendisi yerine eklentiyle özel kullanım için özel profiller oluşturmanıza olanak tanır.

Biyografinizi HTML ile ve istediğiniz tüm sosyal medya bağlantılarıyla istediğiniz gibi bu eklentide görüntüleyebilirsiniz. Ücretsizdir ve biyografinizi görüntülemenin başka bir basit yolu.


WordPress siteniz için zorlayıcı bir biyografi yazmak zordur. İlgili tüm deneyimlerinizi kısa bir alanda toplamak zor. Ve bu bilgileri nasıl görüntülemek istediğinize karar vermek de zor olabilir. Ama umarım şimdi “Hakkımda” bilgilerinizi hem yazmaya hem de sunmaya nasıl katılacağınızı ve güvenle ilerleyebileceğinizi kavramış olursunuz..

Blog biyografinizde neler var? Sende var mı? Yoksa bu yağmurlu gün projelerinizden biri mi? Blog biyografisini, neyi içermesi ve neyi içermemesi gerektiğini ve onu görüntülemek için en sevdiğiniz yolu duymak isteriz. Yorumlarda ses yok!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map