WordPress Bilgi Tabanı Oluşturmak için Basit Çözümler

WordPress Bilgi Tabanı Oluşturmak için Basit Çözümler

Kapsamlı bir bilgi tabanı, şirket içinde ve müşteri hizmetleri çabalarınızın hayati bir parçası olarak işinizi geliştirmek için çok şey yapabilir. Ancak, web sitenize bir tane eklemeyi düşünüyorsanız, kendinizi potansiyel müşteri tarafından biraz bunalmış bulabilirsiniz..


Bir bilgi tabanının sağladığı çok sayıda fayda sayesinde, size yardımcı olabilecek birçok çözüm vardır. Bu araçlar, işletmeniz (ve hatta belki de tüm sektörünüz) için kapsamlı ve düzenli bir bilgi kaynağı oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca, en iyileri hızlı bir şekilde çalışmaya başlar.

Bu makalede, bir bilgi tabanının WordPress siteniz için neden önemli olabileceği hakkında konuşacağız. Ardından, favori çözümlerimizi ele alacağız ve her birinin en iyi yaptıklarını tartışacağız. Başlayalım!

Bilgi Tabanı Neden Sitenize Değerli Bir Ektir?

HubSpot bilgi tabanı

HubSpot bilgi tabanı SSS, kullanıcı kılavuzları, ürün belgeleri ve daha fazlasını içerir.

Bilgi tabanı, web sitenizin ziyaretçilerine, müşterilerinize ve müşterilerinize işletmeniz ve teklifleriniz hakkında bilgi sağlayan bir kaynaktır. Muhtemelen sıkça sorulan sorular ve wiki’ler gibi bilgi tabanı olarak kullanılan birkaç popüler biçimi biliyorsunuzdur..

Bir iş yürütüyorsanız, müşterilerinize ihtiyaç duydukları bilgileri ve desteği sağlamanın mükemmel bir yoludur. Ancak, bu araç, çalıştırdığınız sitenin türünden bağımsız olarak siz ve kitleniz için başka birçok avantaj sunar. Örneğin, bir bilgi tabanı:

 • Destek maliyetlerini düşürür ve size zaman kazandırır. Web sitenizde daha fazla bilgi bulunduğunda (müşteriler, çalışanlar veya topluluk üyeleri için), destek çağrılarını ve e-postalarını bulmak için daha az zaman harcarsınız.
 • Ziyaretçilere tutarlı destek sağlar. İhtiyaç duyulduğunda kitleniz bilgi tabanınıza geri dönmeye devam edebilir.
 • Sizi profesyonel bir endüstri otoritesi olarak kurar. Ne kadar çok bilgi sağlarsanız, sektörünüzdeki kişilere o kadar bilgili olursunuz.
 • Arama motorlarında üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur. Web sitenizdeki sektör sorularını yanıtlayarak, tüm bu değerli içerik sayesinde sıralamalarınızı yükseltebilirsiniz.

Bilgi tabanları, müşterileriniz, blog okuyucularınız veya sunduğunuz kitle için yararlı bir kaynak işlevi görebilir. Ayrıca, ekip üyeleri ve iştirakçilerle dahili olarak bilgi paylaşmanın kullanışlı bir yolu olabilir. İster harici ister dahili bir bilgi tabanı (veya her ikisi de!) Oluşturmakla ilgileniyor olun, işi kolaylaştıracak bazı çözümleri inceleyelim.

Bir bilgi tabanının sunduğu değeri daha iyi anladığınıza göre, şimdi WordPress sitenizde kullanmaya başlayabileceğiniz beş basit ama güçlü çözüme göz atalım.

1. WP Bilgi Bankası (Ücretsiz)

WP Bilgi Bankası eklentisi

WP Knowledgebase size işlevsellik, esneklik ve kişiselleştirme sağlayan kullanımı kolay bir eklentidir. Geleneksel bir çözüm arıyorsanız, WP Bilgi Bankası cevabınızdır!

Basitlik söz konusu olduğunda, bu eklenti mükemmel bir seçimdir. Akıllı metin ve entegre kırıntıları – bilgi tabanınızın kurulumunu ve kullanımını kolaylaştırır. Ayrıca, sunumunu özelleştirebilir, kullanıcı yorumlarını ekleyebilir (veya devre dışı bırakabilir) ve hatta basit makale organizasyonu için sürükle ve bırak oluşturucusunu kullanabilirsiniz.

Belki de bu eklenti ile ilgili en iyi şeylerden biri% 100 ücretsiz olmasıdır, böylece WordPress sitenize yükleyebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

2. Tümü

WordPress KnowAll teması

KnowAll, tarafından geliştirilen premium bir bilgi tabanı temasıdır HeroThemes, temiz ve uyumlu bir görünüme sahiptir. Bu tema, web sitesi veya e-ticaret mağazası için her şey dahil bir bilgi tabanı çözümü arayan herkes için mükemmel bir seçimdir.

KnowAll ile web sitenizi öne çıkan makaleler, sık sorulan soruların yanıtları ve ilgili içerik önerileri sağlayan güçlü bir bilgi tabanına dönüştürebilirsiniz. Ayrıca ziyaretçilerin ihtiyaç duyduklarını bulmalarını kolaylaştıran esnek bir arama özelliği de vardır. Ayrıca, analizler ve makale geri bildirimleri aracılığıyla makalelerinizin ne kadar yararlı olduğunu bile takip edebilirsiniz.

Bu hepsi bir arada temanın maliyeti 149 dolar ve bir yıllık güncelleme ve premium destek içeriyor. KnowAll ayrıca HeroThemes’in kendi Kahramanlık Bilgi Bankası Daha kapsamlı işlevsellik için eklenti.

3. Yada Wiki (Ücretsiz)

Yada Wiki WordPress eklentisi

Adından da anlaşılacağı gibi Yada Wiki, birbirine bağlı bağlantılar ve tam uzunlukta makalelerle dolu bir bilgi tabanı oluşturmanızı sağlayan wiki tarzı bir eklentidir. Bu kaynak kurulduktan sonra, tüm sorularının cevapları için müşterilerinizi ve müşterilerinizi kolayca kaynaklara yönlendirebilirsiniz..

Dahası, Yada Wiki, kullanıcıların gezinmesi kolay, kapsamlı bir bilgi tabanı oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız tüm araçları sağlar. Wiki yayınları ekleyebilir ve bunları web sitenizin ayrı bir bölümünde tutabilir veya sitenizin tamamında wiki düzenini kullanabilirsiniz.

En iyisi, Yada Wiki’nin kullanımı tamamen ücretsizdir. Bu eklentinin sadeliğini daha da güçlendiren premium eklentiler veya uzantılar yoktur.

4. Ultimate SSS (Freemium)

Ultimate FAQ WordPress eklentisi

Ultimate FAQ, web sitesi ziyaretçilerinin içeriğiniz, ürünleriniz ve diğer teklifleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmesini kolaylaştıran bir soru-cevap eklentisidir..

Çeşitli stil seçenekleri ve web sitenizde hemen hemen her yere SSS eklemenizi sağlayan bir kısa kod ile, bu eklenti ile elde edebileceğiniz şeylerin bir sınırı yoktur. Aslında, Ultimate FAQ, WooCommerce ile bile entegre olur, böylece SSS’leri doğrudan ürün sayfalarına ekleyebilirsiniz!

WordPress eklenti dizini aracılığıyla sunulan temel eklenti ücretsizdir. Ancak, ödül yükseltme, daha fazla stil seçeneği, kullanıcı tarafından gönderilen SSS’ler ve çok daha fazlasını işlevsellik açısından sağlar.

5. Flatbase (49 $)

WordPress Flatbase teması

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Flatbase, web sitenizi ziyaretçileriniz ve müşterileriniz için bir bilgi kaynağına dönüştürmenizi sağlayan başka bir bilgi tabanı WordPress temasıdır.

Flatbase, kapsamlı bir bilgi tabanının oluşturulmasını sağlamanın yanı sıra, web sitenize bir SSS eklemenize de yardımcı olur. Ayrıca, temanın bbPress eklentisiyle uyumluluğu sayesinde bir topluluk destek forumu ekleyebilirsiniz. Topluluk odaklı bu özellikler, güçlü bir takibe sahip web sitesi sahipleri için sağlam bir seçimdir.

Tek web sitesi lisansı 49 ABD dolarıdır ve buna gelecekteki güncellemeler ve altı aylık destek dahildir. Desteği bir yıla uzatmak için ek bir ücret ödeyebilirsiniz.

6. Yardım

Yardım - WordPress Bilgi Tabanı Eklentisi | wiki

Bilgi sisteminizden en iyi şekilde saklamanız, organize etmeniz ve öğrenmeniz gerekiyorsa HelpieWP sizin eklentinizdir. Eklenti aşağıdakiler için idealdir:

 • Belgelere ihtiyaç duyan web siteleri
 • WooCommerce web siteleri
 • Müşteri / üye alanı ve
 • Wiki web siteleri yapmak için

Ciddi bir bilgi tabanı oluşturuyorsanız, arama bilgi tabanınız için en önemli araçtır. Güçlü bir arama, kullanıcılarınızın geniş bir bilgi deposundan en alakalı bilgileri bulmasını kolaylaştırır. Bu yüzden HelpieWP, geliştiriciler, aramayı güçlü ve kullanımı kolay hale getiren tüm özellikleri dahil etmek için tamamen yeni bir arama aracı yaptı:

 • İçerik önceliklendirme ve ağırlıklandırma
 • Kısmi anahtar kelime eşleme
 • Canlı arama hızı

HelpieWP, kullanıcılarınıza dinamik bilgiler içeren güçlü bir bilgi tabanı oluşturmanıza olanak tanır. Bu, müşteri destek biletlerini azaltmaya, dokümantasyondaki sorunlu alanları tespit etmeye ve Kullanıcı Mutluluk Endeksinizi geliştirmeye yardımcı olur.

Ön uç düzenleme özelliğini belirli kullanıcı rollerine (Yazarlar, Editörler ve Yöneticiler diyelim) sınırlamak da dahil olmak üzere ön uç düzenleme özelliklerini kullanabilir ve HelpieWP’yi tam teşekküllü bir wiki sistemi olarak kullanabilirsiniz. Kullanıcılarınızın deneyimini geliştirmek için bu özelliği kullanmanın sayısız yolu vardır.

Otomatik içindekiler özelliği, makalenizde kullandığınız başlıklara sayfa içi gezinme bağlantıları oluşturur. Düzgün organize edilmesi ve kolayca gezinilmesi gereken uzun bir içeriğiniz varsa bu inanılmaz derecede kullanışlıdır.

HelpieWP tüm ana temalar ve eklentilerle çalışır. Evet, bu sayfa oluşturucular bile. Ve HelpieWP’nin ekibinin tüm kullanıcılarına premium destek sağladığını bilmek çok önemlidir.

7. MinervaKB

WordPress için MinervaKB Bilgi Tabanı

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

MinervaKB, destek hayatınızı gerçekten kolaylaştırabilecek bir WordPress bilgi tabanı eklentisidir. Canlı aramadan makale geri bildirimlerine kadar, müşterilerinizin sorunlarını hızlı bir şekilde çözmelerine yardımcı olacak tüm özelliklere sahiptir. Müşterilerinizi desteklemek için harcadığınız zaman ve parayı azaltmak. Bilgi tabanınızı günlük olarak geliştirme konusunda ciddiyseniz, analitik gösterge tablosu, makale geri bildirimi ve derecelendirmeler size yardımcı olacaktır. KB durumunuzu kontrol etmek için favori araçlarınızı kullanmanıza izin vererek Google Analytics ile entegre olur.

Başka bir büyük artı bir eklenti vs tema kullanmak ana site etki alanı içinde kullanmanızı sağlar. Ancak bu bir meydan okuma ile geliyor. Eklentinin hem tasarım hem de işlevsellik açısından herhangi bir temayla mükemmel bir şekilde bütünleşmesi gerekir. MinervaKB, önceden tanımlanmış birden çok arama tasarımı ve tonlarca esnek seçenek sunarak bunu çözer. Bunu öğeler için kısa kodlar ve kullanımı kolay bir sayfa oluşturucu ile birleştirin – artık hazırsınız!

MinervaKB, aylık ücret ödemeden SaaS yardım masası çözümlerinin sunduğu birçok premium özelliği sunar. Ayrıca, mevcut seçenekler miktarı için fiyat oldukça uygun. Ve WordPress üzerine inşa edildiğinden, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan en iyi içerik düzenleme çözümünü kutusundan çıkarırsınız.

8. Kahramanca SSS

Kahramanca SSS Yönetimi

Heroic FAQs, web sitenize bir FAQ bölümü eklemenize izin veren bir WordPress eklentisidir. Sitenizdeki SSS’leri hızlı ve kolay hale getiren birçok özellik içerir. SSS oluşturucu zahmetsiz SSS yapılandırması için sürükle ve bırak arayüzü kullanır. Yenilikçi SSS oluşturucu, tek bir ekrandan birden fazla Soru ve Cevap oluşturmanıza, yönetmenize ve düzenlemenize olanak tanıyan, SSS’leri yönetmenin yeni bir yoludur. Kutudan çıktığı gibi, herhangi bir web sitesi görünümünü veya markasını eşleştirmek için önceden yapılandırılmış 5 stil ve sınırsız özelleştirme potansiyeli ile birlikte gelir. Bu eklenti, yaygın müşteri sorularını yanıtlamak için harcanan zamanı azaltmaya yardımcı olurken, hizmetinize olan güveni artırır ve web sitenizin keşfedilebilirliğini artırır. Bu size işinize odaklanmak için daha fazla zaman bırakacaktır.

İşletme sahipleri için Heroic SSS, müşteri memnuniyetini artırmaya ve sık sorulan soruların cevaplarını zarif bir şekilde iletmeye yardımcı olabilir. Eklenti, çeşitli simgeler ve sınırsız renkler de dahil olmak üzere SSS’leri sunmak için bir dizi seçenek sunuyor. SSS’ler, sitenizdeki birden fazla konumda gruplandırılabilir ve görüntülenebilir; bu, bir SSS’yi güncellemek veya değiştirmek istediğinizde çok sayıda içeriği düzenleme ihtiyacını azaltır.

Sadece bir satış veya destek bileti kaydedildiğinde, Heroic FAQs kendisi için ödeme yapabilir. Kesinlikle ikna olmuyorsanız, HeroThemes tüm alışverişlerde 30 günlük para iade garantisi sunar. Tüm Heroic müşterilerimiz, ihtiyacınız olduğunda samimi birebir destek sunan özel destek ekibimizden yararlanır. Kahramanlık SSS’leri, site sayısına ve gereken destek düzeyine bağlı olarak üç fiyat noktasında mevcuttur.


Web sitenize bir bilgi tabanı eklemek işiniz için verimli olabilir. Bilgilerinizi müşterileriniz ve iş arkadaşlarınızla paylaşarak kendinizi bir otorite ve bir bilgi kaynağı olarak oluşturabilirsiniz..

Bu yazıda, bir bilgi tabanının birçok site türüne sağlayabileceği değeri tartıştık. Ayrıca birkaç üst düzey bilgi tabanı çözümünü ve bunların temel özelliklerini vurguladık. Bu çözümlerden hangisi sizi en çok ilgilendiriyor ve neden? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map