WordPress, 4 Temel Unsur ile İnceleme Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

WordPress, 4 Temel Unsur ile İnceleme Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Bir inceleme web sitesi başlatmak, bağlı kuruluş pazarlamasını iş planınıza entegre etmenin popüler bir yoludur. Ayrıca, gözden geçirme web sitesi nişinde sadece bunları doğru bir şekilde nasıl uygulayacağınızı biliyorsanız karlı olan başka fırsatlar da vardır. Ancak, bu tür bir site oluşturmaya nasıl başlayacağınızdan emin olamayabilirsiniz..


Anahtar, sağlam bir planla başlamak ve sitenizin hangi özellikleri ve işlevselliği gerektireceğini bilmek. Bazı hayati unsurlar, bu karşılaştırma tabloları ve bir derecelendirme sistemi, neredeyse kesinlikle bir rol oynayacaktır. Başarılı bir inceleme sitesi oluşturmanıza yardımcı olacak uygulayabileceğiniz çok sayıda eklenti ve araç da var.

Bu yazıda, neden bir inceleme sitesi oluşturmak isteyebileceğinizden, ardından eklemek isteyeceğiniz önemli unsurları tartışacağız. Yol boyunca, doğru yolda başlayabilmeniz için bazı yararlı araçları WordPress ile nasıl entegre edeceğinizi göstereceğiz. Hadi başlayalım!

Neden İnceleme Sitesi Oluşturmak İsteyebilirsiniz?

Nerdwallet İnceleme Sitesi

Nerdwallet kredi kartları ve finansal hizmetler için yorumlar sağlayan yüksek trafikli bir sitedir.

Tüketiciler, belirli ürünler veya hizmetler hakkında bilgi edinmek için inceleme sitelerini kullanır. Bu siteler genellikle ürün listelerini, müşteri yorumlarını ve bu incelemelere dayalı derecelendirmeleri içerir. Kendi inceleme sitenizi oluşturmak isteyebileceğiniz birçok neden vardır, örneğin:

 • Satış ortağı sitesi oluşturun veya reklamlardan gelir elde edin: Hedefiniz reklamlardan veya satış ortaklarından gelir elde etmekse, bir inceleme sitesi tüketicilere faydalı bir hizmet sunarken bunu yapmanıza olanak tanır.
 • İşletmeniz veya blogunuz için daha geniş bir kitle çekin: Şu anda bir blog veya işletme web sitesi çalıştırıyorsanız, incelemelerin sunulması, sitenizin aramalar yoluyla aldığı isabet sayısını artırabilir ve kitlenize faydalı bilgiler sağlayabilir..
 • Kendinizi bir otorite olarak kurun: Bir niş veya sektör içinde otorite kazanmak bir inceleme sitesi ile kolayca yapılabilir.
 • Düşüncelerinizi ve görüşlerinizi paylaşın: Belirli ürünler veya hizmetler hakkında söyleyeceğiniz bir şey varsa, bir inceleme sitesi görüşlerinizi başkalarıyla paylaşmanıza olanak tanır.

Tabii ki, herhangi bir yeni siteye başlamadan önce her zaman ödevinizi yapmalısınız. İnceleme sitenizin amacı ne olursa olsun, neredeyse kesinlikle dahil etmek isteyeceğiniz bazı önemli unsurlar vardır.

Yüksek Trafik İnceleme Sitesinin 4 Önemli Öğesi

Sitenizin görünümü ve kullanım kolaylığı son kullanıcılarınız için önemlidir, ancak bakımı kolay ve çok fazla trafik veya potansiyel satış sağlayan bir siteyle ilgileniyorsunuzdur. Yüksek trafikli inceleme sitelerinin aşağıdaki dört öğesi bu hedeflere ulaşmanıza yardımcı olur ve uygulanması nispeten kolaydır.

1. Mükemmel İnceleme Site Şablonu

Şablonunuz, okuyuculara sitenizle ilgili ilk izlenimlerini sunar ve doğru olanı seçmek, deneyimlerini geliştirir ve daha fazlası için geri dönmeye teşvik eder. Dahası, inceleme sitenizin şablonu, ihtiyacınız olacak özellikleri uygulamanın ne kadar kolay olduğunu belirlemeye yardımcı olacaktır (sonraki birkaç bölümde listelenenler dahil).

Bir inceleme sitesi şablonunda aranacak birkaç önemli şey:

 • Tasarım esnekliği. Sitenizi oluştururken uzun vadeli düşünmek istersiniz. Sizi sonsuza dek aynı tasarıma kilitleyen bir şablon istemezsiniz.
 • Eklenti entegrasyonu. Siteniz büyüdükçe, sitenizi yönetmenize ve geliştirmenize yardımcı olacak yeni eklentiler keşfedeceksiniz. Kolay eklenti entegrasyonuna izin veren bir şablon seçmek istiyorsunuz.
 • Mobil yanıt verme. Çoğu tüketici internete erişir mobil cihazlar aracılığıyla. Şablonunuzun en baştan yanıt verdiğinden emin olmak sizi eğrinin önüne getirir.

WordPress eklentilerini derecelendirerek ve inceleyerek bu öğelerin çoğunu sitenize ekleyebilirsiniz. Özellikle, bütçe dostu tavsiye eleştirmen:

Yorumcu eklentisi.İnceleyen, blog yayınlarınızın, sayfalarınızın ve özel yayın türlerinize inceleme ve karşılaştırma tabloları eklemenizi sağlar. Oluşturabileceğiniz inceleme türleri için herhangi bir sınırlama yoktur ve ziyaretçileriniz incelemelerini kolayca bırakabilir. Dahası, bu eklenti tarafından sağlanan her şablonun duyarlı bir düzeni var.

Yorumcu’yı kullanmaya başlamak için eklentiyi yükledikten sonra lisansınızı kaydetmeniz gerekir. Adresine git eleştirmen seçin ve ardından Lisans. Formu kullanıcı adınız ve satın alma kodunuzla doldurmanız gerekir. Bundan sonra yorum, puan ve derecelendirme eklemeye başlayabilirsiniz.

2. Tutarlı Bir Derecelendirme Sistemi

Tüketiciler, yalnızca tutarlı ve güvenilir olduklarında doğrulanmış çevrimiçi incelemelere güvenme eğilimindedir. Bir derecelendirme sistemi eklentisi seçerken, sitenize derecelendirmeleri kolayca uygulamanızı sağlayan belirli özellikleri aramak isteyeceksiniz. Eklentinin kendisinin sağlam incelemelere sahip olduğundan, esnek ve kullanımı kolay olduğundan ve şablonunuzla iyi entegre olduğundan emin olmak istersiniz. İnceleme tüm bu ölçütleri ve ardından bazılarını karşılıyor:

Let's Review Eklentisi

Let’s Review, WordPress arka ucu ile sorunsuz çalışan ve yorumlarınıza sınırsız kriter, benzersiz düğme ve hatta artılar ve eksiler listesi eklemenizi sağlayan premium bir eklentidir. Ayrıca duyarlı bir tasarıma sahiptir ve birden fazla özelleştirilebilir format sunar. Bu eklentiyi kullanmaya başlamak basittir ve kurulduktan sonra yönetici menüsünde tam dokümantasyon mevcuttur.

3. Zengin Snippet’ler

İnternette bir şey ararken, gördüğünüz sonuçlar genellikle bir bağlantı ve açıklayıcı bir metin içerir. Bu metin veya “zengin snippet”, sayfayı hem kullanıcılar hem de arama motorları için açıklar. Bu nedenle, zengin snippet’ler dahil etmek, arama motoru sıralamalarını ve tıklama oranlarını artırmaya yardımcı olur.

Bu özelliği uygulamak için, Hepsi Bir Arada Schema.org Zengin Snippet’leri bir deneme:

Hepsi Bir Arada Şema Eklentisi.

Birden çok içerik türü sağlamanın yanı sıra, kurulumu basittir ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Fotoğraflar, derecelendirmeler ve fiyatlar gibi tüm yaygın şema türlerini içerir ve WordPress yönetici alanı aracılığıyla tamamen özelleştirilebilir. Bu eklenti, yayınları arama motorlarına daha fazla bilgi eklemek için yapılandırmanıza da olanak tanır. Yükledikten sonra herhangi bir sorunuz varsa, geliştiricinin dostu olan topluluk forumu.

4. Karşılaştırma Tabloları

Bir inceleme sitesi çalıştırırken, genellikle bir bakışta birden fazla ürünü karşılaştırmak istersiniz. Burada karşılaştırma tabloları işe yarar. neyse ki, TablePress istediğiniz sayıda satır ve sütun içeren tablolar eklemenize ve stilleri HTML kullanmadan özelleştirmenize olanak tanır:

TablePress eklentisi.Bu eklenti ile tablolarınızı WordPress yönetici alanı üzerinden kolayca yönetebilir ve temanızın herhangi bir yerine ekleyebilirsiniz. Bu, fiyat, temel özellikler, performans ve daha fazlasına dayalı olarak çeşitli ürünleri karşılaştırmak için mükemmel bir yoldur – kitlenize aramaya gerek kalmayacakları önemli bilgiler sağlar. En iyi yanı, yeni başlayanların bile TablePress’e başlamakta sorun yaşamayacaklarıdır.


Bir inceleme sitesi oluşturmak, kitlenizi, trafiğinizi ve hatta bağlı kuruluş pazarlama gelirinizi artırmanın akıllı bir yoludur. Neyse ki, WordPress topluluğu, gerekli işlevselliği sunan birçok kullanışlı ve uygulaması kolay eklenti sağlayarak süreci kolaylaştırıyor.

Yüksek trafikli bir inceleme sitesinin nasıl oluşturulacağıyla ilgili sorularınız mı var? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map