WooCommerce Sosyal Medya Pazarlama İpuçları

WooCommerce Satışlarını Artırmak için Sosyal Medya Pazarlamasını Kullanın

WooCommerce, çevrimiçi perakendecilerin hayatlarını kolaylaştırır. WordPress sitenizle entegre olan WooCommerce, WordPress ile kendi çevrimiçi mağazanızı oluşturmanıza ve isteğinize göre özelleştirmenize izin verir. Bu gerçek göz önüne alındığında, bu açık kaynaklı e-ticaret WordPress eklentisinin daha fazlasını desteklemesi şaşırtıcı değil Çevrimiçi mağazaların% 20’si. Etkileyici, doğru?


Ancak, tamamen işlevsel bir WordPress mağazası oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamış olsa da, doğru müşteriler tarafından fark edilmesini sağlamak zor olabilir. Sosyal ağlar devreye giriyor.

Bugün, müşterilerle etkileşim kurmak, nitelikli potansiyel müşteriler oluşturmak ve WooCommerce satışlarını artırmak için sosyal medya pazarlama taktiklerinizi hassaslaştırmanın yollarını araştıracağız.

1. Aday Müşteri Yaratmak için İnanılmaz İçerik Oluşturun ve Paylaşın

Sosyal medya pazarlaması sadece maruz kalmanızı artırmakla ilgili değildir. Ayrıca, kitlenizle kişisel düzeyde bağlantı kurmanıza, onlarla güven oluşturmanıza ve kendinizi son derece alakalı bir çevrimiçi kaynak olarak konumlandırmanıza yardımcı olur. Bu nedenle, içerik pazarlaması sosyal medya kampanyanızın paha biçilmez bir yönü olmalıdır.

İnsanların içeriğinizle etkileşimini artırmak için içeriği kendileriyle alakalı hale getirmeniz gerekir. Nişinizle ilgili en paylaşılan konuları bulmak için BuzzSumo gibi araçları kullanın ve çevrelerinde orijinal, anlayışlı ve son derece etkileşimli yayınlar oluşturun.

Geleneksel makale yapılarının yanı sıra, hedef kitlelerinizle rezonansa girenleri bulana kadar içeriğinizin formlarıyla oynayın. İşte birkaç fikir:

Uzun Biçimli İçerik Üretin

Örneğin, Neil Patel’e göre 2500 kelimelik makaleler Facebook’ta daha kısa alternatiflerinden daha fazla paylaşım elde edin. Aynı şey videolar için de geçerli. Tipik olarak 4 dakika artı, kısa olanlardan daha fazla görüntülenir ve paylaşılır.

Canlı Akıştan yararlanın

İnsanlar video içeriğini sever. Gerçek şu ki 1 milyar saat her gün izleniyor beni bu konuda destekliyor. Ve canlı videolar daha da heyecan verici, çünkü daha doğal hissediyorlar. Bu, müşterilerinizle etkileşim kurmak için harika bir fırsattır ve daha fazla satış yarat. YouTube, Facebook veya Instagram gibi tüm büyük platformlar bu içerik biçimini destekler.

Instagram Hikayeleri Oluştur

Daha önce WPExplorer blogunda e-ticaret için abut Instagram ile konuştuk. Ancak Instagram hikayelerinin yükselişi (şimdi Snapchat’in iki katı büyüklüğünde), Instagram’a başka bir şans vermek için artık daha iyi bir zaman olmadığı anlamına geliyor. Dahası, potansiyel müşteriler oluşturma ve dönüşümleri artırmada önemli bir rol oynarlar. İstatistikler en azından Instagram hikayelerinin% 20’si görüntüleyenlerden doğrudan mesaj gelmesine neden olur. Güçlerini kullanmak için, potansiyel anketlerinizi kısa anketler veya geçici fotoğraflar ve videolar ile meşgul etmek için kullanabilirsiniz..

2. Sosyal Medya Pazarlama Stratejinizi Lehçe

WordPress Web Siteniz için Sosyal Medya Pazarlamanın Temelleri

E-ticaret dünyası aşırı rekabetçi hale geldi ve hayatta kalmak için pazarlama uygulamalarınızı geliştirmeye devam etmeniz gerekiyor. Bu, sosyal medya pazarlaması da dahil olmak üzere stratejinizin tüm segmentleri için geçerlidir.

Gerçek Zamanlı Geribildirim Sağlayın

Sorusu veya şikayeti olan müşterilerin çoğu cevabını bir saat içinde görmeyi bekle. Yine de, birçok işletme müşteri geri bildirimlerini ciddiye almıyor ve sorularını cevapsız bırakıyor. Bu müşterilerin% 88’inin sizden satın almamaya karar vereceği göz önüne alındığında, bu büyük bir hatadır..

Kullanıcı deneyimini artırmak için, sorularına 7/24 yanıt vermek üzere canlı sohbet eklentisi uygulamayı düşünün.

Ayrıca, sosyal medya izleme izleme araçlarından da yararlanmalısınız, çünkü farklı sosyal medya platformlarında hem doğrudan hem de dolaylı marka sözlerinizi izlemenize izin verirler. Bu şekilde, müşterilerinize değerli cevaplar verebilecek ve satın alma işlemini gerçek zamanlı olarak tamamlamalarına yardımcı olacaksınız..

İçerik Paylaşımını Otomatikleştirin

Takipçileriniz yayınları tutarlı bir şekilde paylaşmanızı bekliyor. Elbette, manuel olarak yapıldığında son derece zor ve zaman alıcı olabilir. Bu, sosyal medya yönetim araçlarının devreye girdiği yerdir, çünkü yayınlarınızı önceden yönetmenize ve ardından otomatik olarak yayınlamanıza izin verir. Blog2Social, SNAP veya Social Snap’i düşünmek isteyebilirsiniz.

Mobil Stratejiyi Optimize Edin

WooCommerce sitenizi veya mobil cihazlardan sosyal medya profillerini ziyaret eden mobil kullanıcı sayısı artmaya devam ediyor. Bu nedenle mobil uyumlu içerik formatları oluşturmaya odaklanmanız gerekir. Facebook tavsiyeleri sosyal ağda video veya fotoğraf yayınlarken dikey biçimler kullanmanız gerekir. Geniş ekran alternatifinden çok daha kullanıcı dostu ve ilgi çekicidir. Gibi bir eklenti kullanma Resoc Sosyal Editör cihazınızda paylaşmak üzere optimize edilmiş resimler oluşturmanıza yardımcı olabilir

3. Sosyal Medya Katılımını Artırmak için WooCommerce Eklentilerini Kullanın

Yüklemeyi düşünebileceğiniz çok sayıda sosyal medya eklentisi ve WooCommerce uzantısı var. İşte ödeme için birkaç yararlı olan.

MağazaYa Shop to Facebook

WooCommerce için Facebook Mağazası

StoreYa, WooCommerce mağazanızı Facebook’a getiriyor. Sadece eklentiyi yükleyin, Facebook’a bağlanın ve mağazanızı otomatik olarak içe aktarın. Onunla müşteriler “istek” listeleri oluşturabilir, kupon kazanabilir, grup fırsatlarını arayabilirler. Ayrıca, satışları artırmak için “kazı kazan ve kazan” promosyonları da sunabilirsiniz. Bu kullanışlı eklenti, Twitter yayınlarınızı, Pinterest panolarınızı ve Youtube kanalınızı sayfanıza sekmelere eklemek için bile kullanılabilir.

WooCommerce Instagram Galerisi

WooCommerce Instagram

WooCommerce Instagram Galerisi, mağazanızı Instagram hesabınızla bütünleştirir. Instagram’da markalı bir hashtag ile yayınladığınız ürünlerin güzel fotoğrafları doğrudan WooCommerce mağazası ürün sayfalarınızda görünecektir. Kurulum birkaç dakika sürer – Instagram’a bağlanın ve feed’inizi görüntülemek istediğiniz ürünlere hashtag ekleyin. Bu, müşterilerin ürünlerinizi sosyal medyada paylaşmasını daha da kolaylaştırır.

WooCommerce İstek Listesi

WooCommerce Wishlist Eklentisi

WooCommerce İstek Listesi, müşterilerinizin mağazanızda kendi istek listelerini oluşturmalarına ve ardından Facebook, Twitter veya Pinterest’te takipçileriyle paylaşmalarına olanak tanır. İstek listeleri, iade müşterilerinden satış sağlamada yardımcı olur. Ancak paylaşılabilir istek listeleri mağazanızı yepyeni bir müşteri tabanına tanıtabilir. Kullanıcılar doğum günleri, düğünler, bebek duşları ve daha fazlası için arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmak üzere listeler oluşturabilir.

WooCommerce Sosyal Kupon

WordPress için Sosyal Kupon

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

WordPress için Sosyal Kupon, hem sosyal medya varlığınızı hem de satışlarınızı artırabilir. Basit bir prensipte çalışır – müşteri satın alma işlemlerinde indirim karşılığında ürün sayfanızı beğenir veya paylaşır. Eklentiyi ürün sayfalarınıza, arabanıza ve kasanıza sosyal kuponlar eklemek için kullanın. Bir müşteri sosyal bir işlemi tamamladığında, kupon kodu otomatik olarak sepetlerine uygulanır.

4. Anında Satışa Odaklanmayın – Güven Oluşturmaya Odaklanın

Yukarıda belirtilen içerik pazarlama taktikleri, müşterilerinize değer kattığı ve daha fazla ipucu ve bilgi için sitenizi ziyaret etmelerine ilham verdiği için harika. Marka bilinirliğini artırıp ziyaretçilerle etkileşime girdikten sonra, satın alma işlemi gerçekleştirmeleri için onlara ilham vermeniz gerekir.

Şimdi, sosyal ağları satmak için kullanmak güçlü bir taktiktir, ancak hedef müşterilerinize ve kullandığınız platformlara bağlıdır. Ancak, neredeyse tüm çevrimiçi perakende işletmelerinin yaptığı bir hata var – hemen yarasa satış yapmaya çalışıyor. Müşterilerinizin önce sizinle ilgili daha fazla bilgi edinmek ve hazır olduklarında sizden satın almak istediklerini unutmayın.

Bu nedenle, müşterilerle etkileşim kurmak için sosyal ağları kullanmaya odaklanmanız gerekir. Onlar için doğru seçim olduğunuzu kanıtlamak için bunları bir güven sinyali olarak kullanın. İşte size yardımcı olabilecek birkaç strateji:

Reklamcılığa Yatırım

Google Ads

Sosyal medya ortamı aşırı kalabalıklaştı. Müşterilerinizin haber akışları, çeşitli markalı gönderilerle ağzına kadar doldurulur ve kendinizi fark etmenizi zorlaştırır. Ücretli reklamlar burada parlıyor. Şaşırtıcı hedefleme seçenekleri görünürlüğünüzü artıracak, en iyi içeriğinizi ve tekliflerinizi doğru kişilere tanıtmanıza izin verecek ve sitenize çok sayıda nitelikli potansiyel müşteri çekmenize yardımcı olacak. Google Ads ücretli reklamlarla başlamak için harika bir yer.

Uygulama İçi Reklamları Kullan

Adından da anlaşılacağı gibi, uygulama içi reklamlar müşterilerinize sosyal medya platformunuzdan ayrılmadan istenen ürünü satın alma fırsatı verir. Bu, özellikle mobil kullanıcılar için önemlidir. Örneğin, Facebook’ta bir müşteri kredi kartı verilerini kaydedebilir ve gelecekteki satın alımlarını daha da basitleştirebilir. Facebook yeniden pazarlamasının yardımıyla mağazanızı daha önce ziyaret etmiş olan kullanıcıları hedefleyebilirsiniz.

Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriği Teşvik Edin

Bugünün kullanıcıları artık markalı içeriğe güvenmiyor. Markanız hakkında diğer müşterilerin gerçek yaşam deneyimlerinden daha fazla bilgi edinmek istiyorlar. Ayrıca, aradıkları bilgileri vermenin en etkili yollarından biri kullanıcı tarafından oluşturulan içerikten (veya UGC’den) yararlanmaktır..

İnsanları UGC’yi paylaşmaya ve markalı hashtag’inizi kullanmaya teşvik etmek için onları ödüllendirmeyi düşünmelisiniz. Örneğin, bir ürün incelemesinden ayrılmak için indirim reklamı yapın ( İndirim için İncele bu özelliği eklemek için kurabilirsiniz). Veya sosyal medyada bir hediye düzenleyin. Yarışmaya katılmak için kullanıcının ürününüzün bir fotoğrafını paylaşması gerekir. Yalnızca geçerli olanların tümünü izlediğinizden emin olun FTC yönergeleri ve yerel yasalar.

Etki Alanlarıyla Çalışma

WordPress Blogunuzun Güvenini ve Güvenilirliğini Artırmak için 10+ İpucu

Influencer pazarlama en hızlı büyüyen çevrimiçi müşteri kazanma taktiği. Müşterilerinize güven kazandırır ve ürünlerinizi daha güvenilir kılar. Nişinizdeki popüler kişilerin ürünlerinizi kullandığını görünce, potansiyel müşterileriniz de onları kullanmak isteyecektir. Sadece aynı endüstride etkileyiciyi seçtiğinizden ve onlara dikkat etmeye değer bir şey sunduğunuzdan emin olmanız gerekir..

Size geri

Sosyal medya pazarlaması WooCommerce pazarlama bulmacanızın eksik kısmıdır. Size müşterilerinizle etkileşim kurma, onlarla güven oluşturma ve satış dönüşüm hunilerinizde satın alma işlemi yapma konusunda rehberlik etme fırsatı verir.

WooCommerce satışlarını artırmak için sosyal ağları nasıl kullanıyorsunuz? WooCommerce mağazaları için paylaşmak istediğiniz sosyal medya pazarlama teknikleriniz var mı??

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map