Web sitenizde WordPress Kırık Linkler Nasıl Onarılır

Sitenizde WordPress Bozuk Bağlantıları Nasıl Onarılır

Selam bayanlar ve baylar. Bu kupalar dolduralım ve WordPress kırık bağlantıları hakkında konuşalım; WordPress spam kadar acı veren bir diken. Ancak buraya taşınmayın, bugün tamamen WordPress sitenizi rahatsız eden bozuk bağlantıları nasıl bulacağınıza ve düzelteceğimize odaklanacağız.


Ölü bağlantılar olarak da bilinir (bu terimlerle kim gelirse), WordPress kopmuş bağlantıları göründüğü kadar kötüdür. Yeni başlayanlar için, ölü bağlantılar bir dizi veya neden sayesinde kırpılacaktır, bu nedenle sebebi belirlemek için kesin bir yol yoktur. İkincisi ve daha da önemlisi, WordPress kopuk bağlantılarının WordPress siteniz üzerinde olumsuz etkileri vardır.

Ama gerçekten kırık bir bağlantı nedir? Bozuk bağlantı 1) var olmayan bir kaynağa götüren herhangi bir bağlantı ve 2) 404 hata sayfasına veya istenen sayfa dışındaki herhangi bir sayfaya götüren yanlış yerleştirilmiş bir bağlantıdır. Başka bir deyişle, bozuk bağlantı sizi ve okuyucularınızı hiçbir yere götürmez.

WordPress Bozuk Bağlantılarının Nedenleri

İstatistikler widget’ınız, kullanıcıların sitenizdeki bir bağlantıyı tıkladıklarında 404 hata sayfasına ulaştığını gösteriyorsa, bozuk bağlantılar işinizi içeriden dışarıda yiyor. Ancak kaynakları (ses dosyaları, video dosyaları, görüntüler, belgeler, yayınlar, sayfalar vb.) Kaldırmayı veya 404 hatalarına neden olabilecek başka bir şey yapmayı hatırlamıyorsunuz. Öyleyse, sizin için bir şeyler karıştıran ölü bağlantılarınız nasıl olabilir??

Sakin olun, WordPress kopuk bağlantıları girişimcilere gün boyu sol, sağ ve merkez verir. Yalnız olmadığın doğru, ama işler bir dakika içinde aydınlanacak. WordPress bozuk bağlantıları, aşağıdakiler gibi çeşitli nedenlerden dolayı isabet etti:

 • Yakın zamanda yeni bir toplantı sahibine geçtiğiniz gibi düşündüğünüz kadar başarılı olmadı
 • Bir üçüncü taraf kaynağına bağladınız ve adı geçen üçüncü taraf kaynağı kaldırdı veya URL’sini değiştirdi
 • Belki eski bir yazının URL’sini değiştirdiniz ancak yayına bağlantı veren tüm sayfaları ve yayınları güncellemeyi unuttunuz
 • Bazı kötü adamlar seni tahttan indirdi
 • Alan adınızı değiştirmeyi içeren yeni işletme stratejisi
 • Hata yapmak insan olduğundan, bir bağlantıyı yanlış yazdınız. bağlantının bir harfini veya http: // bölümünü bıraktınız
 • Yorum yapanlar hiçbir yere gitmeyen bağlantılar bıraktı
 • Ana makinenizde olağandışı güvenlik duvarı ayarları var çünkü… iyi… bazı ana bilgisayarlar kaba oynuyor
 • Blogger’dan WordPress’e geçiş yaptınız ve kalıcı bağlantılarınız değişti mi? Bu arada çok şey oluyor
 • Sitenizi HTML’den WordPress’e dönüştürdükten sonra bağlantıları düzeltmeyi unuttuysanız, bağlantıları koparmış olursunuz
 • Bağlanmakta olduğunuz bir üçüncü taraf web sitesi çevrimdışıdır, çünkü sahibi barındırma için ödeme yapmadığı veya kapıları kapattığı için

Vay be, ne bir liste ve varsaymak yanlış olsa da, sanırım daha fazlası var. Sizinki, WordPress’in bozuk bağlantılarının yalıtılmış bir vakası değilse endişelenmeyin; Bir saniye içinde sunduğumuz çözümler, sıkıntılarınızı bir kez ve herkes için halletmelidir. Ama önce, hadi bir selfie al WordPress sitenizdeki ölü bağlantıların etkilerine devam edin.

WordPress Kırık Bağlantıların Etkileri

Kırık Linklerin Etkileri

Kırık linklerin web sitenizi olumsuz etkileyebileceği birçok yol vardır, ancak burada göz önünde bulundurmanız gereken en önemli konulardan bazıları.

Kötü Kullanıcı Deneyimi

Kimse korkunç 404 hata sayfasına iniş yapmaktan hoşlanmaz. Bilmediyseniz, çoğu kullanıcı, geldiklerini bulamazlarsa web sitenize sadık kalmak istemez. Akıllı bir 404 hata sayfası sorunu hafifletir, ancak bir dereceye kadar.

En iyisi, okuyucuların 404 hata sayfanızla başlamamasını sağlamak için bozuk bağlantıları düzeltmektir. Sonuçta, kötü kullanıcı deneyimi, diğer şeylerin yanı sıra, kötü itibar yaratır.

Kayıp Trafik

Online iş için, trafik damarlarınızda akan kan gibidir. Bu, web sitenizin büzüştüğü ve öldüğü değerli bir emtia. Trafik olmadan, web siteniz bir zırhtaki meme uçları kadar işe yaramaz (merhaba, GOT hayranları). Bununla birlikte, trafiği hassas bir şekilde ele almanız gerekir, aksi takdirde kuyu kurur.

Sağlıklı bir bağlantı profili, trafiği edinimden dönüşüme taşımak için tam olarak ihtiyacınız olan şeydir. Siz ve okuyucularınız arasında kopuk bağlantılar gelirse, ikincisini kaybedersiniz ve akıl sağlığınız pencereden dışarı fırlar. Sayıları kaybedeceksin ve çok acıtacak.

Satış huninizin ortasında kırık bir bağlantı şapırtısı olması, akışımızı bozar ve bu da bizi bir sonraki noktaya tanıtır.

Kayıp gelir

İşte üzerinde durulması gereken varsayımsal bir durum. Web siteniz gerçekten iyi gidiyor. WordPress pazarlama taktikleriniz işe yarıyor ve analitikten, sayıları doğru kaynaklardan alıyorsunuz. Başka bir deyişle, hedeflenmiş trafik çekiyorsunuz; satın alan insanlar.

Yine de bir sorun var. Dönüşüm oranlarınız çok fazla zaman alıyor. Bir şey pazarlama dolarlarınızı ve çabalarınızı tüketiyor. Sürüş trafiği ilerledikçe A-1 performansına başladınız, ancak para ödülü hayatı sizden alıyor. İç karartıcı.

Olduğu gibi, bir web sitesi denetimi gerçekleştiriyorsunuz ve dehşete düştüğünüzde, ürünlerinizi gösteren bağlantılar koptu, bu da müşterilerinizin para kazanmadan çok önce ayrıldığı anlamına geliyor. Rakipleriniz bankaya kadar gülümsüyor ve siz ‘ finansal bir bataklığa sıkışmış.

Belki de durum böyle değildir. Satış ortağı programınıza işaret eden giden bağlantılarınız var ve satış ortağı sağlayıcısı taktikleri değiştirinceye veya bir pazarda ürün tedarikçisi devre dışı bırakılana kadar işler iyi gidiyor. Ama bunu bilmiyorsun, bu yüzden çok para kaybedersin.

Sanki olabilir, tıpkı arkadaş Ray’e olduğu gibi:

{Bazı} satış ortağı sağlayıcıları, ürün sağlayıcısı devre dışı bırakıldığında ve artık onları kullanmadığında, {bu trafiğin tamamını ana sayfalarına yönlendiriyorlar}. Bu nedenle bir raporda, WAS’ı bir ürüne tıklayan bir “ölü bağlantı” nın satış ortağı sağlayıcının ana sayfasına (şimdi alakasız) çevrildiğini buldum – bu nedenle {bana 2830 tıklamadan fazla mal oldu!} Bu benim için satışları kaybetti. Satış {dönüşüm} oranının% 1 olduğunu, bunun 20 ila 30 kayıp satış olduğunu varsayalım. – Ray, görüldüğü gibi Bozuk Bağlantı Denetleyicisi WordPress Bağlantısı: Bozuk Bağlantıları ve Yönlendirmeleri Düzeltme – ShoutMeLoud

Not: Yazar tarafından yapılan parantez içindeki düzenlemeler.

Daha da anlatmalı mıyım? Kırık bağlantıları düzeltin.

Kötü SEO Profili

Tüm doğru şeyleri yapmak koşuluyla arama motorlarında yüksek sıralama kolaydır. Bu, Google’ın önerdiği her şeyi ve kitap tarafından yapılması anlamına gelir; hile yok.

Google 404 hata sayfası hakkında bir bilgi vermese de, yine de kullanıcı bir sıralama metriği deneyimi. Harika bir kullanıcı deneyimi sunarsanız, “… sitenizi ziyaret edenlerin sitenizi olumlu algılamasına ve paylaşım, yer imi, geri dönüş ziyaretleri ve gelen bağlantıları (arama motorlarına damlayan ve yüksek sıralamaya katkıda bulunan tüm sinyalleri) teşvik etmesine yardımcı olur.”

Kırık bağlantılar, erkekler ve kızlar, kullanıcı deneyimi için kötüdür, bu da SEO profiliniz için kötü olduğu anlamına gelir..

İkinci olarak, Google örümcekleri sitenizi tarar ve içeriğinizin daha fazlasını dizine eklemek için bağlantıları takip eder. İçeriğiniz harikaysa (başka bir SEO sıralama metriği), Google sizi daha iyi bir sıra ile ödüllendirir. Google içeriğinizi dizine ekleyemezse, ölü bağlantılar örümceklerin parçalarında ölmesini durdurursa, sıralamanıza ne olduğunu tahmin edin?

Kırık bağlantılar, gelir kaybıyla sonuçlanan düşük trafiğe giden SEO sonuçlarınızı tanklar ve sonuçta migrenlere yol açar ve sürüklenmenizi sağlar.

WordPress’in kırık bağlantılarının iş için kötü olduğunu söyleyebileceğinize göre, bunları düzeltmek için motive misiniz? Güzel, hadi kazalım.

WordPress Bozuk Bağlantılar Nasıl Onarılır

WordPress kırık bağlantılarını kolayca ve hızlı bir şekilde bulmanın ve düzeltmenin bir yolu vardır. Bu yolları şu şekilde kategorize edeceğiz:

 • Bozuk Bağlantı Denetleyicisi Eklentileri
 • Link Denetleyicisi Hizmetleri
 • Diğer bağlantı denetleyicisi araçları

Bu kategorilerin her birinde birkaç seçeneği ele alacağız, çünkü ihtiyacınız olan tek şey Bozuk Bağlantı Denetleyicisi eklentisi. % 100 ve birçok standart tarafından oldukça etkileyici.

WordPress kopuk bağlantılar eklentileriyle başlayalım.

WordPress Bozuk Bağlantı Eklentileri

Yasal Uyarı: Sunucu kaynaklarını tüketen bozuk bağlantı eklentileri hakkında çok fazla konuşma yapıldı. Sonuç olarak, bazı ana bilgisayarlar bazı eklentileri engeller. Bu eklentilerden herhangi birini kullanırken önemli performans düşüşleri fark ederseniz, eklentiyi devre dışı bırakın sonra kırık bağlantılarını düzeltmek. Aslında, eklentiyi yalnızca WordPress sitenizi bozuk bağlantılar için kontrol etmeniz gerektiğinde etkinleştirin.

Yoldan çıkan kötü durumla birlikte, web’leri süslemek için en iyi WordPress kırık bağlantı eklentilerinden bazıları.

Bozuk Bağlantı Denetleyicisi

Bozuk Bağlantı Denetleyicisi

400 binden fazla aktif kurulum ve 4.10 / 5.00 yıldız derecelendirmesi ile bu eklenti, WordPress için önde gelen kırık bağlantı denetleyicilerinden biridir..

Vladimir Prelovac ve Janis Elsts, “… yayınlarınızı, yorumlarınızı ve diğer içeriğinizi kırık bağlantılar ve eksik görüntüler için kontrol eden ve varsa bulmanızı sağlayan” Broken Link Cheker’ı kurdular. Evet, bu kadar basit.

Bu eklenti, yayınlarınızı, sayfalarınızı, blog listenizi, yorumlarınızı ve özel alanlarınızı bozuk bağlantılar için tarar ve WP Yönetici Panosu veya e-posta yoluyla sizi bilgilendirir. Arama motorlarının bozuk bağlantıları takip etmesini durdurabilir ve okuyucuları karıştırmamak için gönderilerinizde ölü bağlantıları farklı gösterebilirsiniz..

Bozuk Bağlantı Denetleyicisi son derece yapılandırılabilir, yani URL, bağlantı metni vb. Eklenti bozuk bağlantılar tespit ederse, doğrudan eklentinin sayfasından düzeltebilirsiniz. Bu eklentiyi daha birçok özelliğe sahip olduğu için burada sadece yüzeyi çiziyoruz çocuklar.

WP Bozuk Bağlantı Durumu Denetleyicisi

Bozuk Bağlantı Durumu Denetleyicisi

Numero dos, Pau Iglesias ile birlikte SeedPlugins tarafından WP Broken Link Status Checker’a gider. Kırık bağlantıları tanımlamak için biraz ağırlık çeker, ancak bağlantı çürümesinin giderildiği kadar emer.

Bunu söylüyorum, çünkü sadece ölü bağlantıyı düzenlemek veya kaldırmak için etkilenen yayını / sayfayı ziyaret etmeniz gerekiyor. Bu ya da sadece öznel olan bağlantıyı çöpe atabilirsiniz. Bunun dışında, bu bozuk bağlantı WordPress eklentisinin yüklenmesi, yapılandırılması ve derecelendirme bölümünde iyi puanlanması kolaydır.

Yönetici, her taramayı özelleştirme seçenekleri ile birlikte gelir ve sonuçları eklentinin sayfasında veya e-posta ile görüntüleyebilirsiniz. Açıkçası, WP Link Status Pro sürümü ile daha fazla özellik elde edebilirsiniz (20 $ dolar).

Bağlantı Denetleyicisi

Bağlantı Denetleyicisi

Yeni başlayanlar için, bu eklentiyi soğutulmayan yerel bir geliştirme ortamında kullanamazsınız. Bu, geliştiricinin sitenizdeki bozuk bağlantıları kontrol etmek için harici bir sunucu kullandığı anlamına gelir. Sunucuya hassas bilgi yüklenmediğini, ancak bu konudaki düşüncelerinizin neler olduğunu söylüyor?

Ücretsiz sürüm, sınırsız ücretsiz seçeneklerimiz olduğu için sınırlanan ilk 500 bağlantıyı kontrol etmenizi sağlar. 500’den fazla bağlantıyı kontrol etmek için profesyonel bir sürüme ihtiyacınız olacak.

Öte yandan, çok az sunucu yükü var, bu iyi bir şey. Kurulumu basit, kutudan çıkar, ancak Broken Link Checker ile hafif bir çatışma fark ettim. Ancak, diğer eklentilerle birlikte oynar. Pro sürümü, diğer şeyler arasında taramaları zamanlamanızı sağlar. 3.70 / 5.00 ve 2k üzeri aktif yüklemelere sahiptir..

Genel olarak, Bozuk Bağlantı Denetleyicisi eklenti benim için yapıyor.

Link Denetleyicisi Hizmetleri

WordPress bozuk bağlantı eklentileri bozuk bağlantıları tanımlamanıza ve düzeltmenize yardımcı olurken, bağlantı denetleyicisi hizmetleri yalnızca eski bağlantılara yardımcı olur. Bu hiç yoktan iyidir, değil mi? Tek dezavantajı, WordPress kırık bağlantılarını manuel olarak (acı verici) veya eklentileri kullanarak düzeltmeniz gerekecek.

Yine, Broken Link Checker gibi bir eklentiye ihtiyacınız olduğunu görünce, bu hizmetlerden bazılarına göz atmak isterseniz bir sonraki bölümü özetleyeceğim. Anlaştık mı? İyi.

Üçüncü taraf bağlantı denetleme hizmetleri şunları içerir:

 • W3C Bağlantı Denetleyicisi – Bu bağlantı denetleyicisi tüm ölü bağlantıları, durum kodlarını (ör. 404, 403, 301 vb.) Ve önerilen eylem yolunu gösterir.
 • Google Web Yöneticisi Araçları – Bu sadece kırık bağlantıları değil, aynı zamanda diğer site hatalarını kontrol etmek için harika bir araçtır. Bunu Google’a vermelisiniz, çünkü bu adamlar diğer hataların yanı sıra kırık bağlantılarınız hakkında size çok fazla bilgi sunuyor. Hatta hataları kategorilere ayıracak ve kırık bağlantıların ilk tespit edildiği zaman gibi sulu ayrıntıları sunacaklar.
 • Çevrimiçi Kırık Bağlantı Kontrolü – Bu, büyük bir web sitesini taramanız gerektiğinde kullanışlı olan temel bir çevrimiçi araçtır. Zaman alır ve ücretsiz sürüm 3000 sayfaya kadar tarama yapmanızı sağlar. Bunun da ötesinde, belgelerdeki (PDF, DOC, XLS vb.) Ve resimlerdeki bağlantıları kontrol etmek için ücretli sürüme ihtiyacınız olacak..

WordPress Kırık Bağlantılarını Düzeltme

Önceki bölümdeki tüm araçlarla, ölü bağlantıları WordPress sitenize zarar vermeden çok önce yakalamanız gerekir. Tek yapmanız gereken ölü bağlantıları yeniden yazmak, değiştirmek veya kaldırmak.

Bununla birlikte, yukarıdaki üç işlem, özellikle dahili yayınlara / sayfalara işaret eden bağlantıları düzeltiyorsanız trafikte önemli kayıplara neden olabilir. Örneğin, sitenizi sıfırdan yeniden oluşturursanız, yeni alan adı satın alırsanız veya yazı / sayfa bilgisini değiştirirseniz, bağlantı deseninizi bozarsınız. Daha iyi bir alternatif, eski bağlantıları yenileriyle yeniden yönlendirmek olacaktır. Bu şekilde, trafiği ve SEO suyunu koruyabilirsiniz.

Yine de bağlantıların düzeltilmesi konusunda başka bir web sitesi alan adınıza yanlış bir şekilde bağlanabilir, yani bu bağlantıyı izleyen ziyaretçiler sizi bulamaz. Bu sorunun çözülmesi için söz konusu yayıncıyla iletişim kurmanız yeterlidir. Yanlış bağlantıyı başka bir sayfaya da yeniden yönlendirebilirsiniz, ancak bu başka bir günün konusudur.

Öte yandan, bir gönderiye veya sayfaya yanlış bağlantı veriyorlarsa (ancak alan bölümünü bozmazlarsa), bu bağlantıyı izleyen okuyucular 404 hata sayfanıza yönlendirilir. Burada iki seçeneğiniz var: Okuyucuları yakalamak için etkileyici bir 404 hata sayfası oluşturabilir veya bu trafiği başka bir yere yönlendirebilirsiniz.

Yolları Bölümlendirirken…

WordPress kopuk bağlantılarını düzeltmek, her ikisi de daha iyi dönüşümlere dönüşen daha iyi kullanıcı deneyimi ve trafik sağlar..

Ölü bağlantıları bu yayında önerilen yöntem ve araçları kullanarak bulabilir ve düzeltebilirsiniz. Beni şımartırsan, Bozuk Bağlantı Denetleyicisi günün her saati.

Bu yazının WordPress sitenizdeki bozuk bağlantıları düzeltmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Diğer yöntemlere ve araçlara özelseniz, lütfen aşağıdaki yorum bölümünde serbestçe paylaşın. İşte daha sağlıklı bir siteye. Şerefe!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map