Web Siteniz için WordPress İşlevselliğini Artırma İpuçları

Web Siteniz için WordPress İşlevselliğini Artırma İpuçları

WordPress tabanlı sitenize bir tema yüklemek veya uygun optimizasyon olmadan basitçe çevrimiçi başlatmak, WordPress işlevselliğini optimize etmek ve gerçekten kullanılabilir hale getirmek için yeterli değildir. Web izleyici çok seçici ve talepkar hale geldi.


Aradıkları her bilgi ve işlevselliği sağlayan hızı optimize edilmiş, işlevsel ancak iyi görünümlü çevrimiçi kaynaklar arıyorlar. Kullanılabilir ve işlevsel bir WordPress sitesi oluştururken, aşağıdaki 10 ana ipucuna dikkat edin.

1. En İyi Sunucuyu Seçin

Hikaye burada başlıyor. Güçlü ve güvenilir bir barındırma, daha iyi WordPress işlevselliğinin büyük bir belirleyicisidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek var. Bazıları fiyatlandırma planlarına farklı özellikler dahil olmak üzere diğerlerinden daha ucuzdur. Web sitenizin gereksinimlerini karşılayacak en iyi ana makineyi seçmenize yardımcı olmak için aşağıdaki kontrol listesine göz atın.

 • En iyi barındırma türünü seçerek, projenizin bütçesini ve sitenizde paylaşmanız gereken veri miktarını göz önünde bulundurun. Birçok geliştirici, diğer sitelerle alan paylaşmanız gerektiği için paylaşılan barındırmadan hoşlanmasa da, bu, düzenli bir gelir akışı olmayan küçük web projeleri için mükemmel bir seçimdir. Bu, yalnızca yeni kitlelere ulaşmaya çalışan siteler için harika bir başlangıç ​​noktası olabilir.
 • Güvenlik Açığı. Düzenli ve güvenli yedekleme sağlayan bir barındırma seçmek önemlidir. WordPress siteleri saldırılara karşı savunmasızdır. Bu nedenle, sitenizdeki değerli bilgilerin tümünün korunduğundan ve güvende olduğundan emin olmak için, düzenli yedeklemeler içeren barındırma planını seçin.
 • Hızlı sayfa yükleme. Önbellek sistemini ve yüksek sayfa yükleme hızlarını içeren barındırma planını seçin. Müşterilerinizin rakiplerin sitelerine gitmesini istemiyorsanız, web sayfası yüklenene kadar onları 2 saniyeden fazla bekletmeyin.

2. Eklentileri Seçmeli Olarak Yükleyin

Aslında, sitenize belirli WordPress işlevselliği eklemek için en uygun çözümü ararken hiçbir zorluk çekmeyeceksiniz. Binlerce ücretsiz eklenti vardır ve her amaç için seçebileceğiniz birçok premium eklenti vardır. Dahası, birçok premium WordPress sayfa şablonları belirli amaçlara uyacak uzantılarla yüklenir. Örneğin, bu bir çevrimiçi rezervasyon formu, kaydırıcı, WordPress iletişim formu, LMS, WordPress mağaza bulucu vb..

Çok fazla harika eklenti olmasına rağmen, seçici olun. Yalnızca ihtiyacınız olan eklentileri yükleyin ve mümkünse özellikleri bir eklentiye yoğunlaştırmayı deneyin. Çok sayıda eklentiye sahip olmak her zaman kötü değildir, ancak güncellemeleri test ederken harcayacağınız çaba miktarını artırır..

3. Duyarlı Tasarımları Kullanın

Bir içerik yönetim sistemi olarak, WordPress mobil uyumlu bir çözüm değildir. Tüm ekran boyutlarında mükemmel görünmesini ve hissetmesini sağlamak için, sitenizin kontrol paneline bazı üçüncü taraf eklentiler yüklemeniz gerekir. Neyse ki, hem ücretsiz hem de premium arasından seçim yapabileceğiniz çok sayıda duyarlı WordPress teması var.

WordPress İşlevselliği için Duyarlı WordPress Temaları - Monstroid

Web topluluğunun elde taşınır cihazların kullanımına geçişi arttıkça, her sitenin mobil uyumlu olması kaçınılmazdır. Ayrıca, mobil ilk tasarımlar özellikle WordPress işlevselliği için çok daha kullanışlı hale geliyor. Bunları kullanarak, web sayfasında sağlanan her bilgi parçasının düzgün bir şekilde görüntülendiğinden ve sayfayı karıştırmayacağından emin olabilirsiniz.

4. Sosyal Medya Entegrasyonu

Popüler sosyal medya ağlarından hiçbirinde hesabı olmayan bir kişiyi bulmak zor. WordPress sitenizi sosyal medya seçenekleriyle entegre ederek, kitleniz için daha kullanışlı hale getirirsiniz. Dahası, markanızla daha fazla kişinin etkileşime girme şansını artırırsınız.

 • Sosyal paylaşım seçenekleri, müşterilerin tercih ettikleri veri parçaları hakkındaki kelimeleri tek bir tıklama ile paylaşmalarını sağlar.
 • Sosyal medya widget’ları en son yayınları doğrudan sitenizin sayfalarında görüntüler.
 • Sosyal giriş özelliği sayesinde kayıt formlarını doldurmanıza gerek yoktur..

WordPress İşlevselliği için Sosyal Entegrasyon

Birçok tema, widget’lar veya üstbilgi / altbilgi modülü aracılığıyla en azından temel sosyal medya entegrasyonuna sahiptir. Ancak bir sosyal medya WordPress eklentisi ile kendiniz eklemek çok kolaydır. Size uygun eklentiyi bulduğunuzda, varlığınızı artırmak için blogumuzdaki şu ipuçlarını kullanın:

 • WordPress Web Siteniz için Sosyal Medya Pazarlamanın Temelleri
 • WordPress ile Sosyal Medya Analitiği Nasıl İzlenir
 • WordPress Sitenizden Sosyal Medya Takiplerini Artırma

5. HTML5 Animasyonunu kullanma

Resmi açıklamadan bu yana geçen on yıl geçti. Flash’ın ölümü. Bugünkü web’de, çeşitli nedenlerden dolayı web sitenizi HTML5 animasyonuyla geliştirmek daha iyidir. Her şeyden önce, arama motorları sitenizin Flash tabanlı öğelerini görmez.

Flash oynatıcıyı ne sıklıkla güncellersiniz? En son yaptığınız zamanı hatırlayamıyor musunuz? İnternet kullanıcılarının çoğu da öyle. Çoğumuz, sitenizi geliştirdiğiniz Flash animasyon efektlerini desteklemeyen eski Flash oynatıcıları kullanıyoruz. Ayrıca, HTML5 animasyonu mobil uyumludur, bu da sitenizin daha etkileşimli görünme şansını artırır.

6. Navigasyonunuzu Kolay ve Açık Hale Getirin

Sitenizi ilk kez ziyaret edenlerin gerekli bilgileri birkaç saniye içinde bulmaları kolay olmalıdır. Sezgisel ve tanınabilir gezinme kalıpları, kullanıcıların tarama deneyimini geliştirecek, böylece web kaynağınızın daha kullanıcı dostu görünmesini sağlayacaktır.

Sitenizde bulunması gereken web sitesi gezinme öğelerini düşündüğünüzde tekerleği yeniden icat etmeyin. Gezinme panelini sayfanın üstüne yerleştirmek her zaman iyi bir fikirdir. Burası tam olarak kullanıcıların bulmayı beklediği yerdir. Ayrıca, sitenizin ana gezinme panelinin yanına Ajax tabanlı arama kutusu ekleyin. Kenar çubuğundaki, arşivlerdeki ve kırıntılardaki kategori listesiyle sitenizi geliştirin.

7. Basit ve Temiz Tasarım

WordPress sitenizi oluştururken veya yenilerken, basit bir kuralı aklınızda bulundurun – site ziyaretçileri form üzerinde WordPress işlevselliğini arar. Sitenizin tasarımı üzerinde çalışırken kendinize basit bir soru sorun: “Böyle bir tasarım ziyaretçimi karıştırır mı?” Bu soruyu cevaplamaktan çekinmeyin, o zaman farklı bir strateji seçmeniz daha iyi olabilir.

Basit Zarif WordPress Tasarımı

İnsanlar tahmin edilebilir tasarımları sever. Belirli yerlerde belirli unsurları görmeyi severler. Bu olmazsa, hayal kırıklığına uğrarlar ve kafası karışır, bu da rakiplerin sitelerine gitmelerini sağlar.

8. Bir CDN kullanın

Bir CDN kullanarak web sitenizin hızının rakiplerinizle eşit olduğundan emin olun. Bu, WordPress’i hızlandırmanın önemli bir parçasıdır ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ücretsiz CDN hizmeti olduğundan, denememek için hiçbir bahaneniz yoktur.

CDN, genellikle dünyanın her yerinde bulunan ve statik web sitesi içeriğinizi (resimler veya CSS gibi) kendi web sunucunuzdan daha hızlı okuyucularınıza ileten bir içerik dağıtım ağıdır. CDN avantajları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz, ancak genel olarak her web sitesi için iyi bir fikirdir (WordPress veya değil). Aslında – kullanırız Cloudflare WPExplorer’da ve bizim için harika çalıştı.

9. SEO’ya odaklanın

WordPress İşlevselliği: SEO

Lütfen SEO’yu ihmal etmeyin. Bu gerçekten insanların söylediği kadar önemlidir. Arama motoru optimizasyonu, ustalaşmak için çok fazla zaman ve çaba gerektirir, ancak başlamak için tonlarca eklenti, kılavuz ve ipucu çevrimiçi vardır. İşte favorilerimizden sadece birkaçı:

 • Arama Motoru Sıralamanızı Arttırmak için Yoast SEO Nasıl Kullanılır
 • Sıralamayı İyileştirmek için Temel WordPress SEO Stratejileri
 • Yeni İşletmeler için WordPress SEO İpuçları
 • Web sitenize daha fazla trafik çekmek için 10 WordPress SEO İpucu
 • WordPress Videolarınızdan En İyi Şekilde Yararlanmak için Video SEO İpuçları
 • Artı SEO blogumuzda daha fazlası

10. Güncellemeyi Unutmayın

Son olarak – WordPress kurulumunuzu, temanızı ve eklentilerinizi güncel tutmayı unutmayın! WordPress’in önemli WordPress güvenlik ipucunu güncellemekle kalmaz, aynı zamanda en son hata düzeltmelerine ve mevcut yeni özelliklere sahip olmanızı sağlar (bu da WordPress işlevselliğinizi iyileştirmek için uzun bir yol kat eder).

WordPress İşlevselliği Hakkında Son Düşünceler

WordPress, çağdaş web’de bulunan web sitelerinin% 30’undan fazlası tarafından kullanılan güçlü bir içerik yönetim sistemidir. Büyüyen WordPress topluluğu, sitenizi nasıl daha işlevsel ve kullanılabilir hale getirebileceğiniz konusunda daha fazla araç ve yararlı öneriler sunar. Bu yayında tartıştığımız ipuçlarının sitenizi düzgün bir şekilde optimize etmenize ve kullanıcı katılımını artırmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map