Ultimate WordPress Dijital Varlık Yönetimi Kılavuzu

Ultimate WordPress Dijital Varlık Yönetimi Kılavuzu

Dijital Varlık Yönetimi, tüm dijital varlıklarınızın merkezi bir konumda sistematik bir organizasyondur. İstediğiniz “dijital varlıklar” nedir? Fotoğraf, video, belge, vektör, Photoshop dosyası, ses varlığı vb. Gibi tüm medya dosyalarınızı içerir. Bir programcıysanız, dijital varlık yönetimini pazarlamacılar için “git” olarak düşünün.


Bir Dropbox ve Google Drive çağında neden bir Dijital Varlık Yönetim sistemine ihtiyaç duyacağınızı merak ediyorsanız ve WordPress kendi görüntü yönetimi ve basit medya yöneticisi ayarlarını sunduğunda size bir hikaye anlatmama izin verin.

Verimlilik Masalı

Hikayemiz, blog yazıları, Instagram hikayeleri, videolar, fotoğraflar, tweetler, çıtçıtlar ve çok daha fazlasını içeren her gün yüzlerce yayın üreten büyük bir teknoloji dergisiyle başlıyor. İçerik ekibi büyük ve çeşitlidir. Muhtemelen birden fazla ofise yayılmış.

Kısa süre önce işe alınan bir teknoloji yazarı olan Sam, 2017’de Bulut Bilişim Durumu. Hepimizin bildiği gibi, iç bağlantı, blogun boyutu ne olursa olsun, iyi bir uygulamadır. İyi bir dijital gazeteci gibi Sam, ekibin geçmişte bulut bilişim hakkında bir infografik hazırlayıp hazırlamadığını denetler – makalesinde kullanabileceği bir şey. Bir meslektaşım, sadece birkaç ay önce hazırlanan böyle bir infografik olduğunu güvenle söyledi. Ve öyleydi bir yerde kendi Dropbox klasöründe.

Infographic bulunan tüm klasörler 27 dakika kapsamlı arama sonra olması gerek, Sam, infografiklerin PSD dosyasını bulur. Ancak ‘inceleme için’ çağrılması nedeniyle doğru sürüm değil. 12 dakikalık bir arama daha yapıldı ve Sam nihayet yayınlanan makaleyi Google’dan aramaya ve infografiği indirmeye karar verdi. Ama ne yazık ki! Bu infografikte birkaç değişiklik gerekiyordu. Sam isteksizce Photoshop’u açar, hala temelleri hatırladığını dua ederek.

Neden Sam hakkında konuşuyoruz?

Sam bir saatin dörtte üçünü (The Big Bang Theory’nin neredeyse iki buçuk bölümü) geçirerek bir infografiğin doğru sürümünü bulmaya çalıştı. Bu kez, makale üzerinde çalışmak gibi – daha bilmiyorum – daha üretken bir şey için kullanılabilir miydi? Sam’in o gün makaleyi bitirip bitirmediğini gerçekten bilmiyoruz.

Ama şimdiye kadar, muhtemelen bu hikayenin amacının ne olduğunu merak ediyorsunuz? Herhangi bir kuruluşta dijital varlık yönetimi çok önemli üretkenlik bileşeni. Bir çalışan yaklaşık bir saat harcadığında, meli hazır bulunmuş, zaman kaybı. Şirket para kaybediyor.

Pencereyi kapatmak üzereyken (veya ev düğmesine bas), bir süre benimle kal. Senin için güzel istatistiklerim var. Makalenin geri kalanından hoşlanmasanız bile, işyerindeki su soğutucusu görüşmeleri için tek başına istatistikler yeterli olmalıdır.

Dijital Varlık Yönetimine İlişkin İlginç İstatistikler

Dijital Varlık Yönetiminin büyük kuruluşlarda sistematik olarak uygulanamaması, verimlilikte büyük bir kayba neden olmaktadır. Hangi dolaylı olarak para kaybına eşittir.

Dijital Varlık Yönetim sistemi, herkes, Dijital Varlık Yönetiminin büyük bir kuruluşta ne kadar önemli olabileceğini gösteren bazı araştırmalar.

Google Dokümanlar İçin Zaman Harcamaları

2012 IDC tarafından eğitim insanların haftada 9 saat yukarı “Belgelerin dosyalanması ve düzenlenmesi” ve “Belge arama”.

Belgeleri yönetmek için harcanan zaman: ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, Avustralya ve Japonya arasında eşit olarak bölünmüş 840 bilgi çalışanı anketi. Kaynak: IDC’nin Bilgi Çalışanı Anketi, 2012.

Medya Dosyası Arama Başarı Oranı

Pazar araştırma firması GISTICS, pazarlama ve yaratıcı profesyonellerin% 62’sinin dosyaları yönetmek için haftada 1 ila 6 saat harcadığını buldu. Buna ek olarak, GISTICS ortalama bir yaratıcı kişinin haftada 83 kez medya aradığını ve Dijital Varlık Yönetimi olmadan zamanın% 35’ini bulamadığını tespit etti..

Çözüm: Bir Dijital Varlık Yönetim sisteminin varlık arama süresini% 85’ten fazla azaltmaya yardımcı olacağını ve medyayı bulamama oranının% 5’e düşeceğini tahmin ettiler..

GISTICS Research’e göre, bir Dijital Varlık Yönetim sistemi, varlık arama süresini% 85’in üzerinde azaltmaya yardımcı olacak!

Dijital Varlık Yönetim Sistemi YG

Aberdeen Group, çok çeşitli endüstrilerdeki “sınıfının en iyisi” şirketlerin pazarlama işlevleri için kendi sektörlerindeki ortalama şirketten iki kat daha fazla Dijital Varlık Yönetim sistemi kullanma olasılığının yüksek olduğunu buldu. Aynı “sınıfının en iyisi” şirketler, piyasaya göre zaman içinde yıllık% 23 düşüş ve ortalama pazarlama yatırım getirisinde% 18 artış bildirdi. “Dijital Varlık Yönetimi yatırımı performansı nasıl etkiledi?” Sorusu sorulduğunda,% 69’u varlık yaratma döngüsü süresinin azaldığını,% 40’ı dosya aktarımı için daha az zaman harcadıklarını ve% 63’ü ajans ücretlerinin azaldığını belirtti.

Kaynak: Ian Michaels, “Pazarlamacıların Dijital Varlık Yönetimine Yapılan Yatırımları Haklı Çıkarma Rehberi, Aberdeen Group Araştırma Raporu

Büyük kuruluşlarda, Dijital Varlık Yönetimi sistemi genellikle piyasaya sürme süresini% 23 oranında azaltır ve ortalama pazarlama YG’sini% 18 oranında artırır.

Dijital Varlık Yönetim Sistemi Kabul Oranı

Yuvarlamak için, Frost & Sullivan şöyle diyor:, “Şirketler marka stratejilerine daha zengin dijital medya ekledikçe, dosya boyutları da artıyor. Bu varlıkların paydaşları coğrafi olarak birçok kez dağılmıştır, ancak yine de farklı varlıklardan aynı varlıklara kolayca erişmeleri ve işbirliği yapmaları gerekmektedir. Web Servislerini kullanan ve koşullu erişim kontrolü sağlayan üçüncü taraf sistemlerle entegrasyon sayesinde, Dijital Varlık Yönetimi sistemleri artık kesintisiz bir iş akışında bu tür işbirliğini sağlamak için ideal bir platform haline geldi. ”

Ayrıca, Dijital Varlık Yönetimi pazarının yıllık% 30’un üzerinde bir yıllık büyüme hızında büyümesi ve 2013 yılına kadar bir milyar doların üzerinde gelir elde etmesi bekleniyor..

Kaynak: Mukul Krishna, “Barındırılan Dijital Varlık Yönetimi Çözümlerinin Değer Teklifinin Gerçekleştirilmesi”, 2009 ve “Dünya Dijital Varlık Yönetimi Pazarı, 2010

Neden Dijital Varlık Yönetim Sistemine ihtiyacınız var??

Tipik kurumsal ortamlarda çalışan okuyucular, aşağıda belirtilen noktalardan en az biriyle karşılaşırlardı. Yaratıcı ve pazarlama departmanlarındaki insanlar çoğunu kabul ederler. Farklı mı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde bırakın!

1. Güncel dosyaların bakımı: Dijital varlıklarınızın güncel sürümlerini korumak için çok fazla zaman harcarsınız. Bu sorun, ekibin büyüklüğü ile katlanarak artmaktadır..

Çoğu KOBİ Dropbox’ı tercih etmesine rağmen (popülerliği ve düşük maliyeti sayesinde) çalışanlar düzenli olarak çalışmalarını Dropbox’a kaydetmezler. Sonuç olarak, ekip dosyaların eski veya yanlış sürümlerini kullanır.

2. Dosya ve klasör paylaşımı: Dropbox’ı kullanmayı seviyorum, ancak Dropbox’ın henüz sahip olmadığı bazı kullanıcı erişim kontrolü özellikleri var. Zaten paylaşılan bir klasörün alt klasörünü paylaşabilirsiniz. Ekibimin çalışmaları bir ana klasöre kaydedilirken, marka defterine ve dijital varlık dosyalarına ihtiyaç duyan bir serbest çalışanla bir alt klasör paylaşamıyorum. Ayrıca, her kullanıcı için ayrı ayrı ayrı ayrı izin / güncelleme yapmak çok zahmetli olur.

Çözüm: Bunun için bir Dijital Varlık Yönetim sistemi oluşturulmuştur. Üst düzey bir proje yöneticisi, sözleşmeli geliştirici veya serbest tasarımcı olsun, farklı kullanıcılar için birden fazla erişim düzeyi oluşturabilirsiniz. Merkezi varlık yönetimi, çoklu kullanıcı rolleri ve ayrıntılı izinlerle birden fazla ajansla koordinasyon çok daha kolay hale gelir.

3. Uzak takımlar: Birden fazla ofisi olan kuruluşlarda, uzak ekibiniz arasındaki koordinasyon bir acıdır ve çok fazla ek yük içerir. Dijital Varlık Yönetimi sistemi (veya proje yönetimi eklentileri) olmadan, tüm dijital varlıkların kaydedildiği merkezi bir konum yoktur. Bu aynı zamanda sürüm kontrolü sorunlarına da yol açar ve pazarlamacılar anlamamaktadır git.

Dijital Varlık Yönetimi sistemi, merkezi varlık yönetimi sayesinde uzak ve merkezi olmayan ekipler için bir nimettir.

4. Maliyet: Bir Dijital Varlık Yönetimi sistemi uygulaması başlangıçta pahalı olmakla birlikte, çok sayıda kullanıcı eklendiğinde maliyet genellikle eşitlenir. Dropbox gibi tipik bir bulut depolama çözümünde yıllık maliyet, kullanıcı sayısı arttıkça Dijital Varlık Yönetimi sisteminden daha yüksek olabilir. Verimlilik maliyetlerinden tasarruf edeceğiniz zaman ve para miktarından bile bahsetmedik!

Dijital Varlık Yönetimi 101

Şimdi kapsadığımıza göre neden biri dijital varlık yönetim sistemine ihtiyaç duyabilir, Dijital Varlık Yönetim sistemi türlerine bakalım.

Dijital Varlık Yönetim Çözümü Türleri

Dijital varlık yönetim sistemi bir kuruluşta üç şekilde uygulanabilir. Ayırt edici faktör Öncül Dijital Varlık Yönetim sistemi. Başka bir deyişle, yer Dijital Varlık Yönetimi yazılımının ve gerçek dijital varlıkların yeri önemli faktörlerdir.

SaaS Dijital Varlık Yönetimi Çözümü

Klasik “Hizmet Olarak Yazılım” platformunda sunulan bir Dijital Varlık Yönetimi çözümü olarak da bilinen bu, genellikle Dijital Varlık Yönetimi sistemi dağıtımının en basit şeklidir.

Yazılımı kullanmak için aylık ücret ödersiniz. Varlıklarınızı bir web arayüzünden veya mobil uygulamadan yükler ve yönetirsiniz. Tüm dijital varlıklarınız bulutta güvenli bir şekilde saklanır. Bant genişliği, bakım, güvenlik yükseltmeleri ve kullanıcı erişim kontrolü ile birlikte SaaS şirketi tarafından sağlanır ve yönetilir.

Kuruluşunuzun dosyaları aslında kuruluşun güvenlik duvarlarının dışında genel (veya karma) bulutta depolanır. Bir SaaS Dijital Varlık Yönetimi çözümünün uygulama maliyeti düşüktür ve genellikle dağıtılacak en hızlı çözümdür.

Şirket İçi Dijital Varlık Yönetimi Çözümü

Kurumsal düzeyde dağıtılan yazılımı düşünün önce bulut dönemi. Yazılım, şirketin sunucularına manuel olarak yüklenecek ve ödeme çoğunlukla yazılım / güvenlik güncellemeleri ve yıllık bakım sözleşmeleriyle bir defalık olacaktır..

Bu, şirket içi Dijital Varlık Yönetimi sistemine bir örnek olacaktır. Dijital varlıklar değil şirketin sunucularını terk etmek. Tipik olarak, bunlar fotoğraf, video, ses vb. Gibi değerli medya varlıklarına sahip kuruluşlar tarafından kullanılır. Bir Vogue veya Rolling Stone dergisi şirketi düşünün – dijital varlık yönetim sisteminden maksimum değer elde edenler olacaktır..

Hibrit Dijital Varlık Yönetimi Çözümü

Yeni başlayanlar ve KOBİ’ler için altın yıl olarak kabul edilen zamanda yaşıyoruz. İşte zor kısmı – çoğu işletme, her zaman güvenlik duvarlarının arkasında tutulmak üzere verileri üzerinde sıkı bir kontrol sahibi olmayı tercih ediyor. KOBİ ve yeni başlayanların Dijital Varlık Yönetimi çözümüne ihtiyacı varsa, ancak şirket içi dağıtım maliyetini karşılayamıyorsa ne olur??

Basit. Onlar için bir Hibrit Dijital Varlık Yönetimi çözümü oluşturuyorsunuz!

Aşağıdaki örneği düşünün:

Popüler bir dergi şirketini düşünün. Elle Dergisi? Tamam!

Elle Magazine’de iki geniş kategori altında sınıflandırılabilecek fotoğraf çekimleri var.

 • Birinci kategori – 6 ay içinde yayınlanmayan son derece gizli fotoğraflar.
 • İkinci kategori – Derginin önceki sayılarında yayınlanan fotoğraf çekimleri.

Elle Magazine’in birinci kategorideki fotoğraf çekimlerini, şirketin güvenlik duvarının arkasındaki sunucularında saklamak en iyisidir ve değil herkese açık bulutta depolanmalarına izin ver.

İkinci kategori altındaki fotoğraf çekimleri zaten halka duyuruldu. Böylece, şirketin güvenlik duvarının dışındaki genel bulutta depolanabilirler. Bu ayrıca Elle Magazine’in BT ekibini bant genişliği ve güvenlik sorunlarını yönetmekten koruyacağı için de avantajlı olacaktır..

Şimdi, hibrit bir Dijital Varlık Yönetimi çözümü bir şirket içi birleşim ve bulut dağıtımı. Özel dosyalar şirket içi dağıtımdan depolanır ve bunlara erişilir ve genel dosyalar tüm dünyanın görmesi için bulutta depolanır.

Başka bir deyişle, Elle Magazine yayınlanmamış fotoğraf çekimlerini şirket içi dağıtımda ve genel olanları bulut dağıtımında saklayabilir. Hibrit bir Dijital Varlık Yönetimi iki dünyanın en iyisini bir araya getirir. Basitçe söylemek gerekirse, bu birçok şirketin güvenlik standartlarını korumasına yardımcı olabilir ve erişilebilir bilgilere göre optimize edilmiş bir kaynaktan genel bilgilere erişilmesine izin verebilir.

Kaynak Etiketleme ve Meta Veri Yönetimi

Dijital Varlık Yönetimi sisteminin temel hedeflerinden biri, içinde bulunduğu kuruluşun medya kaynaklarını organize etmek ve yönetmektir. Bunu başarmanın çeşitli yolları vardır. Bazı Dijital Varlık Yönetim sistemleri bilgileri düzenlemek için basit sınıflandırma kullanabilir. Diğerleri, görüntülerin içeriğini anlamak ve onları insan müdahalesi olmadan etiketlemek / kategorilere ayırmak için gelişmiş makine öğrenimini ve yapay zekayı kullanabilir. Aşağıdaki paragraflarda, bir Dijital Varlık Yönetimi sisteminin kaynakları, yani dijital varlıkları yönetmenin temel yollarından bazılarına bakacağız.

Taksonomi

Taksonomi nedir? Verileri sınıflandırmaktan başka bir şey değil. Temel bir sınıflandırma düzeyi dosya tipi. Bir kaynak, resimler, videolar, PDF’ler, ses dosyaları vb. Dahil olmak üzere birden fazla dosya tipine sahip olabilir. Resimler ayrıca sınıflandırılabilir: png, ai, eps, jpg, vb..

Başka bir sınıflandırma türü görünürlük (Kamu / özel). Genel web’de görünür olmasına izin verilen dosyalar genel olarak kategorize edilebilir. Ve şirket güvenlik duvarlarının arkasında kilitlenecek olanlar özel olarak kategorize edilebilir.

Dijital Varlık Yönetimi sistemi, mevcut medya kaynaklarını düzenlemek için çok düzeyli kategoriler ve etiketler gibi basit sınıflandırmalar kullanabilir. Bunun anlamı, sadece tanımlanmış kategorileri kontrol ederek ihtiyacınız olan dosyaları hızlı bir şekilde bulabilmenizdir.

Meta Veri Yönetimi

Basitçe söylemek gerekirse, meta veriler verilerle ilgili verilerdir. Bir görüntünün EXIF ​​bilgilerini düşünün. Fotoğraf yakalama verileri / süresi, GPS koordinatları, ISO bilgileri vb. Gibi ayrıntılar, bir fotoğrafın görüntü yakalama meta verilerini içerir. Benzer şekilde, bir PDF dosyası için tipik bir meta veri yazar, etiketler, kategoriler, yayınlanma tarihi vb. İçerebilir..

Dijital Varlık Yönetim sistemi bu meta verileri okuyabilir ve isteğinize göre arama sonuçlarını arayabilir ve filtreleyebilir.

WordPress için Dijital Varlık Yönetimine Başlarken

WordPress, Dijital Varlık Yönetimi çözümünün çok temel bir biçimini sunar. Ve her WordPress kurulumunda kullanılabilir – boş bir tane bile. Bunun ne olduğunu tahmin edebilir misin?

Bu doğru – WordPress medya kütüphanesinden başka bir şey değil. WordPress medya kitaplığıyla fotoğraflar, videolar, PDF’ler, belgeler, sıkıştırılmış arşivler ve neleri yükleyemezsiniz..

Ancak, tüm bilgilerinizi tek bir erişilebilir kaynağa kataloglamak isterseniz, dijital bir varlık yönetim sistemine ihtiyacınız vardır. WordPress’e entegre edilmiş bir Dijital Varlık Yönetimi çözümü ile, 2005 yılında çekilen ekran görüntülerinden 2017’deki en son PDF’lere kadar tüm varlıklarınızı kategorize edebilir, paylaşabilir ve yönetebilirsiniz..

WordPress için en kısa sürede başlamanıza yardımcı olabilecek en iyi Dijital Varlık Yönetimi eklentilerinin bir listesini topladık.

Gelişmiş Medya Kütüphanesi – WordPress Medya Kütüphanesine Taksonomiler Ekleyin

Baraj dijital varlık yönetimi için geliştirilmiş medya kütüphanesi wordpress eklentisi

WordPress’in varsayılan medya kitaplığını bazı ek güçlerle yükseltmeye başlayacağız. Enhanced Media Library ile birden fazla sınıflandırma ekleyerek ekran görüntülerinizi, fotoğraflarınızı, PDF’lerinizi ve diğer dosyalarınızı kategorilere ayırabilirsiniz.

Ayrıca, medya dosyalarınızı çeşitli parametrelere göre filtreleyebilir ve çeşitli siparişlere göre sıralayabilirsiniz; bunların tümü medya dosyalarınızı mümkün olan en verimli şekilde bulmanıza ve düzenlemenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Tipik bir örnek, fotoğraflarınızı aşağıdaki kategorilerde düzenlemek olabilir.

 • Ekran görüntüleri
 • Kapak fotoğrafları
 • Alıntılar
 • Kahraman görüntüleri (çeşitli ürünlerin)

Daha derin kategorilere ayırmak istiyorsanız, yukarıdaki sınıflandırma daha da yükseltilebilir:

 • Ekran görüntüleri
  • Temalar
  • eklentiler
  • SSS
  • Öğreticiler
 • Kapak fotoğrafları
  • Blog gönderileri
  • Tema sayfaları
  • Eklenti Sayfaları
 • Alıntılar
  • Paylaşılabilir numaralar
  • Düşünce liderleri
 • Kahraman görüntüleri
  • eklentiler
  • Makale bölüm sonları

Geliştirilmiş Medya Kütüphanesi, mevcut WordPress kaynaklarını kullanarak medya kütüphanelerini geliştirmek isteyen insanlar için iyi bir başlangıçtır.

Medya Kütüphanesi Kategorileri Premium

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Medya kitaplığınıza yalnızca kategori eklemek istiyorsanız, bunu yapan Medya Kitaplığı Kategorileri Premium eklentisini düşünebilirsiniz..

Toplu işlemlerle, kitaplığınızı önceden tanımlanmış bir sınıflandırma ile hızlı bir şekilde kategorilere ayırabilirsiniz. Taksonomi yapınızdan emin değilseniz, bir tabana (önceki eklentinin açıklamasında açıklanan gibi) başlayabilir ve üzerinde doğaçlama yapabilirsiniz. Ardından kategorileri tanımlanan sınıflandırmaya uygulamaya başlarsınız. Daha önce tanımladığınız kategorilere uymayan bir resim veya PDF ile karşılaştığınızda, devam edin ve yeni bir giriş oluşturun!

Medya Kütüphanesi Klasörleri MaxFoundry tarafından

Media Library Plus Klasörler Ücretsiz Eklentisi

Medya Kitaplığı Klasörleri, WordPress medya kitaplığınızda çok düzeyli klasörler oluşturmanıza olanak tanır. Sezgisel sürükle ve bırak arayüzü ile medya dosyalarınızı en az sorunla hareket ettirebilirsiniz. Ayrıca, daha kolay yönetim için klasörleri hareket ettirebilir ve kategoriye göre düzenleyebilirsiniz.

Medya Kitaplığı Klasörleri eklentisi, özelleştirme yeteneği dışında aşağıdaki harika özellikleri sunar.

 • Sürükle ve bırak dosya arayüzü sayesinde işinizi çabucak halledebilirsiniz.
 • Daha hızlı arama yapmanıza yardımcı olmak için dosya ve klasörleri sıralama ve filtreleme özelliği.
 • ALT ve Başlık özelliklerini ekleyerek dosya ve klasörlerin yükleme sırasında SEO için hazır olduğundan emin olun.
 • Mevcut dosya ve klasörleri yeni klasörlere aktarma, taşıma veya çoğaltma özelliği.

Ayrıca, Medya Kitaplığı Klasörleri, WooCommerce, NextGEN, Advanced Custom Fields ve daha fazlası gibi popüler 3. taraf eklentileriyle de entegre olur.

Bunlar, WordPress’te bir Dijital Varlık Yönetimi çözümü ile başlamak için iyi bir seçim olduğunu düşündüğümüz eklentilerden sadece birkaçı. Ayrıntılı bir liste için şu makaleye göz atın: medya dosya yöneticisi eklentileri tarafından Nick Torque.

Şimdi, Dijital Varlık Yönetimi’ne doğru bir sonraki adımı atmanıza yardımcı olacak iki eklentiyi ele alacağız. Bu eklentiler aslında eklenti değildir – tam gelişmiş Dijital Varlık Yönetimi çözümleri.

Brandfolder

Brandfolder, Slack, Shazam, Under Armour ve daha fazlası dahil olmak üzere dünyanın en iyi şirketleri tarafından sevilen bir SaaS Dijital Varlık Yönetimi çözümüdür. Marka varlıklarınızı yönetmeyi çok kolay hale getirir. Açıkçası, kullanıcı arayüzü muhtemelen En iyisi bir Dijital Varlık Yönetimi çözümünde karşılaştım.

Brandfolder gibi çözümler, birden çok sektörde ve üründe marka tutarlılığını sürdürmesi gereken büyük kuruluşlar için yararlıdır.

Ne yazık ki, doğrudan fiyatlandırma mevcut değildir. Bu nedenle, WordPress sitenize entegre etmek için eklenti ücretsiz olsa da, bir Brandfolder hesabı mutlaka ucuz değildir. Ancak, Dijital Varlık Yönetimi ile ilgili her şeyi öğrenmek ve Dijital Varlık Yönetimi sektöründeki en son gelişmelerden haberdar olmak harika bir kaynaktır.

Phraseanet – Dijital Varlık Yönetimi için Açık Kaynak Çözümü

Başka bir açık kaynaklı Dijital Varlık Yönetimi çözümüne Phraseanet denir. Önce yazılımı farklı bir sunucuya indirip yüklemeniz gerekir. WordPress’i cPanel ile paylaşılan bir barındırma sunucusunda kullanıyorsanız, büyük olasılıkla hızlı bir şekilde yükleyebilmeniz mümkündür. Phraseanet’i yüklemek için bir eğiticiye başvurmanızı öneririm.

İşiniz bittiğinde, Phraseanet WordPress eklentisini indirip yükleyebilir ve özel Dijital Varlık Yönetimi çözümünüzden yayınlarınıza resim ve diğer medya dosyalarını eklemeye başlayabilirsiniz..

Okuyanlar için Dijital Varlık Yönetimi 101 bölümünde, Phraseanet şirket içi Dijital Varlık Yönetimi çözümü olarak konuşlandırılabilir.

Sonuç: Dijital Varlık Yönetim Sistemi Kullanmanın Yararları

Dijital Varlık Yönetimi çözümünün bir numaralı avantajı, bir kuruluşta verimliliği artırma yeteneğidir. Bu, bir dosyanın en son sürümünü aramak için daha az zaman ve gerçek işler yapmak anlamına gelir. Dijital Varlık Yönetimi çözümü ayrıca merkezi kontrol sağlar – dosyayı bir kez güncelleyebileceğiniz (yükleyebileceğiniz) ve daha sonra unutabileceğiniz bir yer. Dosyada yaptığınız tüm değişiklikler, herkesin erişebileceği dosyalar da dahil olmak üzere her yere yansıtılacaktır.

Mühendislik ekibindeki arkadaşlarım git ve sürüm kontrolü, CVS ve ne hakkında konuşurlar. Dürüst olmak gerekirse, beni meraklandırıyor – pazarlamacıların neden kendileri için özel olarak hazırlanmış git veya CVS benzeri bir çözümü olmamalı? Dijital Varlık Yönetimi çözümü budur!

İş istasyonunuza (dizüstü bilgisayar, masaüstü, iPhone – ne olursa olsun uçar) giriş yapabilseniz ve doğrudan en son projede çalışmaya başlayabilirseniz ne kadar üretken olabileceğinizi hayal edin. İşbirliği mükemmelleşir.

Bir Dijital Varlık Yönetimi çözümü sorunu kendi başına çözebilir mi??

Çalışmam için her zaman Google Dokümanlar’ı kullanıyorum. Sıkı bir dosya adlandırma sistemini takip ediyorum. Dinen. Bir ekibin toplam verimliliğinin büyük ölçüde artırılabileceğine inanıyorum, Eğer belirli temel kuralları belirliyor ve uyguluyoruz. Örneğin, yatmadan önce dişlerimizi nasıl fırçalamamız gerektiğini biliyor musunuz? Kaçımız bunu yapıyor? Burada da aynı durum var.

Çalışmanızı kurtarmanız gerekiyor. “Belgelerim” veya “Çalışma Dosyaları” veya iyi masaüstü’nizde değil. Ama içinde doğru Klasör. Bu klasör çoğunlukla BT ekibi tarafından atanır.

Tek yapmanız gereken ekstra adımı atmak (son adım, gerçekten) ve çalışmanızı doğru klasöre kaydetmek. Bu sadece sizin ve ekibinizin verimliliğini artırmak için yeterli olacaktır. Bu, Dijital Varlık Yönetimi çözümünün uzun vadeli pazarlama yatırım getirisini de artıracaktır..

Dijital Varlık Yönetim Sistemi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Buna değer mi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map