Ücretsiz WordPress Hosting Seçmek için Asla 9 Sebep

Bir WordPress sitesi ilk kez oluştururken, çoğumuz önerilen bir WordPress ana bilgisayarını seçerken, bazıları ücretsiz WordPress host. Sonuçta, WordPress.com ücretsiz bir plan sunuyor, bu yüzden neden WordPress.org olmamalı?


Sağ? Çok değil.

Bir şeyi netleştirelim. Bugün birkaç tane var ücretsiz WordPress sunucuları o aslında çalış. Ancak ilişkili risk ücretsiz bir ev sahibi ile tamamen sıfır fiyat etiketi değmez. Bu makale size nedenini açıklamaktadır. Tartışacağım ücretsiz bir WordPress ana bilgisayarını kullanmanın yaygın tuzakları ve bazı ücretsiz alternatifler önermek.

Kulağa iyi geliyor? Başlayalım.

Bu bölümde, her risk faktörünü standart iş uygulamaları ve buluşsal yöntemlerden örnekler ile açıkladım. Unutmayın herşey ücretsiz ev sahiplerinin herşey ancak bu sorunların çoğu bunlardan büyük olasılıkla en az birkaç sorunlar.

1. Ücretsiz WordPress Ana Bilgisayarındaki Güvenlik Açıkları

Ücretsiz WordPress ana bilgisayarları, ağ mühendislerini ve şirket içi güvenlik uzmanlarını istihdam edecek kaynaklara sahip değildir. Kötü güvenlik duvarı ve yetersiz güvenlik önlemleri sayesinde, ücretsiz bir ana bilgisayar harici ağ saldırıları, acemi bilgisayar korsanları için bir uygulama alanı haline getirmek.

İkincisi, ücretsiz bir WordPress ana bilgisayarına giriş engeli neredeyse sıfır olduğundan (kaydolmak için kredi kartı bile gerekmez), kötü niyetli niyetli kullanıcılar veya botlar ücretsiz bir barındırma hesabına kolayca kaydolabilir. WordPress kurulumunuz aynı sunucuda bulunduğundan, iç saldırılar.

En kötü saldırı türleri sessiz olanlar – varlığını bilmedikleri zamana kadar bilinmeyenler. Sana bir örnek vereyim:

 • Sitenizde bulunmayan ve planlanan WordPress yedekleme işleminde yedeklenen karmaşık bir kötü amaçlı yazılım düşünün.
 • Zamanı geldiğinde, kötü amaçlı yazılım saldırır. Bu, çok sayıda bülten abonesi topladığınız veya çevrimiçi mağazanızdaki müşterilere ödeme yaptığınızda Tanrı’nın yasakladığı bir durum olabilir..
 • Kötü amaçlı yazılım, müşterilerinizin verilerini (giriş bilgileri dahil) çalar ve sayısız kötü amaçlı amaçla kullanır.
 • Bir müşteri aynı şifreyi diğer web sitelerinde kullanıyorsa, etkisi daha kötüdür.

Bununla birlikte, bir kişinin ücretsiz bir WordPress ana bilgisayarında bir WooCommerce mağazasını başlatma olasılığı çok düşüktür. Mesele size yanlış gidebilecek şeyler hakkında bir fikir vermek ve WordPress güvenliğine yatırım yapmanızı sağlamaktı, Bile ücretli bir ana bilgisayar kullanıyorsunuz.

2. Performans Sorunları

Paylaşılan WordPress ana bilgisayarlarının performans sorunları olduğunu biliyoruz, özellikle trafik artışı olduğunda veya birisi paylaşılan sunucunun kaynaklarını kötüye kullandığında.

Şimdi, kesinlikle herkesin bir kuruş harcamadan hesap alabileceği ücretsiz ev sahipleri ile durumu hayal edin. WordPress sitenizin sahip olma şansı yüksek aralıklı kesinti ve çok düşük genel performans.

3. Sınırlı Sunucu Kaynakları

Paylaşılan ana makineler, güçlü sunucular satın almak ve kiracılarına (aynı paylaşılan barındırma sunucusundaki kişiler) sınırsız disk alanı, yüksek G / Ç işlemleri kotası ve sınırsız bant genişliği (adil kullanım politikasına tabi) sunmak için paraya sahiptir..

Ücretsiz ev sahipleri bu bütçeye sahip değildir! Sonuç olarak, düşük disk alanı (bazen WordPress eklentilerinizi yüklemek için yeterli değildir), sınırlı bant genişliği, ve (çok) düşük maksimum dosya yükleme boyutu.

Sonuç olarak, sitenize büyük resimler veya önemli bir medya dosyası (5MB PDF diyelim) yükleyemeyebilirsiniz, bu da çabalarınızı işe yaramaz hale getirir. Ve tahmin et ne oldu? Gerçekten şikayet edemezsin.

Ücretsiz ev sahiplerinin ilginç bir iş modeli de var. basit yükseltmeler için gerçekçi olmayan miktarlarda para talep edin FTP erişimi veya artırılmış disk alanı gibi. Buna, bu makalenin ilerleyen bölümlerinde ele alacağımız satış adı verilir..

4. Otomatik WordPress Yedeklemeleri Başarısız

WordPress yedeklemelerinin önemini ve bunların zaman zaman nasıl hayat kurtarıcı olabileceğini vurguladık. BlueHost ve SiteGround gibi en çok önerilen paylaşılan ana makineler, hosting hesabınızın otomatik R1Soft yedeklemelerini sunar. Ücretsiz ana bilgisayarlar.

Ücretsiz bir WordPress ana bilgisayarında, örneğin, UpdraftPlus kullanarak otomatik bir yedekleme yapılandırsanız bile, cron işinin (zamanlayıcı) başarısız olma ihtimali yüksektir. Zamanlayıcı geçse bile, uzaktan yükleme işinin ağ hataları veya PHP maks yürütme süresi zaman aşımlarından dolayı başarısız olma olasılığı vardır. WordPress yedeklemesinin gerçekten başarılı olup olmadığını her zaman kontrol edersiniz.

5. Az ya da hiç müşteri desteği

Burada gerçek olalım – ücretsiz ev sahipleri size herhangi bir müşteri desteği borçlu değildir. Yanıt vermezlerse, bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur (ücretli bir ana bilgisayara taşınmaktan başka!)

6. Kaçınılmaz ve Geri Dönüşü Olmayan Hizmet Feshi

Yıllar boyunca birçok ücretsiz WordPress sunucusu olmuştur. CodeInWP nerede bir çalışma yaptı ücretsiz WordPress ana bilgisayarlarının gerçekten çalışıp çalışmadığını test etti. Bazıları şaşırttı. Ancak, birkaç yıl 2019’a hızlı bir şekilde ilerleyin, bu dört ev sahibinden ikisi (% 50) işten çıktı.

2019'da artık işlevsel olmayan ücretsiz WordPress sunucuları, CodeInWP ile çalışın

2019’da artık çalışmayan ücretsiz WordPress ana bilgisayarları. Resim kaynağı: CodeInWP

Ve tahmin et ne oldu? Şaşırmadım!

En kötü durum senaryosu – ücretsiz WordPress sunucunuzun hiçbir uyarı veya iletişim olmadan bir gecede kaybolması ihtimali vardır. Bilmiyorsun ne zaman veya Bile geri dönüyorlar. Şanslıysanız, sitenizi geri yükleyebileceğiniz uzak bir konumda depolanmış tam bir WordPress yedeklemeniz olur.

7. WordPress E-postaları ve İletişim Formları Çalışmıyor

Ücretsiz ana bilgisayarlarla ilgili önemli bir sorun zayıf e-posta teslimi. Özellikle, barındırma sunucusundan e-posta gönderememe. Ücretsiz barındırıcılar herhangi birinin bir hesaba kaydolmasına izin verdiğinden, kötü amaçlı botlar bu sunucuları çok fazla spam göndermek için kullanır. Sonuç olarak, ücretsiz ana bilgisayarların IP’leri büyük e-posta sağlayıcıları tarafından kara listeye alınır ve bu IP’lerden kaynaklanan tüm e-postaların otomatik olarak spam’a gönderilmesini sağlar.

Bu nedenle, çoğu ücretsiz ana bilgisayar, sunucularından e-posta gönderme özelliğini devre dışı bırakır veya etkinleştirilirse, e-postaların gelen kutunuza ulaşma olasılığı oldukça düşüktür.

 1. Bu özellikle şifre sıfırlama e-postaları ve iletişim formu yanıtları gibi WordPress sistem e-postaları gelen kutunuza teslim edilmediğinde sorunludur. İki çözüm aşağıdadır:
 2. İletişim formu yanıtlarına WordPress kontrol panelindeki eklentinin ayarlarından erişebilirsiniz.
 3. Ayrıca, WordPress sistem e-postalarını bir WP Mail SMTP gibi özel bir SMTP eklentisi kullanarak e-posta dağıtım sorununu tamamen çözebilirsiniz. SMTP hizmeti SendGrid veya Mailgun gibi.

8. Alt alanlar, Reklamlar ve SEO

Çoğu ücretsiz WordPress barındırma sağlayıcısı, markalama çabalarını korumak için yalnızca bir alt alan kullanmanıza izin verecektir. Özel bir alan adını bağlamak istiyorsanız, ücretli bir yükseltme olacaktır.

Reklamlarla doğa aynı. Ücretsiz toplantı sahipleri reklamlarını WordPress sitenizde gösterecek (neden olmasın?) Ve kendi reklamlarınızı yayınlamanıza izin vermeyecek. Yapsalar bile, URL’si alt alan adı olan bir web sitesini kullanarak büyük bir reklam ağı (Google AdSense gibi) tarafından asla onaylanmayacaksınız.

Son olarak, WordPress SEO söz konusu olduğunda, ücretsiz bir WordPress ana bilgisayarının SEO’nuza zarar vermesinin birkaç yolu:

 1. Siteniz, zayıf bir DA’ya sahip bir alt alanda barındırılıyor. Arama motoru görünürlüğü burada zaten kayıpta.
 2. Aşırı yüklenmiş sunucular daha yüksek sayfa yükleme sürelerine yol açar ve bu da SEO puanınızı düşürür.
 3. Orada bir bağlantı çiftliği, ana alan adınızın yüzlerce olmasa bile, diğer gölgeli / reddedilmemiş alanlara giden giden binlerce bağlantısı varsa. Sonuç – SEO’nuza çok olumsuz etki.
 4. (Bu pastayı alır) Google, bilinen kötü amaçlı yazılım sitenizde otomatik olarak kara listeye alacaktır. Kara listeye alındıktan sonra, bu SEO tabutunun son çivisi. Bu siteye veda edebilirsiniz! Tek seçeneğiniz yeni bir alan adı ve (umarım) ücretli bir WordPress ana bilgisayarıyla yeniden başlamak olacaktır.

9. Overpriced Upsells ve Zor Göç

 • Ücretsiz ev sahiplerinin para kazanmasının birincil (ve meşru) yollarından biri upsells. Esasen, artırılmış disk alanı veya aktarım bant genişliği gibi küçük yükseltmeler için aşırı miktarlarda ücret alıyorlar.
  • Para kazanmanın daha az meşru olması, e-posta listeleri gibi müşteri verilerinin bilinen spam göndericilere veya “liste alıcılarına” satılmasını içerir.
 • Son olarak, web sitenizi ücretsiz ana bilgisayardan geçirmeye karar verirseniz veya ne zaman karar verirseniz, taşıma işlemini gereksiz yere karmaşık hale getirebilirler.

Ücretsiz WordPress Ana Bilgisayarına Daha İyi Alternatifler

Bu makalenin başında, ücretsiz WordPress barındırma için daha iyi alternatifler paylaşacağımı belirtmiştim. Burda biraz var:

WordPress.com (Ücretsiz)

wordpress.com ücretsiz açılış sayfası

İster inanın ister inanmayın, ücretsiz bir WordPress.com sitesi çok daha iyi seçim ücretsiz bir WordPress ana bilgisayarı kullanmaktan daha iyidir. İki sınırlama:

 1. Ücretsiz bir WordPress.com hesabı için yalnızca alt alan adı desteği.
 2. Reklamlar bazen sitenizde gösterilir.

İyi haber şu ki, son derece güvenilir bir web sitesi, çalışma süresi ve performans, düzinelerce harika ücretsiz temaya erişim ve hepsinden önemlisi – zaten WordPress ekosisteminde! Sitenizi profesyonel bir siteye dönüştürmek (ve tüm sınırlamalardan kurtulmak) için yapmanız gereken tek şey:

 1. Ücretli bir plana yükseltme, aylık 5 ABD doları veya
 2. Yaklaşık 2,95 $ / ay’dan başlayan, kendi kendine barındırılan bir WordPress sitesine geçiş

Şunlar için önerilir: WordPress.com ücretsiz küçük portföy siteleri, sıradan blogcular, hobiler ve arkadaşlarınızla aileniz için genel güncellemeleri paylaşmak için harika.

Paylaşılan WordPress Barındırma – BlueHost (2,95 $ / aylık)

BlueHost, WordPress.org tarafından önerilen en popüler WordPress barındırma sağlayıcılarından biridir. 2 milyondan fazla WordPress sitesine güç veriyor ve pazardaki en uygun fiyatlı paylaşılan barındırma hizmetlerinden birini sunuyor.

Şunlar için önerilir: Projelerine biraz yatırım yapmak ve önerilen şekilde yeni bir WordPress sitesi oluşturmak isteyen insanlar. Eğlenceli gerçek – para koyarsanız, projenize bağlı olma olasılığınız daha yüksektir!

VPS Hosting – DigitalOcean (5 $ / aylık)

WordPress ile uğraşmak veya biraz ek güce ihtiyacınız varsa, bir DigitalOcean VPS (damlacık olarak da bilinir) harika bir ev sahibi.

Şunlar için önerilir: Düşük (tek fincan kahve) bütçeyle ek barındırma gücü arayan kullanıcılar.

Cloudways – Yönetilen Bulut Barındırma (aylık 10 ABD doları)

WordPress sitenizi AWS veya Google Cloud gibi bulut bilişim sitelerinde barındırmak, bazıları için biraz zor olabilir. Cloudways devreye giriyor. WordPress sitenizin birinci sınıf durumda olmasını sağlayarak bulut sunucunuzu yönetiyor..

Şunlar için önerilir: Kendi seçtikleri bir bulut barındırma sağlayıcısını seçme yeteneğine sahip, yüksek performanslı WordPress barındırma arayan kullanıcılar.

WordPress Dışı Alternatifler

Bugün WordPress’e yüzlerce ücretsiz ve ücretli alternatif var. Bunların çoğu WordPress.com’a benzer reklam destekli freemium barındırma hizmeti sunarken, diğerleri WordPress.org’a benzer bir CMS’dir..

Bu ücretsiz alternatiflerin her biri, özel alan adı desteği ve reklam görüntüleme yeteneği gibi özellikler için farklı desteklere sahiptir. Bu platformlardan birkaçını kullandık ve Blogger, Tumblr, Dribbble, Adobe Portfolio (etkin bir Adobe Creative Cloud aboneliğiniz varsa ücretsiz), Wix ve Weebly’yi öneriyoruz.


Hiç merak ettin mi neden bazı insanlar ücretsiz bir WordPress ana bilgisayarı seçiyor?? Düşünebilmem için iki neden var:

 1. Birçok kişi ücretsiz bir ev sahibi seçmeyi düşünüyor çünkü bir hobi yapmaya çalışıyorlar ve projenin uzun ömürlülüğünden emin değiller. Sonuç olarak, ücretli bir plan yapmak istemiyorlar. Bu gibi durumlarda, herzaman daha iyi önerilen bir alternatif seçmek için, böyle ücretsiz bir WordPress.com sitesi.
 2. Bazı kişiler, aslında bir barındırma planı satın almadan kendi kendine barındırılan bir WordPress sitesini denemek isteyebilir. DigitalOcean gibi bulut sunucuları ve AWS bu tür uygulamalar için mükemmel olan cömert bir deneme süresi sunun.

Düşük

Özetle, ücretsiz bir WordPress barındırıcısıyla tasarruf edeceğinizi düşündüğünüz para gerçekte bir aldatmaca. Site güvenliği, performans ve genel güvenilirlikle ilgili sorunları çözmek için harcayacağınız süre, sonuçta sana çok daha pahalıya mal oldu. Ücretsiz öğle yemeği diye bir şey yoktur ve ücretsiz WordPress barındırma her zaman böyle olur.

WordPress siteniz konusunda ciddiyseniz ve siteye bağlı kalmak istiyorsanız, herzaman daha iyi önerilen bir WordPress ana bilgisayarıyla başlamak için. Aylık yaklaşık 3 $ ‘dan başlıyorlar, bu da tek bir fincan kahvenin fiyatından daha az.

Geçmişte ücretsiz bir WordPress barındırıcısı kullandınız mı? Deneyiminiz neydi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map