Ücretsiz veya Premium WordPress Teması Seçmeniz Gerekiyorsa

Ücretsiz veya Premium WordPress Teması Seçmeniz Gerekiyorsa

Yeni bir projeye yeni başlıyorsanız, ücretsiz veya premium bir WordPress teması seçip seçmemeye karar vermek zor olabilir. Premium temalar genellikle üstün seçim olarak görülse de, aslında her zaman böyle değildir.


Bu makalede, ücretsiz ve premium temaları fiyat, destek, güvenlik ve güncellemeler, kullanılabilirlik ve kalite kriterleriyle karşılaştırıyoruz. Ayrıca bir freemium teması seçmenin faydalarını da düşünüyoruz. Öyleyse başlayalım…

Paranın Değeri

Toplam

Ücretsiz veya premium bir WordPress teması seçerken fiyat bariz farktır. Yeni başlayan birçok kişi, projelerinin gerçekten işe yarayıp yaramayacağını bilmediğinde yeni bir tema için para ödemeye dikkat ediyor.

Bununla birlikte, ücretsiz bir tema başlangıçta ‘ücretsiz’ olmasına rağmen, gerçek şu ki, profesyonel veya kazançlı bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, muhtemelen başka bir yerde alışveriş yapmanız gerekecektir. Ücretsiz temalar genel olarak kapsamlı özelliklerle birlikte gelmez. Bu nedenle, web sitenizi tamamen etkili bir web sitesi için ihtiyacınız olan gerekli premium eklentilerle güncellemeniz premium temanın fiyatı üzerinden size mal olabilir..

Premium temalar ayrıca çok sayıda gizli ekstrala birlikte gelir ve bu da onları para için büyük bir değer haline getirir. Birçok premium tema, zaten eklenmiş premium eklentilerle birlikte gelir. Örneğin, kendi temamız Total, ek bir ücret ödemeden dahil edilen Visual Composer, Slider Revolution ve daha fazlası ile birlikte gelir (ayrıca tema güncellemeleri ömür boyu ücretsizdir).

ThemeForest, premium temalarından birini satın alırsanız, barındırma ve alan adları için çeşitli fırsatlar sunar. Veya WPMU DEV gibi bir tema kulübüne katılırsanız, eklentiler, destek, güvenlik ve daha fazlası gibi çeşitli ekstralara erişebilirsiniz..

Üst uç: Hayal kırıklığı ve ekstra masraftan kaçınmak için indirmeden önce bir temayla neyin dahil olduğunu araştırın.

Geliştiricilerin Desteği

Destek

Ücretsiz ve premium temalar arasındaki en göze çarpan kontrastlardan biri, sunulan destek. Ücretsiz temaların geliştiricileri oldukça sınırlı bir bütçeye sahiptir. Bu, anında yüksek kaliteli destek verememelerine neden olabilir. Yardım genellikle mevcut olsa da, 7/24 yardım genellikle ücretsiz temaların sunduğu bir hizmet değildir.

Premium temalar, genel olarak, daha büyük geliştirici ekiplerine, daha iyi destek sistemlerine veya her ikisinin bir kombinasyonuna sahiptir. Kapsamlı video eğitimleri ve dokümantasyon, forumlar ve e-posta desteği genellikle sunulur ve birçoğu gece gündüz yardım sağlar. Dolayısıyla, bir çevrimiçi işletme yönetiyorsanız veya kapsamlı bir WordPress deneyiminiz yoksa, en iyi desteği olan premium bir tema.

Üst uç: Son bir karar vermeden önce her zaman bir temanın nasıl desteklendiğini kontrol edin.

Web Sitesi Güvenliği ve Güncellemeleri

WordPress Deposu

Genellikle premium temaların ücretsiz temalardan daha güvenli olduğu varsayılır. Ancak, durum her zaman böyle değildir.

Ücretsiz WordPress temaları WordPress deposu titiz bir inceleme sürecinden geçmek. Bu, depoda bulunan temaların yüksek bir standartta olmasını ve güvenlik unsurlarının kriterlerin ana parçası olmasını sağlar.

Premium temalar, herkes premium bir tema oluşturabileceğinden ve satabileceğinden, güvenliği olan karışık bir çanta olabilir. Ancak, temanızı saygın geliştiricilerden veya iyi bilinen bir tema dükkanından (Themeforest, StudioPress, Anariel Design, Elegant Themes, vb.) Satın alırsanız, kolay uyuyabilmeniz gerekir..

Tanınmış geliştiricilerin premium temaları, genel olarak, mevcut en güvenli temalardır. Bu şirketlerin büyük bütçeleri ve güvenliğe adanmış çok sayıda geliştiricisi var. Herhangi bir güvenlik ihlali temanın gelecekteki satışlarını ciddi şekilde etkileyebileceğinden, hatalar hızlı bir şekilde bulunur ve giderilir.

Premium temalar genellikle daha düzenli olarak güncellenir. Güncelleştirmeler genellikle WordPress temel değişikliklerine ve en son güvenlik açıklarına yanıt verir. Güncelleme döngüsü, ücretsiz temalarla düzenli veya tutarlı olma eğilimindedir. Böylece tema büyüdükçe güvenlik ihlallerine o kadar açık olur.

Üst uç: Yüksek kaliteli, güvenli bir tema sağlamak için her zaman saygın kaynaklardan premium temalar ve WordPress deposundan ücretsiz temalar satın alın.

Tema Tasarımının Kalitesi ve İşlevsellik

ThemeForest

Tasarım kalitesi ücretsiz veya premium bir WordPress teması arasında büyük farklılıklar gösterebilir. Tüm popüler premium temalar daha yüksek bir kalite seviyesi sunar. Tasarımlar düzenlerinde ve estetiğinde profesyoneldir, gelişmiş özellikler ve işlevler yerleşiktir ve kullanılabilirliğe odaklanır.

Bununla birlikte, eklentiler tarafından daha iyi sunulan işlevsellik yığınları da dahil olmak üzere bazı premium temalar çok ileri gider. Bu, tema şişmesine neden olur, sitenizi yavaşlatır ve performansını etkiler. Gelecekte temaları değiştirmeye karar verirseniz, içeriğinizi taşımak kolay bir işlem olmayacak.

Ücretsiz veya premium bir WordPress teması arasında seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken bir başka nokta, birçok premium temanın sağladığı birçok işleve gerçekten ihtiyacınız olmayabilir. Hafif ve ücretsiz bir temayı tercih ederseniz, bazı etkileyici iyileştirmeler yapmak için birkaç WordPress eklentisini kolayca yükleyebilirsiniz. Sayfa oluşturucuya ve diğer gelişmiş eklentilere yatırım yaparak, sitenizin görünümünü hızlı bir şekilde yükseltebilir ve ihtiyacınız olabilecek ek özellikleri ekleyebilirsiniz..

Üst uç: Bir temanın kalitesini ve genel performansını daha iyi anlamak için tema incelemelerini okuyun.

Kullanılabilirlik

Yirmi Onyedi

WordPress temasının kullanılabilirliği, WordPress web siteniz için yeni bir tema seçerken dikkate alınması gereken son derece önemli bir faktördür. Maalesef, site oluşturucuları ve site kullanıcıları için kullanılabilirlik, ücretsiz bir temayla eksik olabilir. Ancak, WordPress kullanma konusunda sınırlı deneyiminiz varsa, bu sizin lehinize olabilir. Ücretsiz temaların sadeliği ve özellik eksikliği, genellikle hızlı ve kolay bir şekilde kurulmasını sağlar.

Premium tema geliştiricileri, hem ön hem de arka uçta etkileyici kullanılabilirliğe sahip temalar tasarlamaya odaklanma eğilimindedir. Premium arka uç kullanılabilirliği, sitenizi çalışırken size çok zaman ve emek tasarrufu sağlayacaktır. Ve en önemlisi, özelleştirme sürecinin keyfini çıkarmanızı sağlayacaktır. Ziyaretçileriniz için etkili ve başarılı bir kullanıcı deneyimi aynı zamanda sitede kullanıcı süresini artıracak ve site dönüşümlerinizi iyileştirecektir.

Üst uç: Ziyaretçi kullanıcı deneyimi hakkında fikir edinmek için tema demolarına göz atın.

Ücretsiz veya Premium WordPress Teması Hakkında Son Düşünceler

Hareket halindeyken premium bir tema için ödeme yapma konusunda hala emin değil misiniz? O zaman freemium teması sizin için iyi bir seçim olabilir. Freemium teması, herhangi bir zamanda yükseltilebilen ücretsiz bir temadır. Bu, gelecekte bir noktada, premium bir temanın gelişmiş özelliklerine ve işlevlerine ihtiyacınız olduğuna karar verirseniz, yeni bir temaya geçmek zorunda kalmadan premium sürüme kolayca geçiş yapabileceğiniz anlamına gelir..

Artık ücretsiz ve premium WordPress temalarının neler sunduğuna dair iyi bir fikriniz olmalı. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, araştırmanızı yaptığınızdan emin olun. Ve temanızı daima saygın bir kaynaktan indirin.

Projeniz için ücretsiz veya premium bir WordPress teması seçecek misiniz? Veya freemium teması sizin için en iyi seçenek midir? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map