Twitter ile WordPress Blogunuza Trafik Çekmenin 2 Adımı

Ben Twitter’ın büyük bir hayranıyım – arkadaşlarımla yetişmek için harika bir sosyal medya ağı olduğunu düşündüğüm için değil, çünkü (a) okuyucularınız ve benzer blogcularla iletişim kurmak için harika bir yer ve (b) harika olabilir sitenize yönlendirilen yönlendirmelerin kaynağı.


Mavi kuş hakkında sevilecek çok şey var. Blogunuzun okuyucularına hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmak için Twitter’ı kullanabilirsiniz. Eğer yapmazsan Sahip olmak henüz okuyucu yok, Twitter’ı hiçbir şeyden bir takip oluşturmak için kullanabilirsiniz. WordPress bloglarına ziyaretçi çekmek için etkili teknikler ve eklentiler kullanmak söz konusu olduğunda, Twitter benim tercih ettiğim seçenek.

Yukarıdakileri göz önünde bulundurarak, bu yazıda size bloguma trafik çekmek için Twitter’ı kullandığım yollardan bazılarını göstermek istiyorum.

Adım 1: Aşağıdakileri Oluşturma

Bu ilk adım WordPress’e özgü değildir – bunu Twitter’da aşağıdakileri oluşturmak isteyen herkes izlemelidir. ancak, 2. adımdaki tekniklerden ve eklentilerden yararlanabilmek için büyük bir takip etmeniz gerekir., bu yüzden iyi şeylere girmeden önce sizi doğru yöne yönlendirdiğim doğru görünüyor.

Geçmişte bir Twitter oluşturmayla ilgili çok şey yazdım, çünkü bu biraz başarılı olduğum bir şeydi – 2012’ye kadar yaklaşık 500 takipçiden 9.000’in üzerine kadar kendi profilimi büyüttüm. Barack Obama veya Lady Gaga’nın beğenilerine göre bu özellikle etkileyici olmayabilir, ancak üzerine inşa edilecek büyük bir markaları vardı – ben yapmadım.

2. Adım: Sitenize Trafik Çekme

Bazı takipçileriniz olduğunda onları (ve diğerlerini) sitenize nasıl yönlendireceğinizi düşünmeye başlayabilirsiniz. Ben temel şeyleri aşağı var olduğunu varsayıyorum pat; Twitter profilinizden sitenize bağlantı vermek vb. gibi:

Tom Ewer Twitter'da

Tüm bunların dışında stratejiniz iki konsepte dayandırılmalıdır.

1. Konsept: İçeriğinizi Etkili Bir Şekilde Paylaşma

Yalnızca en son blog yayınınızda Yayınla’ya basmak ve gününüze devam etmek, ziyaretçilerin dikkatini çekmekten başka bir şeyle sonuçlanmaz (zaten köklü bir blog çalıştırmadıysanız). Zorlu alanları içeriğinizi tanıtmaya koymanız gerekir. İçeriğinizi paylaşmak için böyle bir yol elbette sosyal medya ve daha özel olarak Twitter.

Aklınızda bulundurmanız gereken ilk şey, yayınladığınız her yeni blog gönderisini birden fazla kez paylaşmak tamamen kabul edilebilir. Olmadığın sürece bir tek kendi içeriğinizi tanıtmak için profilinizi kullanarak, iki veya üç kez yeni yayınları tanıtırsanız, her bir tweet makul bir şekilde aralıklı olarak takipçilerinizden çok azı aklınıza gelir. Bu aynı zamanda yayınınızın birden fazla saat dilimine maruz kaldığı anlamına gelir.

WordTwit

WordTwit

Son zamanlarda, yeni mesajları tweetleme işlemini son derece basit (aslında otomatik) yapan mükemmel bir WordPress eklentisi kullanmaya başladım – WordTwit. Ücretsiz bir sürüm varken, aynı yazının birden fazla tweet’ini otomatik olarak planlamanızı sağlayan profesyonel olarak gitmenizi tavsiye ederim.. Bu eklenti ile Yayınla’yı tıklarsınız ve yeni yayınınızı otomatik olarak tweetler – parmağınızı kaldırmanıza gerek yok. Birden fazla hesaba tweet atma, özel hashtag’ler ve çok daha fazlası gibi bir dizi ek özellik de var..

Peki bu yeni mesajlarla ilgileniyor, ama eski eşyalarınız ne olacak? Yaprak dökmeyen içerik yayınlıyorsanız, altı ay önce yayınladığınız yayınlar bugün olduğu kadar güncel olmalıdır. Eski içeriği manuel olarak tweetlemek gerçek bir iş olabilir, bu nedenle bunun gibi bir eklentiye dönün Tweetily, hangi otomatik olarak ve düzenli olarak eski içeriği tweetliyor Twitter profiliniz aracılığıyla.

Bunlar, içeriğinizi Twitter üzerinden etkili bir şekilde paylaşmak için önerdiğim iki eklentidir. Bu üsleri ele aldıktan sonra Twitter takipçileriniz düzenli olarak blogunuzu kontrol etmeleri için teşvik edilecektir. Bununla birlikte, tüm bu tanıtımların yararlı üçüncü taraf içeriği ve diğer benzersiz tweet’lerle sürekli olarak dağıtıldığından emin olun.

2. Konsept: İnsanların İçeriğinizi Paylaşmasını Kolaylaştırma

Yukarıdaki önlemler uygulandığında Twitter artık sitenize iyi bir trafik akışı sağlamalıdır. Ancak, bu ziyaretçiler sizin Twitter takipçileri – bir sonraki adım insanları bul değil şu anda sizi takip ediyor ve sitenize çekiyor. Bunu yapmanın en iyi yolu, mevcut okuyucularınızın içeriğinizi paylaşarak zor işi sizin için yapmasını sağlamaktır.

Bunu göz önünde bulundurarak, anahtar paylaşımı (1) kolay ve (2) davetkar hale getirmektir – insanların içeriği sadece birkaç tıklamayla paylaşabilmeleri, içeriklerinizi gerçekten paylaşmak zorunda hissettiklerini davet etmeleri.

Paylaşımı kolaylaştırmakla başlayalım. Çok sayıda popüler sosyal paylaşım eklentisi olsa da (çoğunu denedim), benim bir numaralı tavsiyem Digg Digg. Ücretsiz, iyi özellikli, hafif ve harika çocuklar tarafından geliştirilen Tampon (bu uygulamayı duymadıysanız, kesinlikle kontrol etmelisiniz). Digg Digg yüklendiğinde ve doğru bir şekilde kurulduğunda, okuyucularınız her zaman paylaşma seçeneğine sahip olacaktır..

Arkasında İş Bırakma Üzerine Digg

Digg Digg blogumda iş başında.

Paylaşımı kolay hale getirdikten sonra, paylaşmaya odaklanmak istiyorsunuz çekici. Harika içerik oluşturmak açıkçası harika bir başlangıç, ancak yapabileceğiniz tek şey bu değil. Sonuçta insanlar ilginç bir şeyi tweetlemek istiyorlar ve bir yazının başlığı her zaman özellikle cazip değil. Bunu göz önünde bulundurarak, yayınlarıma önceden doldurulmuş tweetleri yerleştirmeyi seviyorum, şöyle:

Yerleşik Tweet

Bağlantı…

Yerleşik Tweet

… Ve önceden doldurulmuş tweet.

İlginç bir metin snippet’i ve ardından gönderinize bir bağlantı – daha basit ne olabilir?

Bu tür bağlantıları kolayca oluşturmama izin veren bir eklenti bulamadım, böylece ben ve bir arkadaşım bir bağlantı kurduk – buna denir Kolay Tweet Göm. Eklentiyi en iyi şekilde kullanmanın anahtarı (ve dolayısıyla içeriğinizin paylaşımlarını artırmak) önceden doldurulmuş ilginç tweetler ekleyin böylece kullanıcılar sadece birkaç tıklama ile takipçilerine harika içerikler gönderebilirler. Ünlü alıntıların ve kendi bilgelik incilerinizin çok fazla paylaşım eylemi çektiğini buldum. Bir gönderiye önceden doldurulmuş tweetler eklediğimde, tweet sayısının% 20-40 veya daha fazla arttığını görmeye eğilimliyim.

Dört Eklenti = Çok Daha Fazla Trafik

Yukarıda dört eklentiden bahsetmiştim, bunlardan sadece biri premium. Twitter’dan siteme trafik çekmek için kullandığım tek şey bunlar ve benim için çok iyi çalışıyorlar.

Ancak, kullanıcıların Twitter üzerinden sitelerine nasıl daha fazla trafik çekebileceğiyle ilgili ek önerileriniz varsa (belirli teknikler veya eklentiler olsun), lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map