Tüm WordPress Sitenizi Şifre ile Koruma

Tüm WordPress Sitenizi Şifre ile Koruma

WordPress üyelik eklentilerinden farklı olarak, WordPress sitenize şifre koruması eklemek, çoğu durumda yararlı olduğunu kanıtlayan kullanıcı kaydı veya giriş gerektirmez. Basit bir parola ile belirli özel WordPress sayfalarına ve yayınlarına erişimi engelleyebilirsiniz. Bazen, dahili tartışma ve iletişim için özel bir site kurarken veya web siteniz geliştirilirken, tüm WordPress sitenizi şifre ile korumak isteyebilirsiniz. Bu şekilde şifresi olan herkes kaydolmak zorunda kalmadan şifreye erişebilir.


Tüm WordPress sitesini şifre ile korumak için çeşitli eklentiler vardır. Bu yazıda, göz önünde bulundurmaya değer en iyi 3 şifre koruma WordPress eklentisini tartışacağız.

1. Şifre Korumalı

Şifre Korumalı WordPress Eklentisi

Parola Korumalı eklenti tüm WordPress sitenizi tek bir parola ile korur. Tek yapmanız gereken önce ayar seçeneğini açmak ve ardından şifreyi girmek. Sonuç olarak, ana sayfanız ve site sayfalarınızın geri kalanı herkese açık olarak engellenir.

Bu eklenti, yöneticilerin ve giriş yapan kullanıcıların şifre girmeden tüm WordPress web sitenize erişmesini sağlar. Siteniz korunsa bile RSS özet akışlarınızı herkese açık tutma seçeneği vardır. Basit ve anlaşılır olan Password Protected, WordPress eklenti deposunda çok sayıda 5 yıldızlı inceleme almış bir numaralı şifre korumalı eklenti olarak derecelendirildi.

Parola Korumalı WordPress Eklenti Ayarları

Eksi tarafta eklenti, şifre korumasıyla ilgili ek özellikler sağlamaz. Oldukça eski bir kullanıcı arayüzü ile birlikte geliyor.

Artıları

 • Basit ve kullanımı kolay
 • Yöneticilere veya giriş yapan kullanıcılara otomatik erişim izni verme

Eksileri

 • WordPress içeriğini yalnızca sınırlı seçeneklerle koruyun ve başka özellik kullanmayın
 • Eski bir kullanıcı arayüzüyle gelin

2. Sitemi Gizle

Sitemi Gizle WordPress Eklentisi

Sitemi Gizle, sitenizi halka veya arama motorlarına karşı şifre koruması için daha gelişmiş bir çözüm sunar.

Bir ayar onay kutusunu işaretleyerek site çapında şifre korumasını etkinleştirebilirsiniz, ancak eklenti sadece burada bitmez. Kullanıcılarınızın belirli bir süre oturumlarını açık tutmalarını sağlar. Yani, kullanıcılar önceden belirlenen süre geçene kadar siteye şifre girmeden yeniden erişebilir.

Ayrıca, ziyaretçilerinize şifreyi hatırlatan bir şifre ipucu da ayarlayabilirsiniz. Yalnızca yetkili kullanıcılarınızın bileceği en fazla 53 karakter içeren basit bir soru veya ipucu olabilir. İstenmeyen kullanıcıların ipucunu temel alarak şifreyi tahmin edebileceğinden korkuyorsanız, boş bırakabilirsiniz.

Siteniz, yönetici olarak oturum açan veya belirli IP adreslerinden gelen kullanıcılar tarafından erişilebilir olacak şekilde ayarlanabilir. İkincisi, benzer eklentilerde bulunmayan kullanışlı bir özelliktir. Benzer şekilde Sitemi Gizle, bilgisayar korsanlarının “Brute Force” yöntemini kullanarak parolanızı tahmin etmesini önlemeye yardımcı olan Brute Force Protection seçeneği sunar.

Son olarak, kullanıcıların özel bir web sitesi veya sitenin geliştirilmekte olduğunu bildirmek için giriş sayfasında bir bildirim mesajı gösterme seçeneği vardır. Premium sürüme yükselterek, giriş sayfanızın üstünde özel bir bildirim mesajı görüntüleyebilirsiniz. Sitemi Gizle’nin Premium sürümü, web sitenizin tasarımına bağlı olarak seçim yapabileceğiniz çeşitli göz alıcı giriş sayfası temaları da sunar.

Sitem'i Gizle WordPress Stil Seçenekleri

Bu gelişmiş özelliklere rağmen, özellikle UI açısından iyileştirilmesi gereken alanlar var. Örneğin, ayar seçenekleri kullanıcıların göz atmasını kolaylaştırmak için bölümler halinde gruplandırılabilir.

Dahası, diğer şifre korumalı eklentilere benzer şekilde Sitemi Gizle resimleri veya diğer dosya eklerini korumaz. Kullanıcılar bir şekilde bir medya dosyasının tam URL’sini bulabilirlerse, dosyaya erişebilir ve indirebilirler.

Artıları

 • Çeşitli giriş sayfası temaları sağlama
 • Bildirim mesajlarını özelleştirme
 • Belirli IP adreslerinden erişime izin ver

Eksileri

 • Kullanıcı arayüzü geliştirilebilir
 • Ek dosyalarını korumaz

3. Şifre Koruması WordPress

Şifre Korumalı WordPress Eklentisi

Password Protect WordPress eklentisi, tüm WordPress sitesini şifre ile korumak için ilginç bir çözüm sunar. Sayfalar, yayınlar ve medya dosyaları hariç diğer özel yayın türleri dahil tüm web sitesi içeriğiniz korunur. Güvenlik nedeniyle şifre şifrelenir. Yani yöneticiler dahil hiç kimse tarafından görülemez. Tek dezavantajı, unutmanız durumunda şifreyi sıfırlamanız gerektiğidir.

Web sitesinin tamamını korurken, bir veya birkaç belirli sayfayı hariç tutabilirsiniz. Giriş sayfasını doğrudan göstermek yerine, ziyaretçilerin özel bir site olduğunu bildirmek için yakında bir açılış sayfası veya açılış sayfası göstermek isteyebilirsiniz.

Sitemi Gizle’nin Süre özelliğine benzer şekilde, Parola Koruması WordPress, parola çerezlerinin süresi dolana kadar kullanıcıların aynı parolayı tekrar girmesini engeller. Son kullanma süresini eklentinin ayarlar sayfasından değiştirebilirsiniz.

Site genelinde koruma özelliklerinin yanı sıra, Password Protect WordPress birçok gelişmiş özellik içerir. Eklenti, sayfa ve gönderi başına birden çok şifre ayarlamanızı sağlar. Dahası, her kullanıcı rolünün de farklı bir şifresi olabilir, yani aboneler için bir tane, editörler için bir tane.

Önbellek eklentileri ve sunucu tarafı önbellekleme, parola koruma özellikleriyle çakışmaya neden olabilir. Password Protect WordPress, küçük yapılandırmalarla bunu çözer.

Şifre Koruması WordPress Pro

Password Protect Pro sürümü daha da ileri gider ve tüm şifreleri kolay bir açılır pencere altında yönetmenize izin vermez, aynı zamanda kullanıcı rolü başına sınırsız şifre veya birden fazla sayfa için aynı şifreyi oluşturmanıza olanak tanır. Hata mesajlarını da özelleştirebilirsiniz.

Bu eklenti görüntüleri ve yüklenen dosyaları korumasa da, Doğrudan Erişim Altını Önleme URL’lerin resimler, videolar veya PDF’ler dahil tüm medya dosyalarına erişimini engellemek için.

Şifre Koruması WordPress çoğu kullanıcı için nispeten yenidir. Bunu söyledikten sonra, modern UI yukarıdaki 2 eklenti üzerinde haksız bir avantaj sağlar. Farklı bölümler, açılır seçenekler ve anahtar düğmeleri basittir ve kullanımı kolaydır.

Artıları

 • Belirli sayfaları site genelindeki korumadan hariç tutabilir
 • Parola korumalı diğer özellikleri sağlama
 • Dosya yüklemelerini korumak için Direct Access Gold’i Önle ile entegre edin
 • Modern bir kullanıcı arayüzü ile gelin ve kullanımı kolay

Eksileri

 • Giriş sayfasını özelleştirmek için seçenek yok
 • Çoğu kullanıcı için nispeten yeni

özet

Özetlemek gerekirse, bahsedilen eklentilerin 3 tanesi de tüm WordPress sitenizi şifre ile korumak için mükemmel seçeneklerdir. Şifre Korumalı en popüler şifre koruma eklentisi olabilir, ancak eski bir kullanıcı arayüzü ve sınırlı seçeneklerle birlikte gelir. Öte yandan Sitemi Gizle, belirli IP adreslerine erişim izni dahil olmak üzere tüm WordPress sitesini şifre koruması için daha kapsamlı bir çözüm sunar. Son olarak, Şifre Koruması WordPress sadece belirli sayfaları site genelinde şifre korumasından hariç tutmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sayfaları ve yayınları kullanıcı rollerine göre şifre ile korur.

Peki tüm WordPress sitesini şifre ile korumak için en uygun eklenti hangisidir? Lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map