Trafiği Artırmak için Eski Blog Yazılarını Geri Dönüşüm

Geri Dönüşüm ile WordPress Blogunuza Daha Fazla Trafik Yönlendirin

Web sitenize / sitelerinize bir göz atın ve ana sayfada kolay erişim için kaç blog yayını olduğunu düşünün. Eminim dört ya da beş, hatta belki on ya da birkaç tane daha görebilirsiniz..


Artık blog gönderileriyle organik arama sonuçlarıyla ve arşivlerinizi kontrol etmek için web sitenizi tarayan kişilerden trafik kazanabilirsiniz, böylece her şey kaybolmaz. Bununla birlikte, yılda bir veya iki kez, nadiren gün ışığını gören büyük bir WordPress blog yayını deposuna sahipsiniz. Bu bir sorundur, çünkü zaten işe koymuşsunuz veya içeriği oluşturmak için diğer yazarlara ödeme yapmışsınızdır. Mesajları neden okuyucularınızla etkileşime geçmek veya para kazanmak için yeniden kullanamıyorsunuz? Eski WordPress yayınlarınızı nasıl yeniden kullanabileceğinize bir göz atalım.

1. Sosyal Medya Aracılığıyla Bunları Yeniden Dolaştırın

Bir web sitesi işletiyorsanız muhtemelen bazı sosyal medya hesaplarınız var, değil mi? Sosyal medya ile ilgili olan şey, yönetmek için tam bir acı olmasıdır. Bu yüzden birçok şirket, her şeyi yürütmek için tamamen ayrı bir kişi veya ekip tutuyor.

Neden eski blog içeriğinizi sosyal medya hesaplarınıza yerleştirerek kullanmıyorsunuz? Her platformu takip eden farklı insanlarınız olabilir ve insanlar iki veya üç yıl önce kaçırmış olabilecekleri bir şeyi görmeyi takdir ediyorlar..

MIssinglettr

Bilgi ve İndirme

Sosyal paylaşımınızı otomatikleştirmek için en iyi seçimimiz Missinglettr. Bu güçlü hizmet, sosyal pazarlama planınızı oluşturmanın ve yönetmenin kolay bir yoludur. Missinglettr, içeriğinizi yıl boyunca paylaşmak için otomatik olarak sosyal medya yayınları oluşturur. Tek yapmanız gereken kampanyayı onaylamak. Ayrıca, planlananları takip etmek için kullanabileceğiniz bir içerik takvimi oluşturur.

Eski Yayınları Canlandırın - Sosyal Medyada Otomatik Yayın

Başka bir harika seçenek, tüm eski yayınlarınızı yakalayan ve otomatik olarak tweetleyen Revive Old Post eklentisidir. Eklenti, bazı sayfaları ve yayınları döngüden kaldırmanıza olanak tanır, ancak eski blog yayınlarınıza maruz kalırken Twitter’ınızı aktif tutmanın harika bir yoludur..

Eski yayınlara bakın ve Pinterest’te paylaşmak için fotoğrafları alın. Kaç kişinin makalelerinizi sabitlemeye istekli olduğunu görün ve daha fazla kişiyi paylaşmaya ikna eden ilgi çekici fotoğraflar oluşturabileceğinizi test edin. Ayrıca, platformunuzu oluşturmanıza ve içeriği yeniden kullanmanıza yardımcı olması için eski bağlantılarınızı hemen hemen her sosyal medya hesabında paylaşabilirsiniz. Örneğin, geçmiş ofislerinizin bir görüntüsünü yakalamayı ve geçmişe komik bir bakış için Facebook’ta paylaşmayı düşünebilirsiniz..

2. E-posta Bülteninizi Alın

Bir bültene başladığınızda, MailChimp ve AWeber. Şu anda web sitenizde bir e-posta listesi oluşturmuyorsanız, şimdi başlayın. İnsanları web sitenizin çevresinde tutmak ve daha fazla okumak ve satın almak için geri getirmek için denenmiş ve gerçek bir yöntemdir..

MailChimp

Ne yazık ki, orijinal bülten içeriğini düşünmek her zaman kolay değildir, neden geçmişte oluşturduğunuz şeyleri kullanmıyorsunuz? Eski yayınlarınız, zaten kaliteli bir iş çıkardığınızdan ve bülteninizle ilgili olduğunu bildiğinizden haber bültenleri oluşturmak için mükemmeldir..

3. Herşeyi bir eKitap’a Derleyin

Eski blog yayınlarınızı yeniden kullanmanın bir başka güzel yolu da her şeyi derlemek ve bir e-Kitap oluşturmaktır. Bu, blogunuzdan biraz para kazanmanın ve Amazon gibi dokunulmamış topluluklara ulaşmanın ilginç bir yoludur.

Birisi web sitenizi ziyaret ettiğinde, nereden başlayacağınız ve başladıktan sonra nereye gidecekleri konusunda her zaman net bir yolu yoktur. Web sitenizdeki içeriğin çoğunu geliştirdiğiniz için, tüm makaleleri tutarlı bir dizide, sağlam bir kitap haline getirmek için geçişler ve tamamlayıcı bilgilerle derleyebilmelisiniz..

Xpress'i Yayınla

Kitabınızı derledikten sonra bir kapak oluşturabilir, bir düzenleyici kiralayabilir ve ardından kendi web sitenizde MyBookTable eklentisi. Bu şekilde okuyucularınız kitapların farkındadır ve diğer insanlarla paylaşabilir. Hatta okuyucularınızla dürüst kalabilirsiniz ve basitçe onlara, sitenizin bir derlemesi olduğunu ve okumayı kolaylaştıran ek ipuçlarıyla söyleyebilirsiniz..

Bazıları bununla ilgilenmeyebilir, ancak diğerleri sitenizin tamamına göz atmak zorunda kalmayacakları için uygun bulacaktır. Bu özellikle web sitenizden korkan yeni başlayanlar için iyidir. Bahsetmemek gerekirse, e-posta adresleri karşılığında kitabı ücretsiz olarak da verebilirsiniz. Bu, listenizi oluşturmanın ve insanları gelecek için saklamanın harika bir yoludur.

4. Bulgulara Dayalı Bir İnfografik veya Video Oluşturun

Geçmişteki blog yayınlarınızdan bazılarının, belirli bir teknik süreçte insanlara rehberlik eden veya hatta kentsel bir ortamda bahçecilik gibi bir şey gösteren rehberler ve nasıl yapılır olmaları ihtimali yüksektir. Blog gönderileri hemen hemen her fikirle iletişim kurmak için mükemmeldir, ancak bazı kişiler bilgilerini diğer formatlar aracılığıyla kullanma fikri gibi.

Örneğin, eski işimde sadece radyo istasyonlarını ve podcast’leri dinlerdim çünkü bütün gün satış görüşmeleri yapmak için telefonda oturmak zorunda kaldım. Bir makale okumaya konsantre olamadım ve patronum yanından geçecek olsaydı bir video çok iğrenç olurdu. Başkalarının farklı ortamlarla bilgi alması da biraz daha kolay. Örneğin, bir video ve blog yayını arasında seçim yapabilseydim, yol boyunca bana yol gösterecek her zaman güzel bir görsel video seçerdim.

wordpress-Infographic

Eski blog yazılarınızı alın ve medya türünü değiştirerek yeni içeriklere dönüştürün. Bunu kolaylaştırmak için birçok veri görselleştirme eklentisi vardır. Ayakkabılarınızı nasıl bağlayacağınızla ilgili bir blog yayını eğiticiniz varsa, çocukların ilişki kurabilmesi için bir çocuk sunucusuyla bir video oluşturun. Bu “blog öğretici nasıl yapılır” için bir screencast geliştirin ve soya fasulyesi hakkında yaptığınız kapsamlı araştırma makalesinden bir infografik yapın.

5. Tam Satış Kursu Oluşturun

Bazen kullanıcılar bir konuyla ilgili bilmeleri gereken her şeyi bulmak ve bulmak için web sitenizi kullanmak istemez. Web siteleri harika, ancak bir blog oluşturmaya ve düzenli olarak içerik sunmaya başladığınızda, her şey biraz karmaşık olmaya başlar. Kısacası, insanların bilgisayarlarını indirip koyabilecekleri veya bir dosyaya kaydedebilecekleri, iyi paketlenmiş bir sınıf kadar organize değil.

Kendi sınıflarınızı (Udemy, LearnDash vb.) Satmak için birçok çevrimiçi platform vardır, ancak WordPress’i de kullanabilirsiniz. Mevcut temanızı kullanarak web sitenizdeki kendi sınıf sisteminizi yönetmek için kullanabileceğiniz tonlarca harika LMS eklentisi vardır. Veya bu üst düzey öğrenme yönetimi WordPress temalarından birine yatırım yapabilirsiniz.

EDUMA Eğitim WordPress Teması

EDUMA öğrenme yönetimi WordPress teması, çevrimiçi kurslar oluşturmak ve satmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Bu tema, çevrimiçi eğitim topluluğunuzu oluştururken size tonlarca esneklik sağlamak için BuddyPress, bbPress ve WooCommerce’i entegre etti. Ayrıca tema Elementor veya Görsel Besteci – böylece kurslarınızı daha iyi sergilemek istediğiniz herhangi bir sayfa veya yazı düzeni oluşturabilirsiniz.

akademi-kurs-tema

Akademi öğrenme yönetim sistemi WordPress teması başka bir harika seçenektir. Kurslar ve dersler için özel yayın türlerinin yanı sıra tam WooCommerce entegrasyonu ile içeriğinizi eklemek ve sınıfları kendi başınıza satmak kolaydır. Benzersiz ama kullanışlı bir özellik, kurs tamamlandıktan sonra sertifika verme seçeneğidir, böylece kullanıcılarınız kursunuzu bitirdiklerini kanıtlar.

zeki-kurs-tema

Ödeme için bir başka tema Zeki Ders öğrenme yönetimi WordPress teması. Bu tema, çevrimiçi derslerinizi satmak için mükemmel olan temiz ve minimal bir tasarıma sahiptir. Hangi temayı, eklentiyi veya platformu seçerseniz seçin, kendi sınıf (lar) ınızı yapmak size içeriği yeniden kullanma şansı verir ve gelen sınıfla bir topluluk oluşturabilirsiniz.


Eski WordPress yayın içeriğinizi nasıl yeniden kullanacağınızı öğrenmek için bu kadar. Seçenekler her zaman sonsuzdur ve oldukça iyidir çünkü eski içeriğinizin kalite standartlarınıza uygun olduğunu bilirsiniz. Zamanında bilgileri kaldırmanız veya geçmişte kaçırdığınız bir hatayı düzeltmeniz gerekiyorsa, bazen içeriği değiştirmeniz gerekebilir. Ne olursa olsun, en büyük bilgi koleksiyonu genellikle blog arşivlerinizde bulunur, bu nedenle içerik oluşturma sürecinizi biraz daha kolay hale getirmek için biraz kazma yapın.

WordPress yayınlarınızı yeniden kullanmanın en iyi yolları hakkında sorularınız varsa, düşüncelerinizi yorumlar bölümünde paylaşın. Eski içeriğin nasıl alınacağı ve faydalı bir şeye nasıl dönüştürüleceği hakkında başka önerileriniz var mı??

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map