Tema Dükkanları veya Tema Ormanları: WordPress Temalarınızı Nereden Satın Almalısınız?

Böylece yeni bir WordPress teması arıyorsunuz. Şansınız, pazardaki çok sayıda site ve seçim yapabileceğiniz şaşırtıcı tema dizisi tarafından hayal kırıklığına uğramış olmanızdır. Nereden başlamalı?


Sakin olun, çünkü WordPress temanızı nereden satın alacağınız konusunda eğitimli bir karar vermenize yardımcı olmak için seçimlerinizi daraltmak için yoğun çaba harcadık. Burada rol oynayan birçok faktör var ve size hepsinde yol göstereceğiz.

Hangi pazar veya tema mağazasının en iyi müşteri desteğine sahip olduğu konusunda endişeli misiniz? En iyi fiyatlar nerede? Hangi siteler sektöre özgü temalar konusunda uzmanlaşmıştır? Tüm bunları ve daha fazlasını, WordPress’in en popüler pazarları ve tema mağazalarındaki gezimizle ele alacağız. Haydi gidelim!

Tema Pazarları ve Tema Ormanları

Envato’dan Themeforest gibi tema pazarları, tema geliştiricilerinin ürünlerini çevrimiçi satmaları için bir yer sağlar. Theme Forest’ta mevcut 20.000’den fazla tema ile her proje, web sitesi biçimi ve stili için ürün teklifleri bulacaksınız.

Parlak tarafta, Envato kalitesi her temayı kontrol eder. Gelecekteki güncellemelerin satın alma fiyatına dahil edilip edilmeyeceğini ve tema yazarının temayı çevrimiçi olarak aktif olarak destekleyip desteklemediğini söylerler (yeni başlayanlar ve orta düzey WordPress kullanıcıları için çok önemlidir!).

Tema aramak kolaydır. Site, WordPress temalarını görüntülemenize izin veren bir dizi filtre sunar:

 • Belirli bir kategoride
 • Belirli bir fiyat aralığında
 • Müşteri puanına göre
 • Satışlardaki dolar bazında
 • ve daha fazlası
Orman Filtresi Seçenekleri

Tema Ormanı’nda filtre seçenekleri

Tema sonuçları veya listeler, fareyle üzerine gelindiğinde bir anlık görüntünün yanı sıra, temanın yüksek çözünürlüklü ve widget’a hazır olup olmadığını, hangi tarayıcı sürümleriyle uyumlu olduğunu ve hangi çerçevelerin desteklendiğini bildirir. Temanızı aşağıdaki gibi belirli bir çözümle kullanmayı planlıyorsanız Altçizgilerin, WPML veya çizme atkısı, bu bilgi oldukça kullanışlı.

toplam-gösteriler

Yararlı Total Theme demolarından bazıları

Themeforest, hepsi bir arada, çok amaçlı WordPress temalarının lideri oldu. Elbette bir blogda veya başka bir temada belirtilen temayı gördünüz ve bu tür temalar herkesin çayı olmasa da sağladıkları seçenekler ve esneklikle baş edemezsiniz. Toplam WordPress Teması gibi en çok satan temalardan herhangi birine bir göz atın ve çok amaçlı bir temanın ezici sayıda seçenekle gelmesine rağmen (ki bu iyi bir şey!) sizin için seçilmiş olan tüm seçeneklerle örnek demoları kullanma.

Sektör liderinin ötesine geçen diğer pazar yerleri de mükemmel temayı takip etmede yararlıdır. Daha küçük pazarların daha az teması olsa da, bunun için bir dizi başka çekici özellik oluşturuyorlar. En iyi seçimlerimizden biri Creative Market’tir. Yazarlar bu pazarda kendi fiyatlarını belirleyebildikleri için, herhangi bir bütçe için uygun bir tema bulabilirsiniz. Ayrıca her hafta harika freebies’leri var, bu yüzden haber bültenlerine kaydolmayı unutmayın!

StudioPress ve Zarif Temalar

İnternetteki tema dükkanlarının içinde, belki de kendileri için gerçekten bir isim yapan iki stando var. Bunlardan ilki, Genesis çerçevesinin yaratıcıları StudioPress. Ren harika bir Genesis çerçeve incelemesi yaptı, ancak şimdilik kilit noktalara değineceğiz: hızlı yükleme süreleri, mükemmel destek, SEO, satın alınabilirlik ve güvenlik bunlardan sadece bazıları.

StudioPress'in Genesis çerçevesi.

StudioPress’ten Genesis çerçevesi.

WordPress sitenizi güçlendirmek için Genesis çerçevesini kullanıyorsanız, önde gelen Genesis tema sağlayıcıları oldukları için StudioPress’i öneriyoruz. Neden? Şey, çünkü onlar yapılmış Yaratılış. Başka bir geliştirici tarafından yazılan bir Genesis alt teması kullanmak, uzman tema geliştiricileri bile çerçeve hakkında her ayrıntıyı bilmediğinden uyumluluk sorunlarına neden olabilir. Yazılım yazarları bu konuda doğal bir avantaja sahiptir. Ayrıca, temiz ve profesyonel tasarımları kulağa layık.

StudioPress Temaları

StudioPress’ten Cafe ve Günlük Yemek Temaları

StudioPress ayrıca, düşük bir ücret karşılığında mevcut tüm çocuk temalarına erişmenizi sağlayan Genesis Pro Framework paketini sunar. Genesis kullanıyorsanız, çocuk temanızı StudioPress’ten satın almak mantıklı bir seçimdir, ancak kasabadaki tek oyun değildir – Creative Market, ZigZagPress ve Web Savvy Marketing de Genesis tabanlı seçenekler sunar.

İkinci tema mağazası, Divi temaları net bir hit olduğu için sürpriz olmaması gereken Zarif Temalar. Bu tema mağazası, düşük bir paket fiyatı için tonlarca harika tema sunan WordPress pazarında kendileri için harika bir yer açtı.

divi-wordpress-tema

Devasa popüler Divi teması

Özel Tema Dükkanları ve Ismarlama Tasarımlar

Belirli bir endüstriye hitap eden bir tema arıyorsanız, Templatic aramanızı başlatmak için harika bir yerdir. Oteller, otomobil mağazaları, restoranlar, kuaför salonları ve daha fazlası gibi belirli endüstriler için 80’den fazla tema sunmaktadır. Özellikle işletme girişleri için dizin temaları için kullanışlıdır. En yararlı temalarından bir örnek aşağıdadır ve Templatic Vitrini de bir göz atmaya değer.

Templatik Temalar

Templatic’ten Temalar

Templatic’te sunulan temalar 29 ila 79 $ arasındadır ve ayrıca tüm şablonlara 299 $ karşılığında erişmenizi sağlayan Premium Temalar Kulübü’ne sahiptir. İster tek bir tema, ister kulüp seçeneği seçin, Templatic bir yıl boyunca sınırsız destek ve tema güncellemesi sunar. Ayrıca tema kılavuzlarına ve topluluk forumuna da erişebilirsiniz.

themeisle demet

ThemeIsle’nin en çok satanlar

Bahsetmeye değer başka bir site ThemeIsle. WordPress.com’da en popüler ücretsiz temayı yarattılar ve bazı harika harika temalara da sahipler. Bu sitede iş, fotoğrafçılık, kitap incelemeleri, inşaat ve daha fazlası için mükemmel temalar bulacaksınız. Sadece bir tema seçebilir veya hepsine yalnızca 99 $ karşılığında erişebilirsiniz (2 yıllık öncelikli destek içerir).

Ve kelimenin tam anlamıyla yüzlerce tema mağazası var – bunlar sadece kullandığımız ve güvendiğimiz birkaç tane.

Ismarlama (veya Özel) Temalar

Çoğu geliştirici özel sitelerdeki müşterilerle doğrudan çalışmayı seçtiğinden, ısmarlama tema mağazaları zeminde daha ince olma eğilimindedir. Tamamen ısmarlama işlere ev sahipliği yapmaya istekli bazı profesyonel siteler var, ancak bu takip etmek istediğiniz bir seçenekse. Özel temaların şablonlardan daha pahalıya mal olacağını unutmayın, çünkü bunlar sadece sizin için oluşturulmuştur ve geliştiriciyle bol zaman geçireceksiniz, bu nedenle beğendiğiniz birini seçtiğinizden emin olun..


Bir WordPress teması seçerken seçim eksikliği sorun değildir. Burada bahsettiğimiz sadece birkaç pazar yeri ve tema mağazasında bile binlerce seçeneğiniz var.

Her işletme ve site nihayetinde benzersizdir, bu nedenle tüm ihtiyaçları karşılamak için tek bir çözüm seçemeyiz. Seçtiğiniz temanın tercihlerinize, PHP, WordPress, CSS ve diğer çerçevelerle çalışma konusundaki bilgi seviyenize ve bütçenize dayanması gerekir. Umarız en popüler tema kaynaklarının dökümü sizi doğru yönde gösterecektir. Son karar elbette sizindir.

Siteniz için mükemmel temayı bulmanızı diler ve hangi pazar yerini veya tema mağazasını seçtiğinizi ve nedenini bilmek isteriz. Yorumlar aracılığıyla iletişime geçin ve bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map