Sosyal Medya için Paylaşılabilir İçerik Görüntüleri Oluşturma

Sosyal Medya için Paylaşılabilir İçerik Görüntüleri Oluşturma

Mükemmel makaleye giden yol uzundur. Kitlenizi büyüleyecek bir konu seçin. Çarpıcı bir başlık bulun. İçerik taslağı. Hazır olana kadar okuyun, yeniden okuyun ve yeniden okuyun.


Ancak, işi halletmek için fazladan bir yol var. Birçok kişi yaşamak istemiyor. Yayının sosyal ağlarda paylaşılabilir olduğundan emin olun.

“Bu otomatik!” diyebilirsiniz. Elbette, herhangi bir terbiyeli WordPress örneği, sizin için nitrit cesareti işleyen bir eklenti ile birlikte gelir. Facebook Açık Grafik veya Twitter Kartları hakkında bile bilgi sahibi olmanıza gerek yok.

Ama bu hikayenin sadece yarısı. Makalenizin metalarının sosyal ağlarda olduğu gibi yeniden kullanılması iyi olabilir. Ama bu kesinlikle harika değil.

Web Sitenizdeki İçeriğiniz ve Sosyal Ağlar

İçeriğinizi paylaşılmaya nasıl hazır hale getireceğimizi göstermeden önce, medyanızın web sitenizde ve sosyal ağlarda nasıl göründüğüne bakalım. Çünkü bunlar genellikle çok farklı.

Marka bilinirliği

Marka bilinci oluşturma önemlidir. Güçlü bir marka, müşteri sadakatini artırmanıza, kulaktan kulağa destek olmanıza, yeni müşteriler edinmenize yardımcı olur … Marka oluşturma aslında yazdığınız blogun ana amacı olabilir, çünkü bu genellikle kurumsal bloglar için geçerlidir.

Marka bilinirliği

Bir makale bir web sitesinde yayınlandığında, markalama web sitesinin kendisi tarafından yönetilir:

 • Alan adı, tarayıcının adres çubuğunda görünür.
 • Web sitesinde genellikle logoyu yerleştiren ve logo ana rengini arka plan rengi olarak kullanan üst düzey bir gezinme çubuğu bulunur..
 • Tasarımın benzersiz özellikleri (yazı tipi, düzen vb.), Web sitesini geri gelen ziyaretçiler tarafından tanınmasını kolaylaştırır.
 • Sekmedeki favicon.

Makale sosyal ağda paylaşıldığında markaya ne olur? Gitti (neredeyse) gitti.

Paylaşılan bir makalenin Facebook’ta nasıl göründüğünü inceleyelim:

Facebook paylaşımı

Ana bileşenler:

 • Bir şekil. Normalde bu, ziyaretçilerinizin Facebook arkadaşlarının fark ettiği ilk öğe olan büyük bir resimdir.
 • Başlık. Kalın yazı tipiyle gösterilen metin, okunan ilk metindir.
 • Bir tanım.
 • Kökeni etki alanı adı. Büyük harflerle ve açık gri olarak görüntülenen bu öğe kolayca gözden kaçabilir.

Bu öğeler genellikle ek bilgilerle çerçevelenir. Yukarıda, makaleyi paylaşan kişinin yorumuyla birlikte profil resmi ve adı. Aşağıda, beğeniler ve yorumlar.

Web sitesinde çok yaygın olan marka şimdi neredeyse görünmez. En kötü durum: Alan adı, marka adından biraz farklıdır (örn. “The New York Times”, “nytimes.com” olur).

Özellikli resim

Düzenli bir WordPress yayını özellikli bir görüntüyle birlikte gelir. Bu tek bedene uyan her görüntü çeşitli amaçlara hizmet eder. Bunlardan birincisi, genellikle blog ana sayfasında, makale listelerinde başlık ile gitmek. Bu, ziyaretçinin ilgilendiklerini veya incelediklerini kolayca tespit edebileceği, göz atması kolay bir liste tasarımı oluşturur..

Öne çıkan resim düzenli olarak makale sayfasının üst kısmında görünür. İçeriği okumak için samimi bir davet yaratarak ezici bir metin bloğunun reddedilmesini önler.

Bu görüntü şirket içi herhangi bir gereksinimi izleyebilir. Geniş bir görüntü, 16: 9 diyelim? Elbette! Kare bir görüntü mü? Neden olmasın! Uzun bir görüntü mü? Bu özgün bir tasarım yapar!

Sunulan resim genellikle sosyal ağların paylaşımlarında olduğu gibi yeniden kullanılır. Sorun şu ki, kurallar artık sosyal ağlar tarafından belirleniyor. Bir bükülme ile: sosyal ağlar neredeyse hiç şikayet etmiyor, özellikli görüntüyü kendi gereksinimlerine uyacak şekilde sessizce kırpıyor.

Çoğu zaman, bu iyi. Görüntünün sol / sağ veya üst / alt kısmı hafifçe kesilir ve sonuç bir insan bunu yapmış gibi iyi olur.

Ancak bazen, otomatik kırpma doğru değildir. Örneğin, Tim Ferris tarafından söyleşi, Andrew Weil iyi görünüyor:

Otomatik Düzeltme: Blog Yayını

Facebook’ta paylaşıldıktan sonra başının bir kısmını kaybeder:

Otomatik kırpma: Facebook'ta

Asıl mesele sonucun kendisi değildir. Sonucun iyi olduğu söylenebilir. Asıl sorun kontrolsüz otomatik pilottur: görev sadece Facebook’a bırakıldı. Bu makale 1.000’den fazla kez paylaşıldığında talihsiz.

Başlık ve Açıklama

Metinsel meta veriler, web sitesi ve sosyal ağlar arasındaki başka bir tutarsızlık kaynağıdır.

Bir web sitesinde, başlığa ayrılan alan genellikle sınırsızdır. Ayrıntılı olma eğilimindeyseniz, web sitesi memnuniyetle uyacaktır.

Başlık Açıklaması

Sosyal ağlar başka bir hikaye. Facebook, başlığı iki satıra sınırlar, üç noktaya üç nokta ekler ve üç noktaya ekler. Bu platformlarla birleştirilmelidir: masaüstü tarayıcılar akıllı telefonların yerel uygulamalarından daha büyük ekranlardan yararlanır.

Facebook Masaüstü Ek Açıklaması

Facebook Mobil Ek Açıklaması

Bu kritik bir konu mu? Muhtemelen değil. Ama normal olmayan bir konu hakkında bir şey bilmeden kısaltılmış olması.

Açıklama, ek bilgi taşımak için kullanılabilecek başka bir metin bilgisidir. Facebook gösteriyor:

Makale Facebook Paylaş

Ancak LinkedIn şunları yapmaz:

Makale LinkedIn Paylaş

Bu nedenle, LinkedIn’de paylaşılması daha muhtemel olan bir B2B blogu, mevcut alandan yararlanmak için uzun başlıkları daha iyi kullanmalı ve nadiren görülecek bir açıklamada çok az çaba sarf etmelidir..

Ziyaretçiler içeriğinizi paylaştığında markanızı görünür yapın

Sorunlar buydu. Çözüm zamanı! İçeriğiniz sosyal ağlarda paylaşıldıktan sonra markanız daha az yıkanır. Ancak, yararlanabileceğiniz bir konuşma özgürlüğü alanı vardır: görüntü.

Kabul edelim. Öne çıkan görüntüler genellikle ilhamsızdır. Kötü değil, kesinlikle değil. Fakat özgünlükten yoksundurlar, benzer görüntülerden oluşan bir okyanusta farkedilmez hale gelirler.

Markasız Sosyal Paylaşımlar

Fotoğraf sanatında devrim yapmamak, böyle bir imaj en azından markanızı taşıyabilir:

Marka ile Sosyal Paylaşımlar

Bu, görüntüyü daha çekici yapmasa da, şimdi WPExplorer’ın logosu görülebilir. Sıradan sosyal ağ kullanıcılarının bunu fark etme şansı var, bu logoyu daha önce gördüklerini fark ettiler, hatta daha önce WPExplorer ile meşgul oldukları için bu makaleye birkaç saniye veya dikkat verdiler..

Hikayenin burada bitmesi gerekmiyor. Hala normal fotoğraf stok görüntüleri kullanırken bile, özellikli resimlerinize bir kimlik verebilirsiniz. Sosyal ağlar tarafından görüntülendiğinde, WPExplorer’ın makaleleri aniden sol alt köşede beyaz bir logo bulunan koyu mavi-gri görüntüler haline gelir. Bu tasarıma birkaç kez maruz kalan insanlar, hızlıca kaydırıldığında bile fark etmeye başlayabilirler.

Yazılarınız için Paylaşılabilir Görüntüler Nasıl Oluşturulur

Çoğu şey gibi, marka kimliğinizi resim göndermek için eklemenin zor bir yolu ve kolay bir yolu vardır.

Elle (Zor Yol)

Elbette, bu uygulamaları uygulamak roket bilimi değildir. Görüntüler bir yüklenici veya kendiniz tarafından düzenlenebilir. Makaleler resmi olarak yayınlanmadan önce paylaşılabilir ve bir iPhone ile incelenebilir.

Görüntü düzenleme oturumu için hazır mısınız? Öne çıkan görüntünüzü çekin, tercih ettiğiniz yazılım veya hizmeti başlatın ve özel boyutlar oluşturun:

 • Facebook ve LinkedIn 1200 × 630 resim bekliyor. Yüksek çözünürlüklü ekranlarda daha küçük bir görüntü daha düşük kalitede olabilir. Daha büyük bir görüntü hiç işlenmeyebilir. Beklenen 19.1: 10 oranına sahip olmayan bir görüntü, paylaşıldıktan sonra kırpılabilir veya tamamen farklı bir düzen oluşturabilir. Facebook’un, İsviçre Ordusu sosyal meta verilerinin bıçağı olan Open Graph’e dayandığını unutmayın. Çoğu hizmet onları arar ve kendi kısıtlamalarını uygular. De facto standart olan Facebook beklentilerine bağlı kalmak önemlidir.
 • Twitter katı bir çözünürlük uygulamaz, minimum ve maksimum boyutlarda 2: 1 oran uygular. 1500 × 750 harika, ancak daha küçük bir resim isteyebilirsiniz.
 • Pinterest daha karmaşıktır. 600 × 600 kare görüntülere ihtiyaç duyar. Veya uzun boylu, 600 × 900 görüntü. Aslında 1: 1 ve 2: 3 arasında kalan her şey yolunda. Oh, ve çok uzun, 600 × 1260 görüntüler de destekleniyor. Bu biçimler 2018’de güncellendi, bu nedenle önceki varsayımlar artık eski olabilir.

Artık resimleriniz olduğuna göre, markanızı eklemek için onları düzenleme zamanı. Her seferinde bir tane. Bu aynı zamanda kolay ve sıkıcı olmalıdır. Özellikle Facebook ve Twitter farklı oranlarda görüntüler gerektirdiğinden, bu işlemin en az iki kez yapılması gerektiğini düşünüyorsanız.

Bu yaklaşımın ana konusu zamandır. Bir makale yazmak zaten uzun, zaman alıcı ve enerji tüketen bir süreçtir. Kesinlikle başka bir adım daha eklemek istemiyoruz.

Otomatik (Kolay Yol)

Şimdi, markalı görüntüler verimli bir şekilde nasıl oluşturulur? Bir sürü harika sosyal medya WordPress eklentisi olsa da, sitenize bir “paylaş” düğmesi eklerler. Yayın medyanızı paylaşım için biçimlendirmenize ve optimize etmenize gerçekten yardımcı olmuyorlar.

Bu, bir WordPress eklentisinin kullanışlı olduğu yerdir. Özellikle WordPress için Resoc Sosyal Editör işlemin çoğunu otomatik hale getirir ve manuel parçayı birkaç saniye içinde ele almanızı sağlar.

Resoc Social Editor, normal yayın düzenleyicinizin altında bulunan bir seçenekler panelidir. Sosyal ağlar için bir WYSIWYG (“Ne görürsen onu alırsın”) editörü olarak düşünebilirsin.

WordPress için Resoc Sosyal Editör

Bir yer paylaşımı görüntüsünü herkes için bir kez tasarlayın ve öne çıkan resminize iki tıklamayla uygulayın. Veya sosyal resimlerinizin otomatik olarak markalanması için varsayılanı yapın.

Resoc Sosyal Editör Yer Paylaşımı

Facebook otomatik kırpma mevcut görüntü ile o kadar iyi değil mi? Görüntüyü sürükleyin veya farenizle yakınlaştırın / uzaklaştırın. Harici bir alete gerek yok.

Resoc Social Editor Otomatik Düzeltme

Başlık ve açıklama baskısı artık tahmin değil. Yazarken makalenizin büyük platformlarda nasıl görüneceğini görebilirsiniz.

Resoc Social Editor Başlığı ve Açıklamaları

Sonuç

Sosyal medya için paylaşılabilir içerik oluştururken, fiili kalite standardı “yeterince iyi” dir. “Mükemmel” e ulaşmak zaman şaşırtıcı değil, daha fazla zaman ve çaba gerektiriyor.

WordPress için Resoc Sosyal Editör anlaşmayı değiştiriyor. Bu görevler yarı veya tam otomatik hale getirildikten sonra, makalelerinizi sosyal ağlarda paylaşıldığında olağanüstü hale getirmek kolaylaşır.

Günümüzde bu kolayca farklılaşabilir. Öne çıkan görüntüler olarak kullanılan çok sayıda stok fotoğrafla, logonuzu eklemenin basit değişimi, tekrarlı pozlama yoluyla dikkat ve hatta marka bilinirliği oluşturmak için yeterlidir.

İlk hamleyi daha da kolaylaştırmak için Resoc ekibi marka kimliğinizin katmanını ücretsiz olarak tasarlar. Eklenti yüklendikten sonra bir yayını düzenleyin, “Yeni yer paylaşımı oluştur” u ve ardından “ÜCRETSİZ marka kimliği yer paylaşımınızı isteyin”, vb!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map