Sonraki Yerel WordPress Etkinliğine Katılmalı mısınız?

Kısacası? Evet. Ama bu çok heyecan verici bir görev yapmıyor, değil mi? Yine de, gerçek bu ve WordPress konusunda ciddiyseniz, yerel etkinliklere katılmaktan büyük ölçüde faydalanabilirsiniz. Bugün biraz zaman geçirmeye katılmanın faydalarını ve bir bütün olarak deneyimden çıkmayı bekleyebileceğiniz şeyleri inceleyeceğim..


Genel Avantajlar

Matt Mullenweg WordCamp San Francisco şirketinde

İlk olarak, bunun gibi konferanslarda kaç tane hareket ettirici ve çalkalayıcıyla karşılaşacağınıza şaşırabilirsiniz. WordCamp övünürken, “South by Southwest gibi pahalı web endüstrisi konferanslarında yer alan konuşmacılarla tanışmak nadir değildir.”

Ve birçok konferans büyük isimler çekmeyecek olsa da, bazen aldığınız şey daha da iyidir. Birçoğu şehrinizde yaşayan her türlü web tasarımcısı ve geliştiricisi ile tanışıyorsunuz..

Yıldız gücü olmayan etkinliklerde bile, yerel WordPress topluluğunuzu en “gerçek” ve tutkulu biçimde deneyimlemeye değer. Bu etkinlikler öncelikle WordPress’i gerçekten önemseyen yerel insanlar tarafından gerçekleştirilir ve katılır ve kendinizi ilgilendiğiniz bir amaç için bir araya gelen insanlarla dolu bir ortama sokmanın faydasını ölçmenin bir yolu yoktur..

Ancak, yeterince deneyimli değilseniz korkmayın. Bu etkinliklerin çoğu, tüm beceri seviyelerinden insanları ağırlamak için kendi yollarından gidiyor. Aslında, WordPress’te yeniyseniz, hayatını onlardan yapan insanlarla bir toplantıya katılmak, işinizi bir sonraki seviyeye taşımak için ihtiyacınız olan motivasyon olabilir.

Bunları, tipik, ticari, ticari faaliyetlerinizden biriyle karıştırmayın. Çoğu konferansta, katılımcılarınızı daha da gayri resmi bir ortamda tanımanıza izin veren satış sonrası ve ağ etkinlikleri bile bulunur. Daha fazla nedene mi ihtiyacınız var? Anladın!

Sadece diğer insanlardan bilgi almakla kalmayacak, bunu kendiniz de vereceksiniz. Bir geliştirici veya web sitesi oluşturucusuysanız, hizmetlerinizi tanıtmanın, ilgilendiğinizi bildiğiniz kişilerle bire bir etkileşimden daha iyi bir yolu olabilir mi? İşi batırmanın kesin bir yolu.

Ağ kurmayı planlıyorsanız, önce ördeklerinizi arka arkaya aldığınızdan emin olun. Bu, portföyünüzün en iyi çalışmalarınızla önceden düzenlenmesi ve insanlara anlatabileceğiniz, hatırlaması kolay bir URL ile bir yere gönderilmesi anlamına gelir. Bu, henüz yapmadıysanız kartvizitleri yazdırmak anlamına gelir. Ayrıca, tanıtım ve asansör konuşmanız üzerinde önceden çalışmak anlamına gelir, böylece hizmetlerinizi satmanın zamanı geldiğinde kelimelerinizi tökezlemezsiniz..

İş Bulma

Bu, ağa bağlanır, ancak kendi bölümünü de hak eder. Sözleşmelerde bulduğunuz iş fırsatlarının çoğu, projelerinde yardıma ihtiyaç duyan insanlarla birebir görüşmeler yoluyla olacaktır. Bu gerçek, yüz yüze etkileşim yoluyla potansiyel müşterilere gerçekten hitap etme ve onları kazanmak için kişiliğinizi kullanma şansınız var..

Ancak bu tür bir etkileşim sizin işiniz olmasa bile, birçok konferans İş Kurulları yayınlayarak, bölgenizdeki WordPress geliştirme ve web tasarım fırsatlarına, çevrimiçi çeşitliliğe göz atarak bile alabileceğinizden daha iyi bir genel bakış sunar. Katılımcılar için özel, odaklanmış ve özel olarak hazırlanmıştır.

Dersler

WordCamp Dersleri

Konferanslar, çoğu fuarda olduğu gibi, WordPress’in geliştirilmesinde ve kullanılmasında dikkat çeken uzmanlar sunmaktadır. Bu uzmanlar, kariyerleri nasıl oluşturduklarını ve yaptıklarını nasıl yaptıklarını tartışan konferanslar veriyorlar. Belirli zorluklarla nasıl ısrar ettiklerini ya da çalışma süreçlerinde nasıl ilerlediklerini görmek çok değerlidir.

Hatta daha önce çalışmayı düşünmediğin web tasarımının yönlerini öğrenebilirsin. Tüm süreçte uzman olan biri, karşılaştığınız bir sorunun anahtarının asla bakmayı düşünmeyeceğiniz bir yerde olduğunu ortaya çıkarabilir. Örneğin, her zaman web geliştirmenin teknik yönüne daha fazla odaklanmışsanız, WordPress’e daha geleneksel grafik tasarım yöntemlerinin nasıl uygulanabileceğine ilişkin sunumlara katılmak yardımcı olabilir. Ve bu sadece bir örnek. Çok daha fazlası var!

Konuşan dükkan

Ama bunun sadece sizin için hazırladığınız özellikli sunumlar olduğunu düşünmeyin – sadece diğer katılımcılarınızla konuşarak ticaretiniz hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Birçoğu podyumların arkasındaki insanlar kadar bilgili olabilir ve eğer şanslıysanız, yeni bir akıl hocası veya ortak çalışan bulabilirsiniz..

Herhangi bir beceriyi bire bir etkileşimden öğrenmek için daha iyi bir yol yoktur. Yalnız çalışmak, size yardımcı olacak birinin elinizde olduğundan çok daha zor olabilir. Bunun gibi etkinlikler genellikle daha sonra yolda bu destek kaynakları olabilecek arkadaşlar edinmenize yardımcı olur.

Yeni Özellikler Hakkında Bilgi

Yerel etkinliklerde de WordPress ve eklentilerine yönelik en son güncellemelerin canlı tanıtımlarını alabilirsiniz. Ayrıca kendinizi WordPress’in yönlerine ve hiç kullanmayı düşünmediğiniz özelliklere veya daha önce açıklamayacağınız üçüncü taraf çerçevelerine maruz kalacaksınız.

Bu Olayları Nasıl Bulabilirim?

WordPress konvansiyonları söz konusu olduğunda en büyük isim olan WordCamp, dünyanın dört bir yanında onlarca olay düzenliyor ve yüzlerce kişinin diğer tarafa seyahat etmek için harcayacağını haklı çıkarıyor. tam WordCamp programı web sitelerinde bulunabilir.

WordCamp etkinliklerindeki en ilginç özelliklerden biri Genius Bar’dır – evet, tıpkı Apple Store’daki gibi – konferans süresince çalışır ve WP ile ilgili tüm sorularınız için tek bir dükkan sağlar.

WordCamp etkinlikleri genellikle oldukça uygun maliyetlidir – genellikle tüm hafta sonu için 40-60 $ aralığındadır – ve bu fiyata, yatırımınızdan büyük bir getiri elde edeceğinizi garanti edebilirim.

Daha küçük bir başlangıç ​​yapmak istiyorsanız, konferans yerine yerel bir buluşmaya katılabilirsiniz. Zaten çok daha sık ve daha düzenli olurlar, bu yüzden sadece bu nedenle biriyle başlamak isteyebilirsiniz. Ayrıca, genellikle ücretsizdir – WordPress Vakfı, çoğu için organizatör aidatını öder, yani maliyetleri size aktarmak zorunda kalmazlar. Bu nedenle, herhangi bir hamuru kabartmak zorunda kalmadan yerel WordPress sahnenizin bir önizlemesini istiyorsanız, bunlardan birini kontrol edebilirsiniz..

WP Montreal ile tanışın

1.500’den fazla var WordPress Buluşma Grupları dünya çapında da. Muhtemelen, evinize en yakın nüfus merkezinde bir tane vardır. Bir yana, Meetup’ın en ilginç özelliklerinden biri temalı olabilmeleridir. Örneğin, birçok Meetup grubunda özellikle heyecan verici yeni özellikleri önizlemek veya belirli türdeki uygulamaları geliştirmek için etkinlikler olacaktır. Bu nedenle, ilgilendiğiniz belirli bir konu varsa, yakında çıkıp çıkmayacağını görmek için buluşma programlarını izlediğinizden emin olun..


Gerçekten, hobi uzmanı aşamasının ötesinde WordPress’e ilgi duyuyorsanız, en azından bir buluşmaya katılmamak için hiçbir neden yoktur. Ve gerçekten, WordCamp etkinliklerine de katılmalısınız. Onlara yeterince tavsiye edemem.

Paylaşmak istediğiniz WordPress buluşması veya kuralla ilgili bilgiler var mı? Bir şey mi kaçırdım? Ya da belki eğlenceli bir WordCamp hafızanız veya tavsiyeniz var; paylaşmak ister misiniz? Yorumlarda bana bildirin!

WordCamp Görüntüleri: Morten Rand-Hendriksen, Eva Mavi, Josh Hallett

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map