Saygın Bir WordPress Profesyonel Olma Kılavuzu

Profesyoneller en çok parayı kazanır, en fazla etkiye sahiptir ve genellikle iyi gelir. Ayrıca yetenekli oldukları ve dolayısıyla yeteneklerine daha fazla güvendikleri için zorluklarla karşılaştıklarında da adil olurlar. Onlar creme de la creme ve herkes (müşterileri okuyun) kendi harikalarının bir parçasını istiyor. Profesyoneller bunu büyük yapıyor ve sonuç olarak kesimi yapmayan milyonların kıskançlığı oluyor. Tüm bu güzel şeyler çekilmeye hazır olduğunda, neden kimse kendi uzmanlık alanında gittiği kişi olmak istemiyor??


WordPress, sürekli büyüyen topluluğu için birçok yol açtı. Web yayıncılığını demokratikleştirerek platform, ister bir yazar (ister blogcu), ister danışman, destek temsilcisi, tasarımcı veya geliştirici olun, saygın bir profesyonel olma şansını sunar..

Çabaya girmeye ve öğrenmeye hazır olmanız şartıyla, saygın bir WordPress uzmanı olmak elde edilebilir ve muhtemelen almayacak y-E-E-E-ars uygulama ve tekrarlama gibi birçok kişi inanırsınız. Eh, edinilen bilgiyi sıkıştırmak veya birleştirmek için uygulama ve tekrarlama yerini unutamayız, ancak fikrinizi buna koyarsanız, saygın bir WordPress uzmanı olmak bu kadar uzun sürmez.

Albert Einstein olmanıza da gerek yok; bu kılavuzu anlayabilir ve WordPress için bir tutku kıvılcımı varsa, gitmekte fayda var. Akademik övgülerinizi ve bunun gibi şeyleri bir dakika boyunca unutun. Bütün bunlar ve daha fazlası bugünkü gönderide ortaya çıkaracağız. Sonuna kadar tadını çıkarın ve sizden saygın bir WordPress uzmanı yapalım! Uzun tanıtım ha? Eh, arada bir normdan sapmaya izin verilir, üst düzey bir WordPress uzmanı olmak için çok çalıştığınızda aklınızda bulundurmak isteyebileceğiniz bir şey.

İlk olarak, kısa bir tarih dersi…

Öğrenci

… Bu, çizgilerinizi kazanmak ve bir WordPress uzmanı olmak için yıllara ihtiyacınız olmadığını ortaya koyuyor. Eğer 2008 yıl önce arayabilirseniz, WordPress ile çok önce tanıştım ve aşık oldum :). Güneş ışınları açık bir Nairobi gökyüzünde süzülürken öğleden sonra parlak ve berraktı. O (WordPress) güzeldi ve o zamanlar bile görünüşte sınırsız seçeneklerle geldi.

Denedim (‘bu’ bu bağlamda kutsal görünebilir) .wordpress.com bir tema yükledikten ve ilk yazımı yayınladıktan sonra hemen bağlandı. hiç. Keşfedilmemiş web geliştirme ve yayınlama hayallerim vardı ve WordPress’i daha iyi bulamıyordum. Oh, nostalji.

Altı (6) yıl ileri sar …

WordPress, kendi barındırdığı WordPress sitelerime birkaçını da dahil olmak üzere birkaç alt alan üzerinde yaşıyor. Ayrıca, WordPress’i yerel olarak (bilgisayarıma) yükledim, böylece her zaman onunla oynayabilirim. WordPress temalarını, eklentilerini, eklentilerini ve birkaç başka şeyi değiştiriyorum ve öğrendiklerimi paylaşıyorum. Ne söylediğim ya da ne kadar protesto ettiğim önemli değil, bana hala WordPress uzmanı demede ısrar eden birkaç hoş insan var. Ben her zaman çok nazik olduklarını düşünüyorum çünkü sadece devam eden bir işim.

Altı (6) yıl ve hala devam eden bir çalışma? Bize ne söylemiyorsun? Şey … Son on iki (12) ay içinde kendimi WordPress ile önceki beş yıla göre daha fazla meşgul oldum. Ben ve benim aramda, son bir yıl içinde WordPress ile olan ilgim tam olarak insanların Nairobi sokaklarında ve ötesinde onurumda “WordPress Uzmanı” terennümleri olduğunu düşünüyorum. Açıkçası, sadece zikir hakkında şaka yapıyorum ama yüzümde sırıtmayı görmeyi sevdiğim gibi görmelisin ��

Yukarıdaki açıklamada görünen makyaj şok edici ancak öğrenmeniz gereken ders, çizgilerinizi kazanabilir ve iki (2) yıldan daha kısa sürede en çok sevilen WordPress PRO statüsüne yükselebilirsiniz. Pratik beni tamamen yeni başlayanlardan yaklaşık on beş (15) ay içinde “Hey, söyle bana, sen WordPress Uzmanı’sın” dedi. Hala işteyim.

Saygın bir WordPress uzmanı olmak için yolculuk ederken, WordPress’in bir felsefe ya da rekabet değil işbirliği ruhu tarafından yönlendirildiğini unutmayın. İş piyasasında tabloları çevirmek için saygın bir WordPress uzmanı olmak istiyorsanız, bu çelişkili gelebilir. Hayatın her alanında rekabet gücü her zaman orada olacak – hiçbir yere gitmiyor. Demek istediğim, WordPress topluluğuna geri vermek için vücudunuzdaki tam olarak sıfır (0) kemiği kıracak. Kendinizi sadece parasal teğet boyunca zenginleştirmek için bakmayın, hamur sonunda gelecek. Önce diğer WordPress kullanıcılarına yardımcı olmak için saygın bir WordPress uzmanı olun. Yeterince chit chat, nasıl saygın bir WordPress profesyoneli olabileceğinizi görelim!

Saygın WordPress Uzmanı Nasıl Olunur?

Dizüstü bilgisayar ile Hint iş kadını

WordPress uzmanı olmak için sabırsızlanıyorum? Bu bölüm size ayrılmıştır. Yeni başlayanlardan profesyonellere atlamak için yardımcı olabileceğim en iyi ipuçlarının büyük bir listesini bir araya getirdim.

Avid WordPress Kullanıcısı Olun

Bunun geldiğini görmedin, ha? Hiç kullanmadığınız bir şeyde nasıl profesyonel oluyorsunuz? Deneyen bir ürün hakkında ne kadar şey öğrenebileceğinizi biliyor musunuz? Baloncuğunuzu patlattığım için üzgünüm, ancak yalnızca okuyarak bir WordPress pro (saygın bir profesyonel) olamazsınız; dahil olmanız gerekir – platformu kullanmanız ve geniş olasılıklarını keşfetmeniz gerekir.

WordPress’e hakim olmanın en kolay yolu hemen dalmaktır. Aralarından bakmayın, çok daha eğlenceli bir katılım. WordPress’i yükleyin ve platformun nasıl çalıştığını öğrenmek için zaman harcayın. Birkaç WordPress temasını ve eklentisini test edin ve devam edin.

Bir blog çalıştırın (gerçekten herhangi bir şeyde) ve WordPress’i bir kullanıcı açısından deneyimleyin. Kullanımı çok kolay, WordPress, ipleri ne kadar hızlı öğrendiğinize şaşıracaksınız. Yazmak, tasarlamak, geliştirmek veya başkalarına yardım etmek olsun, WordPress’i kullanmanın bir yolunu bulun. Bir sonraki kişinin WordPress’te gezinmesine yardımcı olabilirseniz, çabalarınızı bir uzmanlığa odaklamanın zamanı gelmiştir..

Uzmanlaşmak

Ne yaparsan yap ya da kime dua edersen et, asla her şeyin en iyisi olamazsın. “Tüm esnafları bağışlamak” insanca imkansız. Bu size bir başka kazançlı seçenek sunar: uzmanlaşma. Yazmak için bir ustalığınız varsa ancak hayatınızı kurtarmak için kod yazamıyorsanız, profesyonel bir WordPress blog yazarı olarak gerçekten iyi bir şekilde teşvik edeceksiniz. Birçok profesyonel blogcu (ör. Tom Ewer), blog oluşturma ve WordPress etrafında kariyer yarattı. Tom saygın bir WordPress uzmanı mı? Eminim öyledir. Blog çalışmalarımın büyük bir kısmı WordPress ile ilgili projelerden oluşuyor. Seviyor muyum? Eminim ben yaparım. Tüm müthiş destek için AJ Clarke, Kyla ve hepinize seslenin.

Bir ön uç geliştiricisiyseniz, temalar ve çerçeveler arasındaki her şeyi geliştirmeyi içeren WordPress temasına geçebilirsiniz. Bir kod bağımlısıysanız, arka ucu geliştirebilir, temalarda ve eklentilerde dabble yapabilir ve WordPress başlığı altına bakabilirsiniz. Aynı anda birçok uzmanlık denemek yanıltıcıdır ve sadece hiçbirine hakim olmak anlamına gelir, bu da hayal kırıklığına neden olur. Bu saygın bir WordPress uzmanı olmak için tutkularınızı unutmanız gerektiği anlamına gelmez. Hayır. Her zaman önce bir uzmanlık alanında uzmanlaşabilir ve bir sonraki uzmanlığa geçebilirsiniz..

Greenhorn, tasarım / geliştirme becerilerine sahip değilim ve var olmayan blog oluşturma becerilerimle bir işe başlayamıyorum? Bu mahkum olduğum anlamına mı geliyor? Hiç saygın bir WordPress uzmanı olabileceğimi umuyor musunuz?? Yukarıdaki kendi kendini yenen sorunun cevabı yankılanıyor Evet! Açıkçası, WordPress için bir tasarım / geliştirme yapmak istiyorsanız, HTML, CSS, JavaScript ve PHP gibi programlama dillerini öğrenmeniz gerekecektir. Ayrıca MySQL veritabanları hakkında birkaç şey öğrenmek isteyeceksiniz. En iyi WordPress blog yazarı olarak bir kariyer oluşturmak için, çevrimiçi pazarlama ile ilgili diğer konular arasında bloglama ve SEO sanatını öğrenmeniz gerekecek. Sonuçta, kimse bilmeden doğmaz; hepimiz yol boyunca yaşıyor ve öğreniyoruz. Sonuç olarak, uzmanlaşmanız gerekiyor çünkü:

 • Çabalarınızı tek bir uzmanlığa yoğunlaştırarak daha hızlı saygın bir WordPress uzmanı olacaksınız
 • Sert teller beyninizdeki becerileri öğrendi
 • Tüm işlemlerden bir Jack olmak, düşük verimlilik ve daha düşük bir banka bakiyesi açısından faydadan daha fazla zarara neden olacaktır.
 • En iyi WordPress geliştiricisi olabilirsiniz ve öğrendikleriniz hakkında blog yazabilirsiniz.
 • En iyi WordPress blog yazarı olabilir ve yine de destek forumlarında başkalarına yardımcı olabilirsiniz
 • Ve böyle devam eder

Bir uzmanlıkta olabileceğiniz en iyi olun ve istediğiniz gibi diğer uzmanlık alanlarında ay ışığında olun. Bloglama portföy sitem aracılığıyla müşterilerim WordPress geliştirme hakkında bana ulaştı. Yardım edebilirdim ama WordPress geliştirme becerilerim hala bebeklik dönemindeydi. Uzmanlaşırken tutkularınızı takip edin, çünkü özellikle sevmediğiniz bir kariyere sıkışmak istemezsiniz, özellikle çok fazla tatmin edici fırsat sunan WordPress ile. Uzmanlaşma aynı zamanda çok fazla zaman kazanmanıza yardımcı olur, bu da bizi bir sonraki noktaya götürür.

Zaman yönetimi

zaman yönetimi

İster 9 ister 5 basılı tutun ister serbest çalışın, zamanınızı sağlam bir şekilde kavramanız gerekir. Nadir bir kaynaktır ve ne kadar iyi yönetirseniz, profesyonel olarak o kadar verimli olursunuz. Üst düzey WordPress uzmanları (ve genel olarak diğer saygın profesyoneller) zamanlarından sorumludur. Zaman para demektir, gündelik atasözü geçer ve hayatınızdaki saniyeleri boşa harcarsanız, bankaya evinizi yeniden canlandırması için talimat vermelisiniz..

Saygın bir WordPress uzmanı olmak öğrenmeyi içerir ve öğrenme zaman alır ve programınızda yaratmanız gereken zamandır. Çizgilerinizi kazandığınızda, müşteriler yeni renklerinizi sevecek, yani tabağınız neredeyse her zaman dolu olacak. Zaman sizi atlatıyorsa, müşterilerinizin beklentilerinin altında kalacaksınız. Bu itibarınız ve banka bakiyeniz için kötüdür. Doğru müşterileri (zamanınıza saygı duyanları) seçin ve zamanınızı yaşamınıza göre planlayın ve iyi olacaksınız.

Ayrıca molalar ve dinlenme için zaman ayırmanız gerekecektir. Bütün işler ve oyun yok Jack’i sıkıcı bir çocuk hatırlıyor mu? Artık sıkıcı bir WordPress uzmanı olmak istemiyor musunuz? Egzersiz, aile yükümlülükleri ve kendini yansıtma için zaman yaratın.

Sıkı çalış sıkı oyna. – Wiz K.

Kendini geliştir

Bu kılavuzu okumanızı teşvik ediyor çünkü saygın bir WordPress profesyoneli olmakla ilgili olarak doğru yöne doğru ilerlediğiniz anlamına geliyor. Bu bir yana, kendinizi eğitmek, mesleki beceriler edinmenin geleneksel yoludur. Kodlama, bloglama ve hatta iletişim becerilerinizden emin değil misiniz? Şimdi öğrenme zamanı. Evinizden ayrılmanıza bile gerek yok, WordPress hakkında istediğiniz her şeyi çevrimiçi öğrenebilirsiniz. Google’da arama yapmak başlamak için harika bir yerdir, ancak başlamanıza yardımcı olacak birkaç kaynak:

Diğerlerini Eğit

WordPress’e rehberlik eden felsefe hakkında söylediklerimizi hatırlıyor musunuz? Başkalarına yardım etmek. Başkalarını eğitmek hala yardımcı oluyor. Aynı zamanda, bir şeyi öğrenmenin en iyi yolu başkalarına öğretmektir. Başka bir deyişle, başkalarına ne öğrendiğinizi öğrettiğinizde:

 • Kendi becerilerinizi geliştirin
 • Etkileşim yoluyla ek beceriler kazanın
 • Daha fazla müşteri edinin
 • Aslında WordPress topluluğuna geri dönüyor
 • Etki yaratın
 • WordPress Expert unvanını otomatik olarak kazanın

Bir blog başlatın ve WordPress hakkında öğrendiklerinizi dünyayla paylaşın. Dünyanın herhangi bir yerinde John veya Jane Doe blogunuzu bulacak ve ipuçlarınız iyi olursa, bir WordPress yıldızı olma yolunda olacaksınız. Haha. Sana bak, her şeyin çok kolay olduğunu düşünerek :).

Blogunuzda ipuçlarını, nasıl yapılır ve öğreticileri paylaşın ve destek forumlarında bir el uzatın. Prensip olarak, ne kadar çok insana yardım ederseniz, WordPress uzmanı olarak o kadar güvenilir olursunuz. Diğerlerini eğitin ve onlara yardım edin. Buna ileri ödeme denir ve etkilidir. Bu arada, destek forumlarından iş bile alabilirsiniz, bu yüzden evet, diğer kullanıcılara eğitmeye ve yardım etmeye devam edin. Sana daha fazla güç!

Diğer WordPress Profesyonelleriyle Bağlantı Kurun

WordCamp Arkadaşları

Kendinizi WordPress topluluğuna dahil etmeden kârlı bir WordPress işi kurabilirsiniz, ancak şekillendirmeden kazanabileceğiniz çok şey var. karşılıklı tatmin edici diğer WordPress profesyonelleri ile ilişkiler. Örneğin, sosyal ve bilgi çevrelerinizi genişletebilir, benzer fikirlere sahip ve yetenekli profesyonellerden oluşan bir ekip (veya bir ağ) oluşturabilir, WordPress toplantılarında yeni şeyler öğrenebilir, yakın topluluğunuzdaki daha fazla insanı WordPress’e maruz bırakabilirsiniz vb..

WordPress buluşmaları dünya çapında çeşitli tarihlerde düzenlenmektedir. Katılma maliyeti genellikle düşüktür ve bilet parasının büyük bir yüzdesi yine de sarf malzemelerine ve içeceklere gidiyor. Kontrol et WordCamp Central programı birisinin size ne zaman yakın olabileceğini görmek için. Yerel buluşmalara katılın ve eğer yoksa, topluluğunuzdaki diğer WordPress meraklılarıyla elinizi birleştirin ve WordPress dünyasını evden sallayın.

Eğer utangaç tip iseniz veya son taksit izlemeyi tercih ederseniz Taht Oyunları bir ağ etkinliğine katılmak için, sadece birkaçını belirtmek üzere Twitter, Facebook ve LinkedIn gibi sosyal ağların gücünden yararlanabilirsiniz. İster çevrimiçi ister çevrimdışı olsun, ağ oluşturmanın faydaları oldukça açıktır ve profesyonel hedeflerinize ulaşmak için ihtiyacınız olan yakıtı sağlayabilir.

Sonuçta, hiç kimse bir ada değildir. Hepimizin bir destek sistemine ve daha fazlasına ihtiyacımız var, bu yüzden sizi rahatlık alanınızdan zorlayabilecek ihtiyaçlara sahip saygın bir WordPress uzmanıysanız. Bir profesyonel olarak, projeler üzerinde işbirliği yapmak, fikirleri beyin fırtınası yapmak ve genellikle profesyonel ve ahlaki destek sağlamak için diğer profesyonellerin bir ağına (veya ağlarına) ihtiyacınız vardır..

Zayıflıklarınızı Belirleyin ve Dengeleyin…

… Güçlü yanlarınızı güçlendirerek. Korku ve zayıflık, profesyonel, kişisel veya başka türlü her türlü gelişimi engeller. Hem bir kişi hem de bir profesyonel olarak zayıflıklarınız büyük olasılıkla tam bir WordPress profesyoneline geçişinizi geciktirecektir. Zayıflığınız herhangi bir şey olabilir. Belki de erken benimseyen biri değilsiniz (ya da sadece geleneksel olan şeyleri tutmayı sevdiğiniz için ortaya çıkan eğilimleri benimsemezsiniz). Belki de ekiplerle kötü çalışıyorsunuz. Belki de bu, belki de – sadece profesyonel zayıflıklarınızın ne olabileceğini belirleyin ve ortadan kaldırın.

Nasıl? Güçlü yönlerinizi güçlendirerek, zayıf yönlerinizin sizi düşürme şansını inkar edersiniz. Örneğin, bir takımla çalışamıyorsanız, yönetim rolleri için daha uygun olduğunuzda, uyum sağlamaya çalışmak yerine kendi takımınızı yönetmeyi düşünmelisiniz. 11: 00’den önce yataktan kalkamıyorsanız, öğleden sonra önemli toplantılar planlayın . Bir gece kuşu musun? Bunun bir zayıflık olduğunu söylemiyorum. Sadece güçlü ve zayıf yanlarınızı sadece siz bildiğinizi anlamanızı istiyorum. Zayıf yönleri belirleyin ve güçlü yönlerinizi güçlendirin. İşine bak. Et cetera et cetera.

Korku. Korkunun üstesinden nasıl gelebilir ve olması gerektiği saygın WordPress profesyoneli olursunuz? Korkuyu hissediyorsun ama yine de harekete geç. Güvenli oynamayı ve vasat kalmayı veya rahatlık alanınızdan çıkmayı ve hak ettiğiniz şeyi almayı seçebilirsiniz. Korku gerçek değil, hepsi kafanın içinde. En iyi WordPress profesyonelinin artan sorumluluklarını kaldıramayacağınızdan korkuyor musunuz? İşte bu korku. Henüz becerilerinizden emin değil misiniz? Bu tam bir zayıflık.

Pratik Yapın (ve Daha Fazla Pratik Yapın)

Kod uygulama

Pratik mükemmelleştirir, pratik kalıcı hale getirir. Ne kadar çok şey yaparsanız, o kadar iyi olursunuz. Beynimiz (ve bedenlerimiz) doğal olarak çalışmak için kablolanmıştır. Örneğin vücut geliştiricileri ele alalım. Profesyonel vücut geliştiriciler devam ediyor. Düzenli olarak pratik yaparlar ve sonuç olarak büyük pazı, abs ve hepsine sahiptirler. Vücut geliştirme konusunda ciddi olmayanlar bir süre sonra spor salonuna geri dönmezler veya sadece “ruh halinde” olduklarında pratik yapabilirler. Sonuç olarak, profesyoneller tarafından elde edilen sonuca ulaşamazlar. Kas kütlesi oluşturma konusunda ciddiydiler, ancak daha sonra bir nedenden ötürü uygulamayı bıraktılar, kas kütlelerini (atrofiler) kaybetti veya tıkalı büyüdüler.

Benzer şekilde pratik yapmaya devam etmek istiyorsunuz. Bir WordPress tasarımcısı mısınız? Biraz daha tasarlayın ve tasarlayın. Netwrok (daha önce de belirttiğimiz gibi) diğer tasarımcılarla Dribbble. Bir WordPress geliştiricisi misiniz, uygulama ve tekrarlama becerilerinizi geliştirmenin anahtarıdır. Bazı ücretsiz temaları kontrol edin veya Github depoları kodlayıcılardan öğrenmek için. Bir WordPress blog yazarı mı? Aynı şey geçerlidir – blog tutmaya devam et ve buna devam et – uygulama seni daha iyi hale getirecek.

Saygın bir WordPress uzmanı, saatlerce ve saatlerce pratik olan deneyime sahiptir. Birkaç yıl önce, bir yerde bir ticarette ustalaşmanın yaklaşık 10.000 saat sürdüğünü okudum. Bunun gerçek mi saf mı olduğunu bilmiyorum ama anladın mı.

Adanmışlık ve Azim Çok Yol Gösterir

Bir şarkıya koyduğunuzda, alttan başlayarak kolay ve eğlenceli geliyor, ama ne yazık ki, genellikle böyle değildir. Alttan başlamak gerçekten Dipten başlayarak, oradan, ve birçok kişinin hazırlanmadığı dik bir yokuş yukarı görevdir. Saatte 20 $ ile 200 $ arası kazanç biraz planlama, özveri ve dayanıklılık gerektirir.

Asla bitmeyecek gibi görünen günler boyunca zorluklar olacağını anlamanız gerekir. Size metodolojilerinizi ve hatta kendi akıl sağlığınızı sorgulayan müşterilerle tanışabilirsiniz. Dünyanın yolu bu, üzgünüm. Aynı zamanda, sahip olmaya değer (veya bizim durumumuzda olmaya) hiçbir şey kolay olmaz. Bunun için terlemelisin. Çok çalışmalısınız (ya da akıllı, bir ve aynı şey) ve sebat etmelisiniz. Kendinizi tamamen seçtiğiniz yola adamanız ve yolları değiştirirken bile asla durmamalısınız. Saygın bir WordPress uzmanı olmak zaman ve çaba gerektirir. Ayrıca bu sürece para yatırmanız da gerekebilir. Bütün bunlar bir şekilde fedakarlık etmek ve dayanıklılık çağrısı demek.

Harika Bir Kişi Olun

Başparmak havaya!

Henüz sahip değilseniz hoş bir kişiliği benimseyin. Saygın bir WordPress uzmanı olmak istiyorsanız, hoş bir tavır sahibi olmak uzun bir yol kat ediyor. Muhtemelen nedenini düşünebilir misin? Nihayetinde, müşterilerinizin mesleki becerilerinizi geliştirmek için harcadığınız tüm çaba ve zaman için sizi işe almasını isteyeceksiniz..

Profesyonel becerileriniz yetenekleriniz hakkında ciltler konuşsa da, kişiliğiniz berbatsa bir müşteri sizi hemen düşecektir. İnsanlar etrafta olmaktan hoşlandıkları insanlarla çalışmak istiyor. Olumsuzluğunuz iki gezegen uzakta hissedilebiliyorsa, asla arzu ettiğiniz saygın WordPress uzmanı olmayacaksınız. Peki nasıl harika oldun?

 • Harika bir iletişimci olun – Dinleme becerilerine büyük önem vererek iletişim becerilerinizi geliştirin
 • Zamanında e-postaya yanıt verin
 • İşlemlerinize dürüstlük katın – hile yapma
 • Dostça ama iddialı olun
 • Yardımcı ol
 • Sorun yaratmanın aksine çözüm sağlama eğilimini gösterin
 • Olumlu düşünce ve olumlu etki ile kendinizi çevreleyen olumlu bir tutum geliştirin

Müşterinizin İhtiyaçlarını Bilin

Saygın bir WordPress uzmanı olmak bir hedef değil, WordPress büyümeye devam ettiği sürece asla bitmeyecek bir yolculuktur (WordPress 4.0 “Benny” bu ayın başlarında düştü ve size öğrenilecek birçok yeni WordPress özelliği verdi).

Geliştirilmiş becerileriniz ve topluluğa katılımınız size müşteri kazandıracak olsa da, müşterileri nasıl koruyacağınızı öğrenmek önemlidir. Müşterilerinizi nasıl tutuyorsunuz? Onların ihtiyaçlarını anlıyorsunuz. o zaman bu ihtiyaçları müşterinin beklentilerinin ötesine taşırsınız. Sonra bunu altmış (60) gün daha yaparsın. Müşteri mutlu olacak ve takımlarında bir profesyonel olduğunu bilerek yatağa gidecek.

İlişkiden ne elde ettiğine bakma (söylemesi yapmaktan daha kolay). Sadece müşterinizin beklentilerinin ötesinde değer sağlamaya odaklanın. İnsanların bir WordPress uzmanı olarak tuzunuza değer olduğuna inanmalarını ister misiniz? İddialarda bulunmayın, cesaretinizi kanıtlayın. İhtiyaçları karşılamak ve beklentileri aşmak sırdır.

Daha Yüksek Ücretleri Şarj Edin

Para-on-the-masaya

Buna inanmayacaksınız ama bireyin algısının karar verme süreçlerini gerçekten etkileyebileceğini biliyor muydunuz? Saygın WordPress profesyonelleri hizmetleri için büyük paralar alıyorlar. Serbest çalışanların çoğunluğunun fahiş kabul edeceği oranlar. Oranlarını artırdıktan sonra bile büyük müşterileri almaya devam ediyorlar. Size ödeme yapmak için “yeterli” bulunmayan bir müşteri, yandaki en iyi WordPress uzmanı için on kat daha fazla ödeme yapabilir. Burada neler oluyor? “İnanılmaz derecede rekabetçi” fiyatlarınızı belirttiğinizde müşteriler neden kaçıyor? Algı.

Algı sayesinde, yüksek fiyatlı olan, daha ucuz alternatiflerinden daha yüksek değer olarak kabul edilir. Becerilerinizi geliştirdikçe, şüphesiz yeteneklerinizle orantılı ücretler almak isteyeceksiniz. Asla fazla şarj etmeyin ve fazla şarj etmeyin. Yeteneklerinize güvenin, değerinizi bilin ve ücretinizi sorun. Unutmayın, yüksek oranda indirimli tarifeler aslında müşterinin diğer yöne kaçmasına neden olabilir. Profesyonel ucuz oynamayın.

Her şey Mutlu olmakla ilgili

Yaptığınız işten memnunsanız, profesyonel duruma geçmek sadece zaman meselesi olacaktır..

Mübarek, görevini özenle şükranla yapan adamdır, çünkü terinden çocuklarının çocukları tarafından kazanılacak emeğin ödülleri ortaya çıkacaktır. – Eski Maxim

Seçtiğiniz uzmanlıktan memnunsanız, çalışmalarınızda görünecektir. Tutku denen şey bunda büyük bir rol oynar. Bir kelime daha değil.

Ateşi Yanmaya Devam Edin

Hepimiz farklı şekilde yaratıldık (ya da geliştik). Her birimize farklı yetenekler verilir. Belki de John Doe’dan daha hızlı öğreniyorsunuz. Sonuçları görmeye başlamanız bir yılınızı alabilir, ancak John Doe aynı sonuçları gerçekleştirmek için iki hatta üç yıla ihtiyaç duyabilir. Hepimiz farklıyız. Mesele şu ki, “bağırsakta” ​​ne kadar “profesyonel” hissettiğiniz önemli değil, öğrenmeyi asla bırakmayın. Öğrenme asla durmaz. dönem.

Tamam, tekrar özetleyelim. Saygın bir WordPress uzmanı olmak için ipuçlarımız:

 • Hevesli bir WordPress kullanıcısı olun
 • Uzmanlaşmak
 • Kendini geliştir
 • Başkalarını eğitin ve onlara yardım edin
 • Diğer profesyonellerle bağlantı kurun
 • Zayıflıklarınızı belirleyin ve dengeleyin
 • Pratik yapın ve biraz daha pratik yapın
 • Özveri ve dayanıklılık çok yol kat ediyor
 • Harika ol
 • Müşterinizin ihtiyaçlarını bilin ve beklentileri aşın
 • Daha yüksek ücretler alın
 • Ateşi yakmaya devam et

Saygın Bir WordPress Profesyonel Olmak Hakkında Daha Fazla Kaynak

Olmak istediğiniz WordPress uzmanı olmanızı gerçekten istiyoruz, çünkü bu düşünceye sahibiz, dünya daha fazla profesyonelle daha iyi bir yer olacaktır. Buna yardımcı olmak için, zevkiniz için aşağıdaki ekstra kaynakları topladık:

Sana doğru…

“Yol uzun, yol dik ve dikenler her yerde…”, ancak saygın bir WordPress uzmanı olmak ulaşılabilir bir başarı. Önemli bir şeyi dışarıda bıraktığımızı düşünüyor musunuz? Lütfen aşağıdaki yorum kutusunda paylaşmaktan çekinmeyin!

Not: Size tüm çabalarınızda başarılar diliyoruz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map