PayPal Vs Stripe – WooCommerce Mağazanız İçin Hangisi Doğru?

Eğer bir göz atın WooCommerce tarafından desteklenen ödeme ağ geçitleri, 95 sonuç göreceksiniz. Bu sonuçlar PayPal, Stripe, Square, Amazon Pay, Authorize.net ve First Data gibi seçenekleri içerir. Birkaç daha belirsiz ödeme ağ geçidi de sağlandı, ancak en popüler ikisi PayPal ve Stripe.


Bunun bir parçası, Stripe ve PayPal WooCommerce uzantılarının tamamen ücretsiz olmasıdır, ancak esas olarak makul fiyatlar, sorunsuz işlemler ve saygın iş uygulamaları ile ilgilidir..

Kısacası, ikisi de popüler, bu yüzden şirketler iyi para kazanıyor ve bu nedenle kullanıcıları koruyor. Ancak tüm ödeme ağ geçidi konuşmalarında olduğu gibi, doğru cevabı bulmaya çalışırken son derece sıkıcı olabilir. Ve bu hiç de kolay değil.

Yani, çukur açtığında PayPal vs Şerit, hangisi öne çıkıyor? Artıları ve eksileri hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin..

Çevrimiçi İşletmeler için PayPal’ın Avantajları

PayPal’ın dezavantajlarından çok daha fazla avantajı vardır ve bunların çoğu şirketin büyüklüğü ile ilgilidir. PayPal ile çalışmayan bir ülke veya banka bulmakta zorlanacaksınız. Bahsetmemek gerekirse, paranız üzerinde neredeyse anında kontrole sahipsiniz.

WooCommerce ile Kolay Entegrasyon

PayPal Ekspres Satın Alma WooCommerce Uzantısı

WooCommerce’in PayPal’ı çevrimiçi mağazanızla entegre eden yerleşik varsayılan ödeme seçeneklerinden biri basit olduğundan hesabınızı doğrulayın ve ödemeleri kabul etmeye hazırsınız. Ancak, müşterileriniz için ödeme işlemini daha da kolaylaştırmak istiyorsanız, aşağıdaki gibi ücretsiz WooCommerce uzantıları vardır PayPal Ekspres Satın Alma, müşterilerinizin alışveriş deneyimini hızlı ve kolay hale getirmek için kullanabilirsiniz.

Fiyatlandırmayı Anlamak Kolay

PayPal’ın Stripe’den nasıl daha fazla ücret aldığı hakkında konuşacağız (olumsuz taraflar bölümünde). Ancak kesin olan bir şey var: PayPal tüm fiyatlandırması konusunda şeffaf.

% 2.9 + 30 ¢ ücreti çoğu işlemi kapsar. Diğer ücretlerden bazılarını da bulabilirsiniz buraya. Kısacası, PayPal hiçbir şeyi saklamaya çalışıyor gibi görünmüyor.

Ayrıca, PayPal iptaller veya eski sürüme geçişler için hiçbir ücret almaz. Kurulum ücretleri için de aynı şey geçerli.

Tek Bir Yerden Sayısız Hizmet Alabilirsiniz

PayPal aracılığıyla sunulan hizmetlerin ve ürünlerin yalnızca kısa bir listesi:

 • Yinelenen faturalandırma
 • Mikro ödemeler
 • Sanal terminaller
 • Ödeme formları
 • Ödeme ağ geçitleri
 • Faturalama

Her ödeme işleme şirketi böyle bir şeyi tek bir çatı altında sunmaz.

PayPal Hızlı Öder

PayPal, bir işlem yapıldıktan hemen sonra hesabınıza para yatırır. Başka bir banka hesabına havale etmek için birkaç gün beklemeniz gerekecek, ancak PayPal banka kartını kullanmanın avantajı da var.

PayPal Hemen Her Yerde Kabul Edilir

Çoğu alıcı ve satıcı PayPal marka adını tanır. Bu, işletmede saygın, güvenilir bir isimdir, bu nedenle dünyanın neredeyse her yerinde kabul edilmesini bekleyebilirsiniz. Bu nedenle, küçük işletmelerin İnternet’e yeni başlaması için harika bir seçim.

Yapılandırması Kolay

İster kişisel bir PayPal hesabı isterse PayPal Payments Standard’ı kullanın, kurulum söz konusu olduğunda sorun yaşamayacaksınız. Satıcıların bunun PayPal ile kullanım kolaylığından şikayet ettiklerini duymayacağınız bir şey varsa. Yeni gelenlerin çoğu on dakika içinde bir hesapla yapılandırılabilir ve ödemeleri daha hızlı toplamaya başlayabilir.

Online İş için Stripe’nin Faydaları

Ödeme işleme, PCI uyumluluğu, abonelikler, pazar yeri araçları, kuponlar, ücretsiz denemeler, Satın alma düğmeleri ve daha fazlası ile Stripe, geniş özellik seti ile bilinir. PayPal, ödeme işleminin ötesinde eklentiler sağlama konusunda harika bir iş çıkarıyor, ancak Stripe bunu yeniyor gibi görünüyor.

Çok Çeşitli Ek Ürün ve Hizmetler

PayPal’ın hizmetleri oldukça etkileyici, ancak Stripe ödeme ağ geçidini aşağıdaki gibi bazı benzersiz hizmetlerle destekliyor:

 • Mobil uygulamalar için düğmeler satın alın
 • Şaşırtıcı raporlama araçları
 • Pazar yeri seçenekleri
 • Özelleştirilebilir bir ödeme
 • Barındırılan bir ödeme sayfası
 • Abonelikler
 • Ücretsiz denemeler ve kuponlar

Ve bu Stripe tarafından sağlanan 100’den fazla özelliğin kısa bir listesi.

Hızlı WooCommerce Entegrasyonu

Şerit WooCommerce Uzantısı

Ücretsiz ilavesi ile Stripe Payment Gateway uzantısı WooCommerce için online mağazanız kredi kartları, Bitcoin, Apple Pay ve daha fazlasını kabul edecek şekilde ayarlanacaktır. Kurulum kolaydır ve tercih ettiğiniz ödeme ayarlarını yapılandırmak için çok zaman gerekir.

Ücretsiz Geliştirici Araçları

PayPal üzerinden Stripe ile gitmenizin ana nedenlerinden biri, güçlü ücretsiz geliştirici araçları setidir. Bu, geliştiricilerin Stripe ödeme sistemini hızlı bir şekilde diğer uygulamalara, programlara ve web sitelerine entegre etme şansı verir. Asıl mesele, sağlam bir temel oluşturmak ve işinizi genişletmek için seçenekler açmaktır.

Bununla birlikte, geliştirme becerileriniz yoksa Stripe tamamen iyi. Ancak, geliştiriciler için daha çekici görünüyor.

Bir Sabit Ücret

Her iki hizmetin de% 2,9 + 30 ¢ standart işlem ücreti vardır, ancak Stripe bir kartın yetkilendirilmesi, uluslararası kartlar veya sitenizden kartların şarj edilmesi gibi ekstra ücret almaz. Aşağıda PayPal tarafından uygulanan ekstra ücretleri ana hatlarıyla açıklayacağız, ancak uluslararası kartları kabul etmek veya yinelenen faturalandırma gibi bir şey yapmak isteyen işletmelerin Stripe ile daha az ödeme yapması.

Sadece bu değil, aynı zamanda Stripe Apple Pay ödemelerini ücretsiz olarak kabul ederken, PayPal hiç de Apple Pay’den ödeme kabul etmiyor.

Çevrimiçi İşletmeler için PayPal’ın Dezavantajları

Büyük bir şirket olan PayPal her türlü şikayeti görüyor. Birçoğu dondurulmuş hesaplarla ilgili ilk konuştuğumuz nokta ile ilgili.

Donmuş Hesaplar ve Fonların Stopajı

PayPal’ın güvenlik nedeniyle belirli hesaplar üzerinde etkili olduğu açık olsa da, kullanıcıların yasal hesaplar için bile dondurulmuş hesaplardaki ve gizli paralarla ilgili sorunları bildirdikleri bilinmektedir. PayPal’ın hesapları genellikle dondurmasının (veya kapatmasının) nedeni sahtekarlıktan kaynaklanıyor.

PayPal bazı yüksek profilli sahtekarlık davalarıyla uğraştı, bu yüzden zahmetli hesaplara biraz ihtiyatlı gelmesi mantıklı. Ayrıca, Stripe ve diğer büyük ödeme işleme şirketlerinin de hesapları dondurdukları veya kapattıkları bilinmektedir. PayPal haberlerde daha fazla görünüyor.

Genel olarak, şartlarını ve koşullarını izlemeyi planlamıyorsanız PayPal’dan kaçınmanız en iyisidir. Örneğin, bazı şirketler kişisel PayPal hesaplarını ticari amaçla kullanmaya çalışırken dondurulmuş hesaplar gördü.

Ayrıca, ürününüzün, hizmetinizin veya sektörünüzün yüksek riskli (veya bazı ülkelerde potansiyel olarak yasadışı) olduğunu düşünüyorsanız, başka bir yere bakmaktan daha iyi olursunuz.

Ekstra Servis Ücretleri

Hem PayPal hem de Stripe% 2,9 + 30 ¢ ile aynı standart işlem ücretlerine sahip olduğundan, ikisini bu metrikle karşılaştırmak için bir neden yoktur.

Şerit% 2.9 + 30 ¢ işlem ücretine sadık kalarak işleri basitleştirir. Bu kadar. Ancak PayPal, hesabınızda ne olduğuna bağlı olarak başka ücretler de ekler. İşte bazı örnekler:

 • Ters ibrazlar – 20 ABD doları (Stripe için 15 ABD doları yerine)
 • Sitenizden kart alma – aylık 30 ABD doları
 • Yinelenen faturalandırma – aylık 10 ABD doları
 • Gelişmiş dolandırıcılık koruması – aylık 10 ABD doları
 • Kart yetkilendirme ücreti – 30 ¢
 • Uluslararası kartlar için ücret -% 1
 • % 10-5 $ + .05 ¢ ‘den az ödemeler için ücret
 • American Express Kartları için Ücretler – 3.5%

Stripe’den alınan bu ücretlerin çoğu ya tamamen ücretsiz ya da% 2.9 + 30 aynı sabit orana bağlı kalıyor.

Satıcı Koruması

PayPal, alıcı korumasıyla ünlüdür, ancak satıcılar için durum böyle olmayabilir. Sen-ebilmek bakmak burada satıcı koruma teklifleri, ancak unutmayın ki birçok satıcı satıcının korumasının etkili olmaktan çok uzak olduğunu.

Online İş için Stripe’nin Dezavantajları

Stripe zorluklar olmadan değil. İşte bilmeniz gerekenler.

Dondurulmuş Hesaplar ve Fesihler

PayPal ve Stripe, her köşede sahtekarlıkla karşılaşan devasa şirketler. Bu nedenle, satıcıların Stripe ile dondurulmuş hesaplardan da şikayet etme eğilimi şaşırtıcı değildir. Bu nedenle, PayPal ve Stripe bu kategoride aynı seviyededir, çünkü tüm satıcılar en azından dondurulmuş hesapların potansiyelinin farkında olmalıdır. Bir kez daha, bundan kaçınmanın en iyi yolu, sitenizdeki sahtekarlığı en aza indirgemek ve Stripe hesabını şartlarına ve hizmetlerine göre kullanmaktır.

Her Zaman Kullanıcı Dostu Değil

Stripe, platformuna oldukça fazla özellik katıyor, ancak bazen bu çözdüğünden daha fazla soruna neden oluyor. Başlangıç ​​olarak, Stripe öncelikle geliştiriciler için tasarlandı, bu yüzden PayPal kadar kolay kurulum değil. Buna ek olarak, dolandırıcılık araçları Stripe’de bulunur, ancak müşteriler bunları bulma ve etkinleştirme konusunda sorun yaşıyor gibi görünüyor. Örneğin, Stripe’nin sahtekarlığa ve ters ibrazlara karşı bu kadar iyi korumadığı bilinmektedir. Stripe’nin kesinlikle bu durumlarla mücadele etme özellikleri var, ancak tüccarlar onları açmak ve anlamakta zorlanıyor.

PayPal vs Stripe: Hangisini Seçmelisiniz?

Hangi ödeme işlemcisini seçmeniz gerektiği konusunda tam bir sonuç çıkarmak o kadar kolay değil, ancak birkaç sağlam açıklama yapabiliriz:

 • Stripe geliştiriciler için daha iyidir.
 • PayPal, tak ve kullan çözümü isteyen yeni gelenler için genellikle daha iyidir.
 • PayPal’ın kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için daha iyi oranları vardır.
 • Stripe’nin tekrarlayan faturalandırma, mikro ödemeler ve ters ibrazlar için daha az ücreti vardır.
 • Stripe popüler olmasına rağmen, PayPal’ın marka bilinirliği çok daha güçlü.

İşte aldın! Stripe ve PayPal arasında seçim yapma konusunda herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map