Neden Tema Almalısınız (Ve WordPress Hakkında Diğer Yalanlar)

Görünüşe göre herkes WordPress hakkında önceden düşünülmüş kavramlarla masaya geliyor. Ve doğru ya da yanlış, fikirleri oluşturulduktan sonra değiştirmek zor olabilir.


Tekrar tekrar zirveye çıkan bazı yanılgılar var. WordPress’in iyi bir CMS olduğunu bilen, ancak onları duraklatmak için yeterince kötü bilgi ile beslenmiş olan yaygın ve sürekli olarak durdurulan akıllı iş adamları. Bu gerçekten bir utanç çünkü bireylerin ve işletmelerin bir web varlığı oluşturmakla ilerlemelerini engelleyebilir. Hepimizin bildiği gibi, uygun bir web varlığı oluşturmak, bir işletmenin bu günlerde yapabileceği en önemli şeylerden biridir..

Bugün, rekoru WordPress ile ilgili en yaygın 5 yalan üzerine ayarlayacağız ve onları iyilik için reddetmek için elimizden geleni yapacağız..

Yalan # 1: Bir WordPress Teması Satın Almalısınız

İşletmeniz için bir WordPress sitesini yönetirken, kendine özgü bir stil ve tasarıma sahip olmak önemlidir. Sitenizin diğerlerinden, özellikle de rakiplerinizin öne çıkmasını istiyorsunuz. Birçok kişi bunu premium bir tema satın alarak başarır. Bu, sitelerinin bireyselliğini garanti eder.

Ne yazık ki, hareketleri yanlış yönlendirilmiş. Yeni başlayanlar için, birçok kişi aynı premium temaları satın alabilir. Ve temayı tüm varsayılan ayarlarıyla tutarlarsa, aynı görünüm ve izlenime sahip başka birçok site olması muhtemeldir..

Söylediğim tek şey, premium bir tema satın almak size% 100 orijinal bir site garanti etmeyecek. Sadece olmayacak. Ayrıca, birçok kişi premium temaların otomatik olarak geliştirici desteği ile geldiği izlenimi altındadır, ancak durum her zaman böyle değildir. Sizi premium bir tema satın almaktan caydırmak istemiyorum (genellikle ücretsiz seçeneklerden daha iyi oldukları için – sadece WPExplorer’da yapılan premium WordPress temalarına bir göz atın), ancak bunu anlamanız gerekir. bireyselliği garanti etmez.

WPExplorer Teması

Kesinlikle seksi görünüyor (tema, Frank değil), ama kesinlikle kişisel bir dokunuştan yararlanabilir.

İster premium olun ister ücretsiz bir tema seçeneğine sadık kalın, şunu bilin: özelleştirme sizin arkadaşınızdır. Ücretsiz temalar premium olanlar kadar çok özelleştirme seçeneği sunmaz, ancak yine de istediğiniz gibi görünüp hissedilebilir. Yani, ihtiyacınız olan tek şey çok basit bir site ise, sadece özel grafiklere yatırım yapmanız gerekir ve.

Yalan # 2: WordPress’i Sadece Bazı Sektörler Kullanabilir

Eminim bunu daha önce duymuşsunuzdur: WordPress sadece blogcular içindir. Ve blogcular tarafından, bu tekrarlanan ifadeyi söyleyen kişi, bunu yarı aşağılayıcı bir şekilde ifade eder. Bu küçümseyici. Ve WordPress kesinlikle dır-dir bir blog platformu, çok daha fazlasını yapabiliyor. Aslında, hemen hemen her endüstrinin ihtiyaçlarını karşılamak için uyarlanabilir (ve uyarlanmıştır) (aslında, Freddy WordPress Kullanan Bazı Büyük İsim Markaları hakkında bir yazı yazdı).

Kaydolma sayfalarını ve satış sayfalarını doğrudan tek bir WordPress kurulumundan ekleyebilir, tam teşekküllü bir mağaza ekleyebilir ve çok çeşitli temalar arasından seçim yapabilirsiniz. Sıfırdan sizin için bir site tasarlaması için birini işe alabilir veya önceden hazırlanmış bir tema kullanabilir ve amacınıza uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz. Gökyüzü sınırı.

Bu beni başka bir noktaya getiriyor: birçok kişi mevcut temaların yalnızca içerik sunumunun bloglama stiline uygun olduğunu düşünüyor gibi görünüyor, ancak bu doğru değil. İmalattan gayrimenkul ve yasaldan giyime her sektörde her şirket için mükemmel bir tema bulabilirsiniz. Önceden hazırlanmış bir tema bulamazsanız, tamamen özel bir tema oluşturabilir veya sizin için bir tema oluşturabilirsiniz. Sınırlama yok.

Yalan # 3: WordPress’te E-Ticaret Sitesi Çalıştıramazsınız

Bu tamamen yanlış. Kesinlikle sen Yapabilmek WordPress’te bir e-ticaret sitesi çalıştırın ve bunu yapmak oldukça kolaydır. Yepyeni bir mağaza oluşturmayı veya mevcut mağazanızı WordPress platformuna entegre etmeyi sağlayan çok sayıda eklenti var. Ve çoğunlukla, ürünlerin, analiz araçlarının ve daha fazlasının yönetimine WordPress kontrol panelinden erişilebilir..

Birkaç yapılandırma ayarını yapmanız yeterlidir ve tam SSL, çoklu para birimi desteği, çoklu ödeme seçenekleri ve daha fazlasıyla devam edebilirsiniz. Üzerinde harika bir öğretici var Tuts+ WP e-Ticaret eklentisini kullanarak bu konuda, ancak bu tek seçeneğinizden çok uzak. Diğer birkaç harika seçenek arasında Easy Digital Downloads ve WooCommerce yer alıyor.

Sadece e-ticaretle ilgili olanları değil, herhangi bir türde yeni eklentileri indirmeden ve kurmadan önce her zaman özen göstermelisiniz. Seçtiğiniz şeyin önce özel gereksinimlerinize uygun olduğundan emin olun. Güvenlik ayarlarına da dikkat edin. Başkalarının kişisel ve finansal bilgilerini güvende tutmaktan sorumlu olacağınızdan, zorunlu bunu öncelik haline getir.

Lie # 4: Sitenizi Özelleştiremezsiniz

Yani, bu ilk iki yalanla ilgilidir, ancak çok iyi bir nedenden dolayı kendi başına ayakta durur: bazı insanlar WordPress’in o kadar kolay ve o kadar basit olduğunu düşünürler ki gerçekten anlamlı bir amaç için özelleştirilemez. Sıradan bir blog platformu, başka bir şey değil.

Yine, bu doğru değil. Bir WordPress sitesini en ince ayrıntısına kadar özelleştirebilirsiniz. Web’deki koruma derecenize bağlı olarak, kalbinizin içeriğinde ince ayar yapabilirsiniz. Bir temayı sıfırdan kodlayabilir veya mevcut bir temaya istediğiniz tüm çanları ve ıslıkları ekleyebilirsiniz. Temel olarak, sadece fındık.

İkincisini yapmanın en iyi yolu, bir çocuk teması oluşturmak ve özelleştirmenizi bunun üzerine oluşturmaktır. Gösterge tablosunu değiştirebilir veya WordPress yönetici kullanıcı arayüzünü şirketinizin markasını yansıtacak şekilde özelleştirebilirsiniz, böylece kuruluşunuzda yer alan herkes giriş yaptığında tamamen markalı bir deneyim elde eder.

WordPress’in özelleştirilemeyeceğini söyleyen herkes yanlış bilgilendirilir veya cahildir. Her iki durumda da onları dinlememelisin.

Yalan # 5: WordPress Kullanmak için Web Geliştiricisi Olmalısınız

Diğer taraftan, pek çok insan WordPress’in çok karmaşık olduğu hakkında bir yanlış anlama sahip gibi görünüyor. Komik bu iki görüş birlikte nasıl var olabilir, ha? Yine de, bu yalan herhangi biri kadar yaygındır ve birçok insanı CMS’den uzaklaştırır.

Mesele şu ki, WordPress’in kullanımı son derece kolaydır. İsterseniz sadece daha zordur ve daha gelişmiş özellikler sunar. Böylece, web geliştiricileri çok şey elde edebilir ve blog yazarları da başlayabilir. Bu onun güzelliği ve neden bu kadar sadık bir WordPress evangelistiyim – neredeyse her amaç için kullanılabilir.

Bir WordPress acemi iseniz, yükleyebilir, ücretsiz bir tema yükleyebilir, temel özelleştirme seçeneklerinde gezinebilir ve bir gün olarak adlandırabilirsiniz. Temel olarak, kimse sana söylemiyor Sahip olmak karmaşık hale getirmek için. Sen istemedikçe. Anladım?


WordPress yanlış bilgi ve önyargı ile çevrilidir, ancak umarım şimdi bu CMS’nin neler sunabileceği hakkında daha net bir anlayışa sahipsiniz. Gerçekten çok yönlüdür ve bundan ne elde etmek istediğinizi bildiğiniz sürece, istediğinizi başarabilirsiniz. Kedinizin maceralarını anlatmak için basit bir blog oluşturun veya tamamen özelleştirilmiş bir e-ticaret sitesi oluşturun. Bu size bağlı ve tüm mesele bu, öyle değil mi?

Yukarıdaki nedenlerden biriyle WordPress kullanmaktan kaçındınız mı? Şu anda kullanıyorsanız, sizi dalmaya ikna eden nedir? İnsanların WordPress hakkında da duydukları diğer yanılgıları öğrenmek istiyoruz. Lütfen yorumlarda ses çıkarınız. Her zaman olduğu gibi, ne düşündüğünüzü duymak isteriz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map