Mağazanızı Daha İyi Hale Getirmek için Basit WooCommerce İpuçları

Bugünlerde kendi çevrimiçi mağazanızı başlatmak sadece bir rüya olmak zorunda değil. WordPress sayesinde, herkes WooCommerce ile çevrimiçi bir mağaza kurabilir. Hızlı, oldukça kolaydır ve ürünlerinizi bir ton para harcamadan satmak için profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Dahası, bu basit WooCommerce ipuçlarıyla mağazanızı harika kılmak için bir tasarımcı tutmanıza bile gerek yok.


Bu yazıda, bugün kullanabileceğiniz WooCommerce için hızlı ve basit ipuçları alacaksınız. Uzun bir hikaye kısaltmak için, size WooCommerce mağazanızı nasıl geliştireceğinizi anlatacağız. Sizin için sahip olduğumuz kolay WooCommerce ipuçlarını görmeye hazır mısınız? Hadi başlayalım!

1. İpucu: WooCommerce Mağazanızın Gezinmesini Düşünün

Başlangıçta, web sitenizin gezinmesini düzleştirmenizi öneririz. Bu ne anlama geliyor ve neden bu kadar önemli? Düz bir web sitesi mimarisi, müşterinin istediği hedefe ulaşmak için gerçekleştirmesi gereken tıklama sayısını kısaltır ve oldukça popüler bir modeldir. Sadece gibi popüler çevrimiçi mağazaları ziyaret edin ASOS veya Batı Karaağaç ne demek istediğimizi görmek için – en popüler sayfalarının yanı sıra yeni veya son derece alakalı içeriklerin (satışlar veya sınırlı sayıda üretilen ürünler gibi) bağlantılarını açıkça gösterirler.

Bu düzleştirilmiş, yoğunlaştırılmış menü yapısı sayesinde, ana sayfa ile en derin katman (veya müşteri hedef sayfası) arasındaki tıklama sayısı büyük ölçüde azalır. Sonuç olarak, çevrimiçi mağazanızın bir ziyaretçisi gerekli sayfayı kolayca bulacaktır. Dahası, bu gezinme modeli, sitenizin arama motoru botlarının da taranmasını kolaylaştırdığı için SEO’nuzu geliştirmenin harika bir yoludur..

Her şeyin nasıl çalıştığını göstermek için bir sonraki durumu düşünelim. Örneğin, müşterinizin belirli bir sayfayı bulmadan önce 10 tıklama gerçekleştirmesi gerekir. Bu çok fazla tıklama ve muhtemelen biraz zaman alacak. Bir ziyaretçi daha uygun bir alternatif bulmak için sitenizden vazgeçebilir ve sitenizden çıkabilir. Öte yandan, Google’dan (ve diğer tanınmış arama motorlarından) gelen botlar sayfalarınızda yalnızca sınırlı bir süre geçirir. Kuşkusuz, sayfalarınızın olabildiğince çok ve tercihen en iyilerinizi (gerçekten sıralamak istediklerinizi) görmelerini istersiniz. Hem müşteriler hem de botlar, düz mimari sayesinde gerekli sayfaları birkaç tıklamayla açabilecek. TemplateMonster tarafından tasarlanan Woostroid temasına örnek olarak bakabilirsiniz.

Basit WooCommerce İpuçları: Woostroid Düzleştirilmiş Menü

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Ana tema demosu, kolayca gezinmek için bir menünün yanı sıra yeni ürünler ve popüler sayfalar (Zara, Shoes, Ceketler ve ücretsiz gönderim promosyonu gibi) için öne çıkan bölümleri açıkça göstermektedir. Bir ziyaretçinin en popüler bölümleri tek bir tıklamayla nasıl açabileceğine dikkat edin.

2. İpucu: Ürünleri Kategoriler ve Alt Kategorilerle Keşfedilebilir Yapın

WooCommerce ipuçlarına gelince, bu çok basit ama etkili bir ipucu. Şok olacaksın! İnsanların bir WooCommerce mağazası tasarlarken yaptıkları en yaygın hatalardan biri, kategori ve alt kategori eklemeyi unuttukları. Bir müşteri mağazanızı ziyaret ettiğinde, arama sırasında öğeleri sıralamak isteyebilir ve kategorileri bunu yapmaları için hızlı bir yol sağlar. Ayrıca, sonuçları daha da daraltmak için alt kategorileri kullanabilirsiniz.

Peki, neden kategori sayfalarına ihtiyacınız var? İlk büyük neden SEO. Uzun kuyruk anahtar kelimelerle ne kadar belirgin sayfalara sahip olursanız, yeni müşterilerin sizi Google veya Bing gibi arama motorlarında keşfetme olasılığı o kadar yüksek olur. “Elbiseler” kategorisine sahip olmak harika olsa da, “Küçük Siyah Elbiseler” ve “Coachella Hazır Festival Elbiseleri” için alt kategoriler eklemek size daha da iyi şanslar veriyor.

Basit WooCommerce İpuçları: Dükkâncı Kategorileri ve Alt Kategorileri

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

İkinci neden müşterileriniz içindir. Örneğin, kitap satan bir WooCommerce mağazanız olduğunu varsayalım. Söylemeye gerek yok, bazen insanlar ne istediklerini bilmiyorlar. Bazen bir ziyaretçi “Romanlar” kategorinizi açar ve en popüler ürünleri görür. Ancak, envanterinize göz atmalarına yardımcı olacak kategorileriniz ve alt kategorileriniz yoksa tüm sayfalarınızda gezinmeleri gerekir.

Yukarıdaki Shopkeeper WordPress tema demosunda görebileceğiniz gibi, alt kategorileri kullanmak ve bunları okunması kolay bir megamenü içine dahil etmek, müşterilerin ve botların mağazanızı incelemesini sağlamak için harika bir yoldur. Dolayısıyla, alakalı anahtar kelimeleri unutmayın ve kategorilerinizi oluştururken avantajınız için kullanın (not: temanız mega menü desteği içermiyorsa, bunları Ubermenu eklentisiyle ekleyebilirsiniz).

3. İpucu: WooCommerce’e Canlı Arama Ekleyin

Müşterilerinizin tam olarak istediklerini bulmalarını kolaylaştırmak için Canlı Arama’yı kullanmanızı da öneririz. Bununla birlikte, potansiyel müşteriler e-ticaret sitenizin en popüler ve alakalı arama sonuçlarını gerçek zamanlı olarak çevrimiçi alışveriş sürecini hızlandırabilecek.

Basit WooCommerce İpuçları: ShoppyStore Ajax Canlı Arama

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Bu özellikleri, siteyi kullanarak herhangi bir siteye de ekleyebilirsiniz. WooCommerce Ürün Arama veya ShoppyStore teması gibi bu özelliği zaten içeren bir tema seçerek. Eğer onların demo giderseniz bir deneyin. Arama kutusuna yalnızca birkaç harf yazmak eşleşen mağaza sonuçlarını otomatik olarak görüntüler. Ne kadar çok yazarsanız, sonuçlar o kadar daralır.

4. İpucu: Kendi Benzersiz Ürün Açıklamalarınızı Oluşturun

Dahası, kopya yapıştırmadan gerçekten benzersiz bir içerik oluşturmanız gerekir. Sonuçta, yinelenen içerik, kullanıcıların WooCommerce mağazalarını oluştururken yaptıkları başka bir yaygın hatadır.

İçeriği bir ürün sayfasından diğerine kopyalayıp yapıştırmak çok kolaydır. İşlemi otomatikleştirmek için WooCommerce mağazanızı Amazon Associates hesabınıza bağlayan eklentiler bile var. Bu cazip olarak önlemek için elinizden geleni yapın. Kendi benzersiz açıklamalarınızı yazarsanız, sayfalarınızın en iyi arama sıralamasını takma şansının çok daha iyi olacağını göreceksiniz..

YITH WooCommerce Özellikli Video Ücretsiz WordPress Eklentisi

Benzer şekilde, özel görüntülere veya medyaya eklerseniz ürün sayfalarınızın daha da öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Gibi bir şey kullanırsanız ücretsiz YITH WooCommerce Featured Video eklentisi hatta ürün galerinize özel videolar da ekleyebilirsiniz. Sadece kendi videonuzu çekin, YouTube veya Vimeo’ya yükleyin ve eklentinin seçeneklerini kullanarak ürün sayfanıza ekleyin.

5. İpucu: İçeriğin İç Bağlantısını Geliştirmeyi Unutmayın

İç bağlantı her zaman kazanan herhangi bir online iş için bir zorunluluk olmuştur. Buradaki fikir, sitenize gelen ziyaretçilerin bir blog makalesi okuması ve diğer ilgili yayınların bağlantılarını tıklamasıdır. Ancak bugün özellikle WooCommerce siteleri hakkında konuşuyoruz ve bu e-ticaret web sitesi sahiplerinin başka bir yaygın hatasıdır. Mağazanıza dahili bağlantılar eklemek çok kolay olduğu için utanç verici!

WooCommerce Üst Satışlar ve Çapraz Satışlar

WooCommerce, ürünlerinize Upsells ve Cross-sell eklemek için yerleşik seçenekler içerir. Upsells, ürün sayfasında müşterinin beğenebileceği bir ürün olarak ilgili bir ürün olarak önerilecektir (örnek: kırmızı bir elbise üzerinde daha pahalı bir kırmızı elbise satmak isteyebilirsiniz). Çapraz satışlar alışveriş sepeti sayfasında tamamlayıcı ürünler olarak görüntülenir (örnek: bir müşteri sepetine bir mayo eklediyse, güneş gözlüğü de eklemek isteyebilir).

Basit WooCommerce İpuçları: Noir İlgili Ürünler

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Ayrıca bazı WordPress temaları, mağaza ürünlerinizi sergilemenize yardımcı olan tamamen stilize edilmiş ürün sayfaları içerir. Noir WordPress teması harika bir örnektir. Tema, aynı kategorideki ilgili ürünleri otomatik olarak görüntüler. Ayrıca, müşterilerinizin de ilgisini çekebilecekleri en beğenilen öğeleri görüntülemek için kenar çubuğunuza WooCommerce widget’ları ekleyebilirsiniz.

Hatta bir adım ileri gidebilir ve WooCommerce fiyat karşılaştırması Eklenti. Bu zorunlu işlev, ziyaretçilerin çeşitli ürünleri ana özelliklerle karşılaştırmasına yardımcı olacaktır. Bu, WooCommerce mağazanızın konuğunun bir şey (veya birden fazla şey) satın alma şansının daha fazla olacağı anlamına gelir.

Müşterileri birden fazla sayfayı görüntülemeye ikna ederek dönüşümlerinizi artırmaya yardımcı olmanın yanı sıra, dahili bağlantı SEO için de iyidir. Dahili bağlantı kullanarak, oluşturduğunuz WooCommerce sitesine daha derinlemesine tarama yapan daha fazla sayfa bulmak için arama motoru botlarına yönlendirebilirsiniz. Manuel olarak herhangi bir bağlantı eklerseniz WooCommerce mağazanızın içeriğini güncellemeyi unutmayın. İstatistikler, genellikle bağlantılı ürünlerin kaldırılmasının neden olduğu bozuk bağlantılarla ilgili sorunları olan neredeyse% 40 site olduğunu göstermektedir..

6. İpucu: Yorumlarınızın Gerçek Olduğundan Emin Olun

WooCommerce ipuçlarımızın yarısından fazlasını ele aldık, ancak bu çok önemli bir ipucu. Günümüzde sosyal kanıt, bir müşterinin belirli bir ürünü satın alıp almadığı konusunda büyük bir faktördür ve en güçlü sosyal kanıt biçimlerinden biri incelemelerdir. Tercihen birçok pozitif olanlar. Ancak potansiyel bir müşteri, bir ürün üzerinde açıkça sahte incelemeler gördüğünde, koymaktan vazgeçebilir. Şüpheli incelemelere sahip ürünler gördünüz mü? Bu sadece doğru şekilde mükemmel ifade edilmiş (ya da tam tersi – kafa karıştırıcı bir şekilde kırılmış)?

Simple WooCommerce Tips: Doğrulanmış Yorumlar

İncelemeleri doğrulayarak kullanıcıların mağazanızda yayınlanan incelemelere güvenebileceğinden emin olun. Bunu yapmanın kolay bir yolu WooCommerce> Ayarlar> Ürünler altındaki kutuyu işaretlemektir, böylece sadece ürünü mağazanızdan satın alan ve bir hesap için kayıtlı olan gerçek “doğrulanmış sahipler” bir inceleme bırakabilir. Veya aşağıdaki gibi bir eklenti yükleyebilirsiniz TrustedSite Yorumları böylece üçüncü bir taraf inceleme talep edebilir ve veteriner hekim tarafından incelenebilir. Bu şekilde yalnızca otantik, gerçek incelemeler toplamakla kalmaz, aynı zamanda bunlardan birçoğuna sahip olursunuz.

İpucu 7: Stokta Olmayan Sayfalar Hakkında?

Söylemeye gerek yok, her e-Ticaret sitesi stokta tükenmekte olan şanslı ürün sorununa koşacak. Eğer sadece birkaç gün sürecekse, büyük bir problem değildir, ancak yeniden stoklanana kadar aylar olacağını biliyorsan ne olur? Benzer bir durumda, artık satmak istemediğiniz malları kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu nedenler farklı olabilir, ama sonunda aynı sorunuz var. Stokta olmayan veya kaldırılan ürünler için ürün sayfalarında ne yapmalısınız? Mantıksal olarak, onları silmek istiyorsunuz. alışveriş yapanlarınızı hayal kırıklığına uğratmak istemezsiniz, ancak aceleci olmayın! Başka bir seçenek daha var.

Stokta olmayan ürünlerin silinmesinin web sitenizdeki sıralama sayfalarının sayısını azalttığını bilmelisiniz. Bu, WooCommerce mağazanızın görünürlüğünü de azalttığınız anlamına gelir. Ayrıca, bir gün ürün tekrar kullanılabilir hale gelirse?

Basit WooCommerce İpuçları: Stokta Bulunmayan Ürünler için Yoast SEO Yönlendirmeleri

Bunun yerine stokta olmayan ürün sayfasını farklı ama benzer bir sayfaya yönlendirmenizi öneririz. Sonuç olarak, hem mallarınızı sunacak hem de gerekirse eski sayfayı yeniden etkinleştirme fırsatını koruyacaksınız. Sayfaları yeniden yönlendirmenin en kolay yolu bir SEO eklentisidir. Kullanıyorsanız Yoast SEO bu seçenek WordPress kontrol panelinizden SEO> Yönlendirmeler altında bulunur. Ürünün iyi gittiğini düşünüyorsanız, kalıcı bir 301 yönlendirmesi kullanmanız gerekir, ancak bunun yalnızca birkaç gün veya hafta meselesi olduğunu düşünüyorsanız, geçici bir 307 yönlendirmesi daha iyi olabilir.

8. İpucu: WooCommerce Mağazanızı Hızlandırın

Elbette, e-Ticaret sitenizi kurmak için harika bir iş yaptınız. Yine de, birçok nedenden dolayı olabildiğince hızlı çalışması gerekir. İlk olarak, SEO daha iyi yapar. Google gibi arama motorları sayfa yükleme sürelerini dikkate alır. Bir veya iki saniyede yüklenen bir sayfanın otuz alan bir sayfadan daha yüksek sıralanması daha olasıdır. İkincisi, bugün 5 saniyelik bir gecikme bile müşterilerinizin ayrılmasını istemesini sağlayacak ve bu, hemen çıkma oranının artmasına en çok katkıda bulunan.

Web sitenizi hızlandırmak için önce sayfa hızınızı Google’ın PageSpeed ​​Insights’ında veya başka bir ücretsiz araçla test edin. Bu, girdiğiniz sayfanın yükleme süresini gösterecek ve hızlandırmak için çeşitli öneriler sunacaktır.

Sonra önerileri takip edin! Görüntüleri optimize etmeniz yeterlidir. Birçok mağaza sahibi büyük, yüksek kaliteli resimler yükleme hatasını yapar. Bunlar harika görünse de, özellikle mobil kullanıcılar için yüklenmesi çok uzun sürüyor. Bunun yerine makul bir görüntü boyutu seçin, bir JPEG yapın ve bir görüntü iyileştirici ile çalıştırın. Ardından içeriğinizin daha hızlı yüklenmesine yardımcı olması için bir CDN kullanın (burada WordPress için favori ücretsiz CDN hizmetlerimiz var).

İpucu 9: Eklentilerle Yararlı Özellikler Ekleme

Birinci sınıf bir seçim yapmanızı tavsiye ederken, duyarlı WooCommerce teması başlangıç ​​olarak, mükemmel bir uyum bulmak mümkün olmayabilir. Ancak endişelenmeyin – hayalinizdeki WooCommerce mağazasına sahip olmak için kolay bir çözüm var.

New York e-Ticaret WordPress Teması

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Öncelikle mağazanızın nasıl olmasını istediğinize benzeyen bir tema seçin. Tercihen yerleşik stil seçeneklerine sahip bir tema. Örneğin, New York teması tam WooCommerce desteğini içerir ve ön uç noktası ve tıklama stil seçenekleriyle birlikte gelir (dahil edilen Sarı Kalem CSS editörü sayesinde). Bu şekilde, kodlama dillerini öğrenmek zorunda kalmadan yazı tiplerini ve renkleri kolayca değiştirebilirsiniz..

Ardından, mağazanıza isteyebileceğiniz veya ihtiyaç duyabileceğiniz birkaç özellik daha eklemek için en iyi WooCommerce uzantılarının ve eklentilerinin bu listesine göz atın..

WooCommerce Ödeme Yöneticisi

Örneğin, ödeme sayfanıza daha fazla seçenek eklemek isteyebilirsiniz. Bu durumda, aşağıdaki gibi belirli bir eklenti WooCommerce Ödeme Yöneticisi mükemmel bir seçimdir. Bu eklenti yüklendiğinde, özel alanları kaldırarak veya ekleyerek ödeme sayfanızı özelleştirebilirsiniz. Eklenti ayrıca özel ücretler (yüzdelere, tek alanlara ve hatta çoklu onay kutularına dayalı olarak), koşullu alanlar, dosya yüklemeleri ve e-posta bildirimleri eklemenize izin verir.

Ama bu sadece belirli bir örnek. İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, istediğiniz özellikler için bir eklenti var. Üyelikler, indirimler, yönlendirmeler, sonsuz kaydırma ve daha fazlasını ekleyin. Sadece çıldırmayın ve çok fazla eklenti yükleyin – çoğu zaman istediğiniz birçok özelliğe sahip bir eklenti bulabilir ve daha az eklenti daha az çatışma olasılığına sahip olursanız (ancak bu sadece bizim tavsiyemizdir).

Diğer WooCommerce İpuçları?

Bunların hepsi muhteşem bir WooCommerce mağazası oluşturmanıza yardımcı olacak WooCommerce ipuçlarıydı. Gördüğünüz gibi, çok karmaşık değiller ve web sitesi oluşturma deneyimi olmadan bile kesinlikle bunlarla başa çıkabilirsiniz. Bu nedenle, e-ticaret sitenizi bugün daha iyi hale getirin!

Ancak ayrılmadan önce ekleyeceğiniz herhangi bir sorunuz veya başka WooCommerce ipucunuz var mı? Aşağıdaki yorumlarda sizden haber almak isteriz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map