Küçük İşletme WordPress Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Küçük İşletme WordPress Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Küçük işletme web sitesi kurma kararı aldınız mı? Güçlü bir çevrimiçi varlık oluşturma ihtiyacını tanımak gerçekten önemlidir ve bunu yapmanın en iyi yollarından biri küçük işletme WordPress web sitesidir. Neden WordPress? Çünkü WordPress küçük işletmeler için mükemmel! Bu, işletmenize sağlam bir temel ve potansiyelini web’de sonuna kadar ortaya çıkarma şansı verecektir. WordPress ile web sitenizin sunduğu kaliteli içerikle markanızı oluşturmak, işletmenizi İnternet’te pazarlamak ve kimliğinizi oluşturmak kolaydır.


Web sitenize hedef pazarınız için kolayca erişilebilir olmalı ve onların estetik tercihlerini memnun etmelisiniz. Ayrıca markanızın hikayesini anlatmalı, rakiplerinden farklı olmalı ve potansiyel müşterilere kendini tanıtmalıdır. Buradaki paket, uyguladığınız tasarım ve küçük işletmenizi oluşturduğunuz içerik sayesinde, güvenilir ve güvenilir bir kaynak olduğunuzu müşterilere iletebilmelidir..

Şimdi, küçük bir işletme WordPress web sitesi oluşturmaya nasıl başlıyorsunuz? İşte başlamanıza yardımcı olacak bazı temel adımlar ve ipuçları.

Web Sitenizi Kurmak: Çok Başlangıç

Kendi web sitenizi kurmanın ilk adımlarından bunalmış hissediyorsanız, sadece okumaya devam edin, size yardımcı olacağız. Gelecekteki web sitenizin görünümü, işlevsel özellikleri, başlığı vb. Hakkında iyi düşünün. İşletmeniz, arama motorlarınız ve markanızın özellikleri için hedef pazara göz kulak olmak için küçük işletme WordPress web sitenizi yukarıdakilerle donatabilirsiniz..

İyi Hosting Bulun

WordPress Barındırma

Her web sitesinin merkezinde barındırma iyi. Küçük bir işletme WordPress web sitesi oluşturduğunuzdan, paylaşılan veya temel bulut barındırma planlarını atlamanızı ve yönetilen bir şey yapmanızı öneririz. Özellikle Flywheel, Kinsta veya WP Engine’e (WPExplorer’ın kullandığı yöntem) bakmanızı öneririz. Bu şirketlerin üçü de tam olarak yönetilen WordPress hosting sunuyor. Bu, işinizi kurmaya odaklanabilmeniz için sunucunuzun donanım, yazılım, güvenlik ve daha fazlasına özen gösterdikleri anlamına gelir.

Bir Alan Adı Seçin ve Kaydedin

Küçük işletmelerinizi barındırma ile birlikte WordPress web sitesi de bir alan adına ihtiyaç duyacaktır. Ama sadece eski bir isim yapmaz. Web sitenizin alan adı hem brandable hem de unutulmaz olmalıdır. Neden bu kadar önemli? Çünkü bir alan adı işletmenizi temsil eder ve genellikle bir kişinin hizmetleriniz hakkında ilk izlenimini oluşturur. Bu nedenle, markanızla alakalı olması ve ziyaretçileri hatırlaması gerekir. Bunu hatırlamalı ve sitenize tekrar tekrar gelmelidirler.

Templatemonster Markalaşma

Misal: Şablon canavarı Marka

Uygun bir alan adı seçmek için dikkate almanız gereken şeylerin kısa bir listesi:

 1. Kısa tutun. Yaklaşık üç veya dört kelimelik bir alan adı, insanların dikkatini çekecek ve hatırlanması kolay olacak.
 2. Alan adınız için kısa çizgi veya sayı kullanmayın. Mesele şu ki, insanlar genellikle bir alan adı yazarken veya paylaşırken kısa çizgiler eklemeyi veya yanlış yere koymayı unuturlar. Sayılara gelince, insanlar bazen karıştırılır, numaranın yazıldığından emin değiller veya sayısal formda belirtilmesi gerekir. İşletmenizin alan adına tire veya sayı koymak nedeniyle kullanıcıların yanlış siteye gelmesini istemiyorsunuz, değil mi??
 3. Yazmayı, yazmayı ve hecelemeyi kolaylaştırın. Alan adınızı basitleştirerek paylaşım olasılığını artıracaksınız. İnsanlar yüksek sesle, yazarak veya heceleyerek söylemeyi kolay bulmalı.
 4. Alan adınızın hatırlanması ve markanızla ilişkilendirilmesi kolay olduğundan emin olun. Halk sizi çevrimiçi bulur ve alan adının yardımı ile başkalarıyla paylaşır. Bu nedenle, markanızla alakalı olmalı ve mükemmel bir şekilde temsil etmelidir. Ve gördükten veya duyduktan sonra hatırlamanın nispeten kolay olması gerektiğini unutmayın. Brandable alan adınızı tanıdık bir uzantıyla sonlandırın. “.Com” uzantısı muhtemelen en çok bilinen (mevcut alan adlarının yüzde 75’i) olacaktır. Sizinkini bununla bitirmeyi ve zaman geçse bile insanların hatırlamasını kolaylaştırmayı düşünün.

GoDaddy $ 0.99 Alan Adları

Bağlantımızı kullandığınızda yeni alan adınızı GoDaddy’den bir dolardan az (ilk yıl için) alın! Yeni bir blog oluşturmak ve yeniden oluşturmak ve harika yeni URL’nizden tasarruf etmek için harika bir zaman.

GoDaddy’den Alan Adı Alın

Logo tasarımı

Tıpkı sitenizin alan adı gibi, şirket logosu da marka kimliğinizin bir parçasıdır. Ayrıca insanların sizi hatırlamasına yardımcı olur. Küçük işletme WordPress web sitenizde harika bir logoya sahip olmak ve kullanıcılarınız üzerinde kalıcı bir izlenim bırakmak ister misiniz? Harika bir logo yapan nedir? Yönler, bulunduğunuz sektöre ve iş türüne göre değişecektir, ancak tüm logolar için harika bir logo statüsü almak isteyen bazı ortak unsurlar vardır.

Templatemonster: Logolar

Örnek: Alışveriş Logo Şablonu

Logonuz markanız veya ürününüzle ilgili olmalıdır

Yanlış anlamayın – logonuzun sunduğunuz ürünü resmetmesi gerekmez, ancak markanızın neyle ilgili olduğu bir şekilde ilişkilendirilmelidir. Markanızın kişiliğini, değerlerini, işletmenizin nasıl çalıştığını, müşterilere sunduğunuz şeyleri vb. Gösteren bir öğe ekleyebilirsiniz..

Yarışmadan farklı

Logonuz hem tasarımda hem de renk şemasında rakiplerinizden farklı görünmelidir. Logonuz rakiplerinize benziyorsa, bu tüketicileri şaşırtabilir ve markanızın kimliğini akıllarında ayırt etmelerini engelleyebilir.

Logonuz web’e yerleştirilmek için uygun olmalıdır

Logonuz, dijital ve basılı olarak birden fazla kanalda çeşitli şekillerde görüntülenecektir. Web sitenizin ana sayfası veya kartvizitiniz olsun, logonuzun her yerde kesinlikle mükemmel göründüğünden emin olmanız gerekir. Bu, yüksek kaliteli ve retinaya hazır png, svg veya hatta simge yazı tipinin kullanılması anlamına gelir.

Oyalama yok

Logonuz, küçük işletme WordPress web sitenizin diğer estetiğiyle sorunsuz bir şekilde harmanlanmalıdır. Kullanıcıyı içerik ve tasarımından uzaklaştırmamalıdır. Bu nedenle, logonuzu markanızın lehine çalışmasına izin verecek kadar basit tutun.

Web Sitenizi Mobil Uyumlu Yapın

Duyarlılık, küçük işletme web sitenizde bulunması isteğe bağlı veya havalı bir şey değildir. Bu sadece sahip olunması gereken bir özellik. Kaç tane internet kullanıcısının akıllı telefona sahip olduğunu biliyor musunuz?? yüzde 80! Akıllı telefon sahiplerinin sitenize mobil cihazlarından erişmek istediklerini düşünüyor musunuz? Tabii ki istiyorlar.

Mobil gadget severlerin rahatlığıyla ilgilenmeli ve sitenizdeki deneyimlerini mükemmelleştirmelisiniz. Küçük işletme WordPress web siteniz, ekranları için düzgün bir şekilde biçimlendirilmiş ve tamamen işlevsel olmalıdır. Kullanmanızı öneririz Google Search Console’un Mobil Uyumluluk Testi web sayfalarınızın mobil uyumlu olup olmadığını kontrol etmek için. Siteniz mobil gadget kullanıcılarının beklentilerini karşılamıyorsa, güvenilirliğini kaybedecek ve kullanıcılar daha sonra tekrar ziyaret etmeyecek.

Zoomin Fotoğrafçı Portföy WordPress Teması

Elbette, yukarıda gösterilen Zoomin teması gibi duyarlı bir web sitesi şablonu seçebilirsiniz. Gerçekten duyarlı olduğundan emin olmak için elinizdeki çeşitli cihazlarda demoya göz atabilirsiniz. Veya zaten sevdiğiniz bir temanız varsa WordPress’i mobil uyumlu hale getirmek için ipuçlarımızı kullanın.

Web Sitenizi Optimize Etme: İlk Adımlar

Küçük işletme WordPress web sitenizi oluşturmak için ilk adımları attıktan sonra, biraz zaman ayırmalı ve optimize etmelisiniz. İşte web sitenizi okuyucularınız için şekillendirmenin birkaç temel yolu.

İçerik Geliştirme

Küçük bir işletme WordPress web sitesi geliştirirken, SEO’yu en baştan aklınızda bulundurun. Tüm içeriğinizin yanı sıra pazarlama çabaları, sitenizi arama motoru sıralamasında en üst düzeye çıkarmak için çalışmalıdır, böylece çevrimiçi olarak daha fazla kişi tarafından görülebilir.

Yoast SEO eklentisi

Yerinde SEO ile ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Yoast, web sitenizin içeriğini optimize etmeye yardımcı olmak için yükleyebileceğiniz en iyi eklentilerden biridir. Yoast SEO xml site haritaları, sayfa başlığı optimizasyonları, içerik SEO kontrol listeleri ve daha fazlası için ek seçenekler içerir.

Teklif Değeri

Web sitenizde geliştirdiğiniz ve yayınladığınız herhangi bir içerik, ziyaretçilerin sorunlarını çözmeli veya onlara istediklerini veya ihtiyaç duyduklarını vermelidir. Alakalı, güvenilir bilgilerle web sitenizi nişinizde lider bir kaynak haline getirin. Başka bir yerde kabartmak veya aynı malzemeyi bulmak için sadece bir yer daha olmayın.

Bonus İpucu: Müşterilere ve yeni ziyaretçilere web sitenize güvenebileceklerini göstermek için referanslar, sosyal bağlantılar, güven işaretleri, SSL ve daha fazlası gibi güven sinyallerini kullanabilirsiniz..

Kaliteyi Seçin

Açıkça görüneceğini biliyoruz, ancak web sitenize gönderilen içerik yüksek kalitede olmalı ve yanlışlıklar, yazım hataları ve kötü dilbilgisi içermemelidir. Ayrıca intihal etmeyin – sıfırdan kendi içeriğinizi oluşturmak için zaman ayırın. Web siteniz hatalar veya orijinal olmayan içerik içeriyorsa, ziyaretçilerin güvenini ve arama motorlarında sıralama yeteneğini kaybedebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler ve İfadelere Odaklanın

kullanım uygun anahtar kelimeler ve sitenizdeki kelime öbekleri. Bu, arama motorları için optimize edilmesine ve daha fazla arama sonucu sayfasında görünmesine yardımcı olacaktır. Başka bir deyişle, alakalı anahtar kelimeler sitenizin hedef kitlesinin aramalarında görünmesini sağlar.

Yüksek Çözünürlüklü Görseller

Yalnızca metin içeren bir web sayfasının algılanması zordur. Kullanıcı konsantrasyonu hızla kaybeder. Metin bir uzman tarafından yazılmış olsa bile, yararlı bilgiler içeriyor olsa da, nadir bir kişi bir dev blokta görüntüleniyorsa onu okuyacaktır. Görsel öğelerle metninizi kırın. Okuyucunun dikkatini çekmek ve ilgilerini artırmak için kurnaz bir numara.

İnfografikler, resimler, grafikler, çizelgeler, videolar ve GIF’ler gibi görseller, yalnızca kelimelerden çok daha fazla dikkat çeker ve daha uzun süre saklar. Hepsi bu kadar değil, sitenizde çekici görsel öğeler kullanmak, daha fazla gelen bağlantı ve paylaşım almasına yardımcı olabilir.

Bonus İpucu: Sayfalarınızın hızlı yüklendiğinden ve SEO dostu olduğundan emin olmak için WordPress’in resimlerini optimize etmek için zaman ayırın.

İçerik Pazarlama Stratejiniz Var

İçerik pazarlaması nedir? Gibi İçerik Pazarlama Enstitüsü diyor, içerik pazarlaması, açıkça tanımlanmış bir kitleyi çekmek ve elde tutmak ve sonuçta kârlı müşteri eylemini artırmak için değerli, alakalı ve tutarlı içerik oluşturmaya ve dağıtmaya odaklanan stratejik bir pazarlama yaklaşımıdır..

Bloglar, videolar, sosyal medya gönderileri, e-posta bültenleri vb. Yoluyla yapılan çevrimiçi pazarlama, markanızdan bahsetmeden bile oluşturulan alakalı içerikle markanızı tanıtmanıza olanak tanır. Küçük işletme WordPress web siteniz için oluşturulan içerik yalnızca orada değil, aynı zamanda doğrudan trafiği çekmek için de paylaşılabilir.

Marka içeriği pazarlama stratejinizin hedefleri diğer stratejilerinden farklı olabilir. Bununla birlikte, tüm içerik pazarlama stratejilerinde ortak iki şey vardır. Markanın maruz kalması ve dönüşümlerin artması. Hedef kitleniz için ilginç ve yararlı içerikler oluşturarak hedef kitlenizin dikkatini çekin ve içeriğinizle etkileşimde bulunanları takip edin ve onlara markanızla bağlantıda kalma olanağını verin.

Kendini satan içerik oluşturun. İnternette her yerde bulunabilecek sıradan bir şey yazmayın. Sorun, insanların zihninde marka kimliğinin oluşturulmasına katkıda bulunmayan ve rakiplerinizin zaten yaptıklarına benzeyen içerik yayınlamaktır. Doğru yapılırsa, içerik pazarlaması size birçok avantajından yararlanma şansı verecektir:

 • Arama motoru sıralamalarındaki artış. Paylaşılabilir içeriğin yayınlanmasıyla geliştirilmiş pazarlama kampanyalarınızda doğru anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini kullandığınızda, web siteniz arama motorlarının konumlarında belirgin bir artış göstermeye başlayacaktır..
 • Daha fazla trafik kazanmak. Agresif tanıtım içermeyen orijinal içerik, kitlenin dikkatini çeker ve ilgiyi çeker. Ve dikkatinizi çektikten ve hedef ilgi alanınızı (iyi CTA’lar kullanarak) karıştırdıktan sonra, küçük işletmeniz web sitesine daha fazla trafik çekebilecektir..
 • Markanızın hedef pazardaki gelişimi. Kitlenizin ihtiyaçlarını karşılayan ve markanızla ilgili içerik oluşturduğunuzda, bu, sizinle kitleniz arasında güçlü bağlar oluşturur. İçeriğinizi gören kullanıcılar iki ucu bir araya getirebilecek ve web sitenizi tekrar tekrar kontrol edebilecek.
 • Yeni müşteriler edinmek. İçerik pazarlaması doğru yapıldığında, başka türlü ulaşamayacağınız kişilere ulaşmak daha kolaydır. Birden fazla kanalı çevrimiçi olarak kucaklayabilir ve yeni potansiyellere ulaşmak için hedef kitlenizle paylaşılabilir.

Trafiği Artırmak için Bağlantılar Oluşturun

Bağlantı kurma hem daha iyi SEO hem de sitenize yönelik daha fazla trafik anlamına gelen gerekli bir öğedir. Ayrıca, sitenize diğer iyi kaynaklardan inşa edilmiş doğru bağlantılar, web sitenize güvenilirlik kazandırır ve güvenilir bir bilgi kaynağı olarak görülür.

Bağlantı kurmanın ne olduğunu söylemeliyiz? Bu diğer kaliteli sitelerden web sitenize geri almak için bir süreçtir. Bu geri bağlantıları nasıl alabilirim? Bu tür içerik barındıran bir bağlantıyı tıkladıklarında insanları sitenize geri yönlendiren konuk yayınlama, infographics ve hatta SSS sitelerini kullanabilirsiniz..

Bağlantı kurma, küçük işletmeniz için güvenilir bir web sitesi oluşturmak için gerçekten önemlidir, bu da web’deki diğer yerlerden daha fazla trafik çeker.

Marka Kimliğinizin Daha da Geliştirilmesi ve Takip Edilmesi

Çevrimiçi olarak yayınladığınız her şey, markanızı ve kişiliğinizi yansıtan tutarlı bir sesle konuşmalıdır. Küçük işletme WordPress web sitenize gelen herkes, markanızın ne hakkında olduğunu belirleyebilmeli ve tüm haberlerini ve eylemlerini takip edebilmelidir. Kimliğinizi sağlamlaştırmanıza ve aşağıdakileri çevrimiçi olarak oluşturmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları.

Blog Çalıştırın

Web sitenizdeki blog gönderileri aracılığıyla, küçük işletmeniz kendi alanında bir uzman olarak kendini geliştirebilir ve tüketicilerine daha sonra hatırlayabilecekleri ve çevrimiçi olarak başkalarıyla paylaşabilecekleri değerli içerik sağlayabilir..

Basit Yazar Kutusu Eklentisi

Siteniz için misafir bloglamanın gücünü de kullanabilirsiniz. Konuk yazar olarak sitenizin bloguna katkıda bulunmayı seçtiğiniz bir kişi markanızla ve imajıyla iyi bağlantı kurmalıdır. Ayrıca, sitenize konuk katılımcınızın çevrimiçi takibi yoluyla başka bir yere gelmemiş olabilecek yeni ziyaretçiler alabilirsiniz. Blogunuzda misafir yayınları almaya karar verirseniz, Basit Yazar Kutusu misafir yazarınızın web sitesine ve sosyal profillere bağlantılar eklemek için.

Web Sitenizi Sosyal Medyaya Bağlayın

Web sitenizdeki tüm kurumsal sosyal medya hesaplarınıza bağlantılar ekleyin. Bunları, ziyaretçilerin sosyal medya simgelerinizi kolayca bulabileceği bir yerde, beklenen yerlerde öne çıkarın. Örneğin, bunları ana sayfada veya tıklanabilir, açıkça etiketlenmiş bir sekmede belirgin bir şekilde yayınlayabilirsiniz. Bu küçük sosyal medya yardımcıları, size özel bir sosyal topluluk aracılığıyla markanızın kalıcı bir takibini sağlayacaktır..

AddThis Sosyal Paylaşım Eklentisi

Temanız zaten sosyal bağlantılar ve yerleşik sosyal paylaşım içermiyorsa, Bu Paylaş Düğmelerini Ekle. Eklenti, 200’den fazla sosyal ağ için hızlı paylaşım bağlantılarını entegre eder ve düğmelerinizi web sitenizin geri kalanıyla eşleştirmek için kolay stil seçenekleri içerir.

Ziyaretçi Bilgilerini Toplayın ve Dönüşümleri Artırın

İletişim bilgilerini toplamak için her olanağı kullanın. Ziyaretçiler web sitenize geldiğinde ve işletmeniz, markanız ve hizmetleriniz hakkında daha fazla bilgi edinme şansınızı kaçırmayın. İletişim bilgilerini sitenin harika içeriğine, bülten abonelik formuna veya ücretsiz bir e-kitap indirme teklifine göre paylaşmaya teşvik edin.

WordPress için MailChimp

Ziyaretçilerinizin e-posta adreslerini bir bülten aboneliği aracılığıyla toplamak, işletmeniz için dönüşümleri artırmanın bir yoludur. Bülten hizmetinize bağlı olarak, aşağıdaki gibi bir eklenti kullanabilirsiniz: WordPress için MailChimp web sitenize bir bülten kayıt formunu sorunsuz bir şekilde entegre etmek için. İlk kez site ziyaretçilerini ilgi çekici içerikler sunarak sadık müşterilere dönüştürün, ardından bültenlerinizle e-posta kutularına sürekli olarak ulaşın.

Pazar niş bulmak

Ürünlerinizi / hizmetlerinizi herkese satamazsınız. Bu zayıf strateji, web sitenizi gerçekten çekmek ve herkesle bağlantı kurmak için içerik açısından çok genel hale getirecektir. Web siteniz için doğru nişi bulmanız ve gereksinimlerini karşılamak için çok çalışmanız daha iyi olur. Odağınızı daraltın ve siteniz pazar segmentinin daha küçük dairesinde daha fazla kişiyi çekecek.

Fare Akışı Isı Haritası

Hedef pazarınızdan emin değil misiniz? Ya da belki de nişinizdeki hangi okuyucuların tıkladığından emin değil misiniz? Sonra bunu bulmak için pazar araştırması yapın. Ziyaretçilerinizin neler yaptığını görmek için Mouseflow ısı haritaları gibi bir hizmeti deneyin. Tamam mısın? Şimdi hedef kitlenizi ilgilendiren içerikler oluşturun ve içeriğinizi buna göre düzenlemek için ısı haritalarınızı kullanın.

İlerlemenizi İzleme Araçları Yardımı ile Takip Edin

Çabalarınızın ödüllendirilip ödüllendirilmediğini bilmiyorsanız, kaynaklarınıza yatırım yapmanın ve küçük işletme WordPress web sitesi oluşturmanın bir anlamı yoktur. Web sitenizi çalışır duruma getirdiğiniz anda performansını izlemeye başlayın.

WordPress için Google Analytics

Örneğin, Google Analytics gibi kapsamlı bir çevrimiçi izleme aracını kullanabilir ve ardından WordPress kontrol panelinize entegre edebilirsiniz. ücretsiz GADWP eklentisi web sitenizin performansıyla ilgili verileri toplamak için. Bu araç, sitenizin sayfalarının her birini kaç kişinin ziyaret ettiğini, orada ne kadar zaman harcadıklarını, sitenize hangi çevrimiçi kanallara eriştiklerini vb. Gösterecektir. Bu bilgilere sahip olmak, ne yaptığınızın tam resmini görmenizi sağlar. düzgün bir şekilde yapıyorlar ve ileriye doğru ilerlemek için neyin iyileştirilmesi gerekiyor.

Sana doğru…

Bu makalede birçok nokta vardı, bu yüzden bazı önemli çıkarımlara tekrar bakalım.

 • İyi hosting ve ustaca yapılmış küçük işletmeler için özel WordPress teması WordPress web sitesi niş, ilk web sitenizi başlatırken size oldukça fazla zaman ve para tasarrufu sağlayabilir.
 • Küçük işletme WordPress web sitenizi marka geliştirme, sadık takip ve web’de genel olarak maruz kalmaya yol açacak şekilde oluşturun.
 • Hedef kitlenizi benzersiz, alakalı, ilginç ve paylaşılabilir olacak şekilde oluşturun.
 • Şüphe duyduğunuzda, küçük işletme WordPress web sitenizi daha da optimize etmek için özellikler eklemek için bir eklenti kullanın.

Bu kılavuzu faydalı buldunuz mu? Veya küçük işletme WordPress web sitenizi oluşturmayla ilgili sorularınız mı var? Düşüncelerinizi ve izlenimlerinizi yorumlarda bırakın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map