Kitlenizi Büyütme ve Ürünlerinizi WordPress Yarışmaları ile Tanıtma

WordPress Yarışmalarıyla Kitlenizi Büyütün

WordPress web sitenizde bir yarışma düzenlemek çok faydalı olabilir, ancak aynı zamanda zor bir iş de olabilir. Doğru şekilde planlanır ve yürütülürse kitlenizi büyütmenize, marka bilinirliğini artırmanıza ve ürünlerinizi tanıtmanıza ve satmanıza yardımcı olabilir.


Ancak, bir yarışmaya başlamadan önce nelere dikkat etmelisiniz ve projeniz için en uygun rekabet türü nedir? Bu makalede, izleyebileceğiniz farklı yarışma türlerinin yanı sıra kitlenizi büyütmeyi en iyi hale getiren en iyi WordPress rekabet eklentilerine göz atacağız.

WordPress Yarışması Yapmanın Yararları

WordPress Yarışması

Bir yarışma yapmak, web sitesi topluluğunuz arasında heyecan ve etkileşim yaratır. Ödüller çok büyük olmak zorunda değil, ancak doğru bir şekilde yapıldığında, işletmenizin ödülleri.

E-posta Adreslerini Toplama

Yarışmalar, e-posta adreslerini toplamak için harika bir yoldur ve insanların bunlara katılmaktan mutlu olduğu birkaç kez biridir. İnsanlar eğlenceli yarışmalara ve freebies’i sevmekten daha fazlasına bayılırlar. Ödül kazanma olasılığına erişmek için bir e-posta adresi vermek küçük bir bedeldir. Bu arada, sitenizin posta listesi büyüyor ve büyüyor.

Kitlenizi Büyütmek

Bir rekabetin bariz sonucu, özellikle sosyal medya kanallarınızdan en iyi şekilde yararlanırsanız daha geniş bir kitleye ulaşabilmenizdir. Yarışmanıza ne kadar çok kişi katılır, onu çevrimiçi olarak tartışır ve arkadaşlarıyla paylaşırsa, web siteniz daha fazla geliştirmeye ve yeni bir kitleye ulaşmaya başlayacaktır..

Sosyal Medya Varlığınızı İyileştirme

Yarışmalar sosyal medyadaki varlığınızı geliştirmenin popüler bir yoludur. Sosyal medya hesaplarınız üzerinden yarışmalarınızı paylaşın veya çalıştırın; paylaşımlarınız, beğenileriniz ve takipçileriniz hızla artacaktır. Bu, kitlenizi sosyal medyada büyütür ve akıllıca davranırsanız, sitenize gelen trafiği artırmaya yardımcı olun.

Marka Bilinirliğini Artırma

Sosyal medya pazarlamasının yanı sıra bir yarışma düzenleyerek daha geniş bir kitleye ulaşmak marka bilinirliğini artırmaya büyük katkı sağlıyor. Yarışmanızın etrafındaki heyecan ve bunun sonucunda ortaya çıkabilecek yeni tüketicilere ulaşmak, markanızın genel farkındalığının artmasına yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, rekabetin kendisi ve etrafındaki etkileşim, sizi ciddi bir marka ve endüstrinizde gerçek bir otorite olarak konumlandırmanıza yardımcı olacaktır..

Ürünlerinizi Tanıtma

Yarışmalar, özellikle de ürünlerinizden birinin etrafında bir rekabete dayanırsanız, ürünlerinizi tanıtmanın etkileyici bir yoludur. Bu, ürününüzü ödül olarak kullanıyor olabilir, insanlardan belirli bir ürün hakkında yorum yapmalarını veya ürünlerinizden birini gösteren fotoğrafları paylaşmalarını isteyebilir. Ziyaretçilerinizin ve müşterilerinizin daha geniş bir kitleyle yarışmalar yoluyla ürünlerinizi pazarlamasına, resimler paylaşmasına ve bunlar hakkında diyalog kurmasına izin verin.

Yukarıdaki tüm puanlar sonuçta sitenize gelen trafiğin artmasına ve daha fazla satışa veya potansiyel müşteriye yol açmalıdır. Ancak, bu sadece yarışma aracılığıyla düşündüyseniz ve siteniz ve kitleniz için doğru yarışma türünü seçtiyseniz geçerli olacaktır..

Yarışmaya Başlamadan ÖNCE Dikkat Edilmesi Gerekenler

WordPress-Kazanan-Dollarphotoclub_105863212

WordPress web sitenizin bir yarışmasını yürütmeye karar verdikten sonra, net bir plan veya strateji olmadan bu siteye koşmayın. Başlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli noktalar vardır.

Yarışmanın Amacı Nedir??

Bir WordPress yarışması yaparak neyi başarmak istediğinizi dikkatlice düşünün. Kimi hedefliyorsunuz ve sonuç olarak ne tür bir yarışma yapmalısınız? Kitlenizi büyütmek, posta listenizi artırmak, ürünlerinizi tanıtmak veya başka bir şey mi yapmak istiyorsunuz? Unutmayın, uzun vadede birden fazla WordPress yarışması gerçekleştirebilirsiniz, bu nedenle siteniz için ilk yarışma için bir veya iki hedef seçin.

Hedef Kitle Kimdir?

Rekabetinizin hedeflerine ulaşmasını istiyorsanız hedef kitlenizi tanımlamanız gerekir. Yarışmanın, rekabeti seven ancak nişinizle ilgilenmeyen insanları değil, müşteri, müşteri veya abone olma olasılığı yüksek olan kişileri çekmesini istiyorsunuz..

Yarışma ödülü burada önemlidir. Pahalı olmasına gerek yok, ama önemli olarak hedef kitlenizle rezonansa girmeniz ve ürünlerinizle ya da endüstrinizle ilgili olması gerekiyor. Bu, doğru müşteriyi çekmeye yardımcı olacaktır.

Ne Tür WordPress Yarışması Yapacaksınız?

Çalıştırmayı seçtiğiniz yarışma türü, doğru kitleyi çekmek ve yarışmanın amaçlarını gerçekleştirmek için kutuları işaretlemenize yardımcı olmalıdır. Hedef kitlenizin girmek isteyeceği rekabet türünü düşünün. Örneğin, en temel düzeyde fotoğrafçılar bir fotoğraf yarışması düzenliyorlar. Ancak hedefiniz e-posta adresi toplamaksa, bunun rekabete girmenin önkoşulu olduğundan emin olun.

Yapabileceğiniz Farklı Yarışma Türleri

İşte çalıştırabileceğiniz bazı farklı yarışma türleri ve bunları yönetmenize yardımcı olabilecek en iyi WordPress rekabet eklentileri.

Not: Ülkenizdeki, eyaletinizdeki, bölgenizdeki, ilçenizdeki, şehrinizdeki hediye ve piyangolarla ilgili yasaları araştırdığınızdan emin olun. Bazı durumlarda yaş sınırlamaları, vergi formları veya sizin sorumluluğunuzda olan diğer kural ve gereksinimler olabilir..

Fotoğraf Yarışması

Fotoğraf Yarışması WordPress Eklentisi

İnsanların çevrimiçi olarak metinden daha fazla görselle meşgul olduğu iyi bilinmektedir. Peki neden bundan yararlanıp fotoğraf yarışması düzenlemiyorsunuz? Bir yarışmada görüntüleri paylaşmak, ürünlerinizi tanıtmak için harika bir yol olabilir, çünkü rekabet, kullanılan veya keyfini çıkaran ürünlerinizden birinin resmini yayınlamak olabilir. Sitenize katılımı artırmak için, kazananları belirlemek için insanlardan resimlere oy vermesini isteyebilirsiniz..

Fotoğraf Yarışması Eklentisi premium bir WordPress yarışması eklentisidir. WordPress sitenizde bir fotoğraf yarışması oluşturmanıza olanak tanır ve yarışmayı ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilmeniz için çeşitli seçenekler sunar. Oyları hesaplar ve kazananı sizin için tanımlar, WordPress ile çevrimiçi bir yarışma organize etmenin ve yürütmenin tüm zorluklarını ortadan kaldırır.

Bir WordPress Yorum Yarışması

Giveaway Winner Eklentisini Seçin

Web sitenizin topluluğu arasında heyecan, tartışma ve katılımı teşvik eden bir yarışma oluşturmak istiyorsanız, ücretsiz WordPress eklentisini yüklemeli ve çalıştırmalısınız. Hediye Kazanan Seçin. Bu eklenti, sitenizde bir blog yayınına yorum yapan kişilere dayanan bir yarışma düzenlemenize olanak tanır.

İnsanların tartışmasını istediğiniz blog yayınını seçin ve yorum yapmayı seçen herkes için eklenti tarafından rastgele seçilen bir kazanma şansı sunun. Bu tür bir yarışma, sitenizdeki söylemi teşvik eder ve güçlü bir etkileşimli topluluk oluşturur.

Sosyal Medyada Rekabetin Paylaşılması

Wishpond Sosyal Yarışmalar

İnsanları marka bilinirliği oluşturmaya ve yeni takipçiler kazanmaya teşvik etmenin etkileyici bir yolu sosyal medyada bir paylaşım yarışması düzenlemektir. Bu, bir tür resim veya metin oluşturmayı ve insanlardan paylaşmalarını ve beğenmelerini isteme, kazanma şansı ile birlikte olmalarını içerir.

Wishpond Sosyal Yarışmalar Facebook ve Twitter’da bir paylaşım yarışması düzenlemenizi sağlayan harika bir ücretsiz WordPress rekabet eklentisidir. Yarışmayı sizin için çalıştırır ve izler ve hatta kazananları rastgele seçer.

Arkadaş Yarışmasına Öner

Invitebox WordPress Yarışma Eklentisi

InviteBox, tavsiye yarışmalarını çalıştırmayı mümkün kılan birinci sınıf bir arkadaşa tavsiye tipi WordPress yarışma eklentisidir. Ancak 14 günlük ücretsiz deneme sürümü ile geliyor (yeni bir web sitesi başlatmak için kullanabilirsiniz, daha sonra farklı yarışma eklentileri kullanabilirsiniz).

İle bir tavsiye kampanyası oluşturarak InviteBox arkadaşlarını yönlendirenleri ödüllendirerek yarışmanı yönetebilirsin. İnsanlar genellikle bir ödül kazanma şansı varsa bir arkadaşına başvurmaktan mutluluk duyarlar. Bu arada, siteniz işletmenizin yeni bir kitleyle tanıtımından ve paylaşımından yararlanır.

Video Yarışması

Video Yarışması WordPress Pugin

Çevrimiçi videolar, herkesin şu anda ilgilendiği şeydir, bu yüzden buna dokunmayı deneyin. Video Yarışması WordPress Eklentisi, sizin için bir video yarışması oluşturmanıza ve yönetmenize yardımcı olacak premium bir rekabet eklentisidir. Video yarışmaları sayesinde markanızı ve ürünlerinizi tanıtabilirsiniz. İnşallah, insanlar aynı zamanda rekabeti ve videoları sosyal medyada paylaşacak ve kitlenizi büyütmeye yardımcı olacak.

WooCommerce Piyango

WooCommerce Piyango

Ya da eski moda bir piyango çekebilirsin. WooCommerce Piyangosu, WooCommerce’in gücünü kullanarak kendi WordPress piyangolarınızı çalıştırmanıza izin verir.

Kurulumdan sonra, başka bir WooCommerce ürün sayfası oluşturduğunuz gibi bir piyango oluşturabileceksiniz. Kullanıcıların web sitenize yüklediğiniz WooCommerce onaylı ödeme ağ geçitlerinden herhangi birini kullanmak için ödediği her bir bilet için bir fiyat etiketi belirleyebilirsiniz.

Ayrıca her piyango için tüm önemli ayrıntıları kontrol edebilirsiniz. Buna başlangıç ​​/ bitiş zamanları, kullanıcı başına maksimum bilet sayısı ve kazananların sayısı dahildir. Ayrıca mevcut olan maksimum bilet sayısını da belirtebilirsiniz. Ekstra heyecanı canlandırmak için, bir sonraki çekime geri sayan bir dizi animasyonlu widget bile var.

Piyango bitiş zamanı geldiğinde, eklenti, kazanan biletlerin rastgele seçilmesi de dahil olmak üzere tüm sahne arkasındaki şeylerle ilgilenecektir. Çekilişten sonra, WooCommerce Piyangosu kazananlara / kazananlara ve isterseniz kazanmayanlara e-posta bildirimleri gönderecektir.

Eklentiyi nakit çekmek için kullanamasanız da, harika ödüller vermek için kullanılabilir – örneğin, e-ticaret mağazanızda stoklanan ürünler.


Tabii ki, kullanabileceğiniz çok daha fazla yarışma hizmeti ve eklentisi var, ancak bu makalede bahsedilenler kesinlikle başlamak için iyi bir yer. Web siteniz veya işletmenizin türü, çekmek istediğiniz kitle ve en önemlisi rekabetiniz boyunca ne elde etmek istediğinizi dikkatlice düşünün. Ardından buna göre yarışma türünü seçin. İyi şanslar!

Web sitenizi tanıtmak ve büyütmek için yarışmaları nasıl kullanacaksınız? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map