Hayalinizdeki İş için LandPress Blogunuzu Nasıl Kullanabilirsiniz?

Hayalinizdeki İş için LandPress Blogunuzu Nasıl Kullanabilirsiniz?

İş aramayla ilgili bir klişe var: “Bildiğin değil, tanıdığın şey bu.” Bu deyiş hikayenin tamamını anlatmasa da, hayatta yaptığınız bağlantıların kariyer yolunuzu belirleme konusunda büyük bir etki yaratabileceğini inkar edemezsiniz. Bununla birlikte, ‘ağ oluşturma’ becerisini etkili bir şekilde edinmek en iyi ihtimalle zor olabilir, hatta belki de imkansız görünebilir.


İş ve hatta tamamen yeni bir kariyer arıyorsanız, bloglama, isminizi ve ‘kişisel markanızı’ ideal işverenlerinize ulaştırmanın çözümü olabilir. İstihdam odaklı bir blogunuz varsa, diğer iş arayanlar arasında hemen öne çıkacaksınız. Belki daha da önemlisi, blogunuz alanınızda etkili bir şekilde ağ kurmanıza yardımcı olabilir önce yeni bir pozisyon için başvuruyorsun.

Bu yazıda, sizi hayalinizdeki işi yapmak için blogunuzu kullanmanız için dört adımdan geçireceğiz. Kişisel bir markanın nasıl oluşturulacağı ve alanınızda yetki kazanmak için blogunuzu nasıl kullanacağınız da dahil olmak üzere birçok alanı ele alacağız. İşiniz bittiğinde, hayalinizdeki işi güvence altına almak için çok daha iyi bir konumda olacaksınız. Başlayalım!

1. Adım: Blogunuzun Amacını Tanımlayın

Blogunuzun etkinliğini sağlamak için uygun şekilde markalaştırmalısınız. Bunu göz önünde bulundurarak, ilk adımınız blogunuzun amacını tanımlamaktır.

Tanımlanmış bir amaçla, ne tür içerik oluşturmanız gerektiğine dair bir başlangıç ​​noktanız vardır. Amaç, işverenlerin ciddiye alacağı bir sesle sektörünüze bakış açınızı sağlamaktır.

Blogunuzun amacını tanımlamak söz konusu olduğunda, küçük bir ödev yapmanızı öneririz. Aşağıdaki üç görevle başlayın:

 1. Gelecekteki rüya işinizi belirleyin. Rüya kariyerinizde özellikle ne yapmak istediğinizi bilmek, hedef kitlenizi belirlemenize yardımcı olacaktır.
 2. Potansiyel işverenleri araştırın. İşverenleri araştırmak, blog oluşturma çabalarınız için doğru hedefler olup olmadığını anlamanıza yardımcı olur.
 3. Hayalinizdeki iş için kişisel kriterlerinizi belirleyin. Ölçütleriniz yerinde olduğunda içerik konularınız için bir başlangıç ​​noktanız var.

İşiniz bittiğinde, hayalinizdeki işin neye benzediğini ve hangi işverenlerin bu işi sunduğunu bilmelisiniz.

2. Adım: Portföyünüzü Oluşturun

Kendi Toplam WordPress temamız çok yönlüdür ve çeşitli portföy türleri için kullanılabilir.

Çevrimiçi bir portföy, potansiyel işverenlerin arama kartı ve blog içeriğiniz için mükemmel bir geri bağlantı görevi görebilir. Neyse ki, WordPress ile bir tane oluşturmak düşündüğünüzden daha kolay olabilir.

Güçlü bir portföy odaklı tasarıma sahip yüksek kaliteli bir WordPress teması seçerek başlamalısınız. Bunu elde ettikten sonra, iyi portföy öğeleri için yapacak başarılarınızın bir listesini hazırlamalısınız. Portföyünüz için kullanabileceğiniz (veya çok sayıda) öğeniz yoksa, yeteneğinizi sergilemek için bir örnek veya “taklit” projesi oluşturmayı deneyin. Portföyünüzde listelediğiniz her öğenin, 1. Adımdaki araştırmalarınız sırasında seçtiğiniz işverenlerle iyi bir şekilde hizalanacağından emin olun.

Artık portföy öğelerinizi WordPress web sitenize ekleyebilirsiniz. (Sitenizi henüz ayarlamadıysanız, şimdi tam zamanı!) İşiniz bittiğinde, güvenilir arkadaşlarınızdan ve / veya aile üyelerinizden portföyünüzü incelemelerini ve size dürüst, yapıcı geri bildirim vermelerini öneririz. Sizden memnun olana kadar portföyünüzü optimize etmek için bu geri bildirimi kullanın.

Portföyünüzün hiç bitmediğini unutmayın. Mevcut yeteneklerinizin ve deneyiminizin bir vitrini olarak kalması için düzenli olarak güncellemelisiniz..

3. Adım: Otoritenizi Artırmak için Blogunuzu Kullanın

Portofolio Ücretsiz WordPress Portföy Tema

Artık bir portföyünüz olduğuna göre, odak noktanızı blogunuza çevirme zamanı. Seçtiğiniz alanda yetkili olduğunuzu göstermek için kullanmak isteyeceksiniz, bu da potansiyel işverenlerin gözünde duruşunuzu artıracaktır. Bu nedenle, yayınladığınız her gönderi oluşturmaya çalıştığınız resim üzerine kurulmalıdır.

Blog gönderileri için fikirler söz konusu olduğunda alabileceğiniz sayısız yol tarifi var, ancak başlamanıza yardımcı olacak birkaç öneri.

 1. Daha fazla ayrıntıya gidin ve / veya portföyünüzdeki projelere bakın. Mümkün olduğunca portföyünüze geri dönmelisiniz ve bunu bir blog postasıyla yapmaktan daha iyi bir yol var mı? Portföyünüzün bir yönüyle ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek için bir yayın kullanın veya alternatif bir açı sunun.
 2. Görüş parçaları yaz. Sektörünüzün durumu hakkında söyleyeceğiniz bir şey varsa, blogunuz bir platform görevi görmelidir.
 3. Güçlü yönlerinizi ortaya çıkarın. Hiç şüphesiz geçmişte olumlu başarılar hakkında hikayeleriniz var (profesyonel veya başka türlü); blogunuzu potansiyel işverenlerin olumlu bakacağı geçmiş deneyimleri sergilemek için bir sabun kutusu olarak kullanın.

Özetle, tartıştığınız her şey endüstrinizde deneyimli olduğunuzu göstermelidir.

Sözü çıkarmak için tavsiye ediyoruz misafir kaydı şansın olduğunda. Bu sadece isminizi sektörde göstermekle kalmıyor; konuk gönderileri ayrıca blogunuza bir bağlantı almak için harika bir fırsat sunar.

4. Adım: Çalışmanız için Referansları Görüntüleyin

Birlikte çalıştığınız bir kişiye sahip olmak, yaptığınız işi övmek, becerilerinizi ve endüstri otoritenizi sergilemek için harikalar yaratır. Övgüden yararlanmanın en iyi yolu, onu blogunuzda ve portföyünüzde kullanabileceğiniz bir referans biçiminde elde etmektir.

Referans almak zor olabilir. Neyse ki, can sıkıcı olmadan harika geri bildirim almak için kullanabileceğiniz birkaç ipucu var. En kolay yol, insanların rahatlıkla doldurabilecekleri kısa bir anket kullanmaktır. Gibi araçlar Anket maymun ve bu WordPress anket ve anket eklentileri, işiniz için bir referans olarak kullanmak üzere geri bildirim toplamak için mükemmeldir..

Referanslarınızı aldıktan sonra, bunları web sitenize ekleyebilirsiniz. En basit yol, referanslarınız için bir sayfa oluşturmaktır, ancak daha profesyonel bir iş yapabilen eklentiler de vardır. Neyse ki, tüm süreç hakkında bir rehber yazdık!

Sonuç

WordPress blogunuzu bir iş arama aracı olarak kullanmak, kariyer ağını bir üst seviyeye taşımanızı sağlar. Sektörünüzdeki diğer kişilere ulaşmanıza ve gelecekteki işverenlerin ilgisini çekecek yetkili bir varlık oluşturmanıza olanak tanır.

Hayalinizdeki işi bulmak için blogunuzu nasıl kullanacağınız hakkında sorularınız mı var? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map