En İyi WordPress e-Ticaret Çözümü Nasıl Seçilir

nasıl yapılır-seçim-the-best-wordpress-e-ticaret-çözümü

Bir WordPress e-Ticaret mağazası kurmak söz konusu olduğunda şeytan gerçekten ayrıntılarda gizlidir. İhtiyaçlarınızla ilgili olarak çok spesifik olmanız gerekir – sonuçta seçtiğiniz e-ticaret eklentisi tüm iş gereksinimlerinizi karşılamalıdır. Alışveriş sepetinizi seçmeden önce, çevrimiçi mağazanızın neyi başarmasını beklediğinize dair bir noktaya sahip olmalısınız. Ses planı olmadan, uzaklaşamazsınız. Yanlış e-ticaret platformunu seçeceksiniz, değişiklik yapmazsanız sefil bir şekilde başarısız olacak ve daha sonra dükkanı kapatacaksınız..


Bugünün gönderisinde, bir WordPress e-ticaret çözümü seçerken aklınızda bulundurmanız gereken bazı hususlara ışık tutacağız. Bir adım daha ileri gideceğiz ve piyasadaki en iyi WordPress e-ticaret çözümlerinden bazılarını inceleyeceğiz, böylece çevrimiçi şirketinizi doğru notla başlatabilirsiniz. Zevk almak!

Fiyat

Para kazanmak para gerektirir, bu çok doğru. Bükülmeyin, işletmenizi sıfırdan önyükleme konusunda yanlış bir şey yok, ancak WordPress e-ticaret çözümünüzden tasarruf etmeyi düşünmemelisiniz. Sonuçta, ucuz pahalıdır. Örneğin, premium desteğin bir saniyede çözeceği küçük sorunlar üzerinde çalışmak için zaman harcamanıza kesinlikle gerek yok.

Shopify’ın yanı sıra, bu yayında ele alacağımız WordPress e-ticaret eklentileri ücretsizdir. Temel bir çevrimiçi mağaza oluşturmak istiyorsanız. WordPress deponuzdan en iyi şekilde yararlanmak için, alışveriş sepetinizi ucuz olmayan uzantılarla süper şarj etmek istersiniz. İhtiyacınız olacak özellikleri belirlemek için önceden planlayın veya gerekiyorsa bir web geliştiricisiyle konuşun. Ancak o zaman bütçenizi belirleyebilirsiniz.

Günün sonunda, her WordPress e-ticaret çözümünün (aka eklenti) farklı bir fiyat ve / veya farklı bir ödeme yöntemine sahip olduğunu hatırlayın – yani bir kerelik ve yinelenen ücret. Hiçbir WordPress e-ticaret çözümü gerçekten ücretsiz değildir. Kredi kartınızı bırakmazsanız, en azından karınızı mağazanıza geri çekmeden önce ter içinde ödemeye hazır olun.

Cevaplanabilirlik

Parti sizin için durmadığı için 1969’da takılı kalmadıkça, müşterilerinizin büyük bir kısmının çevrimiçi mağazanızı mobil cihazlarda ziyaret ettiğini bilmelisiniz. 2015 ve mobil trafik ve duyarlı web tasarımı (RWD), takip etmeniz gereken iki trend.

Yerleştirdiğiniz WordPress e-ticaret çözümü, akıllı telefon veya masaüstü bilgisayar olsun, harika görünmeli ve tüm cihazlarda çalışmalıdır. Örneğin, bir müşteriyi kaybetmek istemezsiniz, örneğin tabletlerindeki mağazanızı ziyaret ederken alışveriş sepetine ürün ekleyemezlerdi. Şimdi olur mu? Özellikle piyasadaki çok sayıda tam yanıt veren WordPress e-ticaret eklentisi ile risk alır mısınız?

cevaplanabilirlik

Parayı masanın üzerinde bırakmayacağınızı biliyorum, bu yüzden erken yanıt verin veya işinizin ölmesini izleyin. Şüphesiz, ana sitenizin mobil bir sürümünü oluşturabilirsiniz, ancak artık RWD’ye sahip olduğumuza göre, bunun sadece gereksiz olduğunu düşünmüyor musunuz??

Seçtiğiniz WordPress e-ticaretiniz, duyarlı web tasarım teknikleri ve en iyi uygulamalar üzerine inşa edilmelidir. Promosyon malzemelerini iyice okuyun, ancak demoyu yanıt verebilirlik açısından test etmeyi unutmayın. Müşterileriniz daha sonra size teşekkür edecek.

Estetik

Kullanıcı deneyimi satın alma döngüsünde büyük rol oynamaktadır. Müşterilerinizin web sitenizde harika zaman geçirmelerini istiyorsunuz. İster kendi başınıza inşa edin ister bir geliştirici kiralayın, mağazanızın inanılmaz derecede iyi görünmesini istersiniz. Tasarımdaki bütünlüğü bozmak için seçtiğiniz WordPress e-ticaret çözümüne ihtiyacınız yok.

Alışveriş sepeti, görünüm ve büyük ölçüde işlevsellik açısından WordPress temanız veya şablonunuzla evlenmelidir. WordPress e-ticaret çözümü temanızın stillerini otomatik olarak devralmazsa, en azından kolayca özelleştirmeyi ekleyebileceğiniz bir seçenekler paneli ile gelmelidir.

Kullanım kolaylığı

WordPress e-ticaret çözümünüzü yükleyebilir, uyuyabilir ve ertesi sabah bir milyon siparişe kadar uyanabilirseniz, kolay ve çok eğlenceli olmaz mıydı? İşte masallar bu – WordPress e-ticaret zor bir iş. İstediğiniz son şey, işinizi yönetmeyi zorlaştıran bir WordPress e-ticaret çözümüdür.

Her başarılı e-ticaret mağazasının arkasında, siparişleri izleme, envanter ekleme, eski ürünleri kaldırma ve fiyatları değiştirme dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere birçok etkinlik vardır. Bu noktada açık mı yoksa WordPress e-ticaret çözümünüzün tüm bu “arka ofis” etkinliklerini kolayca desteklemesi gerektiğini hatırlatmalı mıyım??

kolay as-pasta

Yeni ürünleri e-mağazanıza kodlamak için geliştiricinizi aramamalısınız. Bu bir nokta ve tıklama meselesi olmalı – ve bu sadece ürün eklemek için değil, her şey için geçerli.

Kullanımı zorsa, sizin için yanlış çözümdür. Zamanla, belki de öğreneceksiniz, ancak işe başlarken, başarılı bir iş yürütmek için gerekli beceriler açısından basketbol sahasında bulunan bir alışveriş sepetine gidin.

Ödeme Ağ Geçitleri

Her şeyden sonra, müşterilerinizden para almanız gerekecektir. Birçok çevrimiçi girişimci, ödeme sayfasına ulaşıncaya kadar her şeyi doğru yapar. Burası cehennemin kırıldığı yerdir. Örneğin, teklif edilen ürünleri satın almakla gerçekten ilgileniyorsunuz, ancak ödeme sayfasına geldiğinizde satıcı tercih ettiğiniz ödeme ağ geçidini sunmuyor. Belki de kasıtlıdır – örneğin PayPal ödemelerinizi gerçekten işleyemezler. Belki de WordPress e-ticaret çözümü problemdir – desteklediği ödeme ağ geçitlerinin sayısı sınırlıdır.

Ayrıca, çoğu kullanıcı onları bir üçüncü taraf web sitesine yönlendirdiğinizde hoşlanmaz; PayPal ödeme yapmak, böylece sepeti düşürüp tıklarlar. WordPress e-ticaret eklentinizin ihtiyacınız olan tüm ödeme ağ geçitlerini desteklediğinden emin olun. Merter burada daha fazla uygulanmaz, ancak en azından müşterilerinize yeterli ödeme ağ geçitleri sağlayın.

Her zaman uzantılar aracılığıyla ödeme ağ geçitleri ekleyebilirsiniz, bu nedenle araştırmanızı iyi yapın. Adları düşürmemeye çalışıyorum, en azından mevcut e-ticaret çözümlerini incelemeye başlayana kadar değil, ancak Mijireh 90 ödeme ağ geçidini destekleyen harika bir ödeme çözümüdür!

Hayır, Mijireh bir alışveriş sepeti değil. Yalnızca siparişleri işlemek için alışveriş sepeti ile ödeme sayfası arasına koyduğunuz bir çözüm (PayPal gibi bir şey). PayPal sadece bir ödeme geçidi olduğundan, Mijireh bir ödeme geçidi “koleksiyonudur”. Ayrıca, diğerleri arasında WooCommerce, MarketPress ve Cart66 gibi tüm önemli e-ticaret eklentilerini destekler. Hareketli…

Arama motoru optimizasyonu

Doğru yapıldığında, SEO size günler, aylar ve yıllar boyunca web trafiği büyük bir getirecektir. SEO’yu kendiniz yapmak istiyorsanız, kontrol etmeyi düşünün WordPress SEO Eğitimi Yoast, WordPress SEO: Arama Motorlarında Daha Yüksek Sıralama ve bu harika Google’da SEO Rehberi.

Bunun yanı sıra, hepimizin Google ve benzerlerinden gelen bir trafik artışını kullanabileceğimizi görmek, yalnızca SEO’ya hazır bir WordPress e-ticaret çözümüne gitmek için uygundur. Size bir başlangıç ​​yapar.

seo dostu

Dikkat etmeniz gereken bazı şeyler nelerdir? Kategoriler ve etiketlerdeki meta verileri, HTML5’i, meta başlıklarını ve diğerlerinin yanı sıra ürün başına meta açıklamaları destekleyen bir çözüm bulun. Seçiminiz ayrıca SEO eklentilerinizle de çalışmalıdır. Her neyse, mevcut tüm SEO eklentileri ile WordPress SEO kodunu kolayca kırmalısınız.

Güvenlik

Kötü adamlar her zaman orada olacaklar; web sitenizde gizleniyor, koklama ve küçük bir boşluk bekliyor. Sonra tahribat yaratırlar ve faul ağlamaya bırakılırsın. DDOS saldırılarını ve ne olduğunu düşünün. DDOS, Hizmet Reddi saldırıları için sadece süslü bir kısaltmadır. WordPress güvenliğini ciddiye almalısınız.

Başka bir deyişle, seçtiğiniz WordPress e-ticaret çözümünüz güvenli olmalıdır. Potansiyel müşterilerinizin kişisel bilgileri asla yanlış ellere düşmemelidir. Yetkisiz bir kişinin müşterilerinizin kredi kartı bilgilerini ele geçirmesi durumunda ne kadar zarar vereceğini düşünün..

Bekle… bu sebep olabilir mi Google, HTTPS’yi SEO sıralama sinyali olarak kullanmaya başladı bir süre önce? Sitenizde kredi kartı bilgilerini toplamak ve depolamak için PCI DSS uyumlu bir e-ticaret çözümüne ihtiyacınız var. PCI, Ödeme Kartı Endüstrisi ve DSS for Data Security Standard anlamına gelir.

Özellikleri

Burada dikkate alınması gereken çok şey var. Her şeyden önce, bir WordPress e-ticaret çözümü işiniz için ihtiyacınız olan tüm özelliklere ancak özelliklere sahipse, tüm parama bahse girerim, sizin için yanlış çözümdür.

Ancak yeni başlayan birisiniz ve muhtemelen çevrimiçi işinize başlamak için ihtiyaç duyduğunuz özelliklerin neler olduğunu merak ediyorsunuz. WordPress e-ticaret eklentiniz ne kadar temel olursa olsun, envanter izleme, raporlama, satış ortağı programları, fiyatlandırma ve özel ürün türünüz, yani fiziksel indirmelere karşı dijital indirmeler vb..

Her şeyin üstünde, e-ticaret çözümünüz uzantıları ve entegrasyonu desteklemelidir. İhtiyacınız olan özellikleri öğrenmek için önceden plan yapın. Siz işteyken, işletmenizin geleceğini düşünün ve size bugün ve gelecek günlerde hizmet edecek özellikleri belirleyin.

Bir şey daha. WordPress e-ticaret çözümleri genellikle kaynak yoğundur. En iyi performans ve daha iyi SEO sıralaması için, WordPress e-ticaret mağazanızı WPEngine’de veya en iyi WordPress barındırma kapsamındaki ana bilgisayarlardan herhangi birinde barındırın.

Ölçeklenebilirlik

Beş yıl içinde işinizi nerede görüyorsunuz? Tamamen karamsar olmadığınız sürece, en azından bir çeşit büyüme beklemelisiniz. WordPress e-ticaret çözümünüz, envanteriniz hacim olarak ikiye katlandığında veya dört katına çıktığında parçalara ayrılmamalıdır. Seçim çözümünüz ölçeklenebilir mi??

Sunduğunuz ürünü satın almak için bekleyen insan sayısına şaşıracaksınız ve şeridi kestiğiniz anda hepsi koşacak – bir milyonu. İşlemler üstündeki işlemler; ödemeleri işleme koyma; siparişleri, kuponları ve indirimleri izleme – adlandırın. Tüm bunlar sayesinde, e-ticaret çözümünüz.

Teknik Destek

Her birimizin arada sırada biraz yardıma ihtiyacı var. En iyimiz bile takılıyor ve kurtarılmaya ihtiyacımız var. Teknik destek devreye giriyor. Ne düşündüğünüzü biliyorum ama düşündüğünüzden çok daha fazla desteğe ihtiyacınız olabilir. Olur.

Önemli olan, takıldığınızda, hatta işiniz olduğundan acil yardıma ihtiyacınız var. Destek forumunda iş parçacıklarınızın günlerce veya haftalarca yanıtsız kalması emici olur.

Etrafta alışveriş yaparken, bu destek forumlarına göz atın ve görevlerini kimin aktif olarak yerine getirdiğini görün. Başkalarını yargılamak için hızlı olmayın (ikiyüzlüdür), müşterilerinize en iyi desteği (teknik veya başka şekilde) sağladığınızdan emin olmalısınız. Bu tür şeylere inanırsan iyi bir karma.

WordPress e-Ticaret Çözümleri

Mükemmel WordPress e-ticaret çözümünü seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyleri bildiğinize göre, şimdi ilerleyeceğiz ve pazardaki bazı platformları inceleyeceğiz. Bir önceki bölümde tartışılan hususlara bağlı olarak her e-ticaret çözümünü yıkmak için elimden geleni yapacağım, bu yüzden evet harika bir sürüşe hazır olun.

WooCommerce

Bu WordPress e-ticaret eklentisi, her şeyin satılmasının güzel olması gerektiği üzerine inşa edilmiştir. WooCommerce, herhangi bir WordPress sitesini kısa sürede güçlü, kurumsal düzeyde bir e-ticaret mağazasına dönüştürmenize olanak tanır.

Claudio Sanches gibi diğer geliştiriciler arasında WooThemes tarafından inşa edilmiş, bakımı yapılmış ve ücretsiz olarak sağlanmaktadır.. WooCommerce kullanımı kolay, ortalama puanı 4.22 / 5.00, karakteristik iyi görünüm özellikleri ve bir dizi özellik ve ödeme ağ geçitleri ile birlikte gelir. Ayrıca, çok sayıda ücretsiz ve premium uzantı sayesinde WooCommerce genişletilebilir.

WooCommerce, gördüğünüz en küçük ve en büyük e-ticaret sitelerinden bazılarını çalıştırıyor. Güvenli, SEO dostu ve destek forumundan desteğin harika olduğunu belirleyebiliriz. Genel olarak, WooCommerce yaklaşık altı milyon indirme ile piyasadaki en iyi WordPress e-ticaret çözümüdür.

Kolay Dijital İndirme

Dijital ürünleri dağıtmak istiyorsanız, ör. PDF e-Kitaplar, temalar, eklentiler, ses ve video dosyaları, güzel Easy Digital Downloads (EDD) ile gitmelisiniz.

EDD belirli bir amaç için üretilmiştir; WordPress ile kolayca dijital içerik satmak. Sezgisel bir kullanıcı arayüzü (UI), çoklu ödeme ağ geçitleri ve diğer tatlı özellikler arasında raporlama ile birlikte gelir. Örneğin, kullanıcılarınız ürünlerinizi satın aldıktan çok sonra yazılım lisansı kullanımını izleyebilirsiniz.

Easy Digital Downloads ücretsizdir ve ücretsiz ve premium eklentiler kullanarak performansını artırabilirsiniz. Bu WordPress e-ticaret çözümü, 4.8 / 5.00 derecesine ve 490k’den fazla indirmeye sahiptir. Aşağıdaki videoyu izleyin:

iThemes Değişimi: Basit WP E-ticaret

İThemes tarafından Aaron D. Campell ile birlikte geliştirilen diğer geliştiriciler arasında Exchange, e-mağazanızı beş (5) dakikadan daha kısa bir sürede kurmanıza olanak tanıyan basit bir WordPress e-ticaret çözümüdür..

Kullanımı kolay bir arayüz, bir dizi özellik ve uzantı ile birlikte büyük destek ile birlikte gelir. E-ticaret eserleri oluşturmanın yanı sıra, Exchange’i kullanarak üyelik siteleri oluşturabilirsiniz, bu yüzden evet, mağazanızın etrafında bir topluluk oluşturmak istiyorsanız bu harika bir artı.

Exchange ücretsizdir ancak Pro Pack’i 197 dolardan veya Plugin Suite’i 247 dolardan satın alabilirsiniz. ProPack birkaç Exchange eklentisi içerirken, Plugin Suite tüm Exchange eklentilerini ve 150 dolar değerinde BackupBuddy dahil 20+ eklentiyi içerir. İhtiyaçlarınıza uygun kıyafetleri seçin.

Stripe veya PayPal ile ödeme alabilir, konuk ödünç verebilir (kullanıcılar hesap oluşturmadan ödeme yapabilir) ve diğerlerinin arasında kupon ekleyebilirsiniz.

MarketPress

WPMUDEV, yazar, iddia MarketPress “… alışveriş yapanlarınıza birinci sınıf bir alışveriş deneyimi yaşatmanıza…” yardımcı olur ve ben de aynı fikirdeyim. Ayrıca “… MarketPress sadece bir mağaza değil… bir ürün yönetim sistemi ve bir müşteri ilişkileri uzmanı…” olduğunu iddia ediyorlar ve kapsamlı özellik listesi ile nedenini görebilirsiniz:

MarketPress güzel, güvenli, kullanımı kolaydır ve tüm önemli ödeme ağ geçitlerini destekler. Mağazanıza stil katmak için önceden hazırlanmış temalardan herhangi birini kullanabilir veya sadece MarketPress’i favori WordPress temanıza ekleyebilirsiniz.

3.9 / 5.00 derecelendirmesine ve yaklaşık 150 bin indirme sayısına sahip ve WPMUDEV ekibini ve ürün çeşitlerini bilen MarketPress, hayal kırıklığına uğratmıyor.

Cart66 :: WordPress E-Ticaret

Kullanımı kolay, Mijireh desteği, çoklu ürün türleri, envanter yönetimi, özel para birimleri, satış ortağı program entegrasyonu vb..

Cart66 Lite ücretsizdir, ancak yaklaşık 95 $ / yıl ücret alan Cart66 Cloud ile e-mağaza ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilirsiniz. Cart66 Lite 3.0 / 5.00 derecelendirmesine ve yaklaşık 165 bin indirme sayısına sahiptir. Kontrol etmeye değer. Cart66’yı düşünüyorsanız, kontrol etmeniz gereken kısa bir videoya genel bakış:

Mansiyonlar

Onurlu sözlerimiz, 20 En İyi e-Ticaret WordPress Eklentisinde yaptığımızdan beri ayrıntılı olarak ele almayacağım harika WordPress e-ticaret çözümleridir:

 • WP e-Ticaret – 2.9 / 5.0 ve yaklaşık üç milyon indirme ile ücretsiz
 • JigoShop – 4.4 / 5.0 ve 420k indirmelerle etkileyici bir derecelendirme
 • shopp – 4.4 / 5.0 ve 28k indirmelerle ücretsiz
 • eShop – Ücretsiz; 3.5 / 5.0; 600 bin indirme
 • EasyCart – 4.2 / 5.0 ve 54k indirmelerle ücretsiz
 • Shopify – Premium; güçlü; 140 binden fazla memnun müşteri; para için büyük bir değer; modern; kurulumu kolay; kolay WordPress entegrasyonu.

WordPress e-Ticaret Çözümleri Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Farklı özellikler ve daha fazlası ile kesinlikle daha fazla WordPress e-ticaret çözümü var ve işiniz için en iyisini seçmenin tek yolu kendinizi eğitmektir. Aşağıdaki kaynaklar sizi doğru yönde gösterecektir:

Günün sonunda…

Sizin için mükemmel olan WordPress e-ticaret çözümünü seçmek iş gereksinimlerinizi karşılar. İhtiyaçlarınıza göre özelleştirme umuduyla bir e-ticaret çözümü seçmeyin, en acil ihtiyaçlarınızın yaklaşık% 80’ini karşılayan bir çözüm seçin. Eklentileri, uzantıları ve eklentileri kullanarak kalan% 20’yi tatmin edebilirsiniz.

En sevdiğiniz WordPress e-ticaret çözümü hangisidir? WordPress e-ticaret çözümleri ile ilgili olarak bizimle neler paylaşmak istersiniz? Önemli bir şey bıraktık mı? Yorumlarda bize bildirin! Görüşürüz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map