E-Ticaret Satışlarınızı Artırmak için Instagram Nasıl Kullanılır

E-Ticaret Satışlarınızı Artırmak için Instagram Nasıl Kullanılır

Bir e-ticaret mağazası işletiyorsanız, ürünlerinizi Instagram’da tanıtmak en öncelikli konu olmalıdır. Instagram şimdi büyüdü 600 milyon aktif aylık kullanıcı, fotoğraf ve görüntüleri görüntüleme, yayınlama ve paylaşma. Bu, çevrimiçi mağazanızın reklamını yapmak için ideal bir platform olmasını sağlar.


Instagram’da yer almak, markanızın daha geniş bir kitleye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Instagram ayrıca, ürünlerinizi görüntüleyebileceğiniz bir takipçi topluluğu oluşturmanıza olanak tanır. Sonuçta Instagram potansiyel müşteriler oluşturmanıza ve e-Ticaret satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

Bununla birlikte, tüm sosyal medya kanallarında olduğu gibi, kesin ödül yoktur. Instagram’da önemli bir oyuncu olmak için geçen süre geniş olabilir. Instagram’ın e-Ticaret satışlarınızı artırmada ne kadar etkili olduğunu izlemek de zor olabilir. Çevrimiçi mağaza geliriniz üzerinde gerçekten bir etki yaratmak istiyorsanız Instagram’ın en iyi uygulaması nedir??

Bu makalede, kullanmanıza yardımcı olacak eyleme geçirilebilir görevleri tartışacağız Instagram e-Ticaret satışlarınızı artırmak için. Instagram’a nasıl başlayacağınıza, görüntülerinizi kalabalığın arasından nasıl öne çıkaracağınıza ve hangi hashtag’leri kullanmanız gerektiğine bakacağız. Daha sonra gerçek bir Instagram varlığının nasıl oluşturulacağını ve WordPress web sitenize Instagram trafiğini artırmak için reklamcılığın nasıl kullanılacağını ele alacağız..

Instagram’a Başlarken

Instagram

Instagram kurulumu hızlıdır. Akıllı telefonunuz için uygulamayı Google Play’den veya Apple Store’dan indirmeniz yeterlidir. Hızlı bir şekilde kayıt olduktan sonra başlamaya hazırsınız. Bu kadar kolay!

Bir Profil Resmi Seçme

Hesabınızı oluşturduktan sonra bir profil resmi yüklemeniz gerekir. E-Ticaret mağazanızla, ideal olarak logonuzla alakalı bir şey seçin. Her zaman insanların tanıdığı ve hatırlayacağı bir şey olduğundan emin olun. İşletmenizin yüzü iseniz, bu sizin bir resminiz olabilir veya bir ana anahtar ürün satıyorsanız, söz konusu ürünün bir fotoğrafı olabilir.

Bio Ekleme

biyo

Biyografiniz önemlidir çünkü kitlenize işletmeniz, kim olduğunuz ve ne sattığınız hakkında bilgi verir. Biyoloji sadece 150 karakter uzunluğundadır, bu yüzden mümkün olduğunca fazla bilgiyi kısa sayıda kelimeye paketlemeniz gerekir. Burada web sitenize bir bağlantı ekleyebilirsiniz, bu yüzden bunu biyografinizin sonuna eklediğinizden emin olun. Bu, WordPress sitenize trafik çekmenize yardımcı olacaktır.

Bir İşletme Hesabına Yükseltme

Profilinizi tamamladıktan sonra bir iş hesabı. Bunu yapmak kolay ve ücretsizdir, ancak işletmeniz için bazı iletişim bilgileri eklemeniz ve bir Facebook işletme sayfanız olması gerekir..

Bir işletme hesabına yükseltme önemli olmasa da, ciddi bir e-ticaret mağazasıysanız kesinlikle tavsiye edilir. Bir işletme hesabı, WordPress web siteniz ve sattığınız ürünler hakkında daha fazla bilgi görüntülemenize olanak tanır. Diğer faydaları yayınlara ve takipçilere ilişkin bilgilerle birlikte, işletme hedeflerini yönlendirmek için resimleri tanıma seçeneği.

İşletme hesabınız ayarlandıktan sonra resim eklemeye başlamanın zamanı geldi…

Resimlerinizi Öne Çıkarın

Samsung

Instagram, görüntü odaklı bir sosyal medya kanalıdır, bu nedenle görüntülerinizin iyi düşünülmüş ve en kaliteli olması çok önemlidir. Resimlerinizin kalabalığın arasından sıyrılması gerekiyor, bu yüzden güzel, orijinal, eğlenceli ve düşündürücü fotoğrafların bir kombinasyonunu yayınlamayı düşünün.

Görüntüleri gönderirken neleri dikkate alacağınıza ve bunları ekstra özel yapmak için hangi araçları kullanabileceğinize bakalım.

Zor Satışı Yapma

Nike

Instagram zor bir satışla ilgili değil, bu yüzden sadece ürünlerin reklamını yaptığınız bir resim görüntülemeyin. Kullanımdaki ürünlerinizi nasıl ustaca gösterebileceğinizi düşünün. Ürününüzün oluşturduğu yaşam tarzını görüntülemek, ürünlerinizi sessizce tanıtmanın etkili bir yoludur.

Instagram’da ince yaşam tarzı reklamcılığına harika bir örnek Nike’dan geliyor. Nike tarafından yüklenen görüntülerin çoğu sporcuları hareket halinde gösteriyor. Daha yakından görünene kadar bu sporcuların hepsinin Nike giydiğini fark etmiyorsunuz. Burada Nike sadece ürünlerini değil, markalarının ilham verdiği yaşam tarzını da satıyor. Ve kim oyunlarının tepesinde ünlü bir sporcu olmak istemiyor?!

Görüntülere Metin Ekleme

Kaplama

Görüntülere metin yer paylaşımı eklemek, kitlenizle etkileşim kurmanın harika bir yoludur. İlham verici bir teklif ekleyin, bir soru sorun, haberleri paylaşın veya fotoğraf hakkında görüş belirtin. Bir görüntüye bu ek bilgileri eklemek, görüntüleyenleri yayınınızı durdurmaya ve düşünmeye teşvik eder.

Metin yer paylaşımı kullanırken, kalın ve parlak metinler iyidir, ancak görüntüden uzaklaşmadığından emin olun. WordPress web sitesi URL’nizi, bir indirim kupon kodunu veya bir satışı paylaşan metin eklemek, web sitenize trafik çekmenin etkili bir yolu olabilir. Ancak, bu dokunuşu az miktarda kullanın. Görüntülerde çok fazla reklam olması muhtemelen Instagram takipçilerini kaybedecek.

Kolaj Oluştur

Kolaj

Çarpıcı bir kolaj oluşturmak, görüntülerinizin kalabalığın arasından sıyrılmasına yardımcı olmanın başka bir yoludur. Bir hikayeyi kolaj yoluyla anlatmak, kitlenizi cezbetmenin ve ürünlerinizle ilgilenmenin etkili bir yolu olabilir.

Ücretsiz uygulama Instagram uygulaması Yerleşim benzersiz kolajlar oluşturmanıza olanak tanır. Bunlar daha sonra yüklenebilir ve takipçilerinizle ve potansiyel müşterilerinizle paylaşılabilir.

Slayt Gösterisi Yükle

Slayt

Bu yılın Şubat ayında Instagram Slayt Gösterileri ortaya çıktı. Instagram Slayt Gösterisi, Instagram’da slayt gösterisi olarak oynatmak için 10 fotoğraf veya video yüklemenizi sağlar. Bu, bir slayt gösterisinde bir dizi ürün göstermenize izin verdiği için bir e-Ticaret mağazası için idealdir. Slayt gösterileri hala Instagram’da nispeten yeni bir konsept olduğundan, bu görüntüleme seçeneğinden yararlanmaya değer.

Video Kullan

Instagram üzerinde gerçekten bir etki yaratmak için, kitlelerinize farklı zevklere hitap etmek ve takipçinizin ilgisini çekmek için çeşitli medya yayınlamak önemlidir. Video oluşturmak, görüntüleyenlerinize hitap etmenin ve sizi rekabetinizden ayırmanıza yardımcı olmanın başka bir harika yoludur.

Instagram, yükleme başına 15 saniyeye kadar video eklemenizi sağlar. Ürününüzü hareket halindeyken, kullanıldığında, sorun çözdüğünde veya diğer alakalı, eğlenceli veya ilginç bir şekilde göstermek için videoyu kullanın.

Hashtag Kullanımı için En İyi İpuçları

elma

Hashtag’leri düzeltmek zor olabilir. Görüntülerinizin geniş bir kitle tarafından görülmesini sağlamak için bir dizi popüler hashtag kullanmak önemlidir. Bununla birlikte, çok belirsiz olan hashtag’ler, sattığınız ürünlerle gerçekten ilgisi olmayan kişileri çekecektir..

Trend olan hashtag’ler de sürekli olarak değişmektedir, bu nedenle her yeni resim yayınladığınızda ilgili hashtag’leri araştırdığınızdan emin olun. Resimleriniz için doğru hashtag’leri bulmanın birkaç yolu …

İlgili Hashtag’leri Ara

Arama

Uygun hashtag’leri aramak için iki harika yer de Instagram’ın içinde. İlk olarak, Instagram’daki arama işlevi, nişiniz, e-Ticaret mağazanız veya ürününüz için ilgili tüm hashtag’lerin bir listesini verecektir. Anahtar kelimenizi yazmanız, size alakalı kelimelerin arandığını gösterecektir..

İkinci olarak, rakibinizin Instagram’da ne hashtag kullandığını kontrol edin. Anında rakiplerinizle aynı kitleyi çekmek istiyorsunuz, bu yüzden insanları çekmek için hangi hashtag’leri kullandıklarına bakın… ve sonra da onları kullanın.

Üçüncü Taraf Aracı Kullanma

Gibi üçüncü taraf bir araç Focalmark uygulamasında, gönderdiğiniz her fotoğraf için alakalı Instagram hashtag’lerini bulmanıza yardımcı olur. Göndermiş olduğunuz görüntünün odağını tanımlayın ve Odak Noktası size bu konu için popüler hashtag’lerin bir listesini verecektir. E-Ticaret mağazanız ve resimdeki ürünler için en uygun hashtag’leri seçin.

Kendi e-Ticaret Mağazanızı Oluşturun Hashtag

E-Ticaret mağazanız büyüdükçe, markanızın kendi benzersiz hashtag’inizle aranabilir olmasını istersiniz. Bu hashtag, yayınladığınız tüm resimlere eklenerek tüm fotoğraflarınızı anında aranabilir hale getirmelidir. Ayrıca benzersiz hashtag’inizi Instagram biyografinize ekleyerek kitlenizle paylaşmalısınız..

Instagram’da Presence Oluştur

Bu makalede şimdiye kadar bir Instagram hesabı nasıl oluşturacağımızı, çeşitli gösteri durduran ürün görüntülerini ve medyalarını nasıl ekleyeceğinizi ve bunları hashtag’lerle nasıl doğru bir şekilde etiketleyeceğinizi tartıştık. Ancak, e-ticaret satışlarınızı artırmak için Instagram’ı kullanmak istiyorsanız, sadece kendi resimlerinizi göndermek maalesef yeterli değildir. Peki başka ne yapmanız gerekiyor Instagram’ını büyüt?

Düzenli Gönderin

Ne zaman yayın yapacağınıza dair bir plan oluşturmak ve ona bağlı kalmak önemlidir. Instagram’da sürekli olarak varlığını sürdürmek için görüntüler düzenli olarak gönderilmelidir.

Gibi bir zamanlayıcı kullanma Sonra gönderilerinizle düzenli ve güncel kalmanın kolay bir yoludur. Daha sonra Instagram yayınlarını görsel olarak planlamanızı ve planlamanızı sağlar, böylece ne zaman yayınlanacağını görebilirsiniz. Instagram hesabınızı profesyonel bir şekilde yöneterek, sektörünüzdeki büyük markalarla rekabet edebileceksiniz..

Eyleme Çağrı Ekleme

Eylem çağrısı

Uygun hashtag’leri eklediyseniz, resimlerinize trafik çekeceksiniz. Peki bu kitlenin sizi takip etmesini nasıl sağlıyorsunuz??

Yayınladığınız her görüntünün altına, insanların fotoğraflarınızla etkileşime girmesini sağlamak için bir harekete geçirici mesaj ekleyin. Onlara görüntü hakkında bir soru sorun ve düşüncelerini paylaşmaya teşvik edin. Ne kadar çok insan bir görüntü ile etkileşime girerse, sizi takip etme olasılıkları o kadar artar.

Bazen URL’leri yorumlara ekleyerek sizi takip etmelerini, satış yapmasını veya WordPress web sitenize yönlendirmelerini isteyebilirsiniz. Ancak, satış odaklı görünmek istemediğiniz için bunu çok sık yapmayın.

Takip Et, Sev ve Yorum Yap

Kendi fotoğraflarınızı düzenli olarak yayınlayıp yorumlamanın yanı sıra, diğer kişilerin resimlerini beğenmek ve yorum yapmak için zaman harcamanız gerekir. Nişinizdeki görüntüleri ve kullanıcıları hedefleyin, böylece endüstrinizdekiler sizi bu alanda uzman olarak tanımaya başlar.

Yorumlarda sorular sorun veya görüntüleri gönderen veya yorumları okuyanlarla etkileşime geçmek için düşünceli görüşler ekleyin. İnsanlar sizi bir tartışmaya katma değer olarak görürlerse, sizi izlemeye değer biri olarak görürler. Bu, e-Ticaret ürünlerinizi tanıtabileceğiniz bir Instagram topluluğu oluşturmanıza yardımcı olur.

Instagram’da reklam verin

Şimdi satın al

Instagram’da reklam vermek, Instagram trafiğinizi WordPress web sitenize çekmenin çok etkili bir yolu olabilir. Bir çok yol var Instagram’da ilan ver. Bir fotoğraf, video veya karusel reklamı oluşturabilir, ayrıca birçok işletme hedefi arasından seçim yapabilirsiniz.

Reklamlarınızı ayarlarken, öncelikle reklamın ana hedefini seçmeniz gerekir. E-Ticaret satışlarınızı artırmak için Instagram’ı kullanmak istiyorsanız, reklam hedefinizin ‘Dönüşüm’ olması gerekir. ‘Dönüşüm’ü seçmek, Instagram reklamlarınıza Harekete Geçirici Mesaj (Şimdi Alışveriş Yap) düğmesi eklemenizi sağlar. Bu “Şimdi Alışveriş Yap” düğmesini tıkladığınızda, kitleniz WordPress web sitenizde istediğiniz bir sayfaya yönlendirilir.

Harekete Geçirici Mesaj düğmesi aracılığıyla kitlenizin sitenize ve ürünlerinize doğrudan erişmesi için bir yol oluşturursunuz. Bu düğme yalnızca ücretli reklamlarla kullanılabilir ve e-Ticaret mağazalarının kesinlikle dikkate alması gereken bir seçenektir.

E-Ticaret Satışlarınızı Artırmak için Instagram’ı Web Sitenizle Kullanın

Son olarak, Instagram hesabınızı veya yayınlarınızı web sitenizde öne çıkarmak önemlidir. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır, ancak en kolayı zaten özel bir Instagram bölümü veya widget’ı içeren bir WooCommerce hazır temasını kullanmaktır.

New York WordPress Teması

New York blog ve alışveriş WordPress teması, harika bir Instagram altbilgisi ve WooCommerce e-ticaret eklentisi için tam destek (özel stil ile) içerdiğinden mükemmel bir seçimdir. Ancak tema burada bitmiyor – ayrıca renkler, yazı tipleri, düzenler, reklamcılık ve kolay CSS tweaks için özellikler ve seçenekler ile birlikte geliyor (dahil olan Sarı Kalem premium eklentisi sayesinde).

Ancak, Instagram entegrasyonundan yoksun bir temanız varsa, Instagram yayınlarınızı her zaman manuel olarak gömebilir veya feed’inizi eklemek için WordPress deposundan bir eklenti alabilirsiniz. WordPress’e nasıl ekleyeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için ödeme yapmanız gereken bir makalemiz var.!

Sonuçları İzleme

Sıkı çalışmanızın işe yarayıp yaramadığını ve Instagram’ın gerçekten ürün satmanıza yardımcı olup olmadığını bilmek önemlidir.. Iconosquare Instagram etkinliğiniz, kitleniz ve dönüşümleriniz hakkında derinlemesine bilgiler sunar. Neyin işe yarayıp neyin iyileştirilmesi gerektiğini görmek için analizlerinizi dikkatlice izleyin. Sonucu daima aklınızda bulundurun… e-ticaret satışlarınızı artırın.

Instagram varlığınızı iyileştirmek ve e-Ticaret satışlarınızı artırmanıza yardımcı olmak için ne yapmanız gerekir? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map