Doğru WordPress Hosting Nasıl Seçilir

WordPress sürekli olarak en ileri düzey kullanıcılar için doldurulmuş bir İçerik Yönetimi Çözümü’ne (CMS) dönüşürken, aynı zamanda yeni başlayanların kurulumu ve kullanımı için de son derece kolay. WordPress’i birkaç aydır kullanıyorsanız, çok sayıda uygulamayı hayal etmeye başladığınızdan eminim. Kendinden barındırılan bir WordPress blogunu çalıştırmak aynı zamanda kolay ve zor olabilir. Önemli miktarda yatırımınız varsa, WPEngine gibi yönetilen bir WordPress barındırma platformu mükemmel olacaktır. Ancak, yalnızca bir web sitesi veya blog başlatıyorsanız, yönetilen WordPress barındırma ‘” hostingine gitmek para kaybı olarak kabul edilebilir. Bu gibi durumlarda, paylaşılan bir barındırma şirketi mükemmel olur – çünkü aynı zamanda ucuz ve güvenilir oldukları için. Bununla birlikte, belirli riskleri içerir. Web barındırma senaryosunda tamamen yeniyseniz, bir yolculuğa çıkma (veya basit terimlerle dolandırılma) şansınız önemli ölçüde artar.


Bugünün makalesinde, hakkında konuşacağız paylaşılan WordPress barındırma – nasıl iyi bir paylaşılan hosting şirketi ve bazı öneriler seçmek için. WordPress kullanacağınızı varsayıyorum, bu nedenle iyi bir ana bilgisayarın özelliklerini / gereksinimlerini WordPress açısından tartışacağız. Başlayalım.

Bant Genişliği ve Disk Alanı

HDDBir web sitesi başlatıyorsanız, 5 GB aylık aktarım yeterli olur. Disk alanına gelince, 5 GB yeterli olacaktır. Ancak web sitenizde çok sayıda indirilebilir içerik barındıracaksanız, içeriğinizin toplam boyutuna göre daha fazla bant genişliğine ve disk alanına ihtiyacınız olacaktır. En popüler barındırma sağlayıcıları sınırsız bant genişliği ve / veya disk alanı sağlar.

Site veya Eklenti Alan Sayısı

Eklenti Alanıİyi bir paylaşılan barındırma sağlayıcısı, en az 10 farklı web sitesi. Popüler olanlar sınırsız site barındırmanıza izin verir. Düşünüyor olabilirsiniz – neden birden fazla siteyi barındırmam gerekiyor? İşte nedeni:

Çoğu zaman, en az bir yıl boyunca paylaşılan bir barındırma hesabı satın almak her zaman ekonomiktir. Aylık olarak satın almak isterseniz, size çok daha pahalıya mal olur. Altı ay sonra kendi portföy web sitenizi açmaya karar verdiğinizi ve satın aldığınız web barındırıcısının birden fazla alana izin vermediğini düşünün. O zaman ne yapardın? Başka bir hosting hesabı satın alıyor musunuz? Bu nedenle, birden fazla alanı barındırmaya izin veren bir web barındırma hizmeti almak her zaman daha akıllıca olur.

Alt Alan Sayısı

Alt Alanlar

Bir alt alan, kendine özgü içeriğine sahip ikinci bir web sitesidir, ancak yeni bir alan adı yoktur. Bunun yerine, varolan bir etki alanı adını kullanırsınız ve www’yi başka bir adla değiştirirsiniz. Alt alan adı forums.domain.com şeklinde görünür. Çoğu barındırma sağlayıcısı izin verir sınırsız alt alan adı – senin de olmalı. Bir alt alanın bazı olası kullanımları şunlardır:

 • Tema ve eklenti testleri yapmak ve yürütmek için WordPress sitenizi test edin
 • Yalnızca indirme alt alan adı barındırma: http://download.domain.com/site-stats.pdf
 • Bir portföy sitesi barındırma: http://author.domain.com/
 • Bir foruma ev sahipliği yapma: http://forum.domain.com/

MySQL Veritabanı Sayısı

Veri tabanıHer WordPress kurulumu için bir MySQL veritabanı gerekir. Bu nedenle, web barındırıcınızın en az 1 MySQL veritabanı WordPress sitenizi barındırmak için. Ancak, sunucunuzun ideal olarak sınırsız olarak ~ 10 veritabanı sınırı olması önerilir. Forumunuzu barındırmak veya WordPress siteniz için bir test ortamı yüklemek veya başka bir site yazılımı yüklemek için fazladan bir veritabanına ihtiyacınız olabilir..

Kontrol Paneli

cPanel

cPanel , paylaşılan barındırma sağlayıcılarının çoğunluğu tarafından kullanılan dünyanın önde gelen barındırma kontrol panelidir. Mutlak acemi ve sert çekirdekli profesyoneller için özellikleri ve video eğitimleri var. Yeni başlayanlar için, cPanel sağlayan bir web barındırma kullanmanızı tavsiye ederim. Ancak, bu ilk defa değilseniz, herhangi bir kontrol paneli seçmekte özgürsünüz!

Müşteri desteği

Destek

Müşteri desteği, bir web hosting şirketinin önemli yönlerinden biridir. Neden HostGator gibi tanınmış web hosting sağlayıcıları yıllık planları 5.56 USD $ (1 yıllık sözleşme için) başlayan, ve diğerleri 2 $ USD kadar düşük başlar nedeni var. Her şey kaliteli müşteri desteğine geliyor.

Eski veya Yeni – Hangi Ev Sahibi İçin Gitmeliyim?

Eski veya Yeni

Bu, çoğumuzun gözden kaçırmaya eğilimli olduğu çok önemli bir faktördür. Bir web hosting şirketi yaş gitmeden önce dikkate alınmalıdır. Sadece birkaç aydır piyasadaysa – ne yaptığınızdan ve işler yolunda gitmezse ne yapacağınızdan kesinlikle emin değilseniz, bunun için gitmemek daha iyidir. Bu, tüm yeni hosting şirketlerinin kötü olduğu anlamına gelmez. Bunu söylemiyorum.

Tüm harika şeylerin başlangıcı küçük.

Hepimiz bunu biliyoruz. İşte düşünce için yiyecek:

Zaman en büyük öğretmendir.

Yıllar geçtikçe insanlar deneyim ve bilgelik kazanırlar. Bu nedenle, her zaman en az 1-2 yıldır var olan bir şirkete gitmeniz önerilir.

E-posta Barındırma

ağKendi web siteniz olduğunda, e-posta barındırma ihtiyacınız sadece bir zaman meselesidir. Benim tavsiyem – web hosting ve e-posta hosting tamamen ayrı tutmak. Neden? E-posta barındırma kurulumu oldukça dağınık (ve karmaşık) olduğundan ve çok az mobil destek sunan veya hiç desteklemeyen ve e-bomba saldırılarına karşı yeterli önlemlere sahip olmayan PHP + MySQL tabanlı e-posta istemcileriyle sıkışıp kaldınız..

Google uygulamaları sayesinde – e-posta barındırma senaryosu, birleştirilmiş, basit ve verimli gelen kutusuna dönüştürüldü. Ne yazık ki, Aralık 2012 itibariyle Google, e-posta barındırma hizmetinin ücretsiz sürümünü durdurdu. Endişelenmeyin – ücretsiz e-posta barındırma için Zoho veya Microsoft Outlook’a göz atın. Yine de, gelecekteki sorunları önlemek için ayrı bir e-posta sağlayıcısına geçmenizi şiddetle tavsiye ediyorum..

Fiyatlandırma ve İade Politikası

Bir şirketin ürününün fiyatlandırması mantıksal olarak ele alınabilir. Ortalama 4-6 $ USD paylaşılan bir ev sahibi için iyi bir fiyatlandırma olduğunu. 2.5 ABD dolarından daha az kaçınılmalıdır. Elbette% 50’lik bir indirimden faydalanırsanız, muhtemelen ilk altı ayınızı ayda 2 ABD dolarından daha düşük bir fiyattan elde edersiniz, ancak bu farklı bir senaryodur. Kısaca:

Gerçek olamayacak kadar iyiyse, muhtemelen.

Geri ödeme politikasına gelince, tanınmış ana makinelerin sözleri için doğru olduğu bilinir. Çoğu şirket 15 ila 30 günlük para iade garantisi sunar. En az bir 7 günlük para iade garantisi ev sahibi tarafından sunulmalı.

Yedekler

Destek olmak

Dijital ürünler her zaman her yerde kaput’a gidebilir – 15 dolarlık dijital saat veya 6.000 dolarlık Supermicro sunucu içerir. Bu yüzden insanlar verilerini yedeklemek için çok para harcıyorlar. Bu, bulut barındırma işleminin en büyük avantajlarından birinin yattığı yerdir – bir sunucu çökerse içeriğiniz diğerinden sunulur. HostGator’ın paylaşılan barındırma yedekleme politikası biraz iffy, ama haftalık yedek almak. CrocWeb ise verilerinizin günlük yedeklemelerini R1Soft, 30 günlük geri yükleme noktasıyla.

Online Yorumlar

Online Yorumlar

WebHostingTalk büyük yeni hosting şirketleri ve teklifler keşfetmek için bir numaralı kaynaktır. Kesinlikle kullanmanızı öneririz. Kullanıcı yorumlarına çok dikkat edin ve gereksinimlerinizi herhangi bir şekilde etkileyip etkilemediğine bakın. Bazıları başkalarını eleştirmeyi sever, hatta bazıları gerçek olmayan şeyler söyleyecek kadar ileri gider. Bu yüzden hayır demeden önce bu “İletişim Formu” nu kullandığınızdan emin olun. ��

Sonuç:

Kelimenin tam anlamıyla on binlerce paylaşılan barındırma şirketi var. 10 dolarlık yatırımı olan herkes bir tane başlatabilir – evet – bu kadar kolay. Tabii ki, web sitenizi böyle bir şirkette barındırmanın sonuçlarını hayal edebilirsiniz – hadi buna girmeyelim.

Söz verildiği gibi, burada daha önce belirtilen tüm faktörleri akılda tutmanızı tavsiye eden web ana bilgisayarlarından bir çift vardır. Daha fazla marka keşfetmek için barındırma sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz! Ve VentureHarbour’un en iyi web hosting şirketleri.

 • HostGator: Yıllık planlar 5.56 $ / ay’dan başlıyor, 9.000.000’dan fazla alana ev sahipliği yapıyor
 • BlueHost: Planlar ilk ayda% 50 indirimli olmak üzere 4,95 $ / ay’dan başlıyor
 • CrocWeb: Ayda 4,95 dolardan başlayan LiteSpeed ​​destekli barındırma, 30.000’den fazla web sitesine ev sahipliği yapıyor
 • HostMonster: Desteklediğimiz bir başka marka, ayda 4,95 ABD dolarından başlayan sınırsız hosting planlarıyla
 • WPEngine: Önemli yatırımlarla desteklenen bir şirket blogu veya web sitesi kuruyorsanız, WPEngine en iyi seçiminizdir. Daha fazla bilgi için WPEngine incelememize göz atın.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map