Dönüşüm Oranlarınızı Arttırma, WordPress e-Ticaret İpuçları

Dönüşüm Oranlarını Artırın

Bir e-ticaret mağazası işletiyor musunuz? Ya da web’de yeni bir platformla bir tuğla ve harç perakende işiniz var mı? Veya potansiyel müşterilerle iletişim için web’i portalınız olarak kullanarak ürün veya hizmet satıyor musunuz??


Evetse, umarım bu makaleyi eğlenceli ve anlayışlı bulursunuz. Sizden satın alacak benzersiz ziyaretçilerin daha büyük bir yüzdesini elde etmek için ne yapabilirsiniz? Bu, endüstri veya niş türüne çok bağlı. Ama hemen hemen her nişte deneyebileceğiniz birçok şey var.

Başlamadan önce, dönüşüm oranları hakkında birkaç şeye değinmek istiyorum.

 • Her ziyaretçi potansiyel bir müşteri değildir. Kendinizi kötü dönüşüm oranlarının üzerinde dövmeyin.
 • Gürültüyü yoksayın, web siteniz popüler bir web sitesinin ön sayfasına gelirse, dönüşüm oranlarınızı düşürür.
 • Farklı endüstriler ve farklı ürünler farklı kurallarla oynar. Bazı ürünlerin dönüşüm oranları diğerlerinden daha yüksektir.

Doğru demografiyi hedeflemek, genel dönüşüm oranlarınız için harikalar yaratabilir. Müşterilerinizin kim olduğunu, nerede olduklarını, yaşamın hangi aşamasında olduklarını anlamak, sitenize mobil cihazlar aracılığıyla erişebilecekleri, gelir düzeyleri ve eğitim dereceleri, herhangi bir e-Ticaret girişiminin başarısını belirlemede inanılmaz derecede önemlidir ve pazarlama kampanyalarında da çok yardımcı. 

Bundan bahsetmemenin suçlu olacağını hissettim. Ancak her şey düşünüldüğünde, şu anda aldığınız trafik için dönüşüm oranlarını artırmak için web siteniz için yapabileceğiniz çok şey var.

Değer Algısı Her Şeydir

Potansiyel müşterinize, kendilerine veya işletmelerine yardımcı olacak değerli bir şey olduğunu göstermek için kısa bir fırsat pencereniz var. Ziyaretçinizi, ürününüzün satın almadan daha iyi olacakları konusunda ikna etmeyi başarırsanız, ürünün satın alınması için ortaya çıkacak maliyetleri hesaba katarsanız, bunu başardınız.!

Bana güvenmiyor musun? “İPhone 6 ve 6 Plus için bileşen maliyetleri, montaj, test, garanti ve amortisman sonrası marjlar, önceki iPhone’lara yakın olan tahmini% 56 ila% 59 arasında değişiyor. – Forbes

iphone

İnsanlar neden bir telefon oluşturmak için gerekenden çok daha fazla ödeme yapmaya istekli? – Sosyal Güvenilirlik ve Kabul, en azından bu durumda. Ancak işletmeniz Apple’ın marka değerine sahip değil. Bu nedenle, ürününüz hakkında hızlı ve etkili bir şekilde bilgi aktardığımızdan emin olmak için çalışmalıyız..

Harika Bir Ürün İmajı ve Kopyalama Değer Önerilerinizdeki İlk Önemli Adımdır

Mükemmel ürün resimleri ve ürün kopyaları sağlamak için çalışmanız gerekir. Tercihen yakınlaştırılabilen, uygun aydınlatma ve arka planla farklı açılardan birden fazla görüntü. Kısa, özlü ve özlü ürün kopyaları içeren ürün kopyaları.

Ne sattığınız önemli değil, çocuk bezi ya da üst düzey cep telefonları ürününüzün sağladığı değeri iletme yeteneğiniz her şeydir. Bunu etkili bir şekilde yapamazsanız, geri kalanı sadece akademiktir. Herhangi bir satış gerçekleştirmezseniz, işletmeniz çok fazla bir iş olmayacaktır. Potansiyel bir müşterinin değer önerme testinde sürekli başarısız olursanız asla.

Potansiyel bir müşteriye ürününüzün sunmaya değer bir şey olduğunu kanıtladıktan sonra, bir şansınız vardır. Bunu nasıl yapabilirsin? Daha iyi bir çevrimiçi mağaza oluşturun. Güzel WooCommerce veya yerleşik diğer e-ticaret mağazası ile birçok harika WordPress teması var.

şık-wordpress-tema

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

En sevdiklerimizden biri, modern ve zarif bir mağaza ve ilgili endüstrinizle ilgili ürünleri sergilemek ve blog yazmak için mükemmel olan Chic’dir (Makyaj satıyor musunuz? Blogunuza ürünlerinizi kullanarak makyaj eğiticileri ekleyin. trendler… tişörtleriniz gibi..

-Perakendeci-duyarlı-wordpress-tema

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Bir başka harika seçenek de en çok satan Perakendeci teması. Daha çeşitli bir ürün grubunuz varsa, Perakendeci, sunmanız gereken her şeyi sergilemeye başlamanıza yardımcı olacak tonlarca yararlı web sitesi ve ürün sayfası şablonu içerir. Elbette aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca başka tema var ve ürünlerinizi çevrimiçi olarak en iyi temsil eden temayı bulduğunuzda web sitenize birkaç ekleme yapma zamanı.

Ayrıca İhtiyacınız Olanlar

Bir müşteri hoşuna gidebilecek bir ürün olduğunu anladıktan sonra, son satın alma düğmesini beğenme ve tıklama ile satın alma işlemini tamamlama arasında çok daha fazla adım var.

Ödeme Ağ Geçitleri

Kredi kartı bilgilerini internet üzerinden iletmekten endişe duyan birçok insan var.. İnsanların, farklı ödeme ağ geçitlerinde mümkün olan tüm para birimlerinde mümkün olduğunca çok para biriminde olmasını sağlamak istersiniz.. 

Ayrıca, gelirlerinizin büyük bir kısmını farklı ağ geçitleri için geçiş ücretlerine bölmediğinizden emin olmak istersiniz. Hem kredi kartıyla ödeme ağ geçidi hem de PayPal sağlayan siteler, bu seçeneklerden yalnızca birini sunan sitelerden daha yüksek bir dönüşüm oranına sahiptir..

WooCommerce kullanıyorsanız, çek, Banka havalesi, Teslimde Nakit ve standart PayPal ödemeleri seçeneklerinin tümü standarttır. Ancak, Stripe, Authorize.net veya PayPal Pro aracılığıyla kredi kartı ödemelerini kabul etmek isteyebilirsiniz. Easy Digital Downloads mı kullanıyorsunuz? Müşterilerinizin talep ettiği ağ geçitleri için eklentiler bulmak üzere uzantı sayfalarına bakın. Hangi e-ticaret platformunu kullanırsanız kullanın, mağazanıza daha fazla ödeme ağ geçidi eklemek için yüzlerce ücretsiz ve premium eklenti vardır.

Site Hızı ve UX

Site hızı her site için kesinlikle çok önemlidir, her saniye önemlidir. Uzun yükleme sürelerine sahip yavaş web siteleri, kârınızı önemli ölçüde etkiler – Bir saniyelik bir gecikme, dönüşüm oranı% 7 azaldı.  Kötü kullanıcı deneyimi, web sitenizde çok uzun süre kalmayacağınız anlamına gelir ve bu da daha az gelir anlamına gelir. WordPress’i hızlandırmak için tonlarca harika makalemiz var, ancak başlamanız için birkaç tane:

 • Önbellekleme ile WordPress Sitenizin Yükleme Hızını Artırın
 • WordPress Site Performansını ve Hızını Test Etmek için 5 Araç
 • WordPress Web Sitenizi Hızlandırmak için Ücretsiz Eklentiler

Hızlı bir web sitesi ve iyi navigasyon özellikleri, herhangi bir web sitesini, özellikle e-Ticaret sitelerini çok daha iyi hale getirecektir. Yeniden tasarım size biraz pahalıya mal olabilir, kötü bir tasarım size her şeye mal olabilir. Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Müşterilerin nereye tıkladıklarını görmek için bir ısı eşleme eklentisi kullanmayı deneyin ve ziyaretçileri tıklamaları istediğiniz yere yönlendirmek için tasarımınızı değiştirmeye başlayın.

Eposta pazarlama

Müşterilerin web sitenizde ürün satın almasını sağlamak için çok verimli bir yöntem olmaya devam ediyor. Bir kişinin e-posta kimliğini aldınız, çünkü muhtemelen daha önce web sitenizden alışveriş yapmışlardır, web sitenizden satın alma eğilimi çok daha yüksektir.

E-posta dönüşüm oranları kesinlikle sosyal ve aramadan daha iyidir. Satış hacminizi artırmak ve satış dönüşümünüzü artırmak için e-posta pazarlamasını kullanın. E-posta listenizi büyütmenin en iyi yollarından biri eklentilerdir. Bazı insanlar onları sevmeyebilir, ancak katılımcılar abone sayısını artırmanın kanıtlanmış bir yoludur.

Bloom: Canlı Önizleme

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Bloom, şu anda piyasadaki en popüler dönüşüm artırıcı eklentilerden biri, iyi bir sebeple. Hemen hemen her kullanıcı için kurulumu, özelleştirmesi ve uygulaması kolaydır. Web siteniz için mümkün olan en iyi seçeneği oluşturmanıza yardımcı olacak tonlarca yerleşik şablon, düzen seçeneği, yazı tipi ve hatta yerleşik izleme vardır..

Popup Maker Eklentisi

Ücretsiz bir seçenek mi arıyorsunuz? Deneyin Açılır Pencere Oluşturucu. Ücretsiz olmasına rağmen, bu eklenti özelleştirme (yalnızca kendi optin temalarınızı yükleyin), içerik hedefleme, duyarlı açılır pencereler ve daha fazlası için özelliklerle birlikte gelir.

Ürün Değerlendirmesi

İnsanların% 70’i bir satın alma işlemi yapmadan önce bir incelemeye veya derecelendirmeye danışacak ve müşteri yorumları ürün dönüşümünü% 74’e kadar artıracak, bunu PeopleClaim’de daha fazla okuyabilirsiniz. Derecelendirmeler ve incelemeler, sistem ve oyuncuları için otomatik bir kontroldür. Eylemdeki serbest pazarın güzelliği. İyi ürünler daha fazla satılır, kötü ürünler kaybolur.

taqyeem-değerlendirme-yorum-eklentisi

Total gibi işletme ve çok amaçlı temaların birçoğu, zaten özel bir posta türü olarak müşteri referanslarını içerir. Veya WooCommerce kullanıyorsanız, müşteri puanları ve incelemeleri yerleşik olarak bulunur (varsayılan olarak etkinleştirilmelidir). Ancak temanızın beğendiğiniz referansları yoksa, WordPress için bu kolay referanslar eklentilerine ve favori oylama ve inceleme eklentilerimize de göz atın.

Alışveriş Sepeti İlerleme Bilgisi ve Mücadele Terk Etme

İlerleme izleyicileri faydalıdır, bir müşteriye satın alma sürecinde olduğunu söyler – satın alma sürecinde belirli sayıda adım kaldı. Daha kısa, daha iyisi, hiç kimse alışveriş sepetini kontrol etmek ve ödeme yapmaktan daha fazla zaman harcamayı sevmez.

Teslimat maliyetleri ve teslimat için geçen süre gibi nedenlerden dolayı tüm arabaların yaklaşık üçte ikisi terk edilmiştir. Terk edilmiş arabaları kurtarmak ve arabadan vazgeçme oranlarını azaltmak kendi başına bir konudur. Kevin Gold’un Arama Ağı Pazarlama Standardı makalesi, alışveriş sepetinden vazgeçme oranlarını nasıl azaltabileceğinizi anlamanıza yardımcı olur.

WooCommerce-kurtarma-terkedilmiş-cart

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Yine, cevap bir eklentide. WooCommerce ve Easy Digital Downloads, sepetlerine ürün ekleyen ancak satın almaya devam etmeyen müşterileri takip etmek için uygulayabileceğiniz harika terk edilmiş sepet eklentilerine sahiptir. Her iki durumda da eklenti, potansiyel alıcılara neyin eksik olduğunu hatırlatmaları için e-posta gönderir (ve onları ikna etmek için kupon kodları da ekleyebilirsiniz).

Güvenilirlik Ekleyin

Güvenlik iyidir, alıcılarınızın en iyi güvenlik sürecine yatırım yaptığınızı bilmelerini sağlamak daha iyidir. İnsanlar internet üzerinden para teslim olduğunda kendilerini güvende hissetmek istiyorlar. İşletme derecelendirme kuruluşlarının ve internet güvenliğindeki liderlerin birkaç onay damgası (işlem sırasında görünür, işlem öncesi ekranları ve web sitesi altbilgileri) sitenizin güvenilirliğine katkıda bulunur.

Güvenilirliğinizi göstermenin başka bir yolu da SSL sertifikasıdır. Çevrimiçi mağazanız varsa bu şarttır. Ancak, yalnızca bir ürünü tanıtıyor olsanız bile, gezinme çubuğundaki küçük kilit sembolünün potansiyel müşteriler için büyük bir güven artırıcı olduğunu ve NameCheap’ten (veya başka bir alan adı şirketinden) yalnızca 7,88 $ karşılığında değerli bir yatırım olduğunu görmek.

Destek Sistemleri ve İadeler

E-Ticaret işinde en iyilerle rekabet etmek istiyorsanız, SSS, Canlı Sohbetler, telefon ve e-posta yoluyla 24 * 7 desteği mutlak bir zorunluluktur. Web siteniz nispeten daha küçükse ve fazladan personeli karşılayamıyorsanız, belki de bir destek bilet mekanizması ile birlikte bir SSS sistemi size hizmet edecektir. Aslında, WordPress ile bir yardım masasının nasıl kurulacağından bahsettik ve sizinle bazı harika temalar paylaştık (WordPress çoklu site yetenekleriniz varsa yardım masanızı mevcut web sitenize bile ekleyebilirsiniz).

BoldSoft tarafından yapılan bir ankette, canlı sohbeti olan katılımcıların% 63’ünün siteye geri dönme olasılığının bildirildiğini,% 62’sinin siteden tekrar satın alma olasılığının oldukça emindiğini ve katılımcıların% 38’inin devam eden canlı sohbet. Dolayısıyla, ayrı bir yardım masası kurmak istemiyorsanız, canlı sohbet eklentilerine dönebilirsiniz.

wordpress-canlı-sohbet-eklenti-wpexplorer

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Şimdiye kadar en iyi canlı sohbet eklentilerinden biri WordPress için Canlı Sohbet (uygun ha). Bunu herhangi bir küçük işletme için mükemmel bir seçenek yapan şey, bir eklenti olması (bir hizmetin aksine), bu nedenle onu kullanmak için aylık yinelenen maliyetler yoktur. Sadece kurulum yapın, cildinizi özelleştirin ve sohbet konsolunuzun müşterilere yardımcı olmaya başlamasını sağlayın.

Kayıt Süreci / Opsiyon

Bir e-posta kimliği toplamak harika bir fikirdir, ancak insanları asla web sitenize kaydolmaya zorlamayın. İnsanların kaydolmadan satın alabilmeleri için bunu yapabilirseniz, lütfen bunu yapın. Ancak her zaman bir seçenek olarak kayıt yapın. Kayıt işlemini mümkün olduğunca kolay ve acısız hale getirin.

WordPress’e sosyal girişler eklemek başka bir harika fikir, ayrıca kullanıcılarınız hakkında gelecekteki pazarlama çabalarında yardımcı olacak birçok bilgi alacaksınız. Kullanıcıların% 26’sı zorunlu kaydı zorunlu tutmaya çalışırsanız ürün ekledikten sonra alışveriş sepetini terk eder.

userpro sosyal girişi

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

UserPro muhtemelen bu alanda en iyi bilinen seçenektir. 6 popüler sosyal medya giriş seçeneği, WooCommerce & bbPress gibi diğer popüler eklentiler, kullanıcı rozetleri ve başarıları (en iyi müşterilerinizi veya sık sık gözden geçirenleri onurlandırmak için harika), bülten entegrasyonu ve tonlarca özelleştirme seçeneği ile senkronizasyon yeteneği, bu eklentinin şaşkınlığı yok 10.000’den fazla satışa sahiptir.

Mükemmel Arama ve Filtre Mekanizmaları

İnternet üzerinden satın alanların birçok seçeneği var. Site araması kullanan kullanıcıların satın alma olasılığı 5 ila 6 kat daha fazladır. Web siteniz, iyi gezinme özellikleriyle bile büyük, hantal ve gezinmesi zorsa, tipik e-Ticaret sitesinin ürün teklif kataloğunun boyutu göz önüne alındığında, etkili bir filtre mekanizmasına sahip gelişmiş bir dahili arama özelliği çok arzu edilir.

SearchWP

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

İş için favori eklenti SearchWP. Gerçekten daha iyi bir gelişmiş arama eklentisi bulamazsınız. Ayrıntılı ayarları, müşterilerinize yardımcı olmanıza gerçekten yardımcı olacaktır. Ücretsiz bir seçenekle gitmeniz gerekiyorsa, Relevanssi iyi bir başlangıçtır (ancak gerçekten SearchWP ile karşılaştırılamaz).

Ücretsiz kargo

Ücretsiz teslimat her zaman kullanıcı ile puan kazanır. Herkes için ücretsiz teslimat sunamıyorsanız, en azından en iyi müşterilerinize veya tek seferde belirli bir parasal değerden daha fazlasını satın alan kişilere sunun. WooCommerce’in kuponlar için yerleşik bir işlevi bile var, bu yüzden neden belirli bir tutarın üzerindeki satın alımlar için ücretsiz bir gemi indirimi oluşturmuyorsunuz (çünkü dürüst olalım, kim özgür bir gemi kuponu tarafından ayartılmıyor).

Ücretsiz gönderim hizmeti sunmazsanız, birisi sepetlerine bir ürün ekler eklemez, yeni maliyetlerin tanıtımını geciktirmek sizin lehinize iyi sonuç vermeyecektir.. Müşterilerin% 61’i ücretsiz gönderim sunulmuyorsa, satın alma işlemlerini iptal etmek için en azından “biraz muhtemel” olmaları.

Harekete Geçirici Mesaj Düğmeleri

Basit, iyi yerleştirilmiş harekete geçirici mesaj düğmesi çatıdan dönüşüm oranlarınızı gönderebilirsiniz! Şu vakayı inceleyin: Doğa Havası burada bir CTA’da dönüşüm% 591 oranında artar. Ve tahmin et ne oldu? Total (veya Web’de Visual Composer sürükle ve bırak sayfa oluşturucu ile birlikte gelen diğer temalardan herhangi birini) kullanıyorsanız, yerleşik bir harekete geçirme ifadesi modeli vardır. Okuyucuların dikkatini çekmek için stratejik olarak ev ve ürün sayfalarınıza ekleyin.

Geri Gelen Ziyaretçiler

Geri gelen ziyaretçiler, ilk kez gelen ziyaretçilerden dönüşüm sağlamaktan çok daha kolaydır, aslında altı kat daha kolaydır. Geri dönüş ziyaretçileriniz ve ilk ziyaretçileriniz önemli ölçüde farklı, bu yüzden onlara farklı davran. Geri dönüş ziyaretçilerinin deneyimini kişiselleştirmeyi deneyin, yine kupon kodları harikalar yaratır, böylece WooCommerce Müşteri Faturanızı iade alımları için özel bir indirim içerecek şekilde özelleştirebilirsiniz.

Ve çok daha fazlası!

Promosyon teklifleri kullanabilir, mobil e-Ticaret için optimize edebilirsiniz vb. Dönüşüm ve satış hacmini artırmak için yapabileceğiniz şeylerin sayısı sınırsızdır. Yukarıda tarif ettiğim, e-Ticaret işletmelerinde normalde kullanılan birkaç denenmiş ve test edilmiş teknik.

Bahsedilen tekniklerin bazıları sizin için diğerlerinden daha iyi çalışabilir, ancak müşteri tabanınızı bilirsiniz. Ya da en azından yukarıdaki adımlardan bazılarını uygularken onları tanıyacaksınız. Etkili pazarlama ve web sitenizin tutarlı bir şekilde yeniden değerlendirilmesi ile birlikte sunulan hilelerin bir kombinasyonunu deneyin – sitenizi çok daha iyi hale getirebilir ve müşteriler not alacaktır!

Sana doğru

Her zaman e-Ticaret’te yeni şeyler deneyin. Başka biri için işe yarayan sizin için işe yaramayabilir. Stratejinizin ne olduğunu, neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bize bildirin. Bazı ipuçlarınızı diğer okuyucularımızla paylaşmak isteriz. Şerefe ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map