Blog Yazılarınızda Nasıl Daha Fazla Sosyal Paylaşım Alabilirsiniz

Blog Yazılarınızda Nasıl Daha Fazla Sosyal Paylaşım Alabilirsiniz

Böylece bir blog başlattınız. Tebrikler! Sizin için çok heyecan verici bir zaman. Kendini oraya koyuyorsun. Düşüncelerinizi ve hayallerinizi dünyayla paylaşın. Ama birkaç yazı yazdınız, onlara çok fazla düşünce yazdınız, her birini 10 kez kendinize geri okudunuz ve şimdi merak ediyorsunuz: Kimse beni dinliyor mu? Ve nasıl daha fazla sosyal paylaşım alabilirim?


İçeriğinizi yazmak ilk adımdır, ancak yayınlanması daha da büyük bir savaştır. Burada blog yayınlarınızda nasıl daha fazla sosyal paylaşım alabileceğinizi ele alıyoruz, böylece sadece boşluğa bağırmıyorsunuz.

1. Posta Kalitesi, İlgi Çekici İçerik

Daha Fazla Sosyal Paylaşım Almak için İçerik Yayınlayın, İçeriği Çekin

İnsanları makalenize yönlendirmek için tüm tıklama çubuğu başlıklarını hayal edebilirsiniz, ancak okuyucuları makaleyi geçmeye teşvik etmek için iyi, kaliteli içeriğin yerini tutamaz..

Çok fazla bilgiye sahip ve değer sağlayan bloglar yayınlamayı hedefleyin. Yakın zamanda başka hiçbir yerde okumadığınız bir ebeveynlik hack’i keşfeden bir anne blogcu musunuz? Bu konuda ve ayrıntılı olarak yazın.

Ayrıca, WordPress SEO en iyi uygulamalarını öğrenmek ve uygulamak için özellikle sayfa SEO’ya uygulandıkları için zaman ayırmalısınız. Makalenizde hedeflemek istediğiniz anahtar kelimeyi veya kelimeleri araştırın (Serpstat bunun için harika bir araçtır), içeriğiniz boyunca anahtar kelimelerinizi ve kullanılan tüm başlıkları veya resimleri kullanın ve göz alıcı bir arama motoru için optimize edilmiş başlık ve meta açıklama yazdığınızdan emin olun.

Ek olarak uzun biçimli ürünler ( Backlinko üst düzey makaleler 1.800 kelimeden fazladır) SEO için mükemmeldir ve bir puan kazanmanıza yardımcı olabilir. Google’da Öne Çıkan Snippet.

Harika arama sıralaması = daha fazla trafik = daha fazla sosyal paylaşım. Gördüğünüz gibi, iyi SEO ile harika içerik, daha fazla sosyal paylaşım almanın ilk adımı.

2. Görselleri Kullanın

İnsanlar resimleri ve diğer güzel grafikleri sever. Bir kerede çok fazla metin ezici olabilir ve okuyucular ilgisini hızla kaybedecektir. İçeriğinizi göstermek için ekran görüntülerini kullanmayı deneyin veya aşağıdaki gibi bir siteden birkaç ücretsiz yüksek çözünürlüklü görüntü alın Unsplash.

Görsel kullanımı, kesinlikle fotoğraf odaklı olan Pinterest ve Flipboard gibi sosyal sitelerde daha fazla paylaşım yapılmasını teşvik edecektir, ancak her ağ için uygun boyutta bir fotoğraf önemlidir. Takipçilerinizin özet akışlarında Tweet veya +1 öne çıkmasını istiyorsunuz.

Hedeflemek istediğiniz sosyal kanallar için paylaşılabilir bir resim oluşturmak iyi bir fikirdir. Bu, makalenizi daha iyi tanıtmak için sosyal ağa özgü varlıklar oluşturmak için biraz çaba gerektirebilir, ancak zaman ayırmaya değer. Aşağıda, popüler ağlar için size neler hakkında fikir vermesi için önerilen bazı görüntü boyutları verilmiştir. görüntü boyutları daha fazla paylaşımı teşvik etmek için kullanmalısınız:

 • Facebook 1200 × 630
 • Google+ 1200 × 900 (yaklaşık 4: 3 oran)
 • Instagram 1080 × 1080
 • Pinterest en az 600 × 600 (birçok blog 2: 3 oranının kullanılmasını önerir, ancak resimlerinizin en az 600 piksel genişliğinde olduğundan emin olun)
 • Twitter 1024 × 512 (2: 1 oran)
 • Tumblr 1280 × 750

Şablon Kullanmayı Deneyin

Ultimate Sosyal Medya Şablon Paketi

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Problem değil. Creative Market’in Sosyal Medya Şablonları bölümüne geçtiyseniz, aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce sosyal medya şablonu paketi ve başlangıç ​​paketi var.

Bunların çoğu, bindirmeleri, yazı tipleri ve filtreleri olan stilize fotoğraf şablonları içerir, böylece tek yapmanız gereken metni düzenlemek ve stok fotoğrafını kapatmaktır (2018 için kapsamlı ve güncellenmiş olduğundan Poego’nun Ultimate Social Media Şablon Paketi’ni seviyoruz) ). Bu, resim boyutları veya yaratıcı bir düzen hakkında düşünmek zorunda olmadığınız için size tonlarca zaman kazandırır – şablon sizin için bunu halleder.

3. Sosyal Paylaşım Eklentisi Kullanma

Blogunuzda Daha Fazla Sosyal Paylaşım Almak için Sosyal Paylaşım Eklentisi Kullanma

En şaşırtıcı, komik blog gönderisini yazsanız bile, okuyucularınızın yayın yapması için kolay bir yol sağlamazsanız asla viral olmayacaktır..

Paylaşımı teşvik etmenin en iyi yolu, blogunuzda önemli konumlara sosyal medya düğmeleri uygulamaktır. Örneğin, WordPress için AddThis Paylaşım Araçları, kurulumu son derece kolay olan ve yayınlarınızda daha fazla sosyal paylaşım almanıza yardımcı olabilecek birkaç seçenek sunar.

Yukarıdaki örnek sayfa hem kaydırma sırasında kullanıcı ile sayfa boyunca dolaşan “kayan” paylaşım menüsünün yanı sıra seçtiğiniz konumda sabit kalan “satır içi” seçeneğini de içerir.

Bu eklenti harika bir seçenektir çünkü aynı anda birden fazla kutuyu kontrol eder. Her sosyal ağa gitmeniz ve her bir Facebook Beğen veya Twitter Tweet düğmesini nasıl yükleyeceğinizi anlamanız gerekmez. AddThis, ziyaretçilerinizin web’de zaman geçirdikleri herhangi bir yerde paylaşabilmelerini sağlayan 200’den fazla hizmetle paylaşmayı destekler, bu nedenle AddThis, blogcular tarafından WordPress için en iyi sosyal medya eklentilerinden biri olarak sürekli olarak önerilmektedir.

4. Kendiniz Paylaşın

Kendi İçeriğinizi Paylaşarak Blogunuzda Daha Fazla Sosyal Paylaşım Alın

Biraz kendi kendini terfi etmekten çekinmeyin. Gönderinizi yayınladıktan sonra, bir sonraki adım, yayını kendiniz yayınlamak olmalıdır. Tüm sosyal medya kanallarınızda paylaşın!

Görüntüyle birlikte paylaşmak ve makalenize bağlantı oluşturmak için yaratıcı ve akılda kalıcı bir slogan oluşturun. İçeriğinizle alakalı ancak yaygın olarak kullanılan hashtag’leri eklemek iyi bir fikirdir. Hatta yeni bir kitleye ulaşmak için belirli bir hashtag etrafında ortalanmış haftalık planlanmış “sohbetler” e atlayabilirsiniz. İşte birkaç ipucu kaç hashtag kullanmak:

 • Facebook’ta hiçbiri veya sadece 1 hashtag hedefliyoruz
 • Google+ içeriğinize otomatik olarak hashtag’ler ekleyecek
 • Instagram 30 hashtag’e izin verir – ancak 15’ten fazla gitmemek en iyisidir
 • Pinterest, en fazla 20 hashtag’e izin verir ve 20’yi de kullanabilirsiniz, ancak en azından birkaç anahtar hashtag eklediğinizden emin olun (daha belirgin bir kelime veya ifade daha iyi olsa da)
 • Twitter’da, tweet’lerinizin performansını artırmanıza yardımcı olması için 2 hashtag kullanın
 • Tumblr yalnızca ilk 5 etiketin aranabilir olmasına izin verir, bu nedenle daha fazla etiket eklemenin bir anlamı yoktur

Ayrıca, sosyal doğrulama gerçek bir şeydir, bu yüzden burada küçük bir ipucu: veriler, bir makaledeki paylaşım sayılarının ne kadar yüksek olduğunu, başkalarının bunu paylaşma olasılığının daha yüksek olduğunu gösterir. Bu nedenle, paylaşım yaptığınızda, sitenizde uygulanan paylaşım araçlarıyla yapın..

5. Okuyucularınızdan Paylaşmalarını İsteyin

Bazen hayatta bir şey istiyorsanız, sadece istemeniz gerekir. Öneri gücü çok zorlu bir taktiktir ve onu kullanmaktan utanmamalısın.

Bir pop-up aracı veya banner gibi bir web sitesi yer paylaşımı kullanarak, içeriğinizi paylaşmak için bir harekete geçirici mesaj oluşturabilirsiniz. Web sitesi yer paylaşımlarının dönüşümleri artırdığı kanıtlanmıştır.

Vurgulama ve Paylaşma Eklentisi ile Daha Fazla Sosyal Paylaşım Alın

Başka bir seçenek, web sitenizde tweetlemek için bir metin vurgulaması kullanmaktır. Kolay bir seçenek ücretsiz Vurgula ve Paylaş eklentisi sosyal ağlar için basit ayarlar, alıntı içeriğe ekleme seçeneği ve kısa linklerin otomatik kullanımı.

Farklı bir strateji denemek isterseniz, blog yayınınızı paylaşırlarsa insanların bir şeyler kazanması için küçük bir teşvik bile sağlayabilirsiniz. Hediyeniz için bir ürün veya üyelik sağlayarak sponsorunuz için nişinizdeki bir işletmeye başvurun. Ardından, aşağıdaki gibi bir hizmet kullanın: Rafflecopter yarışmanızı oluşturmak için giriş sosyal giriş seçenekleriyle tamamlayın (“Beni Twitter’da takip edin” veya “Facebook’ta paylaşın” gibi).

Daha Fazla Sosyal Paylaşım Almak için İpuçları

Sitenizde sosyal paylaşımın teşvik edilmesinin karmaşık bir denklem olması gerekmez. Başarının büyük bir bileşeni, ortaya çıkmaya ve yayın ve tanıtımla tutarlı olmaya devam ediyor. Yani, yavaş bir başlangıç ​​yaşıyorsanız, pes etmeyin! Zamanla daha fazla sosyal paylaşım alacağınıza söz veriyoruz ve bu sayıların artmaya başladığını görüyoruz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map