Blog Dönüşümlerini Artıracak 5 Hızlı Düzen

Blog Dönüşümlerini Artıracak 5 Hızlı Düzen

Çevrimiçi para kazanma konusunda birçok harika şey var, ancak bunlardan biri, ölçülebilir hedefler belirleyebilmeniz ve bunları büyük bir doğrulukla ölçebilmenizdir. Örneğin, hemen çıkma oranınızı% 5 azaltmak istiyorsanız, yardımcı olacağını düşündüğünüz önlemleri uygulamanız yeterlidir. Efekti izlemek için Google Analytics gibi bir hizmet kullanın, ardından durulayın ve tekrarlayın.


Yerleşik bir kitleye veya müşteri tabanına (nispeten küçük bir kitleye bile) sahip olduğunuzda, dönüşümlerinizi ve gelirinizi artırmak için blogunuzu değiştirmenin fırsatları neredeyse sınırsızdır. Yeni ziyaretçiler aramak yerine halihazırda sahip olduklarınızı değiştirerek aynı çaba ile daha fazla şey elde edebilirsiniz..

Bu, dönüşümleri artırmak için kendi blogumu ve nihayetinde kâr halimizi ayarladığım için son birkaç ay içinde ciddiye almaya başladığım bir şey. Bu yazıda, kendi bloglama başarınızı artırmak için yapabileceğiniz bazı son derece hızlı ve kolay tweaks’i paylaşmak istiyorum.

İzlemenin Önemi

Başlamadan önce, yaptığınız ince ayarlarla alakalı tüm metrikleri doğru bir şekilde izlemenin ne kadar önemli olduğunu belirtmeliyim..

Örneğin, haber bülteni abone oranınızı artıracağını umduğunuz bir değişiklik yapacaksanız, periyodik olarak çektiğiniz yeni abone sayısını bilmek istersiniz. Ancak, Ayrıca dönüşüm oranınızı bu ziyaretçilerin yüzdesi olarak oluşturabilmeniz için aynı dönemde blogunuza gelen ziyaretçi sayısını bilmek isteyeceksiniz. E-posta abonelerinde bir artış olması, tweak’ınızın işe yaradığı anlamına gelmez – sadece daha fazla ziyaretçi çekmiş olabilirsiniz.

Bu cephede size yardımcı olmak için, her bir tweak’i izlemeniz gereken metrikler için önerilerle tamamlayacağım.

Her seferinde bir adım at

Ve iyi şeylere girmeden önce sadece bir şey daha – her seferinde sadece bir ayar uyguladığınızdan emin olun. Aynı anda birden fazla ince ayar uygularsanız, olumlu (veya olumsuz) etkiler “çapraz kontamine olabilir” ve hangi ince ayarın hangi sonuca ulaştığını bilemezsiniz..

Kesin sonuçlar elde edebileceğiniz hız, blogunuza ne kadar trafik aldığınıza bağlıdır. Haftada bir deneme veya çok fazla trafik almazsanız ayda bir deneme yapmayı seçebilirsiniz. Kulağınızla oynayın ve ilk tweak’ınızın nasıl gittiğini görün.

Pekala, bu yeterli ön bilgiler – hadi bu ince ayarlara geçelim!

1. Ön Sayfanızdaki Blog Yazılarının Sayısını Artırın

Kulağa çok sıkıcı geliyor, değil mi? Bu, dönüşümler veya gelir üzerinde ne gibi bir fark yaratacak? Bu tweak’ı potansiyel faydaya karşı uygulama çabası açısından, aslında oldukça büyük bir fark.

Öncelikle, blogunuz ön sayfanızsa, ana sayfadaki blog yayınlarının sayısını artırmanın veya azaltmanın basit olduğunu unutmayalım. Bu işlem, yaklaşık 5 saniye içinde Ayarlar> Genel WordPress kontrol panelinizde:

Ön Sayfanızdaki Blog Yazılarının Sayısını Artırın

Ana sayfanız için bir sayfa oluşturucu kullanıyorsanız, blog sayısını değiştirmek kullandığınız oluşturucuya bağlı olacaktır. Örneğin, Toplam temayı (WPBakery görsel sayfa oluşturucusunu içeren) kullanıyorsanız, kılavuzunuz için “Sorgu” sekmesi altındaki yayın sayısını düzenlemek istersiniz:

Oluşturucunuzla Ön Sayfanızdaki Blog Yazılarının Sayısını Artırın

Muhtemelen yapacağınız en hızlı değişiklik. Şimdi potansiyel faydalar hakkında konuşalım.

Ön sayfanızda kaç blog yayını olması gerektiği konusunda her iki yönde de argümanlar vardır. Bazı insanlar, daha fazla sayıda (10 diyelim) olması gerektiğini söyler, çünkü bu, okuyuculara başka bir sayfayı tıklamak zorunda kalmadan daha fazla yayına göz atma fırsatı verir. Diğerleri, daha az blog gönderisinin daha az yükleme süresi anlamına geldiğini (ve WordPress’i hızlandırmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz), yani daha mutlu ziyaretçiler anlamına gelir. Bu ikinci argümanı destekleyecek muazzam miktarda zorlayıcı veri var.

Bu nitelikteki çoğu meselede olduğu gibi, kilit nokta argümanın her iki tarafını da kabul etmek ve daha sonra sınava girmek. Ana sayfanızda yalnızca 5 blog yayını varsa 10’u deneyin, bunun tersi de geçerlidir. Belki de ne kadar maceracı hissettiğine bağlı olarak az çok dene.

Metrikler (yalnızca ön sayfa): hemen çıkma oranı, sitede geçirilen süre, ziyaret başına sayfa sayısı ve ortalama ziyaret süresi

2. Manuel Alıntılar Kullanın

Bu öneri doğrudan bir öncekinden sonra gelir ve belki de mamut yükleme sürelerinden korkmalarını hafifletebilir. Özellikle ana sayfanıza çok sayıda blog yayını ekleyecekseniz.

Yayınları arşiv biçiminde görüntülemek söz konusu olduğunda (örneğin, ana sayfanızda veya bir kategori sayfanızda), genellikle bunu yapmanın üç yolu vardır:

 1. Yayının tamamını görüntüle
 2. Otomatik olarak belirlenmiş bir alıntı görüntüleme (örn. 100 karakter)
 3. Manuel olarak oluşturulmuş bir alıntı görüntüleme

Ben şahsen üçüncü seçeneğin hayranıyım. Bu, ziyaretçinin, istemedikçe tam içeriği incelemek zorunda kalmadan ana sayfanızdaki yayınların her birine hızlı bir genel bakış okumasını sağlar. Bence bu mükemmel bir uzlaşma.

En iyi temalar, iki yoldan biriyle manuel alıntılar eklemenize izin verir.

WordPress Daha Fazla Etiket

İlk olarak, yayınınızda alıntıdan bitmesini istediğiniz noktaya “Daha Fazla Oku” etiketini (Alt + Üst Karakter + T) ekleyebilirsiniz..

WordPress Alıntı Meta Kutusu

Veya özel alıntıyı Gönderiyi Düzenle ekranındaki “Alıntı” meta kutusuna yapıştırın.

Metrikler (yalnızca ana sayfa / arşiv sayfaları): hemen çıkma oranı, sitede geçirilen süre, ziyaret başına sayfa sayısı ve ortalama ziyaret süresi

3. Birincil CTA’nızı Daha Önemli Hale Getirin

Merak ediyorsanız, bir CTA, ziyaretçileri istediğiniz eylemi gerçekleştirmeye teşvik eden “Harekete Geçirici Mesaj” anlamına gelir. Bu, bülteninize abone olmak, bilgi ürününüzü satın almak veya tamamen başka bir şey olabilir.

Blogunuzda birden fazla CTA olabilir (umarım bunaltıcı olmayacak kadar çok olmasa da), diğerlerinden daha önemli bir CTA’nız olmalıdır. Birçoğu için bu e-posta abone olma formudur. Bu “birincil” CTA mümkün olduğunca belirgin olmalıdır. Değilse, değiştirin. Öneriler şunları içerir:

 • Sayfadaki en renkli öğe yapmak
 • Taşımak ekranın üst kısmı (bu da büyük tıklama artışı)
 • Kenar çubuğunuzun üst kısmına yerleştirme
 • Ana içeriğinizin üzerine yerleştirme
 • Bir pop-up pencereye taşıma

Bu yüzden yukarıdakilerden birini seçin (unutmayın – birden fazla değil!) Ve sonuçları test edin. Hoş bir sürpriz alabilirsiniz.

Metrikler (CTA’nın göründüğü tüm sayfalarda): istenen CTA sonucunu (ör. yeni bir abone), blogunuza gelen toplam ziyaretçiyi ve ilkini ikinciye böler (size dönüşüm oranını vermek için)

4. Ana “Para Sayfanıza” Önemli Bir Bağlantı Ekleyin

Muhtemelen blogunuzda diğer sayfalardan daha fazla (doğrudan veya dolaylı) gelir getiren belirli bir sayfa vardır. “Kaynaklar” sayfası gibi bir şey olabilir. Ya da belki bir ürün. Ne olursa olsun, ziyaretçileriniz için kolayca erişilebilir hale getirmelisiniz. Ana menünüze eklemek mantıklı olmayabileceğinden, kenar çubuğunuza, altbilginize veya büyük olasılıkla başlığınıza (sitenizin görünümüne bağlı olarak) belirgin bir bağlantı ekleyebilirsiniz. Bu şekilde bağlantınız en olası sayfalarda görünecektir.

Tanınmış olarak gerçekten grafiksel demek istiyorum. Sadece başka bir metin bağlantısı olmamalı – aynı zamanda CTA’larınızla aynı şekilde göze çarpmalıdır (çünkü aslında diğerleri gibi bir CTA’dır).

Bunun iyi bir örneği, WPExplorer’ın sayfanın üstünde kullandığı ek bilgi çubuğudur:

WPExplorer Ana Ek Bilgi Çubuğu

Sayfadaki veya menüdeki diğer bağlantılara kıyasla açıkça göze çarpıyor.

Metrik: para sayfasına yapılan ziyaretler, blogunuza gelen toplam ziyaretçi ve birincisinin ikinciye bölünmesi (size yüzde tıklama oranını vermek için)

5. Sosyal Paylaşımın Önemini Artırma

Umarım en azından blogunuzda bir sosyal paylaşım eklentisine sahip olursunuz. Ama aslında blogunuza sosyal yönlendirmeleri yönlendirmek için yapabileceğiniz çok daha fazla şey var.

Basit gerçek şu ki, pek çok insan, onlar için gerçekten basit (ve cazip) olmadıkça içeriğinizi paylaşma konusunda karışık olmayacak. Onların zaman ayırmaya değer olması gerekir.

Bunu yapmanın farklı yolları var, ama işte iki kolay yol.

AddThis Sosyal Paylaşım Eklentisi

Değişken paylaşım düğmelerini deneyin. İyi bir eklenti, AddThis’ten WordPress paylaşım düğmeleridir. Kurulumu kolaydır ve 200’den fazla sosyal medya kanalını destekler. Sitenizi ziyaret edenlerin AddThis ile birçok paylaşım seçeneği olacaktır.

Blog Yayını Sosyal Paylaşım

Veya her bir gönderinin üstüne ve / veya altına paylaşım düğmeleri ekleyin. WordPress temanıza bağlı olarak, bu seçenek yerleşik olabilir. Örneğin, gideceğiniz Toplam WordPress temasıyla Görünüm> Özelleştir> Blog> Tek Gönderi ve Sosyal Paylaşım modülünü etkinleştirmek için “Tek Düzen Öğeleri” ni kullanın. Sonra sadece istediğiniz yere sürükleyip bırakın. İster öne çıkan resimden ister ana içeriğinizden sonra olsun. Alternatif olarak, bu özellik ayrıca JetPack eklentisi – sadece şunu etkinleştirmeniz gerekir: Jetpack> Ayarlar> Paylaşma.

Bu taktikler hakkında daha fazla bilgiyi Twitter’dan blogunuza trafik çekmek için yaptığım bir gönderide bulabilirsiniz. Bu ince ayarları (ve hayal gücünüzün yaratabileceği her şeyi) uygulamaya başlayın ve sonuçları analiz edin.

Metrik: blogunuza gelen sosyal medya yönlendirmelerinin, blogunuza gelen toplam ziyaretçinin ve ilk ziyaretçinin ikinciye bölünmesi (yani blogunuzdaki sosyal ziyaretçilerin yüzdesi, ayarlamanız sonucunda artıyor mu?)

Yüzeyi kazımak

Bu yazıda blog dönüşümlerini artırmak için yapabileceğiniz birkaç basit ince ayar yaptım. Ama gerçek şu ki, orada daha birçok şey var. Mesela ben bile adı geçen muhtemelen yapabileceğiniz en etkili tweaking biçimi olan split test araçları. Blogunuzu optimize etmek sürekli bir süreç olmalı ve yukarıdaki ayarlamalar sadece başlangıç ​​olmalı.

Bunu göz önünde bulundurarak, sitenize dönüşümleri ve geliri artırabilecek ince ayarlar uygulamak için kendi önerileriniz olup olmadığını bilmek isterim. Öyleyse, lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map