Bir WordPress Tema Geliştirici Bulma ve Kiralama için Basit Tavsiye

Bir süredir kendi web sitenizi yönetiyorsanız, kalabalığın arasından sıyrılmak için özel bir tema oluşturmayı düşünmeye başlamanın çok iyi bir şansı var. Premium temalar ve çerçeveler sizi çok ileri götürürken, tam gereksinimlerinize göre bir temanın geliştirilmesine benzer bir şey yoktur..


İstediğiniz şekilde görünmesi için bir temayla uğraşmış olabilirsiniz, ancak neredeyse her zaman tam olarak doğru olmayan bir şey vardır. Mevcut bir temayla yaptığınız özelleştirmeler neredeyse hiçbir zaman web sitenizi tam olarak istediğiniz gibi göstermeyecektir.

Sorun, siteyi çalıştırmak için çok meşgul olma eğilimindedir. Kodlamayı veya bu değişiklikleri kendi başınıza yapmayı öğrenmek için zamanınız veya sabrınız yok. WordPress’in geliştirme yönüne takılmak yerine, neden mantıklı yaklaşımı kabul etmiyor ve kendinize özel bir tema oluşturmak için kendinize bir WordPress tema geliştiricisi kiralamıyorsunuz?

Bir Geliştirici Kiralamadan Önce Alınacak Kararlar

Özel temanızı oluşturmak için bir geliştirici aramaya başlamadan önce karar vermeniz gereken birkaç şey var.

İlk olarak: Her iki tasarıma da birini bulup bulamayacağınıza karar vermeniz gerekiyor ve temanızı geliştirmek veya bu işi iki ayrı bölüme ayırıp ayırmamak.

Tüm geliştiriciler tema oluşturma sürecinin tamamını gerçekleştirmeyecektir. Bir geliştiricinin sonlandırılmış tasarımın PSD dosyasını alması ve ondan çalışan bir tema oluşturması çok daha olasıdır..

Projeyi ayrı tasarım ve geliştirme aşamalarına ayırmanızı tavsiye ederim. Bu, her konuda uzman olan kişileri bulmanızı sağlar. Temanızın yapıcı ve yetenekli tavsiyelerde bulunabilecekleri en küçük ayrıntıya bakmak için bir tasarımcıyla çalışabilirsiniz..

Temanın tasarımını tamamladıktan sonra, tek odak noktası bu tasarımı çalışan bir temaya dönüştürmek olan bir geliştiriciye aktarılabilir. Bu, onları en iyi oldukları şeylere odaklanmak için tasarım kararlarından ve tartışmalardan kurtarır.

İkincisi ve muhtemelen en önemlisi, yeni bir temadan ne istediğinizi bilmelisiniz. Web sitenizin nasıl görünmesini ve çalışmasını istediğinize dair net bir fikir olmadan bunun bir anlamı yoktur..

Temayı bir tasarımcıyla tartıştıkça ayrıntılar değişebilir, ancak sitenin temel görünümü, tasarımı ve işlevsellik seçimleri en baştan aklınızda net olmalıdır.

Tema Geliştiricileri Bulma

Site tasarımının eksiksiz bir PSD dosyasına sahip olduktan sonra, artık hepsini sizin için bir araya getirecek birini aramaya başlayabilirsiniz..

Çalışmayı gerçekleştirmek için bir geliştirici bulmak için gidebileceğiniz birkaç yer var. Başlamak için en iyi yerlerden biri, birlikte çalıştığınız tasarımcıya birini tavsiye edip edemeyeceklerini sormaktır.

Tasarımcıların ve geliştiricilerin birlikte çalışması ve müşterilerini birbirlerine tavsiye etmesi çok yaygındır. Tasarımcınız iyi bir iş yapmak için güvendikleri birine sahipse, kesinlikle onlarla konuşmaya değer. Sizinle çalışmak için ideal olmayabilirler, ancak zaten güvendiğiniz birinin tavsiyesi ile geldiklerinden, birkaç potansiyel engeli atlayabilirsiniz..

Bir geliştirici bulmak için başka bir seçenek, teklif veren sitelerden birini kullanmaktır. oDesk. Veya Envato’nun en son hizmet tabanlı sitesi Envato Studio’yu deneyebilirsiniz. Çoğu kişi iyi bir iş portföyü oluşturduktan sonra bu siteler yüksek kaliteli geliştiriciler bulmak için mükemmel değildir. Bununla birlikte, bir portföy oluşturmaya istekli olan ve işi başka bir yerde beklediğinizden çok daha ucuz yapacak yeni bir geliştirici bulabilirsiniz. Şahsen bu seçenekten kaçınırım, ancak küçük bir bütçe üzerinde çalışıyorsanız, sizin için iyi bir çözüm olabilir.

Başka bir basit ama etkili seçenek, bölgenizdeki WordPress geliştiricileri için bir Google araması yapmaktır. Gerçekten bu kadar basit olabilir. İşi yapabilen çok sayıda insan bulacaksınız ve birisini yerel olarak kullanmak sizin için başka bir ülkedeki birinden daha iyi bir seçenek olabilir.

Yerel seçenek potansiyel olarak kişiyle tanışmanıza veya en azından proje sırasında düzenli aralıklarla telefonla konuşmanıza olanak tanır. Yerel birini kullanıyorsanız, iş için en yetenekli geliştiriciyi bulamayabilirsiniz, ancak bu, onlarla yüz yüze görüşme yeteneğinizle dengelenebilir. Bu, projeyi çalıştırırken sizi en rahat yapan şeylere bağlıdır..

Tema Geliştiricinizi Seçme

Bir dizi geliştiriciniz olduğunda, bu seçimi birlikte çalışacağınız kişiye nasıl azaltacağınıza karar vermeniz gerekecektir..

İşi yürütebildiklerinden ve kolay çalışabileceklerinden emin olmalısınız. Bunu yapmanın en hızlı yolu, web sitelerine bakmaktır. Bir geliştiricinin web sitesi profesyonel görünmeli ve sizi etkilemelidir. Kötü bir web siteleri varsa, kendinizle iyi bir iş yapmalarına neden güveniyorsunuz??

Sitelerinde önceki müşterilerin bir portföyünü ve ideal olarak müşteri referanslarını bulabilmelisiniz. İşi yapabileceğini kanıtlayan ve onları tavsiye eden birkaç müşterisi olan birine güvenmek çok daha kolay.

Bu bir geliştirici ki değil bu şeylere sahip olmak hiç de iyi değil. İlk yetkinlik sorularınızı sormadan siz bile sormadan işe almak çok daha kolaydır.

Proje Yönergeleri ve Sözleşmenin Belirlenmesi

Geliştiricinize karar verdikten sonra, projeyi ve tüm kilometre taşlarını yazılı olarak tanımlamanız gerekir. Sözleşme ve ücret sözleşmesi olmadan asla böyle bir işe başlamayın. hiç.

Başlamadan önce belirli şeyleri yazılı olarak ortaya koymak iyi bir fikirdir, böylece hem siz hem de geliştirici her birinizden ne beklendiğini bilir.

Sahip olduğunuz herhangi bir yönerge ve sözleşmeye dahil etmeniz gereken birkaç şey var.

 • Proje için tam ücret ve bu ücretin nasıl bozulduğu (avans / kilometre taşları / vb.)
 • Tema yayınlanmadan önce test ve revizyon gereksinimleri
 • Projenin kiralık iş olduğunu ve tüm telif hakkının sizin tarafınızdan saklandığını
 • İletişim yöntemleri ve sıklığı (e-posta / telefon / yüz yüze)
 • Projenin tamamlanması için tahmini süre

Size özel veya geliştiriciye özgü, sözleşmeye eklenmesi gereken başka şeyler olabilir. Hatırlamanız gereken şey, bunun bir iş sözleşmesi olması ve olması gerektiği kadar spesifik veya rahat hale getirmeniz gerektiğidir..


İyi bir geliştirici bulmak ve onunla çalışmak zor ya da zahmetli bir olasılık olmak zorunda değildir. Orada binlerce harika geliştirici var. Yetenekli biriyle çalışmak istersiniz, ancak bundan daha fazlası güvenilir ve uğraşmaktan zevk alan biriyle çalışmak ister.

Bir geliştirici ne kadar yetenekli olursa olsun, bir son teslim tarihini karşılayamazlarsa veya çalışmak için korkunçlarsa, onları kullanmaktan pişman olacaksınız..

Harika bir iş çıkaran ve sizinle iyi çalışan bir geliştirici bulduğunuzda, diğer projeler için onlara sadık kalın. Geliştiricileri ararken onları arkadaşlarınıza ve ağınızdaki diğer kişilere önerin. Biriyle iyi bir ilişki kurabilirseniz, size yardımcı olmak için bu ekstra adımı atmaları muhtemeldir, bu da sadece çalışmalarını daha iyi hale getirebilir.

Web siteniz için özel bir tema oluşturdunuz mu? Bir geliştiriciyi nasıl buldunuz ve süreç için ne gibi tavsiyeleriniz ve önerileriniz var? Aşağıdaki yorumlarda bunu duymak isteriz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map