6 Zorlayıcı Neden WordPress Siteniz İçin En İyi Platform

WordPress'in Web Siteniz İçin En İyi Platform Olmasının Nedeni

Bir platform seçmek, yeni web siteniz için vereceğiniz ilk ve en önemli kararlardan biridir. İçerik Yönetim Sisteminiz (CMS), sitenizin ne kadar iyi çalıştığının yanı sıra kullanabileceğiniz araç sayısı ve özelleştirme seçeneklerinin belirlenmesine yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, tüm potansiyel seçimlerle, bunalmış hissetmek kolay olabilir.


Neyse ki, neredeyse her durumda güvenli bir bahis olan bir seçenek var: WordPress. Bu ücretsiz, açık kaynak kodlu CMS, basit bir blogdan başarılı bir e-ticaret sitesine kadar her şeyi oluşturmak için mükemmel bir çerçevedir. Kullanımı kolaydır, ancak benzersiz gereksinimlerinizi karşılayacak kadar güçlü ve esnektir.

Hâlâ ikna olmadıysanız, okumaya devam edin – size WordPress’in tercih edilen CMS olmamız için altı sağlam neden vereceğiz, böylece daha bilinçli bir karar verebilirsiniz. Hadi onları kontrol edelim!

1. WordPress Ücretsiz ve Açık Kaynaklıdır

WordPress.org ana sayfası.

Web sitenizi oluşturmanın ücretsiz ancak güçlü bir yolunu arıyorsanız, WordPress ile yanlış gidemezsiniz.

WordPress’in en büyük satış noktalarından biri, çekirdek platformun tamamen ücretsiz olmasıdır. Bu, ayrıcalık için ödeme yapmadan kontrol edebileceğiniz anlamına gelir ve uzun vadede endişelenmeniz gereken daha az bir maliyet olacaktır. Temalar, eklentiler ve diğer araçlar tarafından sunulan gelişmiş özelliklerden yararlanmak istiyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca ücretsiz ve düşük maliyetli seçenek vardır..

WordPress ücretsiz, çünkü açık kaynaklı bir proje. WordPress’in kendine özgü bir dizi avantajı olduğu sürece açık kaynak kodlu bir CMS kullanmak. Platform sık sık güncelleniyor, özelleştirilmesi kolay ve kapsamlı bir şekilde test ediliyor ve rakipsiz bir destek derinliği sunan devasa bir topluluk var. Web siteniz için WordPress kullandığınızda, başka bir deyişle, bütçenizi aşmayacak esnek ve zaman içinde test edilmiş bir çözüm seçiyorsunuz.

2. WordPress Yeni Başlayanlar İçin CMS

WordPress kontrol paneli.

WordPress panosu yeni gelenler için sezgiseldir ve kullanımı kolaydır.

Herhangi bir türde yeni bir yazılım kullanmak korkutucu olabilir ve ilk web sitenizi oluşturuyorsanız, muhtemelen içerik yönetim sistemleriyle ilgili deneyiminiz olmayacaktır. Neyse ki, tam bir acemi olsanız bile WordPress’e başlamak kolaydır; mükemmel şekilde işlevsel bir site oluşturmak için herhangi bir kodlama bilgisine ihtiyacınız yoktur. Ayrıca, ister içerik yazıyor olun, ayarları özelleştirin, ister temalar ve eklentiler yükleyin, yönetim panosunu anlamak ve gezinmek kolaydır.

Ancak, değil Yeni başlayanlar için, WordPress’in görünür basitliğinin sizi geri çevirmesine izin vermeyin. Hood kaputun altında ’oldukça güçlüdür ve teknik pirzola sahip olmanız durumunda sitenizin her yönünü uygun gördüğünüz şekilde özelleştirebilmenizi sağlar.

3. WordPress Temaları ve Eklentileri Size Benzersiz Güç ve Esneklik Verir

En İyi Sürükle ve Bırak Sayfa Oluşturucu WordPress Eklentileri

WordPress çekirdeği bir dizi temel özellik sunar, ancak birçok site ek işlevsellik gerektirir. Bu araçlar, sitenizin tasarımını ve işlevselliğini kolayca özelleştirmeyi mümkün kıldığından, temaların ve eklentilerin devreye girdiği yer burasıdır. Bulması kolay binlerce seçenek var ve birçoğu tamamen ücretsiz (veya şaşırtıcı derecede uygun).

Temalar = Kolay Tasarım

Diğer platformların aksine, WordPress ile site tasarımınız gerçekten sadece hayal gücünüzle sınırlıdır. Daha sonra bulunduğunuz tüm tasarım öğeleriyle dolu belirli web sitesi türleri için temalar bulabilirsiniz. Nişe özgü bu seçenekler, fotoğraf temaları, e-ticaret WordPress temaları, kişisel bloglar ve hemen hemen her şeyi içeren her şeyi kapsar.

Tam olarak ne aradığınızdan emin değil misiniz? Sorun değil – burada çok amaçlı temalar parlıyor! Çok amaçlı temalar veya tema çerçeveleri, sitenizi oluşturmak için size daha fazla ilham ve seçenek sunmak için tonlarca özellik, tasarım öğesi ve genellikle örnek demolar sunar. Genellikle iş sitesi için en iyi seçenek olarak lanse onlar gerçekten her türlü site için harika bir seçenek. Favori temalarımızdan birkaçı Total teması, Divi ve Avada.

Eklentiler = Güçlü Özellikler

Aynı şey eklentiler için de geçerlidir – hemen hemen her özellik için bir araç var. İster iletişim formu, ister ücretsiz forum, ister sosyal medya entegrasyonu olsun. Sadece fazla taşınmamaya çalış.

Eklentiler harika olsa da, sitenizi istediğiniz yere götürmek için sadece birkaçına ihtiyacınız var. Yalnızca ihtiyacınız olan eklentileri yükleyin ve yinelenen işlevlerden kaçınmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Örneğin, WooCommerce’ı yalnızca sitenize mağaza eklemeyi planlıyorsanız yükleyin. Veya bir WordPress sayfa oluşturucu kullanmak istiyorsanız, birini seçin ve onunla sadık kalın. Yinelenen eklentiler (iki sayfa oluşturucu kullanmaya çalışmak gibi), sitenizi bozabilecek çakışmalara yol açabilir. Her şey ölçülü!

4. WordPress Güvenlik Özellikleri İç Huzur Sağlar

Wordfence WordPress Güvenlik Eklentisi

Wordfence Security gibi eklentiler sitenizi korumanın basit bir yolunu sunar.

İster kişisel bir blog, ister büyük bir e-ticaret web sitesi işletiyor olun, sitenizin güvenli olduğundan emin olmak istersiniz. WordPress çekirdeği güvenlik göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır, bu nedenle bilgilerinizin ve içeriğinizin kutusundan çıkar çıkmaz korunmasına yardımcı olur. Ek olarak, güvenlik güncellemeleri düzenli olarak yayınlanır en son sorunları ve endişeleri gidermek.

Bu yeterli değilse, sitenizi daha da güvenli hale getirmek için en iyi güvenlik eklentilerinden birini indirmeyi seçebilirsiniz. Sitenizi sizin açınızdan biraz çaba harcamadan koruyacak birçok mükemmel ücretsiz seçenek vardır. Wordfence Güvenliği. Tabii ki, çalışmanızı koruma konusunda pratik olmak her zaman akıllıdır. Güvenlik ihlallerinin çoğu, CMS’nizin hatası yerine insan hatasının bir sonucudur, bu nedenle sitenizdeki WordPress güvenliğini artırmak için bazı basit önlemler aldığınızdan emin olun..

5. WordPress, Arama Motorlarında Üst Sıralarda Olmanıza Yardımcı Olur

Yoast SEO eklentisi

Arama motorlarının içeriğinizi bulup anladığından emin olmak için Yoast SEO gibi bir WordPress eklentisi kullanın.

Bir web sitesi oluşturmayı seçerseniz, mümkün olduğunca çok kişinin ziyaret etmesini istersiniz. Bunu yapmak için en iyi yollarından biri (sadece harika içerik oluşturmanın yanı sıra) kısa bir süre için etkili Arama Motoru Optimizasyonu veya SEO uygulamaktır. Basit bir deyişle, bu, Google gibi arama motorlarının sitenizi alakalı arama sonuçlarında kolayca bulabilmesi ve görüntüleyebilmesi için sitenizi ‘ince ayar yapmak’ anlamına gelir.

Tıpkı güvenlik gibi, WordPress çekirdeği de kutudan çıkar çıkmaz arama motorları için iyi optimize edilmiştir. Örneğin, web sitesi hızı ve mobil cihazlar için yanıt verme hızı, uygun SEO’nun anahtarıdır ve WordPress’in her iki tabanı da kaplıdır. Daha fazla seçenek için bir SEO eklentisine göz atabilirsiniz. Tavsiye ediyoruz Yoast SEO, kullanım kolaylığına ve özelliklerin genişliğine dayanmaktadır. Daha fazla öneri için, basit bir Google araması, WordPress SEO’yu geliştirmek için tonlarca rehber gösterecektir.

6. WordPress Eşsiz Destek Sunuyor

Resmi WordPress destek forumları.

Resmi WordPress sitesinde, topluluk forumlarında ve bloglarında bol miktarda destek var.

WordPress gibi sezgisel bir CMS’nin yardımıyla bile, bir web sitesi oluşturmak hala büyük bir iştir. Bu, daha önce hiç yapmadıysanız özellikle doğrudur. Neyse ki, daha önce de belirttiğimiz gibi, WordPress’in tüm beceri seviyelerinde geniş ve gelişen bir kullanıcı topluluğu var. Rehberler, tavsiyeler ve hatta doğrudan yardım şeklinde yardım bulmak nadiren zordur.

WordPress sitenizle destek almanın birçok yolundan sadece birkaçı:

 • Resmi WordPress bilgi veritabanı ve destek forumları
 • Çevrimiçi WordPress öğreticileri ve kursları (hem ücretsiz hem de premium)
 • Bireysel temalar ve eklentiler için destek forumları (örneğin, Yoast SEO kendi forumu var)
 • Bizimki gibi WordPress blogları (burada sevdiğimiz 40+ blog var)!

Ne ile mücadele ediyor olursanız olun ya da nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsanız, hızlı bir Google araması veya forumda göz atma, yalnızca aradığınız yanıtı gösteren birini ortaya çıkarmalıdır.


WordPress on yıldan uzun bir süredir var ve hiçbir zaman boşa gitmedi. Bu açık kaynaklı CMS, olabildiğince güvenli, esnek, işlevsel ve güncel kalmasını sağlayan başarılı, tutkulu bir topluluk çekmiştir. WordPress çekirdeğinin temel özellikleri ile platformu genişletmek için kullanılabilecek binlerce tema ve eklenti arasında, çok fazla şey yok olamaz onunla yap.

WordPress’i kullanmaya başlama hakkında sorularınız mı var? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map