6 Satışları Artırmak için WooCommerce Pazarlama Teknikleri

Satışları Artırmak için WooCommerce Pazarlama Teknikleri

Çevrimiçi bir mağaza açmanın heyecanı rakipsizdir. Mağazanızın mecazi kapılarını dünyaya açtığınızda, kendinizi ilk satışı beklerken bulursunuz. Ve bu olduğunda, yardım edemezsin ama ayın üzerinde olursun. Çok geçmeden, heveslilik içeri sızar. Daha fazla ziyaretçi görmek istersiniz. Daha fazla müşteri görmek, daha fazla satış yapmak ve kârınızın artmasını izlemek istiyorsunuz.


Kim yapmaz?!

Bir çevrimiçi mağaza oluşturmak ve işletmek söz konusu olduğunda zorluk teknoloji ile çalışmak veya bakımla uğraşmak değildir; en büyük zorluk potansiyel müşterilere ulaşmak ve satışa dönüştürmektir.

Artan dönüşüm, işinizi yapabilecek veya bozabilecek bir şeydir. Ama bu sıra dışı bir şey değil. Anlamaya yıllarca araştırma yapıldı alıcı psikolojisi, dönüşüm tetikleyicilerinin kodunu çözme ve satış döngüsünü optimize etme.

Bu kapsamlı araştırmaya dayanarak, çevrimiçi mağazanızdaki satışları artırmak için kullanabileceğiniz en iyi 6 WooCommerce pazarlama tekniği ve taktiklerini derledik.

1. Kişiselleştirilmiş Bir Alışveriş Deneyimi Sunun

WooCommerce Pazarlama Teknikleri: Kişiselleştirilmiş Alışveriş Deneyimi

WooCommerce’i kişiselleştirmek için zaman ayırdığınızda müşterilerinize rahatlama hissi verebilirsiniz. Ne? Sürekli bilgi yüklemesinden kurtulma. İnternet gürültüsü kaosunda size hitap eden özel bir ses duyduğunuzda daha iyi hissediyorsunuz. Çevrimiçi mağazanızda alışveriş yapmak için daha fazla kişiyi etkilemek için bu psikolojik tetikleyiciyi kullanabilirsiniz.

Kişiselleştirme ince olabilir. Örneğin, WooCommerce web sitenizin ana sayfası, okuyucuya yönelik ilginç bir hikaye haline getirilebilir. Alıcınızın kişiliğini anlayabiliyorsanız, bu hikaye potansiyel müşterilerinizle bağlantı kurabilir, yalnızca onlarla konuştuğunuzu hissetmelerini sağlayabilir ve sonuçta onları ürünlerinizi satın almaya yönlendirebilir..

Alıcının psikolojisini ne kadar çok anlarsanız, hikayeleriniz kitleyle o kadar çok bağlantı kurabilir.

Kişiselleştirmenin de doğrudan bir yolu var. Basit değişiklikler arasında müşterilerinize genel bir “Merhaba, orada” yerine adlarıyla hitap etme dahildir. Ya da yıldönümleri veya doğum günleri gibi belirli durumlarda özelleştirilmiş e-postalar gönderebilirsiniz. İyi bir püf noktası, ürünleri satın alma işlemini tamamlamaya teşvik etmek için müşterinin istek listesinden çıkarmaktır. Bu gibi özellikler müşterilerle anında bağlantı kurmaya yardımcı olur.

Kişiselleştirmenin bir diğer etkili tekniği, müşteri için fiyatın özelleştirilmesidir. Müşteri ile olan ilişkinize dayanarak, uzun vadeli bir alıcı veya toptancı bir iş ortağı olduğunu, uygun fiyatları belirleyebilirsiniz. Fiyatı kişiselleştirmek müşterilerin kendilerini özel hissetmelerini sağlar ve satış stratejinize mükemmel bir destek verebilir.

2. Aciliyet Tetikleyicileri Ekleyin

WooCommerce Pazarlama Teknikleri: Aciliyet Tetikleyicileri

nöropazarlama web sitenizde bu küçük değişikliği yapmanın, yani bir geri sayım sayacının yüklenmesi, satışlarda önemli bir artışa neden olabileceğini söylüyor. Daha fazla anlaşamadık.

Dayanmaktadır ikna psikolojisi ve prensibi kaçırma korkusu. Çeşitli geri sayım zamanlayıcıları dağıtabilirsiniz. Stok mevcudiyeti hakkında bir zamanlayıcı gibi, yakında sona erecek olan bir indirim dönemi (yıldırım anlaşması!) Hakkında konuşabilir veya müşterilerinizin ücretsiz teslimattan yararlanabilmesi için bir zamanlayıcı koyabilirsiniz..

Temel kavram açıktır – Acil durumlar bizi hızlı hareket etmeye zorlar. Ve kıtlık da harekete geçmemizi ister. Her zaman çalışır. Örneğin, cep telefonunu istediğiniz zaman satın alabileceğinizi biliyorsanız, cep telefonu lansmanına dikkat etmeyebilirsiniz. Ancak stok sınırlı bir süre için mevcutsa veya sadece belirli günlerde satın alabiliyorsanız – merak edersiniz. Sihir gibi, ilgisiz bir alıcı şimdi dikkat çekiyor. Mağazanızda da istediğiniz şey bu, değil mi??!

bir WooCommerce için zamanlama eklentisi belirli bir tarih ve saat için bir ürün veya kategoride bir zamanlayıcı ayarlamanıza yardımcı olabilir ve herhangi bir ürünü sınırlı bir süre için satın alınabilir hale getirebilirsiniz. Zaman dolduğunda, ürün gizlidir. Oldukça kullanışlı, değil mi ?! Sihirli kısım hakkında şaka yapmıyorduk! ��

3. Teklif Ürün Paketleri ve Paketler

WooCommerce Pazarlama Teknikleri: Ürün Paketleri ve Paketler

Tüketici psikolojisini anlamak önemli bir WooCommerce pazarlama tekniğinin yanı sıra genel olarak iş büyümesini sağlamak için en önemli unsurlardan biridir..

Müşterinizin ayakkabılarına adım atın ve her şeyi nasıl istediğinizi düşünün? İşletmenizle ilgili, müşterilerin kendilerini ifade ettiği önemli forumlara ve sosyal medya gruplarına katılın. İlgi alanlarını, en yeni vızıltıları, yeni ihtiyaçları, otantik geri bildirimleri ve uyum sağlamanıza yardımcı olacak her şeyi öğrenin.

Özelleştiriciler, tek bir satın alma işleminde daha fazla değer elde etme hissini sever.

Yale’den Vine Kumar ve Carnegie Mellon’dan Timothy Derdenger 4 yıllık bir çalışma yürüttü.,

“Karma gruplama, ürün yaşam döngüsü boyunca tüketicilerden daha fazla değer elde etmek için benzersiz ve önceden keşfedilmemiş bir yöntem sunuyor.”

İlk satın alma işlemlerine göre olası ürün paketlerini analiz ederek başlayın. Birlikte satılma olasılığı daha yüksek olan ürünleri kullanın. Paketler için indirim sunun.

Paket oluşturmak, alıcının araştırma ve çabalarını azaltır. Sonunda müşterinizin satın alma yolculuğunu kısaltmasına yardımcı olursunuz. Müşterinizin zorunda kalmaması için yeterli çabayı gösterdiniz. Müşterilerin sevdiği budur.

Paketler de özelleştirilebilir, böylece her alıcıyı müşteri yelpazesinde memnun edebilirsiniz..

4. Potansiyel Müşteri Adaylarını Yakalayın

WooCommerce Pazarlama Teknikleri: Müşteri Adaylarını Yakalayın

WooCommerce mağazanıza gelen her ziyaretçi bir ipucudur ve bu şekilde ele alınmalıdır. Bazı olası satışlar diğerlerinden daha açıktır. Örneğin, sepete ürün ekleyen ve daha sonra satış yapmadan mağazanızı terk edenler. Ama satın alma yapmak isteyen ama yapmayanlar var. Tutmak istediğiniz sessiz olanlar.

Terk edilmiş alışveriş sepeti eklentileri bir satın alma işlemini denemek ve kapatmak için kullanılabilirken, web sitenize göz atanları hedeflemek için istek listeleri veya sorular için eklentiler kullanılabilir. Ürünü satın alma işlemi için kaydetme veya satın almaya karar vermeden önce bu ürünle ilgili soru sorma seçeneği sunmadıysanız, bu olası satışlar fark edilmemiş olabilir.

Bir tavsiye, sağlam bir e-posta pazarlama stratejisinin olası satış yakalama eklentilerinizle birleştirilmesi gerektiğidir. Satın alma yolculuğunda müşterileri durumlarına göre hedefleyen kişiselleştirilmiş e-postalar oluşturmayı düşünün.

5. Sosyal Sinyalleri Kullanma

WooCommerce Pazarlama Teknikleri: Sosyal Sinyaller

İlgili istatistiklere bir göz atalım. Tüketicilerin% 57’si Facebook tarafından% 44 oranında yönlendirilen sosyal medyanın alışverişlerini etkilediğini söylüyor. Bu, sosyal medyayı en önemli WooCommerce pazarlama tekniklerinden biri yapar

50 milyon işletme Facebook kullanıyor. Bir işletme sayfanız olması da yüksek bir olasılıktır. Ama yeterince ilgi çekici mi?

Sahip olduğundan emin ol izin verilen öneriler müşterilerinizin işletmenizi inceleyebilmesi için sayfanızda görebilirsiniz. Diğer acil eylemler Facebook ve Twitter sayfalarındaki mevcut gelen kutusu mesajlarına yanıt vermek olabilir.

Web siteniz aracılığıyla sosyal medya katılımını artırmaya çalışabilirsiniz. Müşterilerin istedikleri ürünleri paylaşabilmeleri için tüm ürün sayfalarında sosyal medya düğmelerinin bulunduğundan emin olun. Ayrıca, her satın alma işlemi gerçekleştirildiğinde, müşterilere işletmeyi ve ürünü sosyal medyada incelemelerini isteyen e-postaların gönderildiğinden emin olun..

Olumsuz eleştiriler varsa, iftira olana kadar bunları silmemeyi deneyin. Her incelemeye yanıt verin. Bu güvenilirliğinizi artıracaktır.

İnsanlar genellikle Twitter’dan problemlerini veya deneyimlerini belirtmek için kullanırlar. Twitter işlemcinizi etkin tutun ve her bir sorgu, öneri veya geri bildirimi yanıtlayın.

Tutamaçlara bakmak için bir Sosyal Medya Yöneticisi atayarak bir adım ileri gidebilirsiniz. Facebook size yeni potansiyel müşteriler oluşturma ve dönüştürme konusunda kullanılmamış bir fırsat sunuyor.

6. Ürün Soru-Cevap

WooCommerce Pazarlama Teknikleri: Ürün SSS

Bunu Amazon ürün sayfalarında fark etmiş olacaksınız. Ürünle birlikte gönderilen en popüler müşteri soruları ve müşterilerin kendilerine cevapları. Bu, bir ürün için içerik oluşturmanın ve müşterinin satın almadan önce sahip olabileceği soruları yanıtlamanın ilginç bir yoludur.

Önceden ürünle ilgili popüler sorgulara yanıtlar gönderdiğinizde, daha az müşteri canlı sohbet veya diğer destek özelliklerini kullanma ihtiyacı duyacaktır. Bu, destek ekibinize biraz nefes alan verecektir.

Gerçek soruları çerçevelemek tavsiye edilir. Sadece teknik bir jargon değil. Dil basit olmalı ve çözümler kafa karıştırıcı olmamalıdır.

Bir İletişim desteği soru ve cevap kümesinin yakınındaki düğme, her ihtimale karşı, müşterilerin sormak için daha fazla şey var. Her ipucu eşit derecede önemlidir. Kayması için herhangi bir marj bırakmadığınızdan emin olun.

WooCommerce Pazarlama Tekniklerini Tamamlamadan Önce, İşte Başka Bir Tavsiye

Yukarıdaki WooCommerce pazarlama teknikleri size daha hızlı sonuç verecektir. Bir sonraki adım, web sitenizi daha fazla analiz etmek ve işinize göre benzersiz teknikler bulmaktır.

Başlangıç ​​olarak, kendinizle ilgili sorular sormaya başlayabilirsiniz. seyirci. Demografiye bakmaya başlayın ve uygun pazarlama stratejileri geliştirin. Ayrıntılı analiz, WooCommerce web sitenizdeki müşterilerin alışveriş davranışlarını bulmanıza yardımcı olacaktır.

Olası satışların olası nedenlerini bulmaya çalışın dönüşümler. İçerik mi, yoksa belirli bir işlevsellik eksikliği mi? Kullanıcı arayüzü müşterilerin web sitesine göz atmalarında zorluk çıkarıyor mu? Tamamlanmamış işlemlere yol açan teknik aksaklıklar var mı? Yoksa ziyaretçilerin karar aşamasına ulaşmasını engelleyen zayıf destek sistemi mi?

Ortalamayı bulun zaman mağazanızda geçirilen olası satışları dönüştürür. Bu ortalama süreyi referans olarak tutarak müşterilerin web sitesi ziyaretlerini analiz etmeyi deneyin. Alakalı kalıplar bulmak için hem başarılı hem de başarısız dönüşümlerin ardındaki nedenleri teşhis etmeye başlayın.

Müşteriler gibi davranın ve çeşitli ziyaret edin yarışmacı Siteler. Bunu web sitenizdeki alışveriş deneyimiyle karşılaştırın. Farkı dikkatlice gözlemleyin ve eksik bağlantıyı bulun.

Bu gibi değerlendirmeler düzenli olarak yapılmalı ve hızlı erişim için gözlemler derlenmelidir. Desenler, ancak doğru yaklaşımla yeterince analiz ederseniz ortaya çıkmaya başlar..

Roy T. Bennett’in dediği gibi, “Sınırlarınızı normalin ötesine taşıyın; “olağanüstü” de “ekstra” ol.

Yukarıdaki ipuçlarıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa veya eklemek için kendi ipuçlarından bazılarını aşağıya bırakın. WooCommerce pazarlama teknikleri hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek isteriz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map