2020’de WordPress için Jetpack Kullanmanın 15 Nedeni

WordPress için JetPack'e İhtiyacım Var mı? 2018'de Jetpack'i Kullanmanız Gereken 15 Neden

WordPress.com’un arkasındaki insanlar bir WordPress eklentisi yapmak için bir araya geldiğinde ne olur? Sen al Jetpack.


5 milyondan fazla aktif kurulumla Jetpack, uzmanlıklarından bağımsız olarak WordPress kullanan insanlar için çok yönlü bir eklenti olacak şekilde tasarlanmıştır. Performans geliştirmeleri, güvenlik protokolleri, tema özelleştirmesi ve daha pek çok özellik içeren hepsi bir arada bir eklenti olarak düşünün.

WordPress’te yeni olan kişiler, her özellik için ayrı bir eklenti yüklemeye gerek kalmadan Jetpack’in site istatistiklerini, iletişim formunu ve diğer faydalı modülleri kullanabilirler. Kapak tarafında, güç kullanıcıları ilgili mesajlar, tembel yükleme ve CDN gibi özelliklerden ücretsiz olarak yararlanabilirler. Jetpack premium sürümüne yükseltme Google analitiği, reklamcılık, öncelik desteği ve daha fazlası için daha da kullanışlı özellikler eklese de.

Bu makale ilk olarak 2013 yılında yayınlanmıştır. WordPress için Jetpack’i Kullanmanızın 10 Nedeni. Beş yıl sonra, bu kılavuzu Jetpack tarafından sunulan en iyi 15 özellikle ve neden WordPress sitenizde kullanmanız gerektiğini güncelliyoruz..

Başlamadan önce Jetpack’in “özellikleri” için kullanılan bazı eşanlamlıları bilmek faydalı olacaktır. Bunlar “modüller” den “ayarlar” a, sadece “özellikler” e kadar çeşitlilik gösterir. Bu makalenin geri kalanında eş anlamlılarımızı “modüller” ve “özellikler” ile kısıtlayacağız.

Hadi başlayalım!

Contents

1. Photon kullanarak WordPress için Ücretsiz İçerik Dağıtım Ağı (CDN)

foton ücretsiz içerik dağıtım ağı

Akla gelen ilk özellik Jetpack tarafından sağlanan ücretsiz içerik dağıtım ağıdır. Diğer CDN sağlayıcılarının aksine, Jetpack’in Photon CDN’si herhangi bir kayıt gerektirmez, sınırsız CDN bant genişliği sağlar ve tamamen ücretsizdir – ömür boyu!

Kimler Foton kullanmalıdır??

Kısacası, herkes. İster güçlü bir kullanıcı, ister acemi bir kullanıcı, ister yeni başlayan biri olun; CDN kullanmak sitenizin yükleme süresini önemli ölçüde hızlandırır. Bu size üç kat avantaj sağlar:

 1. Google, daha hızlı siteleri daha iyi SEO puanlarıyla ödüllendirir. Hedef anahtar kelimeleriniz için daha hızlı sıralıyorsunuz.
 2. Sunucunuzun bant genişliği kaynaklarını kaydedersiniz; görüntüler Foton içerik dağıtım ağından sunulduğundan.
 3. Daha hızlı bir web sitesi hoş bir ziyaretçi deneyimi sağlar. Bu, dönüşüm e-posta kaydı, e-kitap indirme veya sosyal paylaşım kadar basit bir şey olsun, dönüşüm şansını artırır!

Jetpack Photon’u nasıl etkinleştiririm?

jetpack-cdn-tembel-yük görüntüler

Photon CDN ve Lazy, Jetpack’ten yük görüntüleri modülü

Tek yapmanız gereken Photon modülünü Sitenizi hızlandırın altında bulunan ayarlar WordPress Kontrol Paneli> Jetpack> Ayarlar> Yazma çıkıntı.

WordPress’te Resimlerin Tembel Yüklenmesi

bir domuz kullanarak görüntüleri illüstrasyon tembel yükleme

Tembel Yükleme, her güvenilir WordPress performans optimizasyonu yazısının altında bir söz bulan bir özelliktir. Görüyorsunuz, tembel yüklemenin arkasındaki fikir basit. Görüntüyü yalnızca ziyaretçi gördüğü zaman yükle.

Bunun iki kat yararı var.

 1. Birincisi, sitenin sayfa boyutu küçüldüğünden site daha hızlı yüklenir. Bu da bize daha iyi SEO ve sunucu sitesinden daha düşük bant genişliği tüketimi sağlıyor.
 2. thİkinci avantajı bant genişliğinden tasarruf ederek son kullanıcıya doğrudan fayda sağlar.

Tembel yükleme mobil bant genişliğini nasıl koruyabilir??

Diyelim ki Samantha telefonundaki “en iyi moda WordPress temaları” ile ilgili bir makaleye göz atıyor. Samantha web sitesini açtığında, sayfa aynı anda 25 resmin tümünü yüklemeye başlar.

Ancak, tembel yükleme etkinken, yalnızca görünüm alanında görünen görüntüler yüklenir. Diğer görüntüler yalnızca Samantha bunları görüntülemek için aşağı kaydırıldığında yüklenir. Böylece Samantha, süper hızlı bir web sitesinin tadını çıkarırken değerli mobil bant genişliğini koruyor.

Tembel yükü kimler kullanmalı??

Yine herkes!

Jetpack tembel yükünü nasıl etkinleştiririm?

Bu modül Photon modülünün hemen altında bulunur. Etkinleştirmek için geçiş yapın!

3. WordPress’te Yeni Mesajlara E-posta Yoluyla Abone Olun

abone ol ve takip wordpress blog jetpack

Bu kişisel bir favoridir. Jetpack, ziyaretçi katılımı söz konusu olduğunda bir dizi güzel özelliğe sahiptir. Bunlardan başlayarak bunları tek tek ele alacağız.

Jetpack’in e-posta aboneliği özelliği, ziyaretçilerin blog yayınlarınıza e-posta yoluyla abone olmalarını sağlar. Olarak görüntülenir Blog’u Takip Et buton. Tıklayan kişilerden blog’unuzun yayınlarına abone olmak veya “takip etmek” için e-posta adreslerini paylaşmaları istenir.

Ayrıca, Yorumları Takip Et okuyucularınıza blogunuzun yorumlarına e-posta yoluyla abone olma seçeneği sunan özellik.

Yeni bir yayın yayınlandığında veya yeni bir yorum yayınlandığında, takipçileriniz yayınınıza / yorumunuza bağlantı içeren bir e-posta alır.

Jetpack aboneliklerinin avantajları nelerdir??

Yeni başlayanlar için, MailChimp gibi bir e-posta servis sağlayıcısı (ESP) kullanmanıza gerek yoktur. E-posta listeniz büyüse bile, e-postalar için ödeme yapmanız gerekmez. Sonsuza kadar ücretsiz bir plana sahip ESP’lerin abone sayısı veya ayda gönderilen e-posta sayısı konusunda genellikle bir sınırlama getirdiklerini unutmayın! (Yemek yemeliler, değil mi?)

Ancak kapak tarafında, bu Jetpack modülünü kullanarak abonelerinize bireysel e-postalar (yani bir yayın yayınlamadan) gönderemezsiniz. İşte o zaman bir ESP’ye kaydolmanız gerekir.

Kimler abonelik kullanmalı??

Gerçekten bağlı. E-posta listelerini büyütmek yerine yazılarına odaklanmak isteyen kullanıcılar bu modülü tercih edebilir. Ancak, ilk günden itibaren e-posta listeniz konusunda ciddiyseniz (iseniz harikasınız!), O zaman MailChimp gibi ücretsiz bir ESP kullanmaya başlarsınız.

Jetpack blog aboneliklerini nasıl etkinleştiririm?

Jetpack'ten blog ve yorum modülüne abone olun

Jetpack’ten blog ve yorum modülüne abone olun

Altındaki Abonelikler modülüne gidin WordPress Kontrol Paneli> Jetpack> Ayarlar> Tartışma çıkıntı.

4. WordPress Sitesi Çalışma Süresi ve Kapalı Kalma Süresi İzleme

wordpress sitesi çalışma süresi ve jetpack ile çalışma süresi izleme

Jetpack’in kapalı kalma süresi izleme özelliği sitenizi düzenli olarak izler ve kesinti olduğunda size e-posta ile bildirir.

Sadece bu değil, izlemeye devam eder ve sitenizin hala kapalı olduğunu hatırlatan e-postalar gönderir. Son olarak, siteniz tekrar çevrimiçi olduğunda – Jetpack başka bir onay e-postası gönderir – sitenizin tekrar çevrimiçi olduğunu size bildirir!

Bu özelliği kesinlikle seviyorum – özellikle bir argüman kazanmama ve WordPress barındırma sağlayıcımdan tam bir geri ödeme almama yardımcı olduğundan. Tek yapmam gereken gelen kutumun ekran görüntüsünü paylaşmaktı ve bam, geri ödememi işlemek zorunda kaldılar!

İzlemeyi kimler kullanmalıdır??

Herkes! Tabii ki, premium bir web sitesi çalışma zamanı izleme aracı kullanmıyorsanız ve ek bir eklenti yüklemek istemiyorsanız.

Jetpack arıza süresi izlemeyi nasıl etkinleştiririm?

jetpack-kesintiler izleme

Jetpack’ten Kesinti İzleme modülü

Kesinti izleme seçeneğini WordPress Kontrol Paneli> Jetpack> Ayarlar> Güvenlik çıkıntı.

5. WordPress ile İlgili Yazılar

ilgili yayınlar jetpack

İlgili Yayınlar özelliği, WordPress sitenizdeki her yayından sonra ilgili içeriği otomatik olarak önerir. Ziyaretçilerinizi etkileşimde tutmanın, sitede geçirilen süreyi iyileştirmenin ve hemen çıkma oranını (bir ölçüde) azaltmanın harika bir yoludur..

Ama bekleyin, bir sorun var:

Bununla birlikte, bu ilgili yayınların hesaplanması kaynak yoğun bir görevdir. Birden çok kategori ve etiket ve her birinin altında birden çok yayın olduğunda sorun çoğalır. İlgili yayınların hesaplanması giderek CPU yoğunluğu kazanmaktadır. Tüm bunları paylaşılan bir barındırma ortamına birleştirin ve kendinize bir “kaynak ihlali” e-postası aldınız veya daha da kötüsü hesabınızın askıya alınmasını sağlayın.

Peki düzeltme nedir? Elbette jetpack!

Jetpack, bu yoğun CPU yoğun hesaplamanın tümünü buluta yükler ve bitmiş sonuçları (yani ilgili yayınları) WordPress sitemize döndürür. Tüm bunlar ücretsiz !. WordPress Özelleştirici’yi kullanarak ilgili yayınların görünümünü (görüntü içeren veya içermeyen, alıntı vb.) Daha da özelleştirebilirsiniz..

İlgili yayınları kimler kullanmalı??

Düzgün bir şekilde organize edilmiş sınıflandırmaya sahip bloglar ve her bir etiket ve kategori altında yeterli yayın ve sayfalar. Sitenizde yalnızca bir avuç yayınınız olduğunda İlgili Yayınları kullanmamalısınız. Böyle bir durumda, içeriğinize manuel olarak bağlanmanızı öneririm.

Jetpack ile ilgili yayınları nasıl etkinleştiririm?

Basit! Aşağıdaki İlgili Yayınlar seçeneğini değiştirin WordPress Kontrol Paneli> Jetpack> Ayarlar> Trafik çıkıntı.

6. WordPress’de Sonsuz Kaydırma

sonsuz kaydırma wordpress mesajları jetpack

Sonsuz Kaydırma, ziyaretçi geçerli yayının altına inerken sayfayı yenilemeden yeni yayınları otomatik olarak yükleyen bir özelliktir. Benzer İlgili Mesajlar, bu özellik ziyaretçilerin katılımını ve sitedeki zamanı artırmak için tasarlanmıştır.

Ayrıca, Jetpack size sonraki gönderilerin nasıl yükleneceğini yapılandırma olanağı sunar. Örneğin, tema / kullanıcı davranışına göre otomatik olarak yüklenecek şekilde yapılandırabilirsiniz. Ayrıca, ziyaretçilere bir sonraki gönderi grubunu yükleyen bir “daha fazlasını oku / yükle” düğmesi de sunabilirsiniz..

Kimler sonsuz kaydırma kullanmalıdır??

WordPress sitelerinde yayınlanmış birkaç yayını olan herkes bu özelliği kullanabilir. Bu, haber ve medya blogları için şiddetle tavsiye edilir.

Jetpack sonsuz kaydırmayı nasıl etkinleştiririm?

Jetpack'ten sonsuz kaydırma modülü

Jetpack’ten Sonsuz Kaydırma modülü

Bu ayarı, Tema geliştirmeleri altında bulunan ayar WordPress Kontrol Paneli> Jetpack> Ayarlar> Yazma çıkıntı.

7. WordPress’te bir İletişim Formu oluşturun

iletişim formu illüstrasyon jetpack tarafından

Bu Jetpack modülü, doğrudan varsayılan WordPress düzenleyicisinden özel alanlarla iletişim formları oluşturmanıza olanak tanır. Tek bir tıklamayla doğrudan WordPress düzenleyicisinden iletişim formları ekleyebilir ve özelleştirebilirsiniz.

Kimler iletişim formu kullanmalıdır??

Çoğu web sitesi, özellikle müşterilerle ilgileniyorsanız, kullanımı kolay bir iletişim formuna sahip olmalıdır. Dolayısıyla, WordPress sitelerinde zaten bir iletişim formu eklentisi kullanmayan herkes.

Jetpack iletişim formlarını nasıl etkinleştirebilirim?

Doğrudan WordPress editöründen eklenen Jetpack İletişim Formu

İyi haber – bu modül Jetpack’te varsayılan olarak etkindir.

8. WordPress’te E-posta ile Mesaj Yayınlama

jetpress'te wordpress yayınlarını e-posta ile yayınla

Uzak bir yerde olduğunuzu ve Sahip olmak WordPress sitenizde bir makale yayınlamak için. WordPress editörü gibi medya açısından zengin siteler, yavaş İnternet bağlantısı nedeniyle yüklenmez. Yakınlarda WiFi kafe yok. İşe yarayan tek şey e-postadır. Bir e-posta göndermek için yeterli İnternet hızınız yok.

Burası Jetpack’in e-posta yoluyla yayınlar özelliği kullanışlı geliyor. WordPress blogunuzda yayınlamanız için size özel bir e-posta adresi verir. Etkinleştirildikten sonra yayınınızı bu adrese e-postayla gönderebilirsiniz ve blogunuzda yayınlanır.

Nasıl çalışır? Basit. E-postanızın konu satırı yazı başlığı ve e-posta gövdesi blog yayını içeriği olacaktır. Bunları kullanarak kategoriler, etiketler ve daha fazlası gibi ek bilgiler de gönderebilirsiniz önceden tanımlanmış kısa kodlar.

Jetpack yayınını kimler e-posta yoluyla kullanmalıdır??

WordPress’te Jetpack kullanarak e-posta yoluyla yayın yayınlama!

Sınırlı İnternet bağlantısı olan alanlarımızı biçimlendirmek veya çalışmak için çok fazla zaman harcamadan hızlı kapsama ihtiyacı olan herkes.

 • Sınırlı İnternet bağlantısı ile uzak konumlardan deneyimlerini paylaşmak isteyen seyahat blogcuları.
 • Her seferinde WordPress uygulamasını açmadan hızlı kapsama alanı paylaşmak isteyen raporlar.

Bazen, bir postayı e-posta yoluyla yayınlamak daha kolaydır.

9. Publicize Module kullanarak WordPress’te Otomatik Sosyal Paylaşım

jetpack ile sosyal medya otomasyonu

Jetpack’in Publicize modülü, yeni yayınlanan içeriğinizi otomatik olarak sosyal medya sitelerinize göndermenizi sağlar. Her bir sosyal medya ağına manuel olarak gönderme yapma zorunluluğunu ortadan kaldırır.

Kimler Publicize kullanmalıdır??

İçeriğini sosyal medyada tanıtan herkes bu modülü deneyebilir. Ancak, sitenizin nişine bağlı olarak doğru sosyal medya ağını seçmek ve ardından her bir ağa özgü içerik oluşturmak önemlidir.

Jetpack sosyal paylaşımını nasıl etkinleştirebilirim?

Jetpack sosyal medya paylaşım ayarları

Altında bulunan Herkese açık ayarlardan sosyal medya ağlarınızla tek seferlik bir bağlantı kurmanız gerekir. WordPress Kontrol Paneli> Jetpack> Ayarlar> Paylaşma çıkıntı.

10. Güvenli Kimlik Doğrulama ve WordPress.com Oturum Açma

jetpack güvenlik

Jetpack’in güvenli kimlik doğrulama modülü, sizin (veya kullanıcılarınızın) WordPress.com hesabınızı kullanarak WordPress sitenize giriş yapmanızı sağlar.

Modülü ayrıca, kullanıcıların WordPress.com hesap e-posta adresleri WordPress.site’nizde kullanıcı hesabı oluşturmak için kullanılan e-posta kimliğiyle eşleşiyorsa oturum açmasına izin verecek şekilde yapılandırabilirsiniz. Ayrıca, sitenizin kullanıcılarının WordPress.com ile iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanarak giriş yapmalarını isteyebilirsiniz.

Giriş kimlik doğrulamasını kimler kullanmalıdır??

WordPress.com'u kullanarak giriş yapın

WordPress.com’u kullanarak giriş yapın

WordPress blogunuzu çalıştıran tek kişi sizseniz, bu modülü etkinleştirmeyi atlayabilirsiniz. Ancak, WordPress sitenize birden fazla katkıda bulunan varsa, bu özellik sahip olmanız yararlı bir özellik olabilir!

11. Medya WordPress’e Gömüyor

jetpack tarafından wordpress'te gömülü içerik

Bu, Jetpack’te varsayılan olarak etkinleştirilen özelliklerden biridir. Temel olarak YouTube videoları ve SoundCloud ses dosyaları gibi medya açısından zengin içeriği tek bir kod / kısa kod satırı yazmadan kendi yerel formlarında yapıştırmanıza yardımcı olur.

Tek yapmanız gereken, bağlantıyı WordPress editöründe yayına kopyalayıp yapıştırmaktır ve Jetpack gerisini halleder.

Jetpack, Instagram, Slideshare, Twitter, Google Dokümanlar, TED, DailyMotion, CodePen, Medium, Pinterest ve daha fazlası dahil olmak üzere medya açısından zengin içeriğe sahip birden fazla web sitesini desteklemek için gelişti. Ayrıntılı, güncel bir liste için içerik yerleştirme ile ilgili resmi belgeler.

Medya açısından zengin içeriği kimler kullanmalıdır??

Herkes! ��

12. WordPress’te Site Doğrulaması ve Site Haritaları

jetpack ile site doğrulaması

Seninle açık olacağım – Jetpack orada en iyi SEO eklentisi değil. Yeni başlayanlar için, SEO modülünün kendisi Jetpack’te ücretli bir özelliktir. WordPress SEO by Yoast çok daha iyi, ücretsiz bir eklenti ve çok sayıda özellik ve öğreticiler, beş milyondan fazla WordPress web sitesi tarafından güvenilen.

Bununla birlikte, özel bir SEO eklentisi ile zaman geçirmeye hazır olmayan kullanıcılar, sitelerini Google, Bing, Pinterest ve Yandex dahil olmak üzere birden çok arama motoruyla doğrulamak için Jetpack’in site doğrulama modüllerini kullanabilirler..

Jetpack’ten Site Haritası ve Site Doğrulama Ayarları

Ayrıca Jetpack, arama motorlarının sitenizi taramasını kolaylaştıran bir site haritası da oluşturur.

Jetpack site haritalarını kimler kullanmalıdır??

Özel bir WordPress SEO eklentisine zaman harcamak istemeyen kullanıcılar Jetpack’in site haritasını kullanmalıdır. Ancak, ayrı bir eklenti kullanmanızı önemle tavsiye ederiz. Her hafta sadece birkaç saat ile Yoast SEO’nun temelini çivilenmiş olarak alabilirsiniz. Bu şekilde, sayfa SEO’yu ilk günden itibaren doğru bir şekilde uygulayacaksınız. Bu, uzun vadeli arama sıralamanız için büyük bir destek!

13. Widget’lar, Widget’lar ve Diğer WordPress Widget’ları

jetpack'te ek widget paketi

Widget’lar Jetpack eklentisi tarafından sunulan en popüler özelliklerden biridir. Birden çok şekilde kullanılabilen çok sayıda kullanışlı widget sunar. Sosyal medya yayınları, GDPR çerez bildirimleri ve daha pek çok şeyden oluşmaktadır. Şu tarafa gidin: WordPress kontrol paneli> Görünüm> Widget’lar bu ek widget’lara erişmek için.

Jetpack tarafından sunulan bir başka heyecan verici widget özelliği koşullu widget’lardır. Temel olarak widget’ların görünürlüğünü sayfa, yazı, etiket veya kategoriye göre yapılandırmanıza olanak tanır.

Bir koşul tanımlayabilirsiniz ve yalnızca koşul doğruysa widget görüntülenir.

Jetpack Özel Widget’ları

Örneğin, bir bülten aboneliği widget’ini yalnızca Finans kategorisi altındaki yayınlarda görünecek şekilde yapılandırabilirsiniz. Bu şekilde süper hedefli posta listeleri oluşturabilirsiniz.

Jetpack widget’larını kimler kullanmalıdır??

Bu çoğunlukla kullanıcıya bağlıdır. WordPress temanız, sosyal paylaşımlar veya bülten abonelikleri gibi özel widget’larla birlikte geliyorsa, temanızla iyi çalışacak şekilde tasarlanmış ve kodlanmış oldukları için Jetpack yerine bunları kullanmalısınız..

Ancak, web sitenizde ilgi çekici içerik oluşturmak için her zaman Jetpack’in koşullu widget’larını kullanabilirsiniz.

14. WordPress.com’da Tek Bir Gösterge Tablosundan Birden Çok Site

birden fazla wordpress sitesi jetpack yönetmek

Jetpack’in tüm avantajlarından yararlanmak için WordPress.com’u nasıl kullandığımızı hatırlıyor musunuz? Peki, bu özelliği seveceksiniz.

Sitelerinizi Jetpack ile bağladıktan sonra, hepsini WordPress.com kontrol panelinizden yönetebilirsiniz. Bu, site istatistiklerini görüntüleme, yayın yayınlama, yorumlara yanıt verme, eklentileri güncelleme ve çok daha fazlasını içerir..

Bunu kim kullanmalı?

Bir avuç WordPress sitesini yöneten kişiler bu özellikten değer elde edebilir. Örneğin, bloglarınızı ve kişisel sitenizi tek bir çatı altında yönetebilirsiniz – WordPress.com’da.

Ancak, istemciler için birden çok WordPress sitesi yönetiyorsanız bu özelliği kullanmanızı önermem. ManageWP ve InfiniteWP gibi araçlar, çok sayıda yerleşik özellik ve premium desteğiyle, birden çok WordPress sitesini yönetmek için oluşturulmuştur.

15. (Premium) Jetpack ile WordPress Yedekleme ve Geri Yükleme

wordpress bulut yedekleme ve jetpack ile geri yükleme

WordPress yedekleme ve geri yükleme ciddi bir konudur. Yıllar boyunca, saatlik yedeklemeler, artımlı yedeklemeler ve daha fazlası konusunda uzmanlaşmış birçok WordPress yedekleme eklentisi ve hizmeti gördük.

Jetpack’ten Yedekleme ve Geri Yükleme, yıllık 39 ABD dolarından başlayan premium bir modüldür. Otomatik yedeklemeler alır ve tek tıklamayla geri yüklemeyi destekler. İlginç olan Nasıl yedekleme yapılır.

Jetpack, her olay gerçekleştiğinde bir yedek alır. Bir etkinlik, sayfa ve yayın oluşturma / değiştirme, yorum gönderme / değiştirme, eklenti ve tema yüklemeleri, değişiklikler veya güncellemeler ve kullanıcı hesaplarına ekleme veya değişiklik yapma içerebilir.

Jetpack ayrıca Etkinlik Günlüğü tüm olayların kronolojik sırayla listelenmesi. Bu Etkinlik Günlüğündeki her giriş, geri yükleme noktası. Bir etkinliği tıklamanız ve yedeklemeyi indirme veya sitenizi o noktaya geri yükleme arasında seçim yapmanız yeterlidir.

VaultPress tarafından desteklenen JetPack yedeklerini kimler kullanmalıdır??

Yedekleme, bir WordPress sitesini korumanın önemli bir bileşenidir. Güvenlik ve gönül rahatlığı tercih ederseniz, her ay birkaç kuruş tasarruf ederek ücretli bir yedekleme eklentisi seçmenizi tavsiye ederim. (Eğlenceli gerçek – yedekleme eklentisinin maliyeti genellikle bir fincan kahvenin maliyetidir). Ancak, biraz müdahalede, aynı özellikleri ücretsiz olarak alabilmelisiniz.

Bunu nasıl alabilirim?

Bu, yıllık 39 ABD dolarından başlayan ücretli bir özelliktir. Bir Jetpack planı satın almanız, eklentiyi barındırma sunucusu kimlik bilgilerinizle yapılandırmanız ve rahatlamanız gerekir. Jetpack otomatik olarak yedek almaya başlayacak.

Daha iyi bir yedekleme alternatifi var mı?

WordPress barındırma işleminize biraz daha fazla harcama yapmak istiyorsanız, WPEngine gibi yönetilen bir barındırma sağlayıcısını düşünün. Çarpıcı hızlar, daha iyi güvenilirlik ve hızlı müşteri desteği sağlamakla kalmaz, aynı zamanda özel bir hazırlama ortamı ve tek tıklamayla yedekleme ve geri yükleme de elde edersiniz. Planlar ayda 25.000 ziyaret için aylık 35 $ ‘dan başlar ve yıllık planı tercih ederseniz 2 ay ücretsizdir. 60 günlük risksiz bir denemeden bahsetmiyorum bile!

Jetpack Fiyatlandırması

Temmuz 2018 itibarıyla Jetpack Fiyatlandırma seçenekleri

Temmuz 2018 itibarıyla Jetpack Fiyatlandırma seçenekleri

Jetpack’in özelliklerinin çoğu ücretsiz olarak sunulurken, yedekleme ve geri yükleme, esnek arama, gelişmiş kötü amaçlı yazılım koruması gibi yalnızca ücretli plan kapsamında bulunan bazı premium modüller vardır..

Fiyatlar Kişisel plan için 39 $ / yıl’dan başlar ve öncelikli desteğin yanı sıra yedekleme ve geri yükleme (30 günlük yedekleme arşivi ile) ile birlikte gelir.

Jetpack Premium’u edinin

Buna değer bir ücretli Jetpack planı alıyor mu?

Büyüyen bir blog ile ara sıra bir blog yazarsanız, Jetpack’in kişisel planını seçmek paraya değebilir. Yedeklemeler ve geri yükleme konusunda endişelenmeniz gerekmeyecek ve işler ters giderse, her zaman öncelikli müşteri başarı ekibiyle iletişime geçebilirsiniz..

Ancak, tam zamanlı blog yazıyorsanız Jetpack’in Profesyonel planı önerilir. Gelişmiş kötü amaçlı yazılım koruması ve bu planla PayPal üzerinden ödeme kabul etme olanağına sahip olursunuz.

Jetpack ve WordPress.com ile İlgili Bir Not

WordPress.org sitelerini yükleyip kullanabilmenize rağmen, Jetpack’in WordPress.com ile birlikte çalışan bir eklenti olduğunu unutmamak önemlidir. Bu, Jetpack’in tüm avantajlarından yararlanmak için bir WordPress.com hesabı oluşturmanız gerekeceği anlamına gelir (ancak endişelenmeyin – web sitenizi WordPress.com’da barındırmanız gerekmez). Birkaç Jetpack modülü için gelişmiş özelleştirme seçenekleri yalnızca WordPress.com kullanılarak yapılandırılabilir.

WordPress ile yeni başlayanlar için WordPress.com ve WordPress.org arasındaki farkları bilmek faydalı olacaktır. Yeni başlayanlar için WordPress.com, açık kaynaklı CMS platformu olan WordPress.org’a ticari bir alternatiftir. Yukarıda bahsedilen makalede, iki çözüm arasındaki diğer önemli farklılıkları da ele aldık.

Paketleme

gelecekte jetpack

Bu makaleyi 2013’te yazdım ve Jetpack eklentisindeki yeni özellikleri ve geliştirmeleri görmekten memnuniyet duyuyorum. Ücretli bir plan getirmiş olsalar da, Photon ve Kesinti İzleme gibi en iyi özellikleri ücretsiz tuttuklarını kesinlikle seviyorum. Ayrıca, önceki modüllerden herhangi birini Güzel Matematik, Yazım ve Dil Bilgisi, ve WP.me ​​Kısa Bağlantıları.

Her zaman olduğu gibi – en sevdiğiniz Jetpack modülleri hangileridir? Kullanıyor musunuz (veya Jetpack kullanmayı planlıyorsunuz)? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

WordPress eklentilerini seviyor musunuz? Yeni bir şey bulup bulamayacağınızı görmek için en çok önerilen WordPress eklentileri listemize göz atın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map