2020’de Dinlenecek 20+ En İyi WordPress Podcast’i

Dinlemek için En İyi WordPress Podcast'leri

WordPress topluluğunda oynadığınız rol ne olursa olsun, en son haberler, araçlar ve daha fazlası hakkında güncel kalmanız gerekir. Tasarımcılar, geliştiriciler ve kullanıcılar, WordPress haberlerini öğrenmek ve takip etmek için yollar bulmalıdır.


Podcast dinlemek, WordPress dünyasında neler olup bittiğini takip etmenin harika bir yoludur. Yeni ürünler veya WordPress sürümleri hakkında bilgi edinin. Ya da sadece topluluktaki diğer kişilerden haber almak için. Özellikle okuma süresi sınırlı olanlarımız için, egzersiz veya sürüş sırasında ses emilebilir.

Sadece birkaç yıl içinde, yeni girişler ve bazı şovlar iptal edildiğinde podcast manzarası değişti. Bu makale, 2019’da dinlemeniz gereken en iyi WordPress podcast’lerinin bir listesini paylaşacak.

Tavsiye edilecek podcast bulmak için birkaç şeye baktık. Öncelikle içeriğin doğası, çünkü öncelikle WordPress odaklı olması gerekiyordu. İkincisi, sunulan içeriğin kalitesi. Son olarak kullanılabilirlik – düzenli ve kolay erişilen bölümler daha eğlenceli..

Bunun gibi bir listenin seçiminin biraz öznel olduğu konusunda hiçbir soru yoktur. Listeyi yönetilebilir tutmamız gerekiyordu, bu yüzden dahil edilmesi gerektiğini düşündüğünüz bazı yararlı podcast’lerin olması tamamen mümkündür. Hangi yaparsanız – aşağıdaki yorumlarda paylaşın! Onları kontrol etmek isteriz.

Yeterli konuşma – işte listemiz, belirli bir sırayla.

1. Matt Raporu

Matt Raporu

Matt Raporu

Küçük serbest çalışan mağazasını bir ajansa dönüştürdükten sonra, Matt Medeiros toplulukla bağlantı kurmak ve diğer dijital işletme sahiplerinin WordPress işlerini başlatmalarına ve yönetmelerine yardımcı olmak için Matt Report’u başlattı. Matt Report’ta Matt, web danışmanlarıyla ve işletme sahipleriyle işlerini nasıl yürüttükleri hakkında röportaj yapar.

2. WPwatercooler

WPwatercooler

WPwatercooler

WPwatercooler podcast, Jason Tucker’ın WordPress topluluğunun çeşitli üyelerini WordPress’in işleri ve yaşamları nasıl değiştirdiği hakkında konuşmak için bir araya getirdiği, ışıklı bir ‘edutainment’ şovudur.. WPblab Bridget Willard’ın ev sahipliğinde, izleyicilerden gelen soruları içeren bir Soru-Cevap formatı alan bir dizi şovudur.

3. Merhaba, WP!

Merhaba WP!

Merhaba WP

Kendini “Yeni bir WordPress kullanıcısı olmanın nasıl bir şey olduğunu hatırlatan bir podcast” olarak markalanan Hello WP podcast’i. Gerçekten sadece bu. Genel olarak temalar, eklentiler ve WordPress ile ilgili tüm temel bilgileri kapsayan, özellikle popüler CMS’yi tanıdığınızda harika bir dinleme.

4. Kim Doyal Gösterisi

Kim Doyal Gösterisi

Kim Doyal Gösterisi

Kim Doyal (WordPress Chick olarak da bilinir) kendi başlığında bir podcast çalıştırır ve diğer girişimcilerin WordPress ile işlerini kurmalarına yardımcı olmaya odaklanır. Kesinlikle teknik olmayan bir şovda, deneyimli konuklarıyla genel WordPress ve çevrimiçi iş konuları hakkında konuşuyor.

5. WPTavern WordPress Haftalık

WPTavern WordPress Haftalık

WordPress Haftalık

WordPress Weekly size şu kişilerden geliyor: WP Tavern, Jeff Chandler (WP Tavern kurucusu) ve mega pazarlamacı ve WordPress sihirbazı Marcus Couch tarafından yönetiliyor. Bazı akıllı WordPress insanlarıyla en son topluluk haberlerini ve röportajlarını içeren WordPress ile ilgili her şeyi üstlenirler.

6. WPcast.fm

WPcast.fm

WPCast.fm

WordPress uzmanları için, EfficientWP’nin yönettiği barındırma, Doug Yuen ve Fatcat Apps’i (Easy Pricing Tables eklentisinin yaratıcıları) çalıştıran David Hehenberger’in ev sahipliğinde WPcast var. İşlenen konuların tasarımcılar, danışmanlar, geliştiriciler ve son kullanıcılar için yararlı olması ve hem ev sahibi hem de misafir profesyonellerin deneyimlerinden faydalanması amaçlanmıştır..

7. WP Yükseklik Podcast’i

WP Yüksekliği Podcast

WP Yüksekliği Podcast

Troy Dean, WordPress danışmanları için WP Elevation eğitim programının yaratıcısıdır, bu nedenle WP Elevation podcast’inin işlerini ‘seviye yükseltmek ‘isteyen WordPress danışmanları için iş tavsiyeleri sağlaması şaşırtıcı değildir. WordPress girişimcileri ve dijital pazarlama ve iş büyümesi gibi konuları kapsayan diğer çevrimiçi iş dünyasıyla röportajlar alacaksınız.

8. KitchenSinkWP

KitchenSinkWP

KitchenSinkWP

Adam Silver, son birkaç yıldır WordPress hakkında öğrendiği her şeyi paylaşmak için KitchenSinkWP’yi oluşturan bir fotoğrafçı WordPress uzmanı oldu. Hosting ve en son WordPress haberleri ve etkinlikleri dahil olmak üzere WordPress hakkında her şeyi anlatıyor ve ayrıca WordPress topluluğunun bazı ilginç üyeleriyle röportaj yapıyor..

9. Mastermind.fm

Mastermind.fm

Mastermind.fm

Bir WordPress işletmesi oluşturma ve yürütme hakkında bir podcast yapacaksanız, Jean Galea ( WP Belediye Başkanı, ve WP RSS Toplayıcısı ve EDD Bookings eklentilerinin yaratıcısı ve James Laws (kurucu ortağı) WP Ninjaları) büyük ana vardır. Podcast alanına nispeten yeni bir katılımcı olan Mastermind, WordPress iş modelleri gibi derinlemesine konuları ele alıyor.

10. WP Yuvarlak Masa Toplantısı

WP Yuvarlak Masa

WP Yuvarlak Masa Toplantısı

Adından da anlaşılacağı gibi, WP Roundtable, geliştirme, barındırma, temalar, performans ve iş gibi çeşitli WordPress konularını kapsayan bir WordPress uzmanları ve konukları paneli sunar. Jason Crawford (Mobility Enabled’ın kurucusu), eklenti geliştiricisi Kyle Maurer ve ServerPress Operasyon Müdürü Mark Benzakein tarafından barındırılmaktadır..

11. Yazı Durumu Taslağı

Kayıt Durumu Taslağı

Podcast Yayını

Post Status Taslak podcast’i, Post Status’ın yaratıcısı ve editörü Brian Krogsgard ve Human Made’ın kurucu ortağı ve CTO’su Joe Hoyle tarafından barındırılıyor. Podcast, WordPress uzmanları için haberleri ve bilgileri, daha spesifik olarak WordPress ve web topluluğu için röportajları, sohbetleri ve başyazıları kapsar.

12. Woo’yu yapın

Woo'yu yap

Woo’yu yap

Uzayda kendi nişini yaratmak Bob Dunn’dan Woo’yu yapmak BobWP ve özel bir WordPress öğretmeni. Bu podcast, WordPress’in önde gelen e-ticaret eklentisi WooCommerce’ye odaklanıyor ve WooCommerce mağaza sahipleri için yararlı bilgiler sağlamaya çalışıyor.

13. Görsel olarak

Imagely Podcast

Imagely Podcast

Deneyimsiz olanlar için Imagely, özellikle fotoğraf için temalar ve eklentiler oluşturmaya odaklanan bir şirkettir. Onların duymuş olabilirsiniz Gelecek nesil süper popüler olan eklenti. Bu nedenle, podcast’lerinin fotoğraf sitenizi WordPress ile oluşturmak ve yönetmek için ipuçlarına ve tavsiyelere odaklanması mantıklı olmalıdır..

14. Web Sitesi Mühendisiniz

Web Sitesi Mühendisiniz

Web Sitesi Mühendisiniz

Muhtemelen en uzun süredir çalışan WordPress podcast’lerinden biri olan Web Sitesi Mühendisiniz (eski adıyla WordPress Mühendisiniz) kendi WordPress sitenizi çalıştırmak ve korumak için uygulamalı, pratik talimatlar sunmaktadır. Her bölüm belirli bir WordPress özelliğinin veya WordPress ile ilgili bir eklentinin veya ürünün nasıl kullanılacağına odaklanır.

15. WP-Tonik

WP-Tonik

WP-Tonik

Kendi çevrimiçi kurslarınızı WordPress ile mi barındırıyorsunuz? Yoksa nasıl olduğunu öğrenmek ister misiniz? WP-Tonic, WordPress için LMS’ye (öğrenme yönetim sistemleri) odaklanan haftalık bir podcasttir. Özel konuklarla röportajlar ve kurs oluşturma, pazarlama ve daha fazlası için ipuçları.

16. A’dan Z’ye WP Eklentileri

A'dan Z'ye WP Eklentileri

A’dan Z’ye WP Eklentileri

WordPress kullanıyorsanız, muhtemelen eklentileri biliyorsunuzdur. Ancak WP Eklentileri A’dan Z’ye podcast’e listeleyerek bir ton daha öğrenebilirsiniz. Eklentilerle ilgili her şeyi kapsayan bu podcast, en iyi geliştiricilerle röportaj yapar, bilmeniz gereken mevcut eklenti güvenlik açıklarını, yeni sürümleri ve daha fazlasını kapsar.

17. Dünya Bankası’nda Kadınlar

WP'de Kadınlar

WP Podcast’deki Kadınlar

Ayda iki kez Kadınların WP podcast’ine geçebilirsiniz. Podcast, WordPress’in çeşitli yönlerinde uzman olan Amy Masson, Tracy Apps ve Angela Bowman tarafından barındırılıyor. Her bölüm öne çıkan konukları içerir ve WordPress nişinde tasarım, geliştirme, bloglama ve pazarlama gibi konuları kapsar.

18. LMSCast

LMSCast

LMSCast

WordPress için en iyi WordPress LMS ve kurs yönetim sistemlerinden biri olduğu için muhtemelen LifterLMS’yi daha önce duymuşsunuzdur. Ama onların da podcast’i olduğunu biliyor muydunuz? Başarı olasılıklarınızı nasıl artıracağınız, bir üyelik sitesi oluşturabileceğiniz, kurslarınızı pazarlayabileceğiniz ve çok daha fazlası hakkında konuları kapsadıkları için LifterLMS ekibinin yardımıyla kursa dayalı işinizi nasıl oluşturabileceğinizi ve büyütebileceğinizi öğrenin..

19. WPMRR Pod Yayını

WPMRR Podcast

WPMRR

WP Buffs’taki insanlar tarafından oluşturulan WPMRR (WordPress Aylık Yinelenen Gelir) podcast’i, doğrudan WordPress işinizden büyümenize ve gelirlerinizi artırmanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Zaman yönetimi, serbest danışmanlık, satış ve pazarlama ipuçları, iyi bir portföyün önemi ve daha fazlası hakkında bölümler sunarlar..

20. Tom McFarlin’den Pratik WordPress Geliştirme

Tom McFarlin Podcast

Pratik WordPress Geliştirme

Bir başka harika bulgu Tom McFarlin’in yeni podcast’i. Tom Pratik WordPress Geliştirme podcast’inde sorularınızı yanıtlar ve WordPress işinizi yürütme, geliştirme ipuçları, kendi yaşamıyla ilgili güncellemeler ve WordPress artı daha fazlası (Memphis’e yaptığı gezi gibi – eğlenceli şeyler) ile ilgili öneriler sunar..

21. Görüşme Saatleri

Çalışma Saatleri FM

OfficeHours.fm

Carrie Dils, WordPress topluluğunda iyi bilinen bir isim ve OfficeHours podcast’i kesinlikle bir zorunluluktur. WordPress kullanarak iş başarısı bulan WordPress topluluğundan bir dizi insanla röportaj yapıyor. Ele alınan diğer konular arasında Genesis Çerçevesine olan sevgisi sayılabilir. Bir süre geçmiş gibi görünse de, arşivlenmiş bölümlerinin hepsi harika bir dinleme!


WordPress dünyasında olup bitenlere ayak uydurmak kullanıcılar, site sahipleri ve geliştiriciler için önemlidir. Sektör ve oyuncuları hakkındaki en son haberleri takip etmek, neler olduğunu ve bunun sizi ve işinizi nasıl etkileyebileceğini anlamak için iyi bir yoldur.

Sizi güncel tutmak için en iyi podcast listemizi paylaştık, böylece bugün takip etmeye başlamak için birkaç tane seçebilirsiniz. Gelişimden bir iş yürütmeye kadar çeşitli ilgi alanlarını kapsayan podcast’ler var.

Ne görünüyorsunuz veya bir podcast’te mi oynuyorsunuz ve bunlardan herhangi birini oynatma listenize ekleyecek misiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map